افزونه 2 تایپیک جامع رندروخروجی گرفتن در افتر افكتز

mooli63

کاربر فعال انجمن فیلمسازی
بازم سلام. اين عكساي مشخصات prefrence افتر منه. ببينيد چيشو تغيير بدم/
attachment.php

attachment.php

attachment.php

پیوست ها

• SRFile2010_9_6_7_22_25_546.jpg
    SRFile2010_9_6_7_22_25_546.jpg
    128.8 کیلوبایت · بازدیدها: 40
  • SRFile2010_9_6_7_27_21_750.jpg
    SRFile2010_9_6_7_27_21_750.jpg
    127.5 کیلوبایت · بازدیدها: 41
  • SRFile2010_9_6_7_28_4_109.jpg
    SRFile2010_9_6_7_28_4_109.jpg
    106.7 کیلوبایت · بازدیدها: 39

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام دوست عزیز:rose:
گفتم که ، شما الان مشکل اساسیت یکی کمبود رم هست.
یکی اون تیک گزینه Render Frames Simultaneously توعکس سومی رو نزدی، حتما بزن...
یکی هم موقع رندر گرفتن دکمه Caps Lock رو بزن تا پیش نمایش رندر رو نشون نده...
موفق باشید:oops:

madar graphic

Active Member
رندر

سلام
ببخشید من یه مشکل دارم

وقتی مثلا یه مقدار رو (مثلا opacity) زیاد می کنم.همزمان که زیاد می کنم تغییری ایجاد نمی شه و باید دستم رو از روی موس رها کنم تا تغییرات اعمال بشه؟

به نظر خودم مشکل از openGL بود ولی نمی دونم

قبل ها اینجوری نبود الان پسر بدی شده:lol::shock:

لطفا راهنمایی بفرمایید

ممنون:cool:

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام دوست عزیز:rose:
نه مشکل از Open GL نیست. شما دستت خورده به دکمه Live Update و خاموشش کردی.اینجوری تا کلیک ماوس رو ول نکنی تغییرات ایجاد نمیشه.تو پنل Time Line از دکمه های بالایی روی دومین دکمه از سمت چپ که اسمش Live Update هست یه کلیک کن مشکلت حل میشه.
این گزینه برای کار کردن با پروژه های سنگین هست که نمیخوای همزمان نشون بده که چه اتفاقی داره میفته:wink:

I-zone

Active Member
فوریی:خروجی گرفتن در افتر افکت

سلام دوستان
یک مشکل دارم که خیلی ابتدایی باید باشه اما می خواستم از شما بپرسم و درخواست کمک کنم.
با استفاده از برنامه افتر افکتCS4 یک انیمیشن ساختم و حالا می خواستم خروجی ویدئو بگیرم اما در اکسپورت چیزی ندیدم و متوجه نشدم باید چیکار کنم.
آیا باید با پسوند prproj برای برنامه پریمایر خروجی بگیرم و در انجا خروجی ویدئو بگیرم؟
لطفا راهنمایی کنید تا بتونم از برنامه خرجی ویدئو بگیرم من در کار با این برنامه تازه کار هستم لطفا کامل راهنمایی کنید.
با تشکر

آخرین ویرایش:

I-zone

Active Member
دوستان خیلی عجله دارم کسی هست که بتونه راهنمایی کنه چطور خروجی ویدئو بگیرم؟

mohammad_1ta

Active Member
سلام،
2 نوع میشه گرفت.
یکی با کلید Ctrl+M میشه گرفت... ولی فقط تصویر بهت میده (یعنی بدون صدا)
یکی هم از File -> Export -> MPEG

I-zone

Active Member
سلام ممنون
این روشی که گفتی : File -> Export -> MPEG
چنین گزینه ای وجود نداره
و در مورد Ctrl+m هم زدم اما وقتی فایل را می در مکان مشخص شده ذخیره می کنم اتفاقی نمی افتد
نتونستم بازم خروجی بگیرم
لطفا بیشتر راهنمایی کنید

mohammad_1ta

Active Member
سلام ممنون
این روشی که گفتی : File -> Export -> MPEG
چنین گزینه ای وجود نداره
و در مورد Ctrl+m هم زدم اما وقتی فایل را می در مکان مشخص شده ذخیره می کنم اتفاقی نمی افتد
نتونستم بازم خروجی بگیرم
لطفا بیشتر راهنمایی کنید
سلام عزیز،
تو روش اول خوب به یه فرمت دیگه Export بگیر... مثلاً Mov

واسه Ctrl+M هم وقتی که مکان فایل رو انتخاب میکنی، باید بعدش روی دکمه ی Render کلیک کنی...

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
سلام دوستان
یک مشکل دارم که خیلی ابتدایی باید باشه اما می خواستم از شما بپرسم و درخواست کمک کنم.
با استفاده از برنامه افتر افکتCS4 یک انیمیشن ساختم و حالا می خواستم خروجی ویدئو بگیرم اما در اکسپورت چیزی ندیدم و متوجه نشدم باید چیکار کنم.
آیا باید با پسوند prproj برای برنامه پریمایر خروجی بگیرم و در انجا خروجی ویدئو بگیرم؟
لطفا راهنمایی کنید تا بتونم از برنامه خرجی ویدئو بگیرم من در کار با این برنامه تازه کار هستم لطفا کامل راهنمایی کنید.
با تشکر

دوستان توضیح دادن من کاملتر بگم

1- شما از تو افتر می تونی خروجی به پسوند پریمیر بگیری به این شکل
File => Export => Adobe Premiere pro projectبعد یک فایل پریمیری داری . من اصلا اینطوری خودم کار نکردم روش خوبی نیست. بعضی از فیلترها و افکت ها تو پریمیر قابل شناسایی نیستند و به درد سر می افتی

2- میتونی از افتر یک خروجی تصویری ( movie ) بگیری بعد تو پریمیر یا هر جا دوست داشتی ببری اینکه با چه فرمتی خروجی بگیری 100% بستگی به این داره که بعدش میخواهی کجا ببری و چکار کنی و فوتیج الانت چه فرمتی هست اما برای خروجی گرفتن مسیر زیر رو برو در افتر
composition => make movie یا همون Ctrl+m که دوستمون گفت

حالا وارد صفحه رندر یا خروجی گرفتن میشی
در قسمت Render Settings شما می تونی تنظیماتی چون فیلد، فریم خروجی ، رزولوشن و اعمال شدن افکتهایی که گذاشتی و ... رو تنظیم کنی . همیشه بطور پیشفرض روی بهترین تنظیم است. شما اصلا نیازی به تغییرات و این قسمت نداری

اما Output Module جای مهمی است که فرمت خروجی را انتخاب می کنی یا یا دکمه فلش مانند رو میزنی و یک فرمت از قبل آماده شده ( که خودت هم میتونی بعدا به این لیست اضافه کنی ) رو انتخاب کنی مثلا فرمت pal که برای تلویزیون مناسب است

یا روی فرمت زرد رنگ ( بهتر بگم خردلی رنگ ) کلیک کن و فرمت مناسب رو انتخاب کن. در قسمت Format فرمت مناسب رو انتخاب کن . اینکه چه فرمتی انتخاب می کنی بستگی به کارت داره

الف: اما فرمت مادر video for windows است که با آلفا و بدون آلفا بهت خروجی میده در قسمت format option اگه کارت داری فرمت کارتت رو انتخاب کن اگه نه میتونی no compression رو انتخاب کنی که کیفیت کامل حفظ میشه اما حجم فایل خروجی بسیار بالاست. اگه کروماکی کار کردی یعنی خروجی آلفا داری حتما + million of colors رو انتخاب کن.

ب : اما یکی از بهترین فرمت هایی که هم فرمت مادری است و هم با کیفیت و هم معمولا کم حجم QuickTime Movie
است. یعنی در قسمت فرمت QuickTime Movie رو انتخاب کن و در format option کدک مناسب رو که من PNG پیشنهاد می کنم خیلی با کیفیت و حجم مناسب است . بعد ok رو بزن تا از Output Module بیایی بیرون

در قسمت output to میسر رو مشخص کن

و سپس دکمه Render ( کمی سمت راست است ) را بزن تا خروجی بگیره

اگه از video for windows استفاده کنی خروجی با پسونده avi خواهی داشت
اگه از QuickTime Movie استفاده کنی خروجی با پسوند Mov خواهی داشت
که هر دو برای پریمیر و دیگر کارها مناسب است

I-zone

Active Member
دست همتون درد نکنه ممنون از لطفی که داشتید
الان داره رندر می کنه و درست پیش رفت.
مرسی

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام به همه:rose:
فقط من متوحه نشدم چرا دوستمون گفت که از Make Movie یا همون Ctrl+M نمیشه صدا گرفت؟:shock:

mohammad_1ta

Active Member
سلام به همه:rose:
فقط من متوحه نشدم چرا دوستمون گفت که از Make Movie یا همون Ctrl+M نمیشه صدا گرفت؟:shock:
سلام آقا رضای عزیز
من چندین بار تست کردم، بدون صدا ذخیره میکنه فیلم رو...

حتی اگه تو Settings اون قسمت رو هم ببینین، هیچ تنظیماتی برای صدا نداره ! :-?

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
سلام آقا رضای عزیز
من چندین بار تست کردم، بدون صدا ذخیره میکنه فیلم رو...

حتی اگه تو settings اون قسمت رو هم ببینین، هیچ تنظیماتی برای صدا نداره ! :-?

چرا صدا داره منتهی شما می تونی تو همون پنجره ای که فرمت رو انتخاب می کنی تیک صدا رو برداری

I-zone

Active Member
سلام
یک سوال دیگه داشتم در مورد خروجی گرفتن (ببخشید دیگه!)
سرعت رندر کردن کار ها خیلی پایین است و ساعت ها طول می کشه مثلا یک کار 34 ثانیه ای حد اقل 4 ساعت طول کشیده فکر نکنم اینجوری باشه!!!!
از نظر سخت افزاری هم می شه گفت کامپیوترم ضعیف نیست
رم 4 گیگ ، سی پی یو 4 هسته ای و گرافیک 1gig
اما برای رندر هر فریم چندید دقیقه طول می کشه! آیا طبیعی است؟
اگر نه که مشکل کجاس ؟تنظیمات خاصی داره؟
خواهش می کنم در این مورد هم راهنمایی بفرماید.

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
سلام
یک سوال دیگه داشتم در مورد خروجی گرفتن (ببخشید دیگه!)
سرعت رندر کردن کار ها خیلی پایین است و ساعت ها طول می کشه مثلا یک کار 34 ثانیه ای حد اقل 4 ساعت طول کشیده فکر نکنم اینجوری باشه!!!!
از نظر سخت افزاری هم می شه گفت کامپیوترم ضعیف نیست
رم 4 گیگ ، سی پی یو 4 هسته ای و گرافیک 1gig
اما برای رندر هر فریم چندید دقیقه طول می کشه! آیا طبیعی است؟
اگر نه که مشکل کجاس ؟تنظیمات خاصی داره؟
خواهش می کنم در این مورد هم راهنمایی بفرماید.

طبیعی است ... مخصوصا اگه فوتیجت اچ دی باشه یا افکت های زیادی داشته باشی . مثلا گرافیک 1 گیگ مهم نیست بیت گرافیکت مهمه ... در مورد فوتیجت بیشتر توضیح بدی شاید بشه راهنمایی بهتری کرد

I-zone

Active Member
پس طبیعی است؟!
من یکی از همین پروزه های اماده را زده بودم رندر کنه چون تازه دارم با محیطش آشنا میشم رو پروژه های اماده کار کردم و گفتم شاید سریع تر از اینم بشه !
ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا