افزونه 2 تایپیک جامع رندروخروجی گرفتن در افتر افكتز

kia123456

New Member
سوال درباره رندر در افتر افکت (کمک کنید)

با سلام خدمت دوستان عزیز و افتر کار
مشکل اساسی من در رندر کردن کار نهایی و پرویو گرفتنه
1- وقتی که می خوام پروژه هایی رو که از قبل آماده شده رو رندر بگیرم مثل یک کار 45 ثانیه ای با رزولوشن 1280*720 یک چیزی در حدود 1 ساعت و 50 دقیقه طول می کشه .:-?
2- هنگامی که پرویو هم می خوام بگیرم یک چیزی در حدود 5 الی 10 ثانیه رو فقط پرویو می گیره هم با صدا و هم بدون صدا . بعد شروع می کنه به پخش همون مقداری که پرویو گرفته.:-?

من تمام پست هایی که زده شده و در مورد رندر گرفتن بحث شده رو خوندم و تنظیمات پیشنهادی رو هم انجام دادم ولی مشکلم حل نشده

سیستم مورد استفاده من:
CPU:6550 4 M.C
M.B: Foxcconn Mars Chip:p35 AS
Ram:4 G.B boss:800
VGA:9500 GT 1G.B
Windows XP SP3 32bit
After Effect CS4

دوستان عزیز خواهشا کمک کنید گیر کردم:cry:

aconital

Member
این که چیزی نیست مال من 7 ساعت طول کشید یه کلیپ 3 دقیقه ای حجمشم شد 3 گیگ!
تنظیمات رو بزار روی Pal D1/DV
به فرمت نهایی هم ربط داره مثلا اگه .mov میگیری خوب زیاد میشه ! و اینکه ویندوز xp 32 بیت بیشتر از 2 گیگ ساپورت نمی کنه شما 2 گیگ فقط برای قشنگی اضافی انداختی رو سیستم!

s_mostafa_h

Well-Known Member
بهترین خروجی برای رندر کردن ...

با سلام
برای رندر کردن ، بهترین و با کیفیت ترین خروجی که در عین حال ، دارای حجم مناسبی برای دیدن فیلم باشه ( برای vcd یا dvd ) کدام است و تنظیمات اون به چه صورت است ؟
با تشکر از دوستان

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
mov بگیرید که بعد از تبدیل افت کیفیت نداشته باشید

آخرین ویرایش:

s_mostafa_h

Well-Known Member
سلام
ممنون از پاسخ تان .
من توی تری دی ، خروجی ام به صورت 1440*1920 با پسوند tga است . اونو آوردم توی افتر ایفکت . و توی خروجی نهایی به این صورت تنظیم کردم :
توی Render Setting :

کد:
[LEFT]Quallity : Best
Resolution :Third -  640*480
Use Open GL Renderer[/LEFT]
توی Output Module Setting :

کد:
[LEFT]Format : Quick Time Movie
Post Render Action :none
Channel : RGB
Depth : Million of Color
Color : Premultipeler
Compression type :MPEG-4Video [/LEFT]
و توی Format Option هم کمپرسور رو MPEG-4Video انتخاب کردم .
این تنظیمات خوبه یا طوری دیگه باید تنظیم کنم .
ضمنا اگه Resolution رو کم کنم ، آیا کیفیت پایین می آد ؟
با تشکر

آخرین ویرایش:

shirani

اگه ریزیلیشن کم کنید کار افت کیفیت پیدا میکنه

اگه زمان کار بیش از یک دقیقه است
شما می تونید خروجی حودتون tga بگیرید و با برنامه های مثل پری میر وگاس و ... کار را ببندید چون افتر افکت برای کپچر حرفه ای نیست شما خروجی نهایی ببرید روی یک نرم افزار تدوین

ولی اگه نیست شما اگه می خواید فیلم بدون افت کیفیت باشه

توی main options فرمت اپش ( format option ) باید بزنید تو پنجره ای که باز میشه

Compression type :animation
frames per second : 25 or 29.97
depth : millions of colors
quality : best

mahdi_185

New Member
با درود
روشهای زیر رو امتحان کنید سرعت در رندر و کار با برنامه افزایش پیدا میکنه:
1.از فن اوری open gl کارت گرافیک استفاده کنید
داخل پنل render queue پیکان render settinge را کلیک کنید و گزینه use open gl renderer
را انتخاب کنید.
2.به مسیر edit/prefences/memory& cache رفته و برای کارایی بیشتر این تنظیمات را اعمال کنید
الف : در فیلد maximum memory & cache می توانید درصد استفاده برنامه از رم را تعیین کنید اگر عددی بزرگتر از 100% بزارید برنامه از فضای هارد به عنوان رم کمکی استفاده می کند ( نکته : بالای 200% نزنید)
ب : در فیلد maximum ram cache size می توانید تعیین کنید چند در صد رم استفاده شود
بین 60% تا 90% بزنید
ج : با تیک زدن enable disk cache برنامه از حافظه خالی هارد به عنوان حافظه کمکی برای نگهداری موقت اطلاعات فریم ها استفاده می کند
د : و در قسمت choose folder برای cache و database درایوی غیر از درایوی که ویندوز و برنامه افتر نسب است انتخاب کنید
3. و در اخر هنگامی که می خواهید رندر بگیرید کلید caps lock کیبورد را فشار دهید تا پیش نمایش نشان داده نشود و سرعت رندر افزایش پیدا کند
ولی اگر شما در پروژه خود از
نورها
تنظیمات لایه های نور
و تنظیمات پیچیده و ادغام شده
استفاده می کنید افزایش تایم طبیعی است.

bahman.k70

Member
ببین میتونی از save ram pre view استفاده کنی سریع ترین روشه
اول باید بزاری رو فووول

قابلی نداشت ... !!!!

با همه برای تبادل پروژه اماده ایم !!
bahman.k70@gmail

shirani

از این به بعد تمام سوالات مربوط به رندر و خروجی در این تایپیک :rose:

Skyline-GTP

New Member
دوستان من مشکل عجیبی با افتر افکت دارم هر وقت من Time Indicator رو جابجا می کنم سریعا کلیپ رو به صورت اتوماتیک رندر می کنه و پنجره Save RAM Preview باز می شه و می گه این Movie رو می خوای کجا ذخیره کنی در حالیکه من هیچی توی Compositionام ندارم!!! به کرارت این پنجره باز می شه و نمی ذاره من کارم رو انجام بدم هر بار باید این پنجره رو ببندم دیگه می ترسم این Time Indicator رو جابجا کنم!! به عکس زیر نگاه کنید:

چطوری می شه کاری کرد که دیگه این پنجره باز نشه؟!

FDK

Member
سلام
اگر Babylon (یا نرم افزار دیگه ای که کلید میانبر همراه با کلیک راست ماوس بهش اختصاص داده شده ) دارید ازش خارج بشید درست میشه .

آخرین ویرایش:

Skyline-GTP

New Member
سلام
اگر Babylon (یا نرم افزار دیگه ای که کلید میانبر همراه با کلیک راست ماوس بهش اختصاص داده شده ) دارید ازش خارج بشید درست میشه .
ممنون کار کرد!! ولی من بابیلون رو روی Wheel Button موس تنظیم کردم که ربطی هم به راست کلیک نداره! علت اصلی این مشکل به کارگیری کلیک راست موس توسط بعضی از برنامه ها است یا دلیل واضحتر دیگه ای داره؟!

FDK

Member
سلام
دقیقا معلوم نیست که این Output Movie to به چی ربط داره ، فقط می دونم به نرم افزار هایی که کلید میانبر رو به ماوس نسبت میدن مشکل داره .
D:

Farzad66

Member
مشکل در ذخیره سازی - ارور کمبود مموری

با سلام و خسته نباشید

من هنگامی که میخواهم پروژه را ذخیره کنم چندین بار به این صورت شده است که تا وسط ذخیره سازی می آید سپس این ارور را میدهد که من عکس آن ارور را در زیر قرار می دهم .

و یک سوال دیگر ، هنگام playe کردن یا هنگام ذخیره سازی خیلی با سرعت پائین نمایش می دهد این به صورت طبیعی میباشد یا مشکلی در کار است

ممنون میشم راهنمایی کنید

پیوست ها

• after.png
    after.png
    20 کیلوبایت · بازدیدها: 49

felestin

Member
اين پيام خطا هنگامي نشون داده میشه كه قصد اجراي برنامه‌اي را داريد، ولي سيستم شما داراي حافظه آزاد كمي است‌. اینکه شما میگین تا وسط کار میاد بعد ارور میده برای اینه که دیگه حافظه جا نداره باقیه رندر رو انجام بده .برخي راه حل‌ها عبارتند از:
1 . برنامه‌هاي در حال اجرا را ببنديد و آخرين برنامه را دوباره اجرا كنيد. هر چه برنامه‌هاي درحال اجراي بيشتري داشته باشيد، حافظه‌ي آزاد كمتري براي اجراي برنامه‌هاي جديد خواهيد داشت‌.
2 . تمامي برنامه‌ها را ببنديد، از ويندوز خارج گرديد و كامپيوتر را دوباره بالا بياوريد. بعضي اوقات‌ برنامه‌هاي تحت‌ ويندوز، تمامي حافظه‌ي مورد استفاده خود را به هنگام بسته شدن آزاد نمي‌كنند. اين نشت‌ حافظه مي‌تواند با گذشت‌ زمان، به مقدار قابل توجهي برسد ومنابع سيستم شما را از بين ببرد. خروج و اجراي دوباره‌ي ويندوز، اين حافظه‌ي دزديده شده را آزاد مي‌كند.
3 . فضاي خالي بيشتري روي ديسك‌ سخت‌ خود فراهم كنيد. براي اين كار مي‌توانيد صندوق بازيافت‌ را خالي كرده و يا پرونده‌هاي بي استفاده را حذف‌ كنيد. از آنجا كه ويندوز از فضاي خالي روي ديسك‌ سخت‌، به عنوان حافظه‌ي مجازي استفاده مي‌كند، كمبود اين فضا مي‌تواند باعث‌ بروز مشكل كمبود حافظه شود.
4 . امكان دارد كه شما يك‌ برنامه‌ي تحت‌ DOS را كه به حافظه‌ي زيادي نياز دارد، اجرا كرده باشيد.
5 . حتی المقدرو تا جائی که امکان داره خروجی رو هنگام سیو کردن غیر از دسک تاپ و درایو ویندوز قرار دهید .

برای این که این مسئله به شما ثابت شود قبل از رندر گرفتن درایو ویندوز رو ببین چقدر حجم داره ، بعد هنگام رندر گرفتن هم ببین.

واما جواب سوال دوم :
play کردن یا ذخیره سازی یک اجرا و فرآیند به حساب میاد .میتونه از کمبود حافظه و هارددیسک باشه .
میتونه به خاطر استفاده از افکت های زیاد وسنگین باشه . ببین اگه سیستم کمترین امکانات رو داشته باشه حتی کوچکترین افکت هم براش سنگینه .

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام دوست عزیز:rose:
من یه جستجو تو سایت های خارجی زدم و اینجوری که به نظر میرسه شما تو پروژت از تکست هایی استفاده کردی که یا Matte های خیلی بزرگ و با کیفیتی دارن یا از بلارهای خیلی قوی و سنگینی استفاده کردن.احتمالا خیلی هم بزرگ میشن یا حرکت های Per Character 3D دارن. و همچنین از Depth Of Field دوربین هم استفاده شدیدی کردی. خلاصه اگه برات مهم نیست که بعدا بتونی تکست رو تغیر بدی همین تکست رو تو فتوشاپ درست کن و به صورت یه عکس بیار، یا نوع بلارت رو عوض کن به Fast Blur یا Compound Blur. شاید با Pre Compose کردن لایه تکستت هم نتیجه بگیری.و همچنین سعی کن موقع ذخیره کردن رمت رو خالی کنی و برنامه ای در حال اجرا نباشه. اگه مشکلت حل نشد بیشتر توضیح بده تا کمکت کنیم:rose:
موفق باشید:oops:

Farzad66

Member
ممنون از راهنمایی دوستان

باید بگم من 4 گیگ رم دارم و س پی یو سیستم من 4 هسته ای هستش و هاردم 500 گیگ

نباید به خاطر این چیزا ارور بده عجیبه

و درسته در این پروژه خیلی از عناصر سنگین استفاده شده و برام مهمه که همین پروژه ذخیره بشه

برای ذخیره سازی در حد کیفیت خوب مثلا دی وی دی از چه فرمتی استفاده کنم بهتره ؟

و برای رفع این مشکل از هیچ برنامه دیگری استفاده نکنم تا عمل ذخیره سازی بهتر انجام شود ؟

mehrdad_hellboy

Well-Known Member
به این عکس نگاه کن باید روی همون پست رو شون کلیک کنی
اینطوزی

پیوست ها

• wwww.jpg
    wwww.jpg
    183.3 کیلوبایت · بازدیدها: 51

جدیدترین ارسال ها

بالا