PERSIAN ASP FORUM * WEB WIZ

webwiser

New Member
این موضوع جدید رو ایجاد کردم تا از پراکندگی بحث جلوگیری بشه . ضمنا از دوستانی که با پی ام پیگیر بودند می خوام ادامه بحث رو اینجا بکنند تا برای بقیه هم قابل استفاده باشه.

من تمام تقریبا تمام نسخه های فارسی شده وب ویز رو دیدم و می تونم ادعا کنم نسخه ای که اینجا قرار در اختیار دوستان قرار بگیره منحصر بفرده ...

1 - یونیکد هست لذا مشکل زبان فارسی کاملا حل شده است ...
2 - تمام عبارات و پیامها فارسی شده و در عمل هم امتحان شده است ... برخی افراد که بدون مشاهده نتایح دست به ترجمه زده اند نتایج قابل قبولی نگرفته اند چرا که یک عبارت در چند مکان به کار رفته و ترجمه آن در یک پیام درست است ولی در پیام دیگر بی معنی جلوه می کند.
3 - علاوه بر آواتار های خود وب ویز100 آواتار جدید نیز طراحی شده است
4 - فایل جدول استانهای ایران برای انتخاب مکان کاربر تهیه شده است
5 - و ...

webwiser

New Member
گام اول

اولين گام براي راه اندازي اين فاروم دانلود فايلهاي اصلي سايت هست:

من شديدا توصيه مي كنم از نسخه SQL استفاده كنيد . چون هم قابليتش بيشتره هم سرعتش و هم امنيتش .

این نسخه رو از اینجا دانلود کنید
یا از اینجا

اگر به هر دليل نمي خواهيد از نسخه اس كيو ال استفاده كنيد نسخه اکسس رو از اینجا دانلود کنید و يا از اینجا

كساني كه از فضاهاي رايگان استفاده مي كنند هم نسخه مناسب براي خود را از اینجا دانلود كنند.

نكته كساني كه از نسخه MS Access 2000 version استفاده مي كنند بايد حتما چند نكته ايمني را رعايت كنند در غير اينصورت به آساني هك خواهند شد.

webwiser

New Member
ضرورت ارتقا به ورژن هاي جديد

كساني كه از نسخه هاي پايين تر از 7.8 استفاده مي كنند لازم است هرچه سريعتر خود را ارتقاع دهند . در نسخه هاي قديمي به راحتي كاربر مي تواند به طور تصادفي جاي admin بنشيند و ...

متاسفانه سايتهايي چون پرشین لرن هنوز هم از ورژن هاي قديمي استفاده مي كنند. اگر كسي به آنها دسترسي دارد بد نيست اين نكته را به آنها گوشزد كند .

تا فرصت باقي است از بروز فاجعه !!! پيشگيري كنيد.

webwiser

New Member
Requirements

This application uses ASP and must be run through Windows IIS web server supporting ASP, it
will NOT run on a Unix/Linux web server.

It has been tested on PWS 4 and IIS 4, 5 and 6 on Windows 2003/2000/XP/NT4/98.

The ASP Discussion Forum has been tested on MS SQL Server 7 and SQL Server 2000. Please
note some features will not run on MS SQL Server 7.

The CDONTS, w3 JMail, or Persists AspEmail component must be installed on the web server
in order to use the e-mail features of the forum. An SMTP server also needs to be installed
on the server if you are using the CDONTS component.

The CDONTS component comes with IIS 4/5 on NT4/Win2k, but does NOT come with IIS5.1
on Windows XP.

اطلاعات بیشتر

براي استفاده از تمام قابليتهاي وب ويز بايد در انتخاب هاست دقت كنيد اين مشكلي هست كه خارجي ها هم باهاش دست به گريبان هستند. من خودم ظرف 2 ماه 4 بار هاستم رو عوض كردم تا بالاخره تونستم از همه امكانات وب ويز استفاده كنم ! 8O

من ديدم كه بعضيها وقتي از بعضي امكانات نمي تونن استفاده كنند فكر مي كنن اشكال از وب ويز هست . يكي از دوستان هم پرسيده بود در نسخه جديد ميشه عكس يا فايل آپلود كرد ؟!! خوب معلومه در نسخه هاي قبلي هم مي شد مشكل از فضاي شما است .

مخلص كلام اينكه استفاده بهينه از وب ويز قلق داره و نبايد بيگدار به آب زد.

zanis

Member
آقا مامنتظر وب ويز فارسي با بانك اطلاعاتي اكسس هستيم

Hyper

Active Member
اولا سلام

دوما

اين پرشين لرن چه طوري وب ويز و فارسي كرده ؟

سوما

نسخه فارسي با sql حتما باحال تره

چهارم

آخ حال ميده فوروم asp ....

حال اين php كارارو هم كه به اين php شون مينازن ميگره حسابي ... ( جدي نگيريد وگرنه من بلوكه ميشم !!! ) :oops:

iranpcg

Active Member
Hyper گفت:
اولا سلام

دوما

اين پرشين لرن چه طوري وب ويز و فارسي كرده ؟

سوما

نسخه فارسي با sql حتما باحال تره

چهارم

آخ حال ميده فوروم asp ....

حال اين php كارارو هم كه به اين php شون مينازن ميگره حسابي ... ( جدي نگيريد وگرنه من بلوكه ميشم !!! ) :oops:
براي پرشين لرن من وب ويز را فارسي كردم البته يه سه سال پيش اين كار را كردم . البته اونها نه به كپي رايت وب ويز اهميت دادند نه به من من هم براشون اين وب ويز را بروز رساني نكردم . از شما هم متشكرم البته بهتر است به بچه ها بگوييد اينترفيس چند تا پورتال با وب ويز برقرار شده و بچه ها ميتونند از نسخه پورتال هم استفاده كنند.

Hyper

Active Member
اگه ما فهميديم اين webwiser جان كه جانم فدايش ، چرا جواب مارو نميده خوبه ...

:roll:

iranpcg

Active Member
من الان سرورم خوايبده ( بلوكه كردنم ) بلا كه اومد لينك دانلود نسخه قبلي را ميذارم

iranpcg

Active Member
من نسخه جديد را هم فارسي كرده بودم اما چون از پس جوابگويي بچه ها بر نمي اومدم بيخيالش شدم

Hyper

Active Member
آقا ما اگه قول شرافتي بديم موي دماغ شما نشيم راهي داره ؟ تو رو جون جدت نگو نه كه ما طاقت نداريم.

ها والا بلا ... :wink:

iranpcg

Active Member
اگر كسي از دوستان زحمت مطالعه قوانين استفاده سايت وب ويز را بررسي كنه من ميتونم نسخه فارسي و نسخه وبلگ هر دو را آماده كنم البته الان نسخه قديم منظورم 6.5 هست روي سيستم من هست ولي اينجا محدوديت آپلود داربم .

kami_mz

Well-Known Member
iranpcg جان مشکل فضا رو بنده مي تونم. حل کنم.( البته فعلا سرور داره عوض ميشه براي همين سايت خودمون هم خوابيده ولي تا يکي دو روز ديگه درست ميشه.). البته در صورت تمايل شما.

iranpcg

Active Member
kami_mz گفت:
iranpcg جان مشکل فضا رو بنده مي تونم. حل کنم.( البته فعلا سرور داره عوض ميشه براي همين سايت خودمون هم خوابيده ولي تا يکي دو روز ديگه درست ميشه.). البته در صورت تمايل شما.
آقا كامي اگه دوست داري من برات نسخه 6.5 را ايميل كنم

جدیدترین ارسال ها

بالا