معرفی نرم افزار "آریا نگار" و اعلام پیشرفت ساخت آن

شما چه امتیازی به این نرم افزار می دهید؟ (لطفا دلیل یا ن?

• مجموع رای دهندگان
    27

OMiD

Well-Known Member
جاوید جان واقعا عالیه جای تقدیر فراوان داره من بلاخره تونستم ببینمش.

Samo44

Member
آقا جاوید سلام خسته نباشید
این عکس رو ببینید چرا همه نوشته ها به هم ریخته؟ البته در ویندوز xp

پیوست ها

• Arianegar.jpg
    Arianegar.jpg
    92 کیلوبایت · بازدیدها: 15

JavidX

Apadana Developer
آقا جاوید سلام خسته نباشید
این عکس رو ببینید چرا همه نوشته ها به هم ریخته؟ البته در ویندوز xp
با سلام
به احتمال خیلی زیاد زبان فارسی کامل نصب نیست. برای نصب کامل این کار رو بکنید:
کد:
Control Panel
Date, Time, Language, and Regional Options > Language and Regional Options
بعد در صفحه ی اول و سوم ، هر دو ، فارسی رو انتخاب کنید.
با تشکر

آخرین ویرایش:

OMiD

Well-Known Member
جاویدجان مراحلی رو که فرمودید بنده انجام دادم منتها جواب نداد، ویندوز من xp sp2 است.

JavidX

Apadana Developer
با سلام خدمت دوستان

از این به بعد پیشرفت ساخت آپادانا 2 در تاپیک اعلام میشه. در مورد ورژن 1 ممکنه بازم کاملتر بشه که همینجا اعلام میشه. حتم دارم که آپادانا 2 خیلی بهتر از ورژن 1 میشه چون از همون ابتدای کار اینجا اعلام میکنم (یا نمیدونم شاید بهتر باشه یه تاپیک جدید برای این کار ایجاد کنم؟) مثلاً این ورژن دو تا شیء مجزا برای عکس داره؛ یکی Image و یکی Bitmap. روی Bitmap میتونید کلی Effect انجام بدید و قابلیت تبدیل این دو تا رو به هم داره. این رو تا در ورژن قبلی نگفته بودید نمیدونستم که اینقدر براتون مفیده یا مثلا Zoom که میخوام روش توی این ورژن کار کنم و مطمئنم اگه توی ساخت زوم موفق بشم خیلی عالی میشه که اینکار هم بخاطر اینه که شما دوستان عزیز گفتید وگرنه اصلا به ذهن خودم نمیرسید. امیدوارم که اساتید و دوستان بنده رو از راهنماییهاشون بی بهره نذارن. در مورد GUI برنامه ، لحظه به لحظه هر تغییری که دادم قبلش ازتون میپرسم که چطوری بشه بهتره.

اون سوالی رو که پرسیدم رو اگه میشه جواب بدید. :rose: در مورد دوستانی که با زبان فارسی برنامه مشکل دارن اگه مشکلشون حل نشد منتظر بمونن تا برنامه رو انگلیسی کنم.
با تشکر

JavidX

Apadana Developer
دوستان به نظر شما ظاهر Office 2007 رو استفاده کنم بهتر میشه؟ فقط نمیخوام از Ribbon استفاده کنم که کل ظاهر برنامه عین آفیس بشه. برا همین فقط دکمه ها و منوها. اینم یه عکس:
(جا داره از SilverLight عزیز مجددا یه تشکر بابت آیکان های زیباشون داشته باشم)

پیوست ها

• apadana2.JPG
    apadana2.JPG
    40.3 کیلوبایت · بازدیدها: 9

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
سلام دوست عزیز

اول تبریک و خسته نباشید و آرزوی موفقیت روز افزون

دوم اینکه فکر میکنم برای آپادانا 2 یک مبحث جدید ایجاد کنید بهتره. چون تعداد پستهای این مبحث خیلی زیاد شده و پیگیری مراحل ساخت برنامه از اول یکم سخت و خسته کنندس. ضمن اینکه ممکنه خیلی از دوستان اینترنت پرسرعت هم نداشته باشن.

موفق تر باشید دوست من

silvercover

کاربر متخصص
به نظر من هم بهتر هست یک مبحث جدید ایجاد کنید و داخلش برای افرادی که مشتاق هستند به این مبحث هم لینک بدید. اما در مورد رابط کاربری برنامه توصیه های من این هاست:

ams-screenshot-default-view.jpg

- بر اساس شکل حتما برای خصوصیات اشیا از پنجره های خصوصیت استفاده کنید.
- حتما از تب ( Tab ) برای کار کردن روی چند صفحه و ... استفاده کنید.
- از ساختار درختی برای نمایش اشیا درون صفحه بهره بگیرید.

JavidX

Apadana Developer
تاپیک "نرم افزار آپادانا 2 (آریانگار): پیشرفت ساخت لحظه به لحظه" ساخته شد.
در مورد پیشنهاداتی که حامد جان گفتند چشم، فقط اون قسمت اشیاء رو بستگی داره، چون قبلش از TTreeNode (حالا کلاسشم درست یادم نیست) استفاده کردم و سرعت انتخاب و حذف و... اشیاء رو به شدت کاهش داد برای همین مجبور شدم که از ListBox استفاده کنم و بیام و از خاصیت OwnerDraw استفاده کنم.

JavidX

Apadana Developer
خب تا یه مدتی که آپادانا 1 کامل بشه و مهم تر ازهمه به انگلیسی ترجمه بشه (تا 4، 5 روز) آپادانا 2 رو متوقف میکنم و بعد که ساختش تموم شد یه بتای نهائی از آپادانا 1 منتشر می کنم.
باتشکر از شما

JavidX

Apadana Developer
سلام دوستان گل
ساخت ورژن انگلیسی تموم شد. دارم مثال درست میکنم و فردا میذارمش اینجا. در ضمن سراغ ورژن فارسی رو نگیرید چون دیگه چیزی به اسم آپادانا 1 فارسی وجود نخواهد داشت :green:

JavidX

Apadana Developer
ساخت ورژن انگلیسی و مثال هاش تمام شد. کلا 3 تا مثال بود فقط. سایت انگلیسی برنامه هم طراحی شد.
حتما ازش بازدید کنید. اینجا

ادامه بحث در تاپیک مربوط به آپادانا 2 دنبال خواهد شد.
باتشکر

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا