پاسخ به سوالات مبتدی 3D Max

مشکلی نیست ببین از پنجره ی frontهمه ی edge ها را انتخاب میکنی وبعد دکمه ی altرانگهمی داری وبعد edgeها ی پایین تر را انتخاب می کنی اونهایی که انتخاب کردی غیر فعال می شن واون بالایی ها فعال می مونند و از connect استفاده کن و خودت هم یه خورده به خودت فشار بیار وedge ها را بادست انتخاب کن
ارزو مند ازرو های سبزتان داش ممد

shahab70

Well-Known Member
سلام
بیین دوست عزیز بنده هنوز نتونستم بفهمم که شما برای ساخت چه مدلی از این روش استفاده کردین ولی بنده در آدرسی کر در زیر براتون میزارم به طور کامل راجعبه روشهای مدل سازی توضیح دادم این روشی که شما از اون استفاده کردین روشه محدود و کم کار بردیه که بیشتر برای طراحی آرم ها و یا سه بعدی کردن نوشته ها از اون استفاده میشه واگر هم بخواهید برای اعماله جزئیات بیشتر تلاش کنید میبایست ابتدا تابع Edit mesh و یا Poly را بر روی اون اعمال کرده وسپس با ایجاد کات ها بین نقاط روبروی هم صفحات مذکور را ایجاد کنید و چون تعداد نقاط شما بالاست خدا به دادتون برسه بنده در آدرس زیر توضیح دادم که در این روش شما مبایست از ایجاد انحنا در رسم خطوط خود داری کنید تا تعداد نقاط در مدل شما بالا نرود وبه این مشکل بر نخورید و سپس با اعمال توابع دیگر بر روی مدل خود به آن نرمی و انحنای مورد نظر برسین
به هر حال خیالتون رو راحت کنم اگر قصده شما این بوده که یک دانه لوبیا رو با این روش درست کنید پایه و اساس کاره شما اشتباه بوده و شما با این روش هرگز به یک مدل دلخواه و مطلوب نمیرسید واصلا به همین خاطره که در برنامه مکس روشهای مختلفی برای مودلینگ وجود دارد
قرار نیست با یک روش شما هر چیزی رو که دیدین بتونید بسازید
توصیه میکنم به این آدرس سری بزنی و مطالب اونو مطالعه کنی

http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=126781

موفق باشی :rose:

no2s 3d

New Member
نه یک تکه از یه حجم معماریه که از روی پلانش exturde کردم بعدشم editable poly اش کردم ولی الان توی گنبدی کردن سقفش موندم.:-?

آخرین ویرایش:

shahin_ak47

New Member
درود

متریال های v-ray کجا باید بریزم ؟

من الان چنتا متریال اماده دانلود کدم و اونارو تو پوشه (materiallibraries) کپی کردم ولی تو برنامه اصلا اضافه نمیشن به لیست متریال ها

درود

متریال های v-ray کجا باید بریزم ؟

من الان چنتا متریال اماده دانلود کدم و اونارو تو پوشه (materiallibraries) کپی کردم ولی تو برنامه اصلا اضافه نمیشن به لیست متریال ها

به نام خدا
نماز روزه هاتون قبول...

باید اون رو انتخاب کنی توی لیست تا بیاد :rose:

shahin_ak47

New Member
درود

چه جوری میشه سطوح داخلی یه حجم قابل رندر بشه . مثلا شما یه مکعب دارین بعد پولیگون بالایی رو پاک می کنین در حالت عادی پولیگون های داخلی سیاه هستن و رندر هم نمیشن. می خوام اونا هم رندر بشن

ممنون

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
سلام
اگه شما از متریال استاندارد استفاده می کنید بهترین راه همونی هست که مهدی گفت ولی اگه از متریال های MentalRay استفاده می کنید باید از لیست مواد نوع Double Sided رو استفاده کنید و هر دو ماده رو یکسان یا متفاوت تعیین کنید . اگر هم می خواید این امر به صورت حجم دار انجام بشه و در واقع مدل دارای ضخامت بشه تا در دو طرف فیس داشته باشه بهتر هست از دستور اصلاحی Shell استفاده کنید ولی این هم در نظر بگیرید که با این کار تعداد فیس ها بیش از دو برابر می شه . اگر هم فقط می خواید یک یا چند فیس رو اصطلاحا پشت و رو کنید بهتر از داخل مدل ، بعد از انتخاب فیس های مورد نظر روی Filp کیلیک کنید و اگر بخواید کل جسم رو پشت و رو کنید بهتر هست از دستور اصلاحیه Normal استفاده بشه تا تمام نرمالها وارونه بشن .

موفق باشید (Mr.Baloot)
:rose:

3dsmax_new

New Member
مشکل

باسلام وتشکر ...
بنده تازه نرم افزار مکس رو گرفتم ودیدم سوالی دارم برایه خروجی گرفتن انیمیشن بصورت فیلم چه کنم

دکمه ی f10 را می زنی و بعد active Time segment را انتخاب بکنید (این گزینه در همون اول صفحه قرار داره)
بعد به کرکره ی render Output برو و گزینه ی فایل را بزن و ادرس را انتخاب کن و در همون زیر گزینه ی aviرا انتخاب کن

hadavand70

New Member
من در حد کشیدن دایره مستطیل و...هستم
می خوام بیبینم از درست کردن چی شروع کنم به کار تا هم برام تنوع باشه(مثلا انیمیشن)

nima_dsnr

کاربر VIP
آقا چنتا سوال اساسی :

من یه پلان از اتوکد آوردم میخام بکشمش بالا (3d دیگههههههه)
از مادیفایر ها با extrude اومد بالا بگو خوب؛

1- حالا نمیدونم چجوری با اندازه باید بیاد؟
اصلا خطکش مکس کجاست و این ابعادی که میدیم رو چه مقیاسی هست؟
بعد چجوری میشه فهمید که با اندازه واقعی import شده یا نه؟

2- سوال بعد اینه که اگه بخام یه چیزی بکشم مثلا با line سر نقطه قفل نمیشه؟
یعنی قابلیت تشخیص نقاط و اتصالات چجوری فعال میشه که از همون نقطه رسم کنم؟

3- سوال سوم اینه که چجوری میتونم سقف صلب بزارم؟
منظورم اینه که وقتی خطها رو میارم بالا با سقف بیاد بالا نه دیوار خالی. (تو جسم معلوم نباشه)

ممنون
اینا رو پاسخ بدید بی زحمت تا بعدیاشو بپرسم.

سلام
سوالات و جوابها
1- حالا نمیدونم چجوری با اندازه باید بیاد؟ بغل دکمه ی extrude یه دکمه است اونجا مقدار را بده
اصلا خطکش مکس کجاست و این ابعادی که میدیم رو چه مقیاسی هست؟ فکر کنم مکس خط کش نداره وبعد چجوری مقیاس چیه؟ می ری به منوی ustomize و بعد دکمه ی ...units setup
بعد چجوری میشه فهمید که با اندازه واقعی import شده یا نه؟ همی جوری وقتی کار های بالا را انجام دادی با اندازهی واقعی import می شه .
2- سوال بعد اینه که اگه بخام یه چیزی بکشم مثلا با line سر نقطه قفل نمیشه؟
یعنی قابلیت تشخیص نقاط و اتصالات چجوری فعال میشه که از همون نقطه رسم کنم؟روی line کلید می کنی و بعد دکمه ی 1 را فشار می دی
منظورم اینه که وقتی خطها رو میارم بالا با سقف بیاد بالا نه دیوار خالی. (تو جسم معلوم نباشه)
نفهمیدم یعنی چی ؟؟؟

آرزو مند ارزوهاي سبزتان داش ممد ...

Farrokh

Active Member
به صورت پیش فرض مکس واحد نداره

ولی اگر می خواید کارتون دقیق باشه و نوراتون خوب رفتار کنن به منوی کاستومایز برید و یونیت ست آپ رو بزنید و واحد های متریک رو برای مکس تعریف کنید

یه صفحه ی شطرنجی هم کف فضا هست که هر خونش ده واحده

اون ابزار تیپ هم برای اندازه برداری خوبه

موفق باشید

Farrokh

Active Member
- سوال بعد اینه که اگه بخام یه چیزی بکشم مثلا با line سر نقطه قفل نمیشه؟
یعنی قابلیت تشخیص نقاط و اتصالات چجوری فعال میشه که از همون نقطه رسم کنم؟

یه ابزاری اون بالا هست که شبیه آهنربا هست و یه عدد 3 هم روش نوشته شده
اونو روش رایت کلیک کن
و بگو که کجا ها می خوای بچسبه برات (مثلا رائس ها یا همون ورتکس ها
بعد ببندش و از ابزار استفاده کن

Farrokh

Active Member

وقتی با لاین یه منحنی بسته ترسیم کنی و به نقطه ی شروع برگردی یه پیغام بهت می ده که منحنی رو ببندم یا باز بذارمش

تو یس بزن

بعد که اکسترود کنی به اندازه ی .3 یه سقف خوب رو بهت می ده

Farrokh

Active Member
من در حد کشیدن دایره مستطیل و...هستم
می خوام بیبینم از درست کردن چی شروع کنم به کار تا هم برام تنوع باشه(مثلا انیمیشن)

توی منوی هلپ تریدی مکس
یه قسمتی هست به نام تیوتوریال

یه سری تمرین پله پله داره

هم جذاب و قشنگه

هم آموزنده

موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا