افزونه 2 تایپیک جامع رندروخروجی گرفتن در افتر افكتز

Farzad66

Member
اول خوب نگاه کن بعد برا من عکس بفرست و آموزش بده

من باید توضیح میدادم بهشون که منظورمو بفهممن ، فکر کنم می چرخی توی انجمن تا بگی دکمه تشکر هم هست

بله حتما از این دکمه هم استفاده میکنم

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
دوستان دوستان دعوا نکنید:green:مسئله ای نیست مهرداد جان از شما هم برای محبتت تشکر میکنم:rose:
فرزاد جان من دلیل ایجاد و راه حل این مسئله رو از سایت خارجی منبع اررور های افتر گرفتم.فکر هم نکنم با این کارها کیفیت کار بیاد پایین. چون بعضی وقت ها نتیجه یه بلار سنگین ، با یه بلار ساده هم بدست میاد و فقط حافظخ کمتری اشغال میکنه. و همینطور اگه از Depth Of Field شدیدی استفاده میکنی سعی کن اجسامی که خیلی دور هستن و دیدن نمیشن و در ابتدا مخفی کنی و از جاییی که میخوای دیده بشن شروع بشن. مثلا اگه شما نمیخوای تکستت عوض شه یه عکس بزرگ هم (نه خیلی بزرگ!) تو فتوشاپ بیاری و بذاری جاش و همون مشخصاتشو تغییر بدی حل میشه! البته میتونی خود لایه تسکت روهم بذاری ولی مخفیش کنی فکر کنم اینجوری نیار به محاسبات سنگین بلار های قوی نباشه:wink: راستی شما گفتید در هنگام ذخیره سازی پروژه من خیلی تعجب کردم:shock:حالا که میگید با چه فرمتی این کار روانجام بدم فهمیدم که منظورتون رندر کردن پروژه هست.خوب اینطوی که اصلا مسئله ای نداره.شما تو ویدئو که نمیتونی چیزی رو تغییر بدی. همون کارایی رو که تو پست بالایی گفتم انجام بدی مسئله حل میشه. برای فرمت هم سعی کن همیشه از فرمت MOV استفاده کنی. فضای خیلی خیلی زیادی میگیره ولی بعد با Convertor هایی مثل Video Convert Master میتونی حجمش رو کم کنی. مثلا من خودم کلیپ های 5-4 ثانیه ای که میسازم با Preset HD حدودا 700 مگ در میان و وقتی رندر میکنم 5-4 مگ میشن و شاید 10% از کیفیت کم بشه و سایز هم همونه:)
راجع به Play کردن و رندر کردن هم . تو رندر که مدلشه آرومآروم نمایش میده حتی بعضی وقتا ممکنه نزدیک یک دقیقه یا بیشتر روی یک فریم بمونه ، چون داره عملیات محاسبه و رندر و ذخیره سازی رو دیسک رو انجام میده. تو پخش هم شما چجوری پخش میکنی کار رو؟ با RAM-Preview یا فقط دکمه Space Bar رو میزنی؟؟ البته تو 2 تاش تا اون قسمتی که میخوای لود شه آروم آروم میره و بعد میتونی به صورت Real Time ببینی ویدئوت رو.
راستی نسخه افترت چنده؟ 7 داری؟
موفق باشید:oops:

Farzad66

Member
رضا جان ممنون از توضیحات کامل شما ، من از نسخه portable CS3 استفاده میکنم ، آیا پورتابل بودنش تاثیر میذاره روی این ارور ؟

پس در هر صورتی که play کنم آروم آروم میره ؟

در مورد تکست ها ، آخه من میخوام روی حرف حرف کلمه ها افکت باشه به خاطر همین از خود افتر استفاده میکنم

این کلیپ حدود 2:30 ثانیه است ، که زمان رندر کردنشو 2 ساعت و نیم زده ، اینم به صورت طبیعی هستش ؟

بازم ممنون از کمکتون ، دکمه تشکر هم زدم که دل آقا مهرداد نشکنه

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام دوست عزیز:rose:
مشکل همینه!!!! از اول میگفتی:green:99% مشکلت به خاطر پرتابل بودن هست. یه نسخه نصبی گیر بیار و رو اون کار کن مخصوصا کار 2 دقیقه و نیمی با Depth Of Field و کلی افکت:green:راجع به زمان هم خوب باهات حساب کرده مشتری شی:lol:من یه پروژه ای انجام دادم تازه بازه نسخه نصب شده حدودا 7 ثانیه بود 1 ساعت و 1 دقیقه طول کشید تازه HD هم نبود. به خاطر تعداد زیاد Particle و موشن بلار بود که اینجوری شد:wink:

آخرین ویرایش:

Farzad66

Member
واقعا ممنونم از کمکتون ، من نتیجه را خدمتتون همینجا اعلام میکنم

موفق باشید :rose:

Farzad66

Member
با سلام مجدد

من نسخه cs4 را نصب کردم اما تا ثانیه 42 یا 30 هر دفعه یه زمان مشخص می آید سپس ارور می دهد ، من حرفه ای نیستم ممون میشم یه راهنمایی کنید تا بتونم این کار ذخیره کنم و خیلی واجبه

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام دوست عزیز.
من کارهایی رو که تو صفحه قبل بهتون گفتم انجام دادید؟؟
یهبار موقع رندر کردن کلید Caps Lock رو روشن کنید ببینید میشه یا نه . ( روشن نگه داشتن Caps Lock باعث میشه تا پیش نمایش چیزی که داره رندر میشه رو نبینی.)
اگه همه کار ها رو انجام دادی و نشد ، پروژه رو برای رندر روی یه سیستم قوی تر ببر:rose:

Farzad66

Member
به نظرتون سیستم من برای این کار ضعیفه ، 4 گیگ رم داره و سی پی یو 4 هسته ای ، اما در هنگام رندر کردن اون پائین زده 50 درصد از 2 گیگ و این یعنی چه ؟

آیا نمیشه از همه رم استفاده کنه

بله من هیچ سیستمی را فعال نگه نمی دارم هنگام رندر ، آیا کار دیگه ای هم باید انجام بدم

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
بنده هم 4 گیگ رم دارم ولی یه پروژه هایی باز میکنم که باید برم نون بگیرم و برگردم تا لود شه:green:
اینم که اینو میگه مدلشه و افتر هیچ وقت 100% از رم استفاده نمیکنه.البته بستگی به این داره که شما سیستم عاملت 32 بیت هست یا 64؟
"بله من هیچ سیستمی را فعال نگه نمی دارم هنگام رندر" اینو نفهمیدم:-?

برای بار سوم عرض میکنم:green:اون کارهایی رو که گفتم انجام دادید؟؟
- نوع بلارت رو عوض کن به Fast Blur یا Compound Blur ؟
- شاید با Pre Compose کردن لایه تکستت هم نتیجه بگیری ؟
- سعی کن موقع ذخیره کردن رمت رو خالی کنی و برنامه ای در حال اجرا نباشه؟
- یه بار موقع رندر کردن کلید Caps Lock رو روشن کنید ببینید میشه یا نه؟
- تو پروژتون از Particle هم استفاده میکنید؟

Farzad66

Member
قربون دستت آقا رضا ، زودتر میگفتی Caps Lock را بزنم واقعا ممنون از زحمات شما

پروژه در نهایت ذخیره شد :oops: ، من با پسوند AVI ذخیره کردم ، که در تمام پلیرها موقع پخش تیکه تیکه نشون میده که این موضوع را هر جور شد درست کردم

شما قبلا گفته بودید با پسوند mov ذخیره کنم ، با توجه به اینکه من از windows استفاده میکنم آیا این امکان وجود دارد ؟

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
قربون دستت آقا رضا ، زودتر میگفتی Caps Lock را بزنم واقعا ممنون از زحمات شما

پروژه در نهایت ذخیره شد :oops: ، من با پسوند AVI ذخیره کردم ، که در تمام پلیرها موقع پخش تیکه تیکه نشون میده که این موضوع را هر جور شد درست کردم

شما قبلا گفته بودید با پسوند mov ذخیره کنم ، با توجه به اینکه من از windows استفاده میکنم آیا این امکان وجود دارد ؟
خواهش میکنم.
فرزاد جان من که تو پست قبلی هم گفتم:green: به هر حال خدا رو شکر:)
آره چرا امکان نداشته باشه؟؟ بهترین کیفیت رو خروجی MOV بهت میده:wink: فقط باید Quick Time روی کامپیوترت نصب باشه:rose:

mooli63

کاربر فعال انجمن فیلمسازی
يه مشكل عجيب در رندر گرفتن

سلام بچه ها. من يه كامپوزيشن 30 ثانيه ايي رو مي خوام خروجي بگيرم ولي به ثانيه 6 كه مي رسه مي زنه fail render. چرا ؟ هارد ديسك هم پر نيست فضا داره

mooli63

رم يه 1 ليگ با يه 515 جمعا 1.5. ولي قبلا من پروژه هاي سنگين تر از اين هم رندر گرفتم

narciso50

Member
امکان داره فرمت اون درایوی که توش رندر میکنی fat باشه که در این صورت به محض رسیدن به 4 گیگ ارور میده
و باید تبدیل بشه به ntfs
چک کن ببین درسته.

mooli63

سلام دستت درد نكنه چك مي كنم خبر مي دم

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
يه احتمال ديگه هم هست آيا از پلاگين Nucleo Pro ‌استفاده ميكني؟
اگه از اين پلاگين استفاده ميكني بايد درايوي كه پروژه رو توش Save كردي هم خالي باشه

mooli63

نه از اين پلاگين استفاده نمي كنم ولي پروژه رو كه به حال half quality در ميارم رندر مي گيره

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
- نسخه افتر و ویندوزتون رو بنویسین.
- پروژه تون Motion Blur زیادی داره؟؟
- از تو قسمت Edit > Prefrences > Memory & Multiprocessing ببین گزینه Render Frames Simultaneously تیک خورده؟
- از تو قسمت Edit > Prefrences > Media & Disk Cache ببین Enable Disk Cashe تیک خورده و میزانش چقدره؟
- موقع رندر گرفتن دکمه Caps Lock رو بزن تا پیش نمایش رندر رو نشون نده...
در ضمن رم 1 و نیم گیگ برای پروژه های 30 ثانیه ای کم هست ، به فکر ارتقاء سیستم باشید:wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا