پاسخ به سوالات مبتدی 3D Max

slice plane چه فايده اي دارد کارش را مي دونم اين کار را مي تونيم با cut انجام بديم ..چجوري مي شه edge را extrod

:Mohsen:

کاربر باتجربه
شما با slice plane میتونی یه سری پلی رو انتخاب کنی و بعد روی همشون به صورت مستقیم edge بندازی که با cut ممکن نیست(فرض کن 1000 تا باشه!!!) تا پس فردا میخوای با cut هی کلیک کنی !
برای extrude کردن edge هم اونایی که مد نظرت هست رو انتخاب کن و دکمه extrude رو بزن!

Farrokh

Active Member
ببین

اکسترود ادج موقعی به درد می خوره که یه سمت اون ادجه به چیزی وصل نباشه
مثلا یه پلین که سه ادج در طول و سه ادج در ارتفاع داره اگر ادج های لبه رو اکسترود کنی می تونی یه جعبه بسازی

ولی اکسترود ادج های وسط پلین تقربا بی کاربرد هست

اکسترود ادج لبه یک پلیگان عمود بر پلیگان اون طرفی ایجاد می کنه

موفق باشید

MOSAFERS

New Member
لطفا یکی توضیح بده چجور می سه یه سایه طبعی برای اجسام درست کرد
لطفا مبتدی

siavosh_m2000

New Member
چطوری میشه 2 تا فایل ساخته شده بطور جداگانه را با هم ادغام کنیم که بشن یک موضوع بعد روشون کار کنیم.:)

s_m

New Member
سلام من تازه با اين سايت آشنا شدم و خيلي مبتدي هستم.ببخشيد اگه سوالاي خيلي مبتدي مي پرسممن ميخوام واسه يه ساختمون سقف شيبدار بسازمطبق راهنمايي تتوريال از bevel profile استفاده مي كنم .بعد از اجراي دستور ميگه رو خطهاي آبي كليك كن ولي همچين خطي تو شكل نيست جملش دقيقا اينه:In the Parameters rollout, choose the Pick Profile button and then click on the blue line in any viewport

s_m

New Member
خب حالا چجوري ميشه با اين skew كار كرد؟:-?
اگه شكل سقف پيچيده باشه ميشه ازش استفاده كرد؟ ببينين من خطوط دور سقف رو دارم( در واقع پلانشو) و ميخوام بهش شكل بدم

Farrokh

Active Member
ببینید دوست عزیز
برای این کار بهترین و ساده ترین راه اینه که شما در نمای تاپ یه plane به اندازه ی قاعده ی سقف درست کنی

بعد اون رو روش راست کلیک کنی
بعد گزینه ی convert to edit poly رو انتخاب کنی

بعددکمه ی 4 کیبورد رو بزنی
بعد پلین رو انتخاب کنی
روش راست کلیک کنی
گزینه ی inset رو بزنی
بعد دکمه ی 1 رو بزنی
و نقاط بالای سقف رو در نمای تاپ سر جاشون قرار بدی
و بعدش همون نقاط رو در دید پرسپکتیو بگیری و به بالا بکشی

تموم شد و رفت
موفق باشی
دکمه ی تشکر هم یادت نره

ali_tavanaie

Well-Known Member
ببینید دوست عزیز
برای این کار بهترین و ساده ترین راه اینه که شما در نمای تاپ یه plane به اندازه ی قاعده ی سقف درست کنی
خوب اگر شکل سقف پیچیدگی داشته باشه این کار رو نمیشه کرد.

skew راحته ، جهت خم کردن رو انتخاب میکنی و بعد مقدار خم شدگی رو.

3dsmax_new

New Member
کمک

باسلام سوالی ضروری دارم ان سوال این است چطور میتوانم یک بایپد را به یک ادم در مکس بچسبانم که بهتواند باحرکت دادن مثلا پای بایپد راحرکتدادم پای آدم هم به همان صورت حرکت کند
منظرجواب هستم:-?

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
دوست عزيز لطفا يكبار سوال خود را مطرح كنيد و منتظر جواب باشيد.پست هاي اضافي باعث بالا رفتن تعداد صفحات ميشه

Havvaa

Member
سلام برادرای محترم:

گزینه Apply-Multiplier curve در پنجره Curve editor کارش چیه ؟؟
لطفن توضیح بدید توی هلپ خوندم ولی نفهمیدم :-?

s_m

New Member
بنده همچنان با سقف شيبدار مشكل دارم :sad:
راه ديگه اي نيست؟

جدیدترین ارسال ها

بالا