معرفی نرم افزار "آریا نگار" و اعلام پیشرفت ساخت آن

شما چه امتیازی به این نرم افزار می دهید؟ (لطفا دلیل یا ن?

• مجموع رای دهندگان
    27
:lol:چه پاسخ کاملی !
:wink:به نظرتون خود برنامه نویس بلد نیست نرم افزارش رو 2 دستی تقدیم ناشر کنه ؟ ما داریم کلی بحث میکنیم این نرم افزار به فنا نره شما میای میگی میدمش به ناشر ؟!

آره کامله !!!!
ارزه داری تو به دوستت کمک کن نه من که ار انجمن فلش امدم !!!!!!!!!!!!!!!

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
دوستان لطف کنید و بحث رو به بیراهه نکشونید !

اینجا محیطی دوستانه برای تبادل اطلاعات هست و مطلوب این هست که به همین شکل؛ دوستانه بمونه.
به هیچ وجه بی حرمتی به افراد رو قبول ندارم و برنمی تابم، پس همه ی دوستان لطف کنن و دوستانه با هم برخورد کنن، در غیر اینصورت مجبور به برخورد خواهم بود.

ممنون از همگی.

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوستان
هدف همه ما اینجا تبادل اطلاعات برای کمک کردن به همدیگه هست. اما گاهی اوقات شرایطی پیش میاد که مطلبی، حرفی، سوالی، نظرسنجی یا مبحثی از حوزه تخصص و دانش ما خارجه
یا موضوعی بنا به دلایل خودش به نتیجه گیری متفاوتی میرسه
تو اینجور مواقع و زمانی که بحث به چالش کشیده میشه بعنوان یک عضو کوچک از این جمع بزرگ و صمیمی از همه دوستان خواهش میکنم شرط اول دوستی که رعایت احترام هست رو رعایت کنن و ادبیاتی که در شان بچه های اینجا نیست رو استفاده نکنن.

منظورم شخص خاصی نیست چون احساس کردم که ادامه دادن بحث قبلی ممکنه به دلخوری بکشه بعنوان یک دوست خواهشی کردم

در ضمن هدف همه کمک کردن به دوستمون که مدتها زحمت کشیدن و یک برنامه خوب تولید کردن هست. حالا هرکسی به اندازه ای که میتونه سعی میکنه راهنمایی کنه

موفق باشید
:rose:

آخرین ویرایش:

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
از نظر شما که پاسخ تو ذهن خودتون هست کامله نه کاربری که پستتون رو میخونه و هیچی از ایدتون نداره !

ارزه داری تو به دوستت کمک کن نه من که ار انجمن فلش امدم !!!!!!!!!!!!!!!
من از اول هر چه در توان داشتم رو به ایشون گفتم چه تو این انجمن چه جاهای دیگه و هنوز هم برای موفق شدن پروژه ایشون اگر مطلبی بدونم دریغ نمیکنم ، برای حصول اطمینان میتونی پست های قبلی رو بخونی .

:rose:رو حساب دوستی و برای اینکه بحث منحرف نشه بیخیال میشم ، اگر شما رو هم به خاطر این شکلک :lol: ناراحت کردم عذر خواهی میکنم ، شما هم سعی کنید لحن صحبت کردنتون رو تغییر بدید .

موفق باشید .

JavidX

Apadana Developer
با این حساب این ورژن فعلا منتشر نمیشه!! تا سایت رو طراحی کنم!! :wink:
دلم طاقت نیاورد 3 تا عکس از آپادانا 2 براتون آپ کردم ببینید. :) فقط به دیالوگ گیر ندید چون هنوز کامل نشده! در این ورژن (چیزی که در هیچ نرم افزاری ندیدم) شما می تونید یه شیء نوشته بذارید و بدون اینکه به خودتون بیخودی زحمت بدید رنگ و استایل مختلفتون رو در نوشتتون اعمال کنید. دو تا عکس از وین 7 و یه عکس از WinXP براتون گذاشتم. نظر هم بدید.

پیوست ها

• shots.rar
    142.2 کیلوبایت · بازدیدها: 37

Silver Soft

با این حساب این ورژن فعلا منتشر نمیشه!! تا سایت رو طراحی کنم!! :wink:
دلم طاقت نیاورد 3 تا عکس از آپادانا 2 براتون آپ کردم ببینید. :) فقط به دیالوگ گیر ندید چون هنوز کامل نشده! در این ورژن (چیزی که در هیچ نرم افزاری ندیدم) شما می تونید یه شیء نوشته بذارید و بدون اینکه به خودتون بیخودی زحمت بدید رنگ و استایل مختلفتون رو در نوشتتون اعمال کنید. دو تا عکس از وین 7 و یه عکس از WinXP براتون گذاشتم. نظر هم بدید.

:rose:جاوید جان GUI برنامه خیلی جای کار داره ، این رابط کاربری برای همچین برنامه ای ضعیف هست ، این رو یادت باشه اگه خود دلفی رو هم بنویسی ولی رابط کاربریش خوب نباشه پروژت زمین میخوره ، اکیدا توصیه میکنم روی رابط کاربری برنامه خیلی بیشتر کار کنید .

Member
قیمت معقول از لحاظ شما چقدر هست ؟ حاظر هستید 30 الی 40 هزار تومان پول این نرم افزار رو بدید ؟ ( قیمت واقعیش همینه ) ، اگر حاظرید چند نفر مثل شما پیدا میشن ؟ 20 نفر ؟ 40 نفر ؟ 50 نفر ؟

به نظرتون 4 ،5 میلیون سور جواب 1 سال و اندی ... ضحمت کشیدن هست ؟
به نظر شما 40 تومن پوله؟ به نظر شما 50 نفر تعداده؟
آره من حاضرم همچین پولی بدم به شرط اینکه نی نی همسایه مون همینو از تو لپ لپ برنده نشه . و اینکه چه تعداد بتونید بفروشید رو با چپ چپ نگاه کردن به این و اون نمیتونید ببرید بالا فروختنشم خودش هنر میخواد

Silver Soft

باز هم اول صبح اومدم و این پست و دیدم ، من نمیدونم عده ای از دوستان میشینن چی فکر میکنن میان اینجا اینجور پست ها رو میزنن ، دوست عزیز این پست رو برو برای کسی بزن که فرق نرم افزار رو از گوشت کوبیده تشخیص نده ، آخه این جملس شما نوشتی ؟

:-?آخه وقتی نمیتونی جواب قسمت اول پست من رو بدی چرا میای قسمت دوم که اصلا جواب نداره رو تفکیک میکنی و واسه خدت موضوع میسازی ؟

من گفتم نه کسی 40 تومن میخره ، نه تعداد این افراد اگر هم بخرن 50 نفر میشه .

آره من حاضرم همچین پولی بدم به شرط اینکه نی نی همسایه مون همینو از تو لپ لپ برنده نشه .
شما دیگه نباید به اینش کار داشته باشی ، شاید لپ لپ بعد از این همه مدت فروش محصولاتش ، پولش حالا از پارو بالا بره و بخواد محصولات نرم افزاری با لایسنس معتبر بزاره تو بسته های لپ لپ ...

و اینکه چه تعداد بتونید بفروشید رو با چپ چپ نگاه کردن به این و اون نمیتونید ببرید بالا فروختنشم خودش هنر میخواد
کودوم هنر ؟ ایران خودش از لحاظ اولین و اساسی ترین پایه حقوق یک پدید آورنده نرم افزار هنرمند هست ... ، اگر این هنر رو در خودتون میبینید ، بسم الله ، ایدتون رو بدید اگر قابل اجرا بود ازش حمایت میشه .

:wink: در ضمن من نگفتم پول زیادی هست ، ولی بهت یاداوری کنم اگر شما حاظر بودی همچین پولی بدی الان رو سیستمت از ویندوز ، فتوشاپ و ... استفاده نمیکردی و میرفتی لایسنس تمام این برنامه ها رو میخریدی ...

:snap:آخر من سر جواب دادن به عده ای از این کاربرا یه اختار میگیرم .

OMiD

Well-Known Member
با عرض سلاو خسته نباشید خدمت تمام دوستان و خصوصا جاویدجان عزیز و نبریک مفصل به خاطر این کار بسیار ارزشمند؛
من دیشب با اجازه تون نشستم تمام پست ها رو مطالعه کردم، واقعا سرعت و استعدادتون قابل ستایش هست، دوستان هم خیلی خیلی زحمت کشیدن و درکل اثری بسیار قدرتمند به نظر میرسه، من متاسفانه نتونستم نسخه بتا رو دانلود کنم، به خاطر همین چند سوال برام پیش اومده و چند پیشنهاد دارم، که با رخصت از ریش سفید های مجلس اونارو اینجا مطرح میکنم:

-آیا آپادانای ایرانی برای شناخت حجم فایل و پوشه تابعی دارد؟

-آیا آپادانای ایرانی آرایه ها رو مثل MMB قبول میکنه؟

-آیا آپادانای ایرانی خط کش و GuideLine دارد؟

-آیا آپادانای ایرانی تنظیمات تصویر توی MMB که یکیشون اسکرولبار هست رو دارد؟

-آیا آپادانای ایرانی ماسک برای تصاویر رو قبول میکنه؟ البته من با PortableNetworkGraphic یا همون PNG بیشتر خوشم.

-آیا آپادانای ایرانی بیتمپهای دولایه که دارای ماسک آلفا هستند رو پشتیبانی میکنه؟

-آیا آپادانای ایرانی دارای ابزار Accessibility و خصوصا ابزار Magnifier هست؟ (یه چیزی مثل ZoomTool در MMB که تنضیمات بسیار عالی ئی در منوی راست کلیکش بود)

-آیا آپادانای ایرانی قدرت اینو داره که اگه هنگ کرد دوباره پروژه رو بازسازی کنه؟

-...

پیشنهادات من ایناست:

+ برای خواص تصاویر علاوه بر Opacity افکت Blur رو هم بزارید

+ توی MMB تابعی بود که FadeOut میکرد، میشه واسه FadeIn فکری کنید؟

+دیالوگهای ویستا رو هم اگه به WinControl اضافه کنید عالی میشه

+علاوه بر کلیدهای استاندارد، کلیدهای چند وجهی هم در نظر بگیرید مثل MMB که سه وجه Normal و MouseOver و MouseClickDown داره، ولی شما حالت غیر فعال رو هم بذارید خیلی عالیتر میشه.

+و درباره منوهای خود آپادان و در کل GUI اون، از نظر من اگه تقویت بشن بهتر میشه، مثلا کنار تمامی منوها آیکون بزاری(آیکونهای جدیدتر و لطیف تر و قابل درک تر)- که اگه شما و دوستان موافق باشید من براشون آیکون میسازم.

+یک فایل Help توی پوشه Template جایی که MMB رو نصب میکنید هست، اونو لطف کنید و مطالعه کنید و به کاربر این اجازه رو طبق اون بدید که بتونه هم از تمپلت ها استفاده کنه و هم خودش تمپلت بسازه.

+برای Position ابجکتها یک PositionManager مثل MMB بسازید، البته با امکاناتی متفاوت که انشاالله براتون یه تصویر میذارم.

+پیشنهادات دیگه ای هم هست که انشا الله بزودی مطرحشون میکنم.

راستی یادم رفت بگم، من بخاطر اینکه کارام گرافیکه تمام ایده هام گرافیکی شده ببخشید.

و در آخر هم اگه میشه واسه دانلو نسخه بتا یه فکری کنید ممنون میشم.
این حقیر رو هم از طرفدارانتون بدونید...

آخرین ویرایش:

OMiD

Well-Known Member
اینم تصاویر و یه سوال دیگه

اینجا رو ملاحضه کنید:

+برای Position ابجکتها یک PositionManager مثل MMB بسازید، البته با امکاناتی متفاوت که انشاالله براتون یه تصویر میذارم.
attachment.php

واین سوال

attachment.php

برنامه tagscanner رو هم که یک برنامه رایگان هست گذاشتم.

پیوست ها

• IMAGE.bmp
    356 بایت · بازدیدها: 5
  • Untitled-1.gif
    Untitled-1.gif
    16.7 کیلوبایت · بازدیدها: 34
  • Untitled-4.gif
    Untitled-4.gif
    50.3 کیلوبایت · بازدیدها: 33
  • tagscan5.1.553.part1.rar
    1 مگایابت · بازدیدها: 11
  • tagscan5.1.553.part2.rar
    540.5 کیلوبایت · بازدیدها: 10
آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
اینجا رو ملاحضه کنید:
...
برنامه tagscanner رو هم که یک برنامه رایگان هست گذاشتم.

با عرض سلاو خسته نباشید خدمت تمام دوستان و خصوصا جاویدجان عزیز و نبریک مفصل به خاطر این کار بسیار ارزشمند؛
من دیشب با اجازه تون نشستم تمام پست ها رو مطالعه کردم، واقعا سرعت و استعدادتون قابل ستایش هست، دوستان هم خیلی خیلی زحمت کشیدن و درکل اثری بسیار قدرتمند به نظر میرسه، من متاسفانه نتونستم نسخه بتا رو دانلود کنم، به خاطر همین چند سوال برام پیش اومده و چند پیشنهاد دارم، که با رخصت از ریش سفید های مجلس اونارو اینجا مطرح میکنم:
...
این حقیر رو هم از طرفدارانتون بدونید...
با سلام
اول بخاطر این نظرات ارزشمند ازتون تشکر می کنم. باید بگم وقتی نظراتتون رو دیدم جا خوردم!! دیدم آپادانا هیچی نداره! از این امکاناتی که گفتید فقط 3 تاش رو داره! یکی PNG ، یکی هنگ پروژه و حجم ! در مورد Blur فقط روی تصویر پس زمینه می تونه اعمال کنه. جداً الان که می بینم، نرم افزار ضعیفی به نظر میاد. در مورد عکسها هم که از Nearest Neighbour پیروی می کنه! پیشنهاد Pos Manager هم خیلی جالب بود. فکر کنم باید بیشتر روش کار کنم. یه سوال، چی رو Fade میکرد؟ عکس، پنجره یا...؟
یه سوال از همه:
با توجه به اینکه این اولین ورژن برنامه است کدام مورد رو بیشتر قبول دارید؟
1- میخواهید این ورژن پس از رفع اشکالات احتمالی و افزودن چند تا امکان ضروری ثبت و منتشر بشه و بیشتر برای بی نقص یا کم نقص کردن ورژن 2 کار بشه یا
2- میخواهید روی این ورژن روش خیلی کار بشه؟
بازم از نظراتتون ممنونم.

OMiD

Well-Known Member
شاید آپادانا امکاناتش هنوز به حد مطلوب نرسیده باشه ولی من و همه ی دوستان حتما بهتون کمکهای فکری خواهیم کرد و این امید میره که با پشتکار فوق العاده شما قطعا بهتر بشه.

عکسها هم که از Nearest Neighbour پیروی می کنه!

:tavajoh:اینکه اصلا جالب نیست اینجوری باشه، حتما یه فکری براش کنید. این بسیار مهمه%

ببینید توی قسمت اکشنها یه گزینه برای MouseOver هست که اینجوری دیده میشه: Show/FadeOut که تایمر خاصی هم نداره شما چه اندیشیدید واسه این؟:)

یه سوال از همه:
با توجه به اینکه این اولین ورژن برنامه است کدام مورد رو بیشتر قبول دارید؟
1- میخواهید این ورژن پس از رفع اشکالات احتمالی و افزودن چند تا امکان ضروری ثبت و منتشر بشه و بیشتر برای بی نقص یا کم نقص کردن ورژن 2 کار بشه یا
2- میخواهید روی این ورژن روش خیلی کار بشه؟
بازم از نظراتتون ممنونم.
من که میگم روش کار بشه بهتره...

راستی پیشنهاد من برای GUI رو هم مد نظرت قرار بده که اگه موافق باشی واسه GUI کمکتون کنم.

آخرین ویرایش:

AV_3SG

Member
مورادی که به ذهن من می رسن :
اصلا در طی مراحل ساخت برنامه به کسب سود فکر نکنین چون اولا باعث عجله و سربعتر ساختن برنامه می شه و ممکنه مواردی رو یادتون بره و یکسری رو هم ازش چشم پوشی کنید .مشخصه که در آخر باعث ساختار گرافیکی و رابط کاربری ضعیفی در برنامه شده ( به نظر من )
البته شاید شما در مورد گرافیک ضعیف هستید برای مثال : آیکون های بالای صفحه و یا قرار ندادن آیکون برای منو ها
سوال : به نظر شما برنامتون یکم خلوت نیست ؟ البته شاید اجزایی که باید ازشون استفاده کنیم توی منو ها هستن ! ولی اگر اینطوره بهتره به راحتی کار فکر کنید و بیرون از منو ها هم بزاریشون .
این مشکلی که می تونه با کمک دوستایی که از نظر گرافیکی می تونن به شما کمک کنن حل بشه ( خود من هم همین طور )
یه درخواست در مورد رابط کاربری : میشه برنامه رو یکم شبیه ویژوال بیسیک کنید ؟!!! این طوری در ساخت یک پروژه با استفاده از برنامه شما امکان مانور بیشتری وجود خواهد داشت ( برعکس ام ام بی )
و یه امیدواری : من حاضرم که برای برنامتون در زمینه گرافیک هر کاری که از دستم برمیاد رو انجام بدم فقط شما بگو که چیکار باید بکنم !

آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
سلام دوستان
لطف دارید! تو فکر پول نیستم... از گرافیکم یه چیزایی (محدود!) حالیمه! مثلا تصاویر ابزار آپادانا 2 رو که گذاشتم کار خودم بود. یا این سایت گرافیک و... طراحی خودمه. راستی اینم Ruler برای برنامه...
حالا باید Guide Lines رو هم اضافه کنم؟

پیوست ها

• ruler.JPG
    ruler.JPG
    70.1 کیلوبایت · بازدیدها: 18

JavidX

Apadana Developer
اعلام پيشرفت ساخت تا 30 دي ماه 1388

امکانات اضافه شده:
- يک دستور شيءي براي شيء Flash با عنوان SetVar و يک تابع FlashGetVar اضافه شد.
- تابع Mod براي خروجي باقيمانده ي تقسيم صحيح اضافه شد.
- تابع IsConnected براي تشخيص اتصال به اينترنت اضافه شد.
- مجموعه اي کافي از رويه هاي کنترلي شيء Browser اضافه شدند. (دستورات Back,Forward,Stop,Reload)
- دستور Download به شيء Browser اضافه شد که در حقيقت با IE و برنامتان فايلي را مي گيريد.
- دستورات Print,Print Preview,Print Setup به شيء Browser اضافه شد.
- خط کش (Rulers) به برنامه اضافه شد.

موارد تعمير شده:
- وقتي که صدا در پروژه استفاده مي کرديم در هنگام اجرا دچار مشکلاتي ميشد که حل شد.
- مشکلي در شرط ها وجود داشت که حل شد.
- از [src] در اشياء نميشد استفاده کرد که حل شد.

از توجهتون ممنونم.
موفق باشيد.

OMiD

Well-Known Member
جاويد جان ضمن عرض خسته نباشيد خدمت شما و همه دوستان زحمت كش و دانشمند تالار، چند سوال ديگه داشتم:

-آيا آپادانا قدرت ذخيره خود اشيا و صفحات رو داره؟ يه چيزي مثل Improt و Export اشيا و صفحه ها در MMB

-آيا آپادانا از ابزار ورودي تصاوير مثل وبكم، اسكنر و ... پشتيباني ميكنه؟

-آيا آپادانا خاصيت گروه كردن اشيا رو داره؟ و آيا اين خاصيت موقع اجراي برنامه داراي تابعي است كه با استفاده از دستور بشه چند شي رو باهاش گروه كرد يا گروه رو باز كرد؟

-آيا آپادانا داراي AudioVisualization هست؟ واگه داره آيا مثل MMB اگه دو ياچند AudioVisualization تو صفحه ايجاد كنيم، بايد به همشون يه فركانس بديم؟ آيا ميشه چند فركانس رو همزمان با هم داشت؟

-آيا روي شي Browser برنامه آپادانا، ميشه تصوير داراي كانال آلفا گذاشت؟ به طوري كه قسمت هاي آلفا مثل MMB دچار مشكل نشند؟

-براي متون طولاني آيا شي خاصي در نظر داريد؟ كه حد اقل امكاناتش از MMB بيشتر باشه؟

-آيا در آپادانا زماني كه ويدئويي در حال پخش باشد و به صفحه ديگري از پروژه ميرويم، مشكلي پيش نخواهد اومد؟

-آيا آپادانا اين قابليت رو داره كه ويدئوهاي داراي كدك خاص رو پخش كنه؟

-آيا آپادانا شي ComboBox داره؟

-آيا آپادانا با ويندوزهاي غير NT در مسيردهي مشكلي ندارد؟

-آيا آپادانا از تم ويندوز پشتيباني ميكنه؟

-آيا آپادانا شي MediaPlayer ويندوز رو داره؟

-آيا آپادانا براي استفاده از تايمر محدوديت تعداد داره؟

-آيا براي استفاده از كاراكتر پسورد چيزي در نظر داريد؟

-آيا PopupMenu براي كليدها، اشيا، و منوي اصلي برنامه و خصوصا ليست باكس در نظر گرفته شده؟ و اگر گرفته شده، خاصيت آيكون پذيري و چك باكس و Separator داره؟

-و حالا كه نميشه چند پروژه رو با هم باز كرد، آيا ميشه چند بار آپادانا رو باز كرد و از پروژه هاي مختلفي در اونها استفاده كرد؟

-آيا براي تبديل واحدهاي حجم به هم براي برنامه تابعي در نظر گرفتيد يا بايد با محاسبه اين كار رو انجام بديم؟

-آيا براي تغيير سايز اشيا فقط عدد صحيح ميشه استفاده كرد؟

-آيا تصاوير خاصيت چرخش به درجه خاصي رو دارند؟ كه گرد مركز خودشون بچرخن؟ مثل MMB

-آيا تابعي براي رند كردن و گرد كردن اعداد وجود داره؟

-براي OR در تابع IF چيزي در نظر گرفتيد؟

-آيا منگوله يا اصطلاحا Tag رو از فايلهاي داراي منگوله يا Tag رو ميخونه؟ و آيا AlbumArt در فايلهاي صوتي رو باز ميكنه؟

-آيا خاصيت Drag & Drop براي زمان اجراي پروژه و زمان ساخت پروژه در نظر گرفته شده؟

-براي كليدهاي چند وجهي آيا چيزي در نظر گرفتيد؟

-آيا CommandLine براي پروژه در نظر گرفتيد؟ واگه گرفتيد، CommandLine ها به صورت RealTime مثل اسكريپت CBK_CMDLINE كه درصفه Master Top Layer ميگذاشتيم عمل ميكنه؟

و در آخر بايد بگم ببخشيد سرتون رو درد آوردم، قصدم از اين سوالها اين نيست كه خداي نكرده بخوام نا اميدتون كنم، طبق درخواست خودتون پيشنهاداتمو گفتم، البته در قالب سوال!!!

پیوست ها

• CBK_CMDLINE.rar
    2.1 کیلوبایت · بازدیدها: 2
آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
جاويد جان ضمن عرض خسته نباشيد خدمت شما و همه دوستان زحمت كش و دانشمند تالار، چند سوال ديگه داشتم:

-آيا آپادانا قدرت ذخيره خود اشيا و صفحات رو داره؟ يه چيزي مثل Improt و Export اشيا و صفحه ها در MMB

-آيا آپادانا از ابزار ورودي تصاوير مثل وبكم، اسكنر و ... پشتيباني ميكنه؟

-آيا آپادانا خاصيت گروه كردن اشيا رو داره؟ و آيا اين خاصيت موقع اجراي برنامه داراي تابعي است كه با استفاده از دستور بشه چند شي رو باهاش گروه كرد يا گروه رو باز كرد؟

-آيا آپادانا داراي AudioVisualization هست؟ واگه داره آيا مثل MMB اگه دو ياچند AudioVisualization تو صفحه ايجاد كنيم، بايد به همشون يه فركانس بديم؟ آيا ميشه چند فركانس رو همزمان با هم داشت؟

-آيا روي شي Browser برنامه آپادانا، ميشه تصوير داراي كانال آلفا گذاشت؟ به طوري كه قسمت هاي آلفا مثل MMB دچار مشكل نشند؟

-براي متون طولاني آيا شي خاصي در نظر داريد؟ كه حد اقل امكاناتش از MMB بيشتر باشه؟

-آيا در آپادانا زماني كه ويدئويي در حال پخش باشد و به صفحه ديگري از پروژه ميرويم، مشكلي پيش نخواهد اومد؟

-آيا آپادانا اين قابليت رو داره كه ويدئوهاي داراي كدك خاص رو پخش كنه؟

-آيا آپادانا شي ComboBox داره؟

-آيا آپادانا با ويندوزهاي غير NT در مسيردهي مشكلي ندارد؟

-آيا آپادانا از تم ويندوز پشتيباني ميكنه؟

-آيا آپادانا شي MediaPlayer ويندوز رو داره؟

-آيا آپادانا براي استفاده از تايمر محدوديت تعداد داره؟

-آيا براي استفاده از كاراكتر پسورد چيزي در نظر داريد؟

-آيا PopupMenu براي كليدها، اشيا، و منوي اصلي برنامه و خصوصا ليست باكس در نظر گرفته شده؟ و اگر گرفته شده، خاصيت آيكون پذيري و چك باكس و Separator داره؟

-و حالا كه نميشه چند پروژه رو با هم باز كرد، آيا ميشه چند بار آپادانا رو باز كرد و از پروژه هاي مختلفي در اونها استفاده كرد؟

-آيا براي تبديل واحدهاي حجم به هم براي برنامه تابعي در نظر گرفتيد يا بايد با محاسبه اين كار رو انجام بديم؟

-آيا براي تغيير سايز اشيا فقط عدد صحيح ميشه استفاده كرد؟

-آيا تصاوير خاصيت چرخش به درجه خاصي رو دارند؟ كه گرد مركز خودشون بچرخن؟ مثل MMB

-آيا تابعي براي رند كردن و گرد كردن اعداد وجود داره؟

-براي OR در تابع IF چيزي در نظر گرفتيد؟

-آيا منگوله يا اصطلاحا Tag رو از فايلهاي داراي منگوله يا Tag رو ميخونه؟ و آيا AlbumArt در فايلهاي صوتي رو باز ميكنه؟

-آيا خاصيت Drag & Drop براي زمان اجراي پروژه و زمان ساخت پروژه در نظر گرفته شده؟

-براي كليدهاي چند وجهي آيا چيزي در نظر گرفتيد؟

-آيا CommandLine براي پروژه در نظر گرفتيد؟ واگه گرفتيد، CommandLine ها به صورت RealTime مثل اسكريپت CBK_CMDLINE كه درصفه Master Top Layer ميگذاشتيم عمل ميكنه؟

و در آخر بايد بگم ببخشيد سرتون رو درد آوردم، قصدم از اين سوالها اين نيست كه خداي نكرده بخوام نا اميدتون كنم، طبق درخواست خودتون پيشنهاداتمو گفتم، البته در قالب سوال!!!
سلام دوست عزیزم
(پاسخ شما رو اینجا هم دادم)
- بله قابليت Export داره
- از اسکنر پشتيباني نميکنه
- خير
- خير
- شيء Browser همون Internet Explorer هست چه در آپادانا چه در MMB . اين شيء از کلاس TWinControl مشتق ميشود پس نميشه روش يه عکس با خاصيت آلفا قرار داد. ولي در آپادانا به يه شکل مي تونيد اين مشکل رو حل کنيد. کافيه يک فرم مستقل اينجا کنيد و روي Browser قرار بديد.
- مثلا چه شيءي؟
- خير هيچ مشکلي پيش نمياد.
- خب بستگي به کدکش داره. پسوندهاي معروف رو ميخونه.
- خير اشياء آپادانا محدود هستند.
- به نظر نمياد مشکلي داشته باشه. چون از توابع API براي تشخيص مسيرها استفاده ميکنه.
- بله از تم پشتيباني ميکنه.
- اگر منظورتون ActiveX هست ، خير
- بله محدوديت تعداد رو خودتون ميتونيد تعيين کنيد (باچند تا کليک ساده)
- شيء Edit خودش از اين خاصيت پشتيباني ميکنه.
- خير ولي ساده تر از MMB ميتونيد با استفاده از يک پلاگين ساده اين امکان رو اضافه کنيد. چون آپادانا از همه ي کليدهاي ماوس (راست و وسط و چپ) پشتيباني ميکنه.
- خير
- بايد با محاسبه انجام بديد. ولي اگر تمايل داشتيد به امکانات اضافه مي کنم.
- بله چون به صورت pixel وارد ميشه.
- متاسفانه نه
- بله تابع round
- بايد به صورت زير نوشت:
if (#a=100) | ($s="test") then
...​

- خير
- ميخواستم اضافه کنم ولي هنوز نکردم.
- خير!
- از CMDLine خيلي راحت تر و بهتر از MMB پشتيباني مي کنه چون با يه تابع به نام param ميتونه اطلاعات دريافت کنه. البته من با CommandLine بيلدر کار نکردم تا حالا.
و از شما به خاطر پيشنهادات و سوالاتتون صميمانه سپاسگذارم. به اين کار خوب ادامه بدهيد!
موفق باشيد!

سلام به شما دوست عزيز.
شايد خيلي از كساني كه در اين انجمن هستند به اندازه من در تا ريخ و تمدن ايران زمين كند وكاو نداشته باشند سرزميني كه يكي از برترين اقوام بشري بنا كرد كه سلسله هاي و پادشاهان متعددي رو به خود ديد زير و بالاهاي بسياري داشت.
در اين ميان كساني بودند كه نامشان به بهاي پايه يا ايده اي كه داشتند هميشه جاودانه شد همچون كورش كبير كه در قرآن هم از او ياد شده و منشور صلح او آوازه زبانهاست.
شايد حالا به ما و به ايران عزيز ما جهان سومي گفته بشه ولي خيلي از كشورهايي كه اين جمله رو ورد زبانشون كردن توانايي جواب گفتن به اين رو ندارند كه چرا كتب ابن سينا در دانشگاههاشون تدريس ميشه يا چرا بزرگترين استاد نقاش سبك مينياتور دنيا (محمود فرشچيان)در كشور آمريكا تدريس ميكنه.
خلاصه كنم ميدونم اين مبحث جاي چنين صحبتي شايد نباشه ولي در دنيا يي كه مازندگي ميكنيم ثابت شده كه هميشه بديع ترين ايده ها حرف اول رو ميزنن و برترين افراد كساني هستند كه صاحب بكر ترين ايده ها هستند.
شايد آريا نگار در اين مرحله اون انتظارات رو براي حرفه اي ها فراهم نكنه ولي به نظر من جرقه اي است كه بايد زده ميشد تا بشه از دست بيلدر كه تقريبا به قول خيلي ها بازنشسته شده راحت شد.
من sarbedaronline براي شما دوست بزرگوار آرزوي موفقيت ميكنم و اميدوارم روزي برسه كه نام آريا نگار براي همه كاربران بيلدر نامي جاودانه بشه.
با آرزوي موفقيت شما كه همچون نامتون جاويد و سربلند باشيد.

Rasivell

Member
سلام ..

برادر من انشاالله موفق باشی..! من خیل خوشحالم از این که این کار را میکنید

ولی:
من چاکر mmb هستم واصلا نمیتونم با چیزی عوضش کنم..!!!!:cool:

فقط خواستم نظر بدم

For.sajjad

Member
با سلام و خسته نباشید خدمت آقا جاوید من این و پست می کنم که هم شما رو تشویق کنم و هم از تون انتقاد کنم
اول اینکه خوشحالم وقتی می بینم یه ایرانی این همه تلاش می کنه که با نرم افزار های محبوب خارجی رقابت کنه
دوم اینکه نمی دونم چرا ما ایرانی ها رو حیه کار دسته جمعی و گروهی رو نداریم شما باید شرایطی رو فراهم می کردید که بچه های این انجمن شما رو در هر ضمینه ای کمک کنند چون اولین هدف شما رقابت با نرم افزار MMB است می تونستید از اساتید این انجمن مثل جنابSilverCover و دیگر دوستان استفاده می کردید چون اینا استادان MMB هستند و به نتاط قوت و ضعف MMB تسلط کامل دارند البته فقط نظر خواهی و بحث در این تاپیک کافی نیست بلکه شما باید شرایطی رو فراهم می کردید که اینها در کار برنامه نویسی و به طور مستقیم با شما همکاری می کردید اینجوری هم اعتبار برنامتون بالا می رفت و هم نتیجه کارتون مطلوبتر بود (بلا خره آدم نمی تونه که از همه چی به طور کامل سر در بیاره )شما مطمئن باشید که در هر حال حقوق این نرم افزار برای شما محفوظ است و بچه های این انجمن توقعی از شما بابت کاری که انجام می دهند رو نخواهند داشت و همین که یه تشکر خشک و خالی ازشون بشه براشون کافیه امیدوارم که به این مطالب توجه کافی رو داشته باشید.
به امید موفقیت روز افزون شما

جدیدترین ارسال ها

بالا