معرفی نرم افزار "آریا نگار" و اعلام پیشرفت ساخت آن

شما چه امتیازی به این نرم افزار می دهید؟ (لطفا دلیل یا ن?

• مجموع رای دهندگان
    27

JavidX

Apadana Developer
با سلام به دوستان عزیز

اول خدمت شما عرض کنم که این نرم افزار ، نرم افزاری شبیه به MMB اما خیلی قوی تر از آن است. از بیشتر از 10 ماه پیش در حال ساخت این نرم افزار هستم و اکنون برنامه کاملا با راهنما ساخته شده.

ایده اولیه: شرکت در جشنواره خوارزمی و علاقه زیاد به ساخت نرم افزاری قدرتمند تر از MMB
برنامه نویسی شده با: Delphi
تعداد خطوط برنامه: بیشتر از 50 هزار خط

پست ویرایش شد: توجه: امکانات و مطالب یا عکس هایی که در زیر قرار داده شده است مربوط به گذشته می باشد. برای اطلاع از آخرین تغییرات و پیشرفت به آخرین صفحه مراجعه فرمایید. تنها اطلاعات بالا مرتبا آپدیت می شوند مثل درصد ساخت.

امکانات بهتر از MMB:
• آریا نگار از قابلیت چند ریسمانه (MultiThreading) پشتیبانی می کند.
• نرم افزار MMB تنها از صفحات پشتیبانی می کند در حالی که آریا نگار هم از فرم (دیالوگ) و هم از صفحه به خوبی برخوردار است.
• آریا نگار از اشیاء WinControl و Control برخوردار است در حالی که MMB تنها Control دارد. مثلا شما می تونید دکمه های استاندارد ویندوز رو در آریا نگار به کار ببرید
• رویداد هایی که برای اشیاء در آریا نگار می توان تعریف کرد خیلی بیشتر از MMB هستند. مثلا تمام اشیاء MMB رویداد ورود مکان نما روی آنها را دارند در حالی که خروج آن را در حد چند عمل کوچک خاص دارند و همین نکته باعث شده است که استفاده از این رویداد در MMB در خیلی مواقع بی فایده باشد. در حالی که آریا نگار هر دوی این رویداد ها را به صورت کامل دارد.
• علامت مکان نما در Multimedia Builder با کلیک کردن به هم می خورد و این مشکلی است که تمام کاربران MMB از آن شکایت دارند و حتی در آخرین نسخه هم هنوز برطرف نشده است. اما آریا نگار این مشکل را ندارد.
• گزینه ای که در MMB با نام Embedded files شناخته می شود وبرای ضمیمه کردن یک فایل در فایل اجرایی تولید شده ی MMB به کار می روند در بارگذاری، ذخیره و اجرا به شدت کند عمل می کنند اگر فایل انتخاب شده ی شما بیشتر از 1 مگابایت باشد!! در حالی که آریا نگار تا فایل 100 مگابایت را هم با سرعت کپی کردن می خواند!
• آریا نگار تجهیزات (Plugin) های MMB را هم می خواند و استفاده می کند. یعنی به خوبی می توان پلاگین های MMB را به آریا نگار وارد کرد.
• در MMB تنها 5 مکان نمای دلخواه می توان انتخاب کرد حال آنکه در آریا نگار انتخاب مکان نمای دلخواه به تعداد نا محدود امکان پذیر است.
• امکان استفاده از رنگ های سیستم در آریا نگار در حالی که MMB این امکان را ندارد.
• کم تر بودن چشم گیر حجم فایل های پروژه و همچنین فایل های تولید شده
• با هر بار تست پروژه در MMB ، فایل های ضمیمه شده در فایل اجرایی گنجانده می شوند و سرعت این کار در MMB بسیار کند است. اما با آریا نگار اگر حتی بیشتر از 100 مگابایت هم فایل ضمیمه کرده باشید در زمان اجرا و تست برنامه در فایل اجرایی ضمیمه نمی شوند و به طور موقت از هارد دیسک خوانده می شوند و فقط زمانی در فایل گنجانده می شوند که شما روی انتشار و ارائه کلیک کنید.
• در بعضی موارد به خصوص در محاسباتی که اعداد منفی وجود دارند MMB اشتباه محاسبه می کند در حالی که آریا نگار هیچ مشکلی در محاسبات ندارد. به عنوان مثال MMB پاسخ 5*-5 را برابر با -5 می داند!
• امکان پخش تعداد نامحدود صدا در کنار هم، در حالی که MMB حداکثر 2 صدا همزمان پخش می کند.
• امکان اضافه کردن دستورات دلخواه و اضافی که تا حداکثر 5 مقدار ورودی قبول می کنند.
• امکان پذیرش فایل png به همراه پذیرش و رعایت پیکسل هایی از تصویر که AlphaBlending هستند مثل تصویری که سایه دارد که در MMB سایه با پس زمینه سفید درست می شود ولی در آریا نگار تصویر پس زمینه ایجاد نمیشود و تاثیرات را از اشیاء پشت خود قبول می کند.
• تمام اشیاء آریا نگار از خاصیت راست به چپ پشتیبانی می کنند.
• امکان جستجوی یک شیء در لیست

امکانات اضافی جالب در این نرم افزار:
شما فرم را به هر اندازه دلخواه تنها با نگه داشتن Shift و کشیدن دو مستطیل فرم می توانید تغییر اندازه دهید.
شما می توانید لایه های اشیاء را که در MMB با Ctrl+PageDown و از این جور کلیدها یکی یکی یا کلا می تونید جابجا کنید در این نرم افزار تنها با کشیدن شیء از لیست اشیاء و رها کردن آن در قسمت دیگری از لیست می توانید انجام دهید!
افکت های runtime روی تصویر پس زمینه
امکان فعال یا غیر فعال کردن پردازش دو لایه ای
امکان اجرای یک برنامه نویسی هنگام حرکت Wheel ماوس
امکان درست کردن tooltip با رنگ دلخواه و خیلی امکانات دیگر
امکان تعیین مسیر دلخواه یا زمان دلخواه برای استخراج فایل embedded از فایل اجرایی
امکان Backup گیری خودکار از پروژه در هر چند ثانیه که شما بخواهید و در هر تعدادی که شما تعیین کنید.
امکان تغییر نام یک شیء با راست کلیک کردن روی آن شی در لیست.
حذف نشدن ClipBoard برنامه در هنگام خروج و اجرای دوباره یا ریستارت ویندوز
امکان تعریف لیست کارهای انجام نشده برای برنامه
لیستی مجزا که شما می توانید لیست فونت هایی که فکر می کنید باید با اجرای برنامه نصب شوند را به برنامه بدهید تا خودش به طور اتوماتیک این کار را انجام دهد!

کمبود هم داره؛ انشاء الله در پست های بعدی با عکس ها و توضیحات بیشتر در خدمتتون هستم.

نسخه بتای ششم برنامه ی آپادانا

ساخت این ورژن تمام شده و اکنون ورژن بعدی در حال ساخت می باشد. برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

آخرین ویرایش:

saeed.eb

Member
دوست عزيز فوق العاده است.
منتظرم تا كارت رو ببينم.
( ايراني ميتواند)( ايراني ميتواند)( ايراني ميتواند)( ايراني ميتواند)( ايراني ميتواند)( ايراني ميتواند)( ايراني ميتواند)( ايراني ميتواند)......

NARANJTORANJ

Well-Known Member
واقعا من هیچی ندارم بگم
praying.gif

جز اینگه ایـــــــــــــــرانی می تـــــــــــواند

فقط کاشکی انگلیسی و فارسی بود آخه من زیاد به فارسی عادت ندارم خیلی ها حس من رودارن
wink.gif

JavidX

Apadana Developer
واقعا من هیچی ندارم بگم
praying.gif

جز اینگه ایـــــــــــــــرانی می تـــــــــــواند

فقط کاشکی انگلیسی و فارسی بود آخه من زیاد به فارسی عادت ندارم خیلی ها حس من رودارن
wink.gif
سلام دوستان

اول اینکه از لطف همه ی شما ممنونم. در جواب شما باید بگم که خودم هم همینطوری مثل شما هستم اصلا با فارسی راحت نیستم ولی چون دارم می فرستم جشنواره گفتم شاید بهتر باشه فارسی باشه ولی محض اطلاع دوستان باید بگم که ورژن بعدی نرم افزار کاملا انگلیسی بوده و کاملا از نظر اسم و ظاهر و امکانات با این نرم افزار تفاوت دارد.

Ehssan_it

Well-Known Member
البته با توضیحاتی که دادین نرم افزار خوبی معلوم میشه
ولی یادتون نره که تا نسخه بتا از یک نرم افزار منتشر نشه همه توضیحاتی که داده میشه جنبه تبلیغاتی پیدا میکنه
و خیلی چیزاست که با نوشته نمیشه دربارش نظر داد

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
با توجه به توضیحاتتون، نرم افزار بسیار خوبی هست، بخصوص که از MMB الهام گرفته و نقاط کور اون رو هدف قرار داده و بهبود بخشیده
فقط اینجا یک موضوع هست که بهش اشاره نشده که از دید من مهمترین موضوع هم هست، و اون اسکریپت نویسی برنامه هست
اگر امکانش در این مورد بیشتر توضیح بدید و اینکه سینتکس زبان مورد استفاده در برنامتون به چه شکل هست ؟
امکانات و توابعی که بصورت پیشفرض در برنامه وجود دارن به چه شکل هستن ؟
الان که دارین اینچنین برنامه ای رو طراحی میکنین، پیشنهاد میکنم بصورت جدی نگاهی به برنامه ی AutoIt بندازین، این زبان دارای سینتکسی ساده و منطقی هست و امکاناتی زیادی در اختیار کاربر میزاره.

ممنون از توضیحاتتون، و اگر بتونین یک نسخه ی بتا قبل از عرضه رو هم تهیه کنین تا هم برنامتون تست بشه و نواقصش رو در صورت وجود به اطلاعتون برسونن، دوستان در این تالار هم بیشتر با برنامتون آشنا بشن

مطمئن باشید تمام کسانی که در این تالار فعالیت دارن، بنا به تجربشون در کار با MMB ، پیشنهادات بسیار خوبی برای بهتر شدن برنامتون رو دارن
پیشنهاد اولیه ی من این هست که سادگی کار رو حفظ کنید، هر چقدر هم که برنامتون رو قوی و کارا درست میکنید، سعی کنید از سادگی ای که در MMB وجود داره زیاد دور نشید، چون این مهمترین دلیل محبوبیت برنامه ای مثل MMB هست.

پیشنهاد میکنم زبان انگلیسی رو هم در برنامتون قرار بدید و برنامتون رو در تالار اصلی MMB یعنی MMBForums.com هم معرفی بفرمایید.

امیدوارم چه در این پروژه و چه در تمام مراحل زندگیتون موفق و پیروز باشید
منتظر خبرهای جدیدتری از این برنامه ی ارزشمند هستیم

silvercover

کاربر متخصص
اینکه شما چنین پشتکاری دارید و هدف جالب توجهی رو در پیش گرفتین جای تحسین داره. از توضیحات شما اطلاعات نسبی به دست میاد. لطفا در مورد

- مفسرش و امنیت پروژه
- اشیایی که مد نظر دارین تعبیه کنید

برای ما توضیحات بیشتری ارائه بدید.

JavidX

Apadana Developer
با توجه به توضیحاتتون، نرم افزار بسیار خوبی هست، بخصوص که از MMB الهام گرفته و نقاط کور اون رو هدف قرار داده و بهبود بخشیده
فقط اینجا یک موضوع هست که بهش اشاره نشده که از دید من مهمترین موضوع هم هست، و اون اسکریپت نویسی برنامه هست
اگر امکانش در این مورد بیشتر توضیح بدید و اینکه سینتکس زبان مورد استفاده در برنامتون به چه شکل هست ؟
امکانات و توابعی که بصورت پیشفرض در برنامه وجود دارن به چه شکل هستن ؟
الان که دارین اینچنین برنامه ای رو طراحی میکنین، پیشنهاد میکنم بصورت جدی نگاهی به برنامه ی AutoIt بندازین، این زبان دارای سینتکسی ساده و منطقی هست و امکاناتی زیادی در اختیار کاربر میزاره.

ممنون از توضیحاتتون، و اگر بتونین یک نسخه ی بتا قبل از عرضه رو هم تهیه کنین تا هم برنامتون تست بشه و نواقصش رو در صورت وجود به اطلاعتون برسونن، دوستان در این تالار هم بیشتر با برنامتون آشنا بشن

مطمئن باشید تمام کسانی که در این تالار فعالیت دارن، بنا به تجربشون در کار با MMB ، پیشنهادات بسیار خوبی برای بهتر شدن برنامتون رو دارن
پیشنهاد اولیه ی من این هست که سادگی کار رو حفظ کنید، هر چقدر هم که برنامتون رو قوی و کارا درست میکنید، سعی کنید از سادگی ای که در MMB وجود داره زیاد دور نشید، چون این مهمترین دلیل محبوبیت برنامه ای مثل MMB هست.

پیشنهاد میکنم زبان انگلیسی رو هم در برنامتون قرار بدید و برنامتون رو در تالار اصلی MMB یعنی MMBForums.com هم معرفی بفرمایید.

امیدوارم چه در این پروژه و چه در تمام مراحل زندگیتون موفق و پیروز باشید
منتظر خبرهای جدیدتری از این برنامه ی ارزشمند هستیم
با سلام.
اول از شما دوستان عزیز بابت نظرات ارزشمندتون تشکر می کنم. اتفاقا می خواستم همین کار رو بکنم ، یعنی یک بتا بذارم و بعد از دوستان بخوام که کمبود هاش رو بگن تا درست کنم. در مورد سینتکس برنامه مفصله. اول از همه باید بگم که عبارات برنامه نویسی این برنامه از if گرفته تا function ها می تونن به دلخواه کاربر تغییر پیدا کنن که البته می خوام این امکان رو حذف کنم. ولی به طور پیشفرض برنامه نویسی با این برنامه فارسی است. که البته شاید انگلیسیش کردم. بعدشم سه نوع متغیر میشه برای AN تعریف کرد : String, Integer, Boolean
برای تعریف رشته قبل از نام آن حرف $ برای متغیر عددی # و برای متغیر بولی ! رو به کار می بریم. در ضمن در برنامه نویسی هیچ نیازی به تبدیل متغیر ها به هم به هیچ شکلی نیست. در ضمن هر تابعی که خروجی داشته باشه (پروسیجر نباشه) فقط و فقط باید یک متغیر عددی را برابر با آن قرار داد. منظورم اینه که مثلا نمیشه مثل MMB بنویسیم:
کد:
Clipboard("GET","s$")
Message("","s$")
بلکه باید نوشت: پیام(دریافت کلیپبورد)

یا اینکه نوشت:
$کب=دریافت کلیپبورد
پیام($کب)

در ضمن بین دو تا Double Quotation (") فقط حروف ثابت قرار می گیره و رشته ها جایی ندارن. در صورتی که می بینید در MMB در دستور Message اومده و s$ رو بین دابل کوتیشن قرار داده.

این یک عکس از صفحه برنامه نویسی AN:
2447rm7ux5n9y1xl9ws.jpg

انشاءالله بعد از ارائه نرم افزار به صورت beta حتما help هم می نویسم هر چند از این کار خوشم نمیاد :wink:
موفق باشید.

اینکه شما چنین پشتکاری دارید و هدف جالب توجهی رو در پیش گرفتین جای تحسین داره. از توضیحات شما اطلاعات نسبی به دست میاد. لطفا در مورد

- مفسرش و امنیت پروژه
- اشیایی که مد نظر دارین تعبیه کنید

برای ما توضیحات بیشتری ارائه بدید.
با سلام شما لطف دارین. سوالتون خیلی جالبه... اتفاقا اصلا این سوال مفسر و امنیت که پرسیده میشه افتخار می کنم که در موردش توضیح بدم.
در مورد مفسر، یه نکته مهم بگم که اصلا نگران نباشید که طرف زبان فارسی رو سیستمش نصب نیست، چون برنامه کدهای فارسی یا انگلیسی رو براش فرق نمیکنه ، به عدد تبدیل می کنه . که البته به دلایل امنیتی نباید می گفتم ولی گفتم! در مورد امنیتش، تمام اطلاعات پروژه در یک ریسورس قرار می گیرن، اما با هر بار کامپایل پروژه کدهای متفاوتی تولید میشه نگاه کنین:
yfi8tfy0azg61wspj6gi.jpg

xi0dq41ozlbouevwnp9.jpg

در مورد اشیاء که فعلا text, button, edit, image, rectangle, ellipse, line درست شده یا داره درست میشه. ولی اشیاءی که اضافه خواهم کرد: flash, web, listbox, hotspot البته hotspot عادی! چون polygon نتونستم بسازم :cry:

در ضمن برای پخش صدا یا تصویر باید با دستور اینکارو بکنید ولی به طور کلی قدرت این نرم افزار در پخش صوت و تصویر فوق العاده پایینه. (متاسفانه) :sad:اما در مورد کنترل عوامل پروژه خیلی بالاست. مثلا mmb خودش ارور می ده وقتی که نتونست کاری رو انجام بده ولی AN ارور شماره خط میده به شرطی که شما براش نگفته باشین که چیکار کنه. این عکسایی که می ذارم همه چیز رو براتون توضیح میده. این عکس تنظیمات پروژه هست:

iwqgvgmacd18felv7yuc.jpg

اینم عکس تنظیمات فرم که البته هم تنظیمات پروژه و هم تنظیمات فرم برای خودشون هر کدوم دو صفحه دارن یکی تنظیم یکی رویداد:
ux7jkl5v13facfd2m3jx.jpg

اگه بازم توضیح خواستین براتون میگم. انشاءالله وقتی قسمت ارائه پروژه تموم شد یک فایل اجرایی کامپایل شده با AN براتون میذارم.
موفق باشید.

آخرین ویرایش:

silvercover

کاربر متخصص
ممنون از وقتی که گذاشتی و توضیح دادی. اما در ادامه من چند مورد دیگه رو مطرح میکنم.

- اول اینکه توصیه اکید دارم که رابط کاربری برنامه بهینه تر بشه و از اشیایی همچون Property Grid استفاده کنید.

- رابط کاربری برنامه رو بر اساس زبان انگلیسی پایه گذاری و طرح ریزی کنید. چونکه عبارات و کلماتی آشنا و استاندارد وجود داره در ذهن کاربر که با فارسی کردن اون ها کمی از سهولت کار با برنامه کاسته میشه. در کنار این شما برای ارج نهادن به کاربر فارسی زبان می تونین از روش های استانداردی که در برنامه های دیگه شاهدش هستیم ویژگی بومی سازی رو ارائه بدید که نه تنها به فارسی بلکه به سایر زبان ها هم برگردان بشه. البته می دونم کار سختی ممکن هست باشه ولی این سختی راه های بسیار دیگه ای رو هموار میکنه.

- تولید کد متفاوت برای محصول نهایی چه فایده ای از نقطه نظر شما داره؟

- برای هسته صوتی تصویری هم شما بهتر هست از دیدگاه من از موتورهای رایگان و غیر رایگان موجود برای کارتون استفاده کنید و چرخ رو از نو اختراع نکنید! مثلا هسته همین بیلدر با موتور FMOD هست.

- امکانش هست لیستی از فرامین مد ساخته شده و یا مد نظر شما جهت تعبیه در برنامه رو به اطلاع ما برسونید؟

- برای فرآیند های کنترلی همچون حلقه، تابع، شرط و... چه مکانیزم هایی رو مد نظر دارین؟

JavidX

Apadana Developer
ممنون از وقتی که گذاشتی و توضیح دادی. اما در ادامه من چند مورد دیگه رو مطرح میکنم.

- اول اینکه توصیه اکید دارم که رابط کاربری برنامه بهینه تر بشه و از اشیایی همچون Property Grid استفاده کنید.

- رابط کاربری برنامه رو بر اساس زبان انگلیسی پایه گذاری و طرح ریزی کنید. چونکه عبارات و کلماتی آشنا و استاندارد وجود داره در ذهن کاربر که با فارسی کردن اون ها کمی از سهولت کار با برنامه کاسته میشه. در کنار این شما برای ارج نهادن به کاربر فارسی زبان می تونین از روش های استانداردی که در برنامه های دیگه شاهدش هستیم ویژگی بومی سازی رو ارائه بدید که نه تنها به فارسی بلکه به سایر زبان ها هم برگردان بشه. البته می دونم کار سختی ممکن هست باشه ولی این سختی راه های بسیار دیگه ای رو هموار میکنه.

- تولید کد متفاوت برای محصول نهایی چه فایده ای از نقطه نظر شما داره؟

- برای هسته صوتی تصویری هم شما بهتر هست از دیدگاه من از موتورهای رایگان و غیر رایگان موجود برای کارتون استفاده کنید و چرخ رو از نو اختراع نکنید! مثلا هسته همین بیلدر با موتور FMOD هست.

- امکانش هست لیستی از فرامین مد ساخته شده و یا مد نظر شما جهت تعبیه در برنامه رو به اطلاع ما برسونید؟

- برای فرآیند های کنترلی همچون حلقه، تابع، شرط و... چه مکانیزم هایی رو مد نظر دارین؟
سلام . خواهش می کنم.

تو فکرش هستم (proprty grid) منتها برای ورژن بعدی. چون خیلی کارم سخت میشه اگه بخوام دوباره طراحیش کنم. property grid برای اعمال تنظیمات روی چند شی هم مفیده. و کار رو سریع تر می کنه. تولید کد متفاوت باعث میشه که سخت تر بشه کد اصلی رو بفهمیم. همچنین به جای اینکه مثل mmb کدها رو compress کنه سریعتر می خونه.
هسته رسانه ای که شما گفتید باعث میشه که من مجبور بشم از کامپوننت استفاده کنم که این یعنی استفاده از کدهای آماده ای که از امتیاز اون در جشنواره کم می کنه. البته جایی چنین چیزی گفته نشده ولی منطقی هست.
البته شما مطمئن مطمئن باشید که در ورژن های بعدی یا شاید همین ورژن ، وقتی که می خوام تو سایت beta بذارم یا ارائش بدم از اینجور چیزای آماده برای قوی تر کردنش استفاده کنم.
در مورد فرامین، این دستورات پروسیجر برنامه هست که در یک آرایه قرار داره ، برای این اینطوری درست کردم که هر وقت خواستم تغییر بدم راحت باشم برای همینه که دستور if هم جزءش هست. و حتی // که برای commentهست.
پايان
تکرار
جزاين
//
پيام
بستن
مخفي
نمايش
خروج
شي
صفحه اول
صفحه اخر
صفحه بعد
صفحه قبل
صفحه
بزرگ
کمينه
بازگرداني
فرم
پيغام
اجرا
استخراج ضميمه
ايست
تازه سازي
وقفه
محاوره باز
محاوره ذخيره
محاوره پوشه
محاوره رنگ
محاوره فونت
دانلود
کپي فايل
جابجايي فايل
تغيير نام فايل
حذف فايل
نصب فونت
حذف فونت
ارسال کليپبورد
ام سي اي
ايجاد
ذخيره فايل
تنظيم زبان
پخش رسانه
توقف رسانه
قطع رسانه
کنترل رسانه
سرپرست رسانه

اینم توابعی که خروجی عددی یا بولی دارن. لازم به ذکره که برای مقدار دهی به مقادیر بولی از 1 و 0 استفاده می کنیم، و اینطوری دستمون برای انجام عملیات ریاضی روی مقادیر بولی باز میشه. فایدش هم اینه که اگه خواستیم مثلا not بگیریم اون مقدار بولی رو از 1 کم می کنیم. اگه 1 باشه میشه 0 و اگه 0 باشه میشه 1.

طول (منظور همون length هست)
دکمه چپ
دکمه راست
دکمه وسط
وضعيت کليد
طول فرم
عرض فرم
چپ مکان نما
بالاي مکان نما
طول صفحه مانيتور
عرض صفحه مانيتور
طول فضاي کار
عرض فضاي کار
صفحه کنوني
موجوديت فايل
دريافت کليپبورد
تعداد خطوط فايل
حجم فايل
تعداد درايو
تعداد درايو از نوع
فضاي درايو
فضاي خالي درايو
ساعت
دقيقه
ثانيه
سال ميلادي
ماه ميلادي
روز ميلادي
سال شمسي
ماه شمسي
روز شمسي
مشتري به صفحه
صفحه به مشتري
فضاي رم
فضاي خالي رم
موجوديت پوشه
شمارش
آمادگي درايو
باينري به دسيمال
اوکتال به دسيمال
هگز به دسيمال
گرد
تصادفي
محاسبه

البته اینها رو هم داره:
sin
cos
tan
cot
abs
sqr
rnd
ord

درضمن شما در syntax مربوط به بررسی مفادیر عددی می تونید از پرانتز، چهار عمل اصلی و توان (^) و دستوراتی که خروجی عددی دارن استفاده کنید.

اینم توایعی که خروجی رشته دارن:
جايگذاري
حرف
کوچک
بزرگ
دريافت درايو
دريافت پوشه
دريافت نام
دريافت پسوند
پارامتر برنامه
دريافت کليپبورد
خواندن فايل
زمان12
زمان24
تاريخ ميلادي
تاريخ شمسي
روز هفته
ماه
برعکس کردن
دسيمال به هگز
دسيمال به باينري
دسيمال به اوکتال
اوکتال به باينري
باينري به اوکتال
باينري به هگز
اوکتال به هگز
هگز به باينري
هگز به اوکتال

در ضمن استفاده از شرط و تکرار مثل mmb هست ولی برای تابع فقط از منوی پروژه میریم توابع و رویه ها رو انتخاب می کنیم بعد تابعمون رو اضافه می کنیم. برای اضافه کردن تابع نام اون درخواست میشه، شماره ی Thread ی که می خواهید تابع درون اون اجرا بشه خواسته میشه، و همچنین کلیدی که می خواهید تا فشرده شد دستور اجرا بشه. بعد که ساخته شد شما دستورات رو می نویسید. اون دستور جدید مثل دستورات عادی برنامه باهاش رفتار میشه. شما می تونید تا 5 پارامتر بهش بدین و بعد اون 5 تا رو از رشته های $1 تا $5 دریافت کنید.
راستی حالا که شما گفتین و بقیه دوستان هم همین نظر رو داشتن حتما تمام دستورات رو انگلیسی می کنم.

متشکرم.

peyman136

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
کار ارزشمندی هستش و امیدوارم موفق باشی
یه نکته هستش که من خودم توی برنامه نویسی خیلی برام خسته کننده هستش اونم کار با رجیستری هستش که مجبورم برای فراخوانی یه مقدار ساده چند خط بنویسیم اگه توی برنامه شما امکان کار با رجیستری هم فراهم بشه خیلی کاملتر میشه البته منظورم کار با کل رجیستری هستش نه اینکه فقط توی یه کلید پیشفرض بنویسی و بخونی
و مسئله ای که خیلی از کاربرا رو ناراحت کرده این هستش که MMB اجازه نمیده که شما بعد از کمپایل فایلی به برنامه اضافه کنید (یه چیزی مثل ستاپ ساز) که اگه این امکان توی برنامه شما کاربرای زیادی رو به استفاده از اون جذب میکنه
و نکته آخر اینکه تمام اسکریپت ها به زبان فارسی نوشته شده که درسته برای شرکت در جشنواره امتیاز بزرگی هستش اما بهتره زبان انگلیسی هم به اسکریپت نویسی اضافه بشه یا اصلا چند زبانه باشه (با توجه به اینکه شما امکان تغییر اسکریپت ها رو دارید میتونید یه Add-on برای برنامه بسازید تا کاربرای بقیه نقاط جهان هم بتونن اسکریپت ها رو به زبان خودشون ترجمه کنند) که این کار ارزش کار ششما رو دو چندان میکنه و مطمئن باشید توی جشنواره همم امتیاز بزرگی به کار شما میده

موفق باشید

silvercover

کاربر متخصص
یه سوال اساسی:

چرا شما این پروژه رو متن باز نمیکنید و از مشارکت عمومی بهره نمی برید؟ درسته که میخاین توی جشنواره شرکت کنید اما با این کار بنیان گذار طرح به خوبی شناخته میشه و مشارکتش مشخص هست. به عنوان یک توصیه دوستانه من به شما پیشنهاد می کنم در سایت Source Forge شروع به فعالیت و مشارکت کنید. با این کار فواید بسیاری نصیب شما خواهد شد.

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
در مورد استفاده از کامپوننت مطمئن باشید از امتیاز شما کم نمیشه ، تو جشنواره به قدرت برنامه شما نگاه میکنن و 4 تا بلانسبت گاگول که هیچ چیز از برنامه نویسی نمیدونن نشستن و الکی سوالات چرت و پرت میپرسن ، اگر هم طرف ( داور ) خیلی اینکاره باشه میگه سورس رو باز کن و چند تا چیز راجع به سورس میپرسه ( این تیکه از کد چیکار میکنه )

آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
کار ارزشمندی هستش و امیدوارم موفق باشی
یه نکته هستش که من خودم توی برنامه نویسی خیلی برام خسته کننده هستش اونم کار با رجیستری هستش که مجبورم برای فراخوانی یه مقدار ساده چند خط بنویسیم اگه توی برنامه شما امکان کار با رجیستری هم فراهم بشه خیلی کاملتر میشه البته منظورم کار با کل رجیستری هستش نه اینکه فقط توی یه کلید پیشفرض بنویسی و بخونی
و مسئله ای که خیلی از کاربرا رو ناراحت کرده این هستش که MMB اجازه نمیده که شما بعد از کمپایل فایلی به برنامه اضافه کنید (یه چیزی مثل ستاپ ساز) که اگه این امکان توی برنامه شما کاربرای زیادی رو به استفاده از اون جذب میکنه
و نکته آخر اینکه تمام اسکریپت ها به زبان فارسی نوشته شده که درسته برای شرکت در جشنواره امتیاز بزرگی هستش اما بهتره زبان انگلیسی هم به اسکریپت نویسی اضافه بشه یا اصلا چند زبانه باشه (با توجه به اینکه شما امکان تغییر اسکریپت ها رو دارید میتونید یه Add-on برای برنامه بسازید تا کاربرای بقیه نقاط جهان هم بتونن اسکریپت ها رو به زبان خودشون ترجمه کنند) که این کار ارزش کار ششما رو دو چندان میکنه و مطمئن باشید توی جشنواره همم امتیاز بزرگی به کار شما میده

موفق باشید
با سلام
از نظرات و پیشنهادات دوستان خیلی ممنونم :rose:

جواب پیمان عزیز: در مورد پیشنهاد اول ، حتما عملی میشه ، در مورد پیشنهاد دوم، وقتی قسمت انتشار و ارائه ی برنامه درست شد روش کار می کنم سعی می کنم تا اونجایی که بشه اینکارو انجام بدم :wink: از نظر زبان هم خیالتون راحت... همین الان میرم برم که برنامه نویسیش رو کاملا انگلیسی کنم...

منتظر پیشنهادات و نظرات شما دوستان خوبم هستم.
موفق باشید.

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
امکانات برنامتون بسیار خوب هست

فقط من هم کمی با زبان فارسی مشکل دارم، یعنی اگه منوها و قسمت هامشکل نداره، ولی اینکه سینتکس برنامه و کدنویسی هم به زبان فارسی و با کلمات فارسی باشه چندان خوشایند نیست، بنظرم اگه از زبان انگلیسی و ترجیحاً نزدیک به زبان MMB باشه خیلی بهتره
نزدیک به زبان MMB چون این مزیت رو داره که افراد زیادی که از قبل با این برنامه آشنایی دارن خیلی راحت تر میتونن روش کار با برنامه ی شما رو فرا بگیرن که یک مزیت بزرگ محسوب میشه

آیا حلقه ها و عبارات شرطی موجود در زبان برنامه مثل MMB محدود به If...Else و For...Next محدود میشه یا مثلاً از Switch..Case و یا حلقه ی While پشتیبانی میشه ؟

ضمن اینکه حالا که شما امکان تعریف توابع دلخواه رو فراهم کردین، بنظرم بهتر هست که روشی رو هم در برنامتون پیاده سازی کنید که بشه این توابع رو با دیگران به اشتراک گذاشت، مثلاً تحت یک فایل.

JavidX

Apadana Developer
امکانات برنامتون بسیار خوب هست

فقط من هم کمی با زبان فارسی مشکل دارم، یعنی اگه منوها و قسمت هامشکل نداره، ولی اینکه سینتکس برنامه و کدنویسی هم به زبان فارسی و با کلمات فارسی باشه چندان خوشایند نیست، بنظرم اگه از زبان انگلیسی و ترجیحاً نزدیک به زبان MMB باشه خیلی بهتره
نزدیک به زبان MMB چون این مزیت رو داره که افراد زیادی که از قبل با این برنامه آشنایی دارن خیلی راحت تر میتونن روش کار با برنامه ی شما رو فرا بگیرن که یک مزیت بزرگ محسوب میشه

آیا حلقه ها و عبارات شرطی موجود در زبان برنامه مثل MMB محدود به If...Else و For...Next محدود میشه یا مثلاً از Switch..Case و یا حلقه ی While پشتیبانی میشه ؟

ضمن اینکه حالا که شما امکان تعریف توابع دلخواه رو فراهم کردین، بنظرم بهتر هست که روشی رو هم در برنامتون پیاده سازی کنید که بشه این توابع رو با دیگران به اشتراک گذاشت، مثلاً تحت یک فایل.
با سلام
تمام سینتکس ها به انگلیسی تبدیل شدن. از پیشنهاداتون خیلی متشکرم. توابع خیلی راحت با زدن دکمه ای که بالای syntax editor هست ذخیره میشن. :rose:
در ضمن مثل MMB به همون if else محدود میشه. البته تا اونجایی که وقت گیر بیارم هر چی که دوستان پیشنهاد دادن بهش اضافه می کنم.

این شکل جدید syntax هست:
7t59s1m8rqopznyzeofs.jpg

دوستان فایل زیر یک نمونه فایل کامپایل شده با این نرم افزار است. کارش هم خیلی ساده هست. در صورت وجود هر گونه مشکل لطفا اطلاع بدهید.
با تشکر

پیوست ها

• publish.rar
    436.3 کیلوبایت · بازدیدها: 79

JavidX

Apadana Developer
سلام اینم یه مثال که به صورت runtime پاسخ یک عبارت رو بهتون میده. البته اگه بهش خیلی ور برین و syntax اشتباه بهش بدین اگه یه حرف نا آشنا پیدا کنه ارور میده ولی اگه با جمع و تفریق اشتباه بپیچونیدش خودش بسته میشه. مثلا:
کد:
12*-*5
که خودش خودشو می بنده. :green: در ضمن تو این برنامه اینکه گفتم کنترل tooltip دست شماست مشخصه.
در ضمن به زودی منتظر دانلود نسخه ناقص باشید (نمیگم beta چون هنوز درست نشده) ... برای شناخت و قوی تر کردن این نرم افزار با کمک شما...

پیوست ها

• an_calculator.rar
    436.7 کیلوبایت · بازدیدها: 46
آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
با سلام
فعلا از 4 شیء به 10 شیء کامل رسیدم و هنوز شیء سازی ادامه داره. در ضمن می خواستم نظر تمام دوستان رو راجع به fx بدونم. شما چقدر با وجود این شیء موافقید؟ (البته با افکت های متفاوت)

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا