معرفی نرم افزار "آریا نگار" و اعلام پیشرفت ساخت آن

شما چه امتیازی به این نرم افزار می دهید؟ (لطفا دلیل یا ن?

• مجموع رای دهندگان
    27

AV_3SG

Member
سلام
میشه در مورد قسمت های مربوط به لیست و امکانات اون اطلاعاتی بدین مثلا در برنامه شما به چند شکل می توان item را لیست کرد . چه امکاناتی داره ؟ میشه برای هر item یه icon تعریف کرد یا خاصیت تغیر ظاهر به صورت دلخواه رو داره میشه ّبرای هر item چک باکس گذاشت ؟ و امکاناتی از این قبیل
همچنین درباره tree امکاناتی رو هم قرار بدین مثل پلاگین tree آقای silvercover برای بیلدر واقعا امکانات خوبی داره البته روش استفادش یکم گیج کنندست .
چک باکس و رادیو باکس رو هم فراموش نکنید ؟
یه سوال دیگه : برنامه شما می تونه متغیر public و Private داشته باشه ؟
و یه خواهش : می تونید امکان Tab رو برای برنامتون درست کنید ؟ یعنی ما بتونیم خیلی راحت برنامه ای با چند tab درست کنیم
خواهش دوم : خواهش دوم منم در مورد button های برنامه است که علاوه بر حالت ساده ویندوز بهتره شما چند تا Button پیش فرض فلش رو قرار بدین و امکانی رو فراهم کنین که کاربر بتونه برای این Button ها script بنویسه . اگه بشه این امکان رو قرار داد مطمئن باشین کسی دنبال Button های ساده تر نمی ره و همیشه از اینا استفاده می کنه !

چون جمله "خسته نباشید " جمله منفی هست و انرژی منفی رو به مخاطب منتقل می کنه پس من از جملات مثبت استفاده می کنم و به جاش می گم" پرانرژی باشید " یا " شاد باشید "

EleRam

Well-Known Member
ایده های خوبیه ولی به نظرم باید برنامه ساده باشه. چون قراره باهاش (بیشتر) اتوران ساخته بشه و همه چیز باید ساده باشه تا بشه به سرعت به همه چیز دسترسی داشت...

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
سلام، جاوید جان گفتی اضافه کردن اون قابلیت Anchor خیلی سخته ، چرا ؟
مگه اشیائی که تو آریا نگار میسازی رو از کلاس والد خودشون مشتق نکردی ؟ یعنی برای آریا نگار مثلا یک EditBox جدید طراحی شده ؟ فکر نمیکنم اینطور باشه چون تو یکی از پست ها به WinControl و ... اشاره شده بود ، خوب این متد Anchor رو هم تو کلاس مشتق شده اضافه کنید .

البته من از روند ساخت اطلاعی ندارم ، شاید جایی کپسوله سازی انجام دادید یا ... که میگید اضافه کردنش خیلی سخته ، در هر صورت امیدوارم موفق باشید .

AV_3SG

Member
ایده های خوبیه ولی به نظرم باید برنامه ساده باشه. چون قراره باهاش (بیشتر) اتوران ساخته بشه و همه چیز باید ساده باشه تا بشه به سرعت به همه چیز دسترسی داشت...

البته اگر ما کمی بیشتر دقت کنیم می بینیم که برنامه های ساده تر مثل MMB از صحنه حذف می شن و کاربرایی مثل من یا خود شما کمتر تمایل به استفاده از این برنامه ها رو داریم چون که نیازای مارو پاسخ گو نیست و ما رو نامید می کنه
منی که نمی تونم خیلی راحت از یه tree view یا comboBox یا listView یا data base یا checkbox یا RadioBox استفاده کنم پس نمی تونم اتوران های قشنگ و کاربردی تر درست کنم
شاید اگه اتوران شرکت های بزرگ تر مثل Gerdoo ، Lord ، Delliran ، Holoo یا شرکت هایی که بسته های نرم افزاری بزرگ رو تولید می کنند رو ببینید حتما به وجود امکاناتی که گفتم تاکید می کنید .
شما دردسر استفاده از یه برنامه تازه رو وقتی قبول می کنید که برنامه قبلی امکانات کمتری داشته باشه و یا اونچه رو که شما نیاز دارین رو داره .
به هر حال شرکت ها هم برای امکانات بیشتر پول خرج می کنن و برای اونا کارایی و اتورانایی شبیه به Application با قابلیت های جستجو و دیتابیس ، تغیر پوسته و داینامیک بودن ، راحتی استفاده ، پشتیبانی کامل از زبان فارسی و همچنین در صورت امکان امنیت بیشتر اطلاعات اهمیت داره نه اتورانای ساده ، چون شرکت ها هرروز برروی کیفیت داخلی محصول تاکید دارن و برروی همین مساله با هم رقابت می کنن
به نظر من کسایی که می خوان اتوران ساده درست کنن با همون بیلدر کارشونو ادامه می دن و نیازی هم به نرم افزار جدید ندارن ولی اونایی که چیزی بیشتر از یه اتوران می خوان حتما به سراغ آریانگار میرن ( البته اگر آریا نگار این امکانات رو داشته باشه )
تا اینجاشم آریا نگار امکانات خوبی رو داره ولی باید برای نسخه اول اونقدر کامل باشه که بشه از همون نسخه اول باهاش پروژه های تجاری رو با خیال راحت ساخت .

این نظر منه

آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
سلام، جاوید جان گفتی اضافه کردن اون قابلیت Anchor خیلی سخته ، چرا ؟
مگه اشیائی که تو آریا نگار میسازی رو از کلاس والد خودشون مشتق نکردی ؟ یعنی برای آریا نگار مثلا یک EditBox جدید طراحی شده ؟ فکر نمیکنم اینطور باشه چون تو یکی از پست ها به WinControl و ... اشاره شده بود ، خوب این متد Anchor رو هم تو کلاس مشتق شده اضافه کنید .

البته من از روند ساخت اطلاعی ندارم ، شاید جایی کپسوله سازی انجام دادید یا ... که میگید اضافه کردنش خیلی سخته ، در هر صورت امیدوارم موفق باشید .
سلام :wink:
چرا ، از کلاس tedit مشتق شده. ولی پوستم هر دفعه کنده میشه تا میام یه امکان جدید برای سیو و لود و کامپایل اضافه کنم!! ولی حالا این امکان چون خیلی کارا هست دیگه چاره ای نیست!
البته اگر ما کمی بیشتر دقت کنیم می بینیم که برنامه های ساده تر مثل MMB از صحنه حذف می شن و کاربرایی مثل من یا خود شما کمتر تمایل به استفاده از این برنامه ها رو داریم چون که نیازای مارو پاسخ گو نیست و ما رو نامید می کنه
منی که نمی تونم خیلی راحت از یه tree view یا comboBox یا listView یا data base یا checkbox یا RadioBox استفاده کنم پس نمی تونم اتوران های قشنگ و کاربردی تر درست کنم
شاید اگه اتوران شرکت های بزرگ تر مثل Gerdoo ، Lord ، Delliran ، Holoo یا شرکت هایی که بسته های نرم افزاری بزرگ رو تولید می کنند رو ببینید حتما به وجود امکاناتی که گفتم تاکید می کنید .
شما دردسر استفاده از یه برنامه تازه رو وقتی قبول می کنید که برنامه قبلی امکانات کمتری داشته باشه و یا اونچه رو که شما نیاز دارین رو داره .
به هر حال شرکت ها هم برای امکانات بیشتر پول خرج می کنن و برای اونا کارایی و اتورانایی شبیه به Application با قابلیت های جستجو و دیتابیس ، تغیر پوسته و داینامیک بودن ، راحتی استفاده ، پشتیبانی کامل از زبان فارسی و همچنین در صورت امکان امنیت بیشتر اطلاعات اهمیت داره نه اتورانای ساده ، چون شرکت ها هرروز برروی کیفیت داخلی محصول تاکید دارن و برروی همین مساله با هم رقابت می کنن
به نظر من کسایی که می خوان اتوران ساده درست کنن با همون بیلدر کارشونو ادامه می دن و نیازی هم به نرم افزار جدید ندارن ولی اونایی که چیزی بیشتر از یه اتوران می خوان حتما به سراغ آریانگار میرن ( البته اگر آریا نگار این امکانات رو داشته باشه )
تا اینجاشم آریا نگار امکانات خوبی رو داره ولی باید برای نسخه اول اونقدر کامل باشه که بشه از همون نسخه اول باهاش پروژه های تجاری رو با خیال راحت ساخت .

این نظر منه
درود
نظر قانع کننده ای بود. همونطور که می دونید اضافه کردن چنین اشیاءی بسیار وقت گیر است. خودتون هم اگه روند ساخت رو پیگیری کرده باشید متوجه این موضوع حتما شده اید... ولی به هر شکل با خوندن نظر شما متقاعد شدم که چند تا شیء دیگه هم اضافه کنم.
پس نگران این موضوع نباشید
موفق باشید

JavidX

Apadana Developer
اعلام پیشرفت ساخت تا جمعه شب به تاریخ 27 آذر 1388

اعلام پیشرفت ساخت تا جمعه شب به تاریخ 27 آذر 1388
به نام خدا
با سلام و خسته نباشید
امکانات اضافه شده:
+ دستور ExtractEmbedded برای خارج کردن فایل ضمیمه از فایل اجرایی و ذخیره ی آن در مکان دلخواه اضافه شد. با این امکان شما می توانید Embedded Files خود را در هر موقع و هر مکانی استخراج کنید.
+ امکان فعال کردن پنجره ی Loading در هنگام اجرا فراهم شد! این خیلی امکان کارآمدی است خصوصاً برای پروژه های سنگین.
+ امکان استفاده از Cursor ها تکمیل شدند.

مشکلات حل شده:
- مسیرها به خصوص در مورد [embed] ایراد داشتند که درست شدند.
- دستور Run مشکلاتی داشت که حل شد.
- کلید F5 برای اجرا ؛ کلید F8 برای اجرا به همراه دیباگ ؛ کلید Ctrl+F5 برای Refresh در نظر گرفته شد.
- قبلا در هنگام چک کردن Syntax خط ، 0 را به عنوان عدد نمیشناخت!! که حل شد.

منتظر نظرات شما هستم.

موفق باشید.

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
+ دستور ExtractEmbedded برای خارج کردن فایل ضمیمه از فایل اجرایی و ذخیره ی آن در مکان دلخواه اضافه شد. با این امکان شما می توانید Embedded Files خود را در هر موقع و هر مکانی استخراج کنید.
جاوید جان من در مورد فایل های Embedded در آریانگار زیاد بررسی نکردم ، آیا میشه بعد از طراحی یک پروژه فایلی به Embedded اضافه کرد ؟ یعنی مثلا بشه یه نرم افزار SetupMaker با اریا نگار نوشت ، اگر این هم اضافه شه امکان خیلی کارایی هست .

JavidX

Apadana Developer
در مورد وب و امکانات مربوطه چه تدابیری اتخاذ کردین؟
سیلور جان قبلا که فکر کنم در موردش بحث شده بود؟
جاوید جان من در مورد فایل های embedded در آریانگار زیاد بررسی نکردم ، آیا میشه بعد از طراحی یک پروژه فایلی به embedded اضافه کرد ؟ یعنی مثلا بشه یه نرم افزار setupmaker با اریا نگار نوشت ، اگر این هم اضافه شه امکان خیلی کارایی هست .
فعلا نه ولی تو فکرشم که بذارم. یادمه همیشه مهمترین چیز که اون روزها نیاز داشتم همین مورد بود!

میشه یه امکانی اضافه کنید که کلید ها رو خود برنامه فشار بده که دیگه واسه اینطور کارای جانبی نریم سراغ اتو ایت و حجم فایلمون رو زیاد کنیم:)

msnv

Well-Known Member
در مورد همه چیز صحبت شد الا منوها
جاوید جان اگه این امکان هم فراهم بشه که بتونیم مثل ویژوال بیسیک براحتی منوهایی را در برخی از پروژها ایجاد کنیم خوب میشه چون خودم برای برخی از پروژه هام مجبور هستم دستورات زیادی را در پلاگین های مالتی مدیا بیلدر بنویسم
پیشنهاد دوم: امکان اضافه کردن آیکون برنامه در SysTray (البته هم در بخش تنظیمات پروژه و هم در بخش اسکریپت آریا نگار)
پیشنهاد سوم: تول تیپ های چند خطی و بالونی ؛ اگه این امکان فراهم بشه توضیحات بزرگ میتونن در چند خط نمایش داده بشن بجای اینکه توضیحات بزرگ در یک خط میتوانند از صفحه زمینه فراتر روند
پیشنهاد سوم (و از همه مهمتر): این از همه مهمتره که بتوانیم یک صفحه را در پنجره جدید باز کنیم نه در همان صفحه (مشکلی که تقریبا 90 درصد کاربران mmb بعلاوه خودم درگیر اون هستند)

آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
میشه یه امکانی اضافه کنید که کلید ها رو خود برنامه فشار بده که دیگه واسه اینطور کارای جانبی نریم سراغ اتو ایت و حجم فایلمون رو زیاد کنیم[/QUOTE
سلام اشکان جان
ببینم چی میشه! :rose:
در مورد همه چیز صحبت شد الا منوها
جاوید جان اگه این امکان هم فراهم بشه که بتونیم مثل ویژوال بیسیک براحتی منوهایی را در برخی از پروژها ایجاد کنیم خوب میشه چون خودم برای برخی از پروژه هام مجبور هستم دستورات زیادی را در پلاگین های مالتی مدیا بیلدر بنویسم
پیشنهاد دوم: امکان اضافه کردن آیکون برنامه در SysTray (البته هم در بخش تنظیمات پروژه و هم در بخش اسکریپت آریا نگار)
پیشنهاد سوم: تول تیپ های چند خطی و بالونی ؛ اگه این امکان فراهم بشه توضیحات بزرگ میتونن در چند خط نمایش داده بشن بجای اینکه توضیحات بزرگ در یک خط میتوانند از صفحه زمینه فراتر روند
پیشنهاد سوم (و از همه مهمتر): این از همه مهمتره که بتوانیم یک صفحه را در پنجره جدید باز کنیم نه در همان صفحه (مشکلی که تقریبا 90 درصد کاربران mmb بعلاوه خودم درگیر اون هستند)
سلام دوست عزیز
پیشنهاد اول و دوم: برای ورژن های بعدی
پیشنهاد سوم، در مورد چند خطی اینکار رو انجام میدم...
پیشنهاد چهارم: انجام شده! قبلا هم مفصل در مورد این موضوع بحث شده... در آریانگار شما می تونید Page و Form داشته باشید. با دستور NextPage و... پنجره ی کنونی رو مدیریت میکنید. با دستور FormShow یا FormShowModal پنجره ی جدید نمایش می دهید.

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
میشه یه امکانی اضافه کنید که کلید ها رو خود برنامه فشار بده که دیگه واسه اینطور کارای جانبی نریم سراغ اتو ایت و حجم فایلمون رو زیاد کنیم

سلام جاوید جان

قبلاً میخاستم پیشنهاد بدم که تدابیری رو بیندیشید که بشه در آریانگار به توابع سایر DLL ها هم دسترسی پیدا کرد و مثلاً قابلیت صدا زدن توابع API که قبلاً دوستان هم اشاره کرده بودن
در اینصورت مثلاً میشه از فایل AutoItX.dll استفاده کرد که در اینصورت میشه از توابع این DLL استفاده کرد و شاید نیاز نباشه خیلی چیزها رو خودتون بنویسید (با توجه به رایگان بودن AutoIt)، علاوه بر این قدرت عمل بیشتری هم به کاربر داده میشه.

موفق و پیروز باشید.

سلام خسته نباشید.

آقا شما که اینقدر زحمت کشیدی 40 - 50 هزار خط برنامه نویسی کردی و واقعا ترکوندی .:rose:

یک لطفی هم بکن یک جای خوب برنامه رو آپلود کن . من الان یک ساعت هست دنبال لینک دانلود میگردم ولی پیدا نمیکنم . ( سرور پرشین درایو مشکل داره اصلا باز نمیشه ! ):mad:

توی وبسایت هم لینک دانلود نداشت http://javidsoft.isgreat.org/index.php

اگر از دوستان کسی لینک دانلود داره ممنون میشم لینکشو بذاره .

JavidX

Apadana Developer
سلام خسته نباشید.

آقا شما که اینقدر زحمت کشیدی 40 - 50 هزار خط برنامه نویسی کردی و واقعا ترکوندی .:rose:

یک لطفی هم بکن یک جای خوب برنامه رو آپلود کن . من الان یک ساعت هست دنبال لینک دانلود میگردم ولی پیدا نمیکنم . ( سرور پرشین درایو مشکل داره اصلا باز نمیشه ! ):mad:

توی وبسایت هم لینک دانلود نداشت http://javidsoft.isgreat.org/index.php

اگر از دوستان کسی لینک دانلود داره ممنون میشم لینکشو بذاره .
باسلام
لطف دارید
به زودی ورژن بتا ریلیز میشه پس نگران نباشید. در این صورت روی یک سرور مطمئن آپلود می کنم.
موفق باشید

با سلام

فقط یک موضوعی یادم اومد که لازمه حتما بدونید امروز وقتی داشتم دنبال لینک دانلود آریا نگار میگشتم . به یک سیستم مدیریت محتوا برخورد کردم که اونم متاسفانه اسمش آریا نگار بود . فکر میکنم این موضوع خوشایندی نباشه.

جدا از اینکه چه کسی اول این اسم رو انتخاب کرده و حق استفاده از اون رو داره باید یک فکر اساسی بابت این موضوع بکنی . شاید همون SourceForge گزینه خوبی باشه .

اینم آدرس اون سایت
www.arya-negar.com

:nokte: : بدجور منتظر لینک دانلود هستم ها :-?

JavidX

Apadana Developer
سلام خدمت دوستان عزیز و با تشکر از علی شادمهر عزیز بخاطر یاداوری به جاشون.
قصد دارم نسخه جدید بتا رو آپلود کنم ، ولی باز به مشکل برخوردم ، فعلا در حال ساخت Attach کردن فایل در هنگام اجرا هستم! همون چیزی که خیلیها دنبالشن.
ولی برنامه نویسی مخصوصا در برنامه های بزرگ یه جوریه که یک طرفشو می گیری یه طرف دیگش در میره (!) برای همین قبل از انتشار حتی نسخه های آزمایشی باید خوب خوب تست بشه و این وقت گیره. از آپدیت قبلی تاحالا چیزهای مفیدی اضافه شده یا اضافه خواهد شد. پس صبور باشید! از کلیه ی دوستان تقاضا دارم که با همکاری با هم یک اسم خوب برای این نرم افزار انتخاب کنیم.
با تشکر فراوان
موفق باشید

این اسمها به ذهنم رسید :green:چک نکردم ببینم کدوماش ثبت شده

نگارگر - یا - نگاره گر
نگارساز -یا- نگاره ساز
توس نگار
نگارشگر
نگارنده
نگارافزار
مدیانگار
جاویدنگار !
اتو نگار - autonegar