معرفی نرم افزار "آریا نگار" و اعلام پیشرفت ساخت آن

شما چه امتیازی به این نرم افزار می دهید؟ (لطفا دلیل یا ن?

• مجموع رای دهندگان
    27

JavidX

Apadana Developer
دوستان توجه داشته باشن که توی این ورژن تغییراتی اعمال شده که داخل پست هام اعلام نکرده بودم. مثلا در قسمت تنظیمات پروژه در قسمت چشم پوشی از خطای فلش... خودتون امتحان کنید (مثلا فلش پلیر رو uninstall کنید و امتحان کنید و بعد دوباره install کنید...)

در ضمن لطفا پس از دانلود نظرتون رو بگین... قسمت پلاگین ها و وب رو هم امتحان کنید... با تشکر

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
ممنون جاوید جان

متاسفانه باز هم بنده با اون مشکل مربوط به ویندوز 7 مواجه هستم، یعنی بعد از اینکه میره به قسمت نصب زبان فارسی، پیغام میده که سیستم رو ری استارت کنید تا برنامه اجرا بشه، ولی بعد از ری استارت هم هر دفعه همینطور هست.

بهمین دلیل متاسفانه من هنوز نتونستم این نسخه رو تست کنم و حاصل زحماتتون رو مشاهده کنم.
امیدوارم در لیست توسعه ی آریا نگار، سازگاری با ویندوز هفت رو هم بگنجونید.

ممنون و موفق باشید.

JavidX

Apadana Developer
ممنون جاوید جان

متاسفانه باز هم بنده با اون مشکل مربوط به ویندوز 7 مواجه هستم، یعنی بعد از اینکه میره به قسمت نصب زبان فارسی، پیغام میده که سیستم رو ری استارت کنید تا برنامه اجرا بشه، ولی بعد از ری استارت هم هر دفعه همینطور هست.

بهمین دلیل متاسفانه من هنوز نتونستم این نسخه رو تست کنم و حاصل زحماتتون رو مشاهده کنم.
امیدوارم در لیست توسعه ی آریا نگار، سازگاری با ویندوز هفت رو هم بگنجونید.

ممنون و موفق باشید.
سلام دوست خوبم
من شرمنده ام هر چند در ویندوز 7 هم امتحان کردم و درست جواب داد... دلیل اینکه برای شما جواب نمیده هم بخاطر اینه که همونطور که قبلا گفتم فایلهاش کامل نیست... (بخاطر حجم زیاد) به هر حال از این به بعد در هر نسخه ای (چه اصلی چه بتا) یه کاری می کنم که این مشکل وجود نداشته باشه...
این فایل رو بگیرید و به پوشه اصلی نسخه بتا 0.2 کپی کنید ؛ برای دوستانی که به هر شکل مشکل زبان دارند:
کد:
[URL]http://persiandrive.com/708127[/URL]
در فایل فوق فایل arianegar.ini اضافه شده که از این به بعد در هر ورژنی اگه نیاز به تنظیمات خاصی شد دوستان خودشون بتونن مشکلاتشون رو حل کنن.
با تشکر از شما دوست محترم... موفق باشید... تست کنید و نظرتون رو بگید... :rose:

nevercom

ممنون

موفق شدم برنامه رو تست کنم
نسبت به نسخه ی قبل خیلی بهتر هست، واشیاء بدرستی ترسیم میشن.

نقاط قوت برنامه ی شما (مسلماً پس از اتمام) خیلی زیاد هست که من از ذکر اونها پرهیز میکنم و بلافاصله میرم سراغ نقاط ضعف...!

ایراداتی که من در این نسخه دیدم، یکیش بنظرم همین جدا بودن اشیاء ویندوز از بقیه ی اشیاء هست، که باعث میشه در هر موقعیتی که باشن، بالای همه ی اشیاء ترسیم بشن و اشیائی که در زمان طراحی روی اون شئ (مثلاً دکمه) قرار دارن و توقع داریم در زمان اجرا هم همینگونه باشه، زیر اشیاء ویندوزی قرار میگیرن، پس بنظرم هنوز نمیشه گفت برنامه WYSIWYG هست.
این موضوع ترتیب بندی اشیاء برای پروژه های مولتی مدیا خیلی اهمیت داره که در این نسخه از برنامه من ضعف این مورد رو مشاهده کردم؛ ضمن اینکه بنظرم باید امکان تغییر ترتیب بندی در زمان اجرا و توسط کدها رو بدید. (که البته ایده آل این هست که بشه توسط کدنویسی تمام کارهایی که در زمان طراحی میشه انجام داد از قبیل ایجاد اشیاء و تغییر تنظیمات و ترتیب بندی اونها؛ رو انجام داد)

بنظرم روی بخش کد نویسی و پنجره ی برنامه باید خیلی بیشتر کار بشه، باید تا میتونید کار کدنویسی رو راحت کنید.
مثلاً میتونید کدهای موجود رو (مثل MMB) در منوی راست کلیک قرار بدید.
و با توجه به اینکه در کدی که صفحه ی قبل قرار دادید، که ابتدا نام شیرونوشته بودید و بعد از قرار دادن نقطه خصوصیت مربوطه رو تغییر داده بودید (مثل خیلی از زبان های برنامه نویسی، که بنظرم خیلی راحت تر هست) امکانی رو بوجود بیارید که بلافاصله پس از قرار دادن نقطه، خصوصیت های مربوط به شئ مربوطه در پنجره ای نمایش داده بشه (درست مثل ویژوال بیسیک)
درواقع از دیدگاه من، برای ایجاد برنامه های قدرتمند باید اجازه ی نوشتن کدهای قدرتمند رو فراهم کنید، که این مهم هم بدون وجود محیطی قدرتمند برای کدنویسی میسر نخواهد شد.

درحال حاضر برنامه اجازه ی باز کردن چند سند با هم رو نمیده و ابزاری برای مدیریت اونها هم نداره، بنظرم بهتر هست هر سند در یک Tab باز بشه (بجای مدیریت اونها از منوی Window، مثل MMB).

بعد از اجرا شدن هم من در مشاهده ی تنظیمات هر شئ که بزبان فارسی بودن مشکل داشتم که بصورت علامت سوال بودن؛ درواقع نیمی از عبارات فارسی قابل مشاهده بودن و بقیه خیر، که این خودش کمی عجیب بود، در هر صورت من این مورد رو به حساب مشکل ویندوز گذاشتم، نه آریانگار !

پیرامون موردی اولی که ذکر کردم، هیچ گزینه ای برای اعمال ترازبندی (Alignment) موجود نیست، اهمیت این مورد رو هم قبلاً متذکر شدم
هنگام تعبیه ی این مورد بنظرم بهتر هست ساختار این قسمت رو شبیه به IDE ویژوال استودیو طراحی کنید، بدین ترتیب که هنگام تغییر مکان شئ خطوط عمودی و افقی ای در تراز بندی این شئ نسبت به اشیاء موجود کمکتون میکنن.

قسمت کامپایل هم که فعلاً موجود نیست و نمیشه در موردش نظری داد.

بدلیل اینکه شما هنوز راهنمای جامعی در مورد نحوه ی کدنویسی و منطق برنامتون ارائه ندادید و عدم تکمیل بخش هایی مثل کامپایل، بررسی آریانگار از دیدگاه کدنویسی و ایراداتش کمی مشکل هست، پیشنهاد میکنم در نسخه های بعدی (یا حتی همین نسخه) توضیحاتی مختصر (اما کامل) در مورد نحوه ی ارتباط با برنامه و درواقع کدنویسی و توضیحاتی مختصر از کارکرد و نحوه ی ارتباط و تنظیمات هر شئ ؛ رو تحت یک فایل راهنما ارائه بدید تا بشه خیلی راحت تر برنامه رو از جوانب مختلف سنجید.

خب البته آریانگار هنوز جای کار داره و میشه امکانات خیلی بیشتر و اشیاء کاربردی تری رو بهش اضافه کرد

باز از این کار ارزشمندتون قدردانی میکنم.

موفق و پیروز باشید.

silvercover

کاربر متخصص
- برای مسیر دهی پویا همچون بیلدر که از <SrcDir> استفاده میشه در برنامه شما چه باید کرد؟
- کماکان وقتی رنگ فونت دکمه ها از پنجره خصوصیاتشون تغییر داده میشه عوض نمیشه.
- هنوز هم اکیدا توصیه می کنم چند مثال خوب به همراه کارتون ارائه بدید.
- مواردی رو که Nevercom قید کرد.

JavidX

Apadana Developer
- برای مسیر دهی پویا همچون بیلدر که از <SrcDir> استفاده میشه در برنامه شما چه باید کرد؟
- کماکان وقتی رنگ فونت دکمه ها از پنجره خصوصیاتشون تغییر داده میشه عوض نمیشه.
- هنوز هم اکیدا توصیه می کنم چند مثال خوب به همراه کارتون ارائه بدید.
- مواردی رو که Nevercom قید کرد.
سلام
ممنون از نظرات هر دو دوست عزیز
- از [src] استفاده میشه. همینطورم برای اینکه با درگاه usb بخواین کار کنین از [usb1] و [usb2] و... استفاده می کنید.
رنگ فونت رو کاریش نمیتونم بکنم ولی مواردی که nevercom عزیز گفتن رو چرا... مثال رو هم بعد از کامل شدن نرم افزار قرار خواهم داد.
موفق باشید

JavidX

Apadana Developer
ممنون

موفق شدم برنامه رو تست کنم
نسبت به نسخه ی قبل خیلی بهتر هست، واشیاء بدرستی ترسیم میشن.

نقاط قوت برنامه ی شما (مسلماً پس از اتمام) خیلی زیاد هست که من از ذکر اونها پرهیز میکنم و بلافاصله میرم سراغ نقاط ضعف...!

ایراداتی که من در این نسخه دیدم، یکیش بنظرم همین جدا بودن اشیاء ویندوز از بقیه ی اشیاء هست، که باعث میشه در هر موقعیتی که باشن، بالای همه ی اشیاء ترسیم بشن و اشیائی که در زمان طراحی روی اون شئ (مثلاً دکمه) قرار دارن و توقع داریم در زمان اجرا هم همینگونه باشه، زیر اشیاء ویندوزی قرار میگیرن، پس بنظرم هنوز نمیشه گفت برنامه WYSIWYG هست.
این موضوع ترتیب بندی اشیاء برای پروژه های مولتی مدیا خیلی اهمیت داره که در این نسخه از برنامه من ضعف این مورد رو مشاهده کردم؛ ضمن اینکه بنظرم باید امکان تغییر ترتیب بندی در زمان اجرا و توسط کدها رو بدید. (که البته ایده آل این هست که بشه توسط کدنویسی تمام کارهایی که در زمان طراحی میشه انجام داد از قبیل ایجاد اشیاء و تغییر تنظیمات و ترتیب بندی اونها؛ رو انجام داد)

بنظرم روی بخش کد نویسی و پنجره ی برنامه باید خیلی بیشتر کار بشه، باید تا میتونید کار کدنویسی رو راحت کنید.
مثلاً میتونید کدهای موجود رو (مثل MMB) در منوی راست کلیک قرار بدید.
و با توجه به اینکه در کدی که صفحه ی قبل قرار دادید، که ابتدا نام شیرونوشته بودید و بعد از قرار دادن نقطه خصوصیت مربوطه رو تغییر داده بودید (مثل خیلی از زبان های برنامه نویسی، که بنظرم خیلی راحت تر هست) امکانی رو بوجود بیارید که بلافاصله پس از قرار دادن نقطه، خصوصیت های مربوط به شئ مربوطه در پنجره ای نمایش داده بشه (درست مثل ویژوال بیسیک)
درواقع از دیدگاه من، برای ایجاد برنامه های قدرتمند باید اجازه ی نوشتن کدهای قدرتمند رو فراهم کنید، که این مهم هم بدون وجود محیطی قدرتمند برای کدنویسی میسر نخواهد شد.

درحال حاضر برنامه اجازه ی باز کردن چند سند با هم رو نمیده و ابزاری برای مدیریت اونها هم نداره، بنظرم بهتر هست هر سند در یک Tab باز بشه (بجای مدیریت اونها از منوی Window، مثل MMB).

بعد از اجرا شدن هم من در مشاهده ی تنظیمات هر شئ که بزبان فارسی بودن مشکل داشتم که بصورت علامت سوال بودن؛ درواقع نیمی از عبارات فارسی قابل مشاهده بودن و بقیه خیر، که این خودش کمی عجیب بود، در هر صورت من این مورد رو به حساب مشکل ویندوز گذاشتم، نه آریانگار !

پیرامون موردی اولی که ذکر کردم، هیچ گزینه ای برای اعمال ترازبندی (Alignment) موجود نیست، اهمیت این مورد رو هم قبلاً متذکر شدم
هنگام تعبیه ی این مورد بنظرم بهتر هست ساختار این قسمت رو شبیه به IDE ویژوال استودیو طراحی کنید، بدین ترتیب که هنگام تغییر مکان شئ خطوط عمودی و افقی ای در تراز بندی این شئ نسبت به اشیاء موجود کمکتون میکنن.

قسمت کامپایل هم که فعلاً موجود نیست و نمیشه در موردش نظری داد.

بدلیل اینکه شما هنوز راهنمای جامعی در مورد نحوه ی کدنویسی و منطق برنامتون ارائه ندادید و عدم تکمیل بخش هایی مثل کامپایل، بررسی آریانگار از دیدگاه کدنویسی و ایراداتش کمی مشکل هست، پیشنهاد میکنم در نسخه های بعدی (یا حتی همین نسخه) توضیحاتی مختصر (اما کامل) در مورد نحوه ی ارتباط با برنامه و درواقع کدنویسی و توضیحاتی مختصر از کارکرد و نحوه ی ارتباط و تنظیمات هر شئ ؛ رو تحت یک فایل راهنما ارائه بدید تا بشه خیلی راحت تر برنامه رو از جوانب مختلف سنجید.

خب البته آریانگار هنوز جای کار داره و میشه امکانات خیلی بیشتر و اشیاء کاربردی تری رو بهش اضافه کرد

باز از این کار ارزشمندتون قدردانی میکنم.

موفق و پیروز باشید.
سلام
ممنون از اينکه نظرتون رو بيان کرديد.

در مورد جدا بودن اشياء، اين استاندارده ويندوز هستش، ولي بازهم امکانش بود که چيزي درست کنم که خواسته شما رو برآورده کنه. اما اين امر در ابتداي ساخت برنامه در نظر خودم امري تقريبا محال ميرسيد چون قبلاً چند نفر بي خودي نا اميدم کرده بودن وقتي که ازشون اين موضوع رو پرسيدم که آيا ميشه Control روي WinControl قرار بگيره يا نه... به هر حال اين موضوع باز هم اگه تحقيق کنم و انجامش هم بدم ، بازم ممکنه اشکالاتي رو بوجود بياره... به هر حال در آينده در ورژن هاي بعدي حتما روش بيشتر کار مي کنم تا ببينم اصلا به چه شکل هست...
در مورد اينکه يک ليست ظاهر بشه : اگه شما بخواهيد يک شيء رو که در زمان اجرا ساخته شده روش کار انجام بديد بايد نام اون رو به صورت رشته اي وارد کنید و کار را انجام دهيد، که در زبان های برنامه نویسی مشکل و يا وقت گير است. اما در آريانگار اينطوري نوشته شده که شما قابليت اين را داريد که خيلي ساده نام آبجکت را به صورت string بدهيد و روش کار انجام بدهيد. این موضوع باعث شده که در بعضی مواقع آریا نگار نتونه تشخیص بده که منظور شما از این نام شیءی که وارد کردید چه نوع شیءی است؟ (نوشته، فلش یا...) برای همین داخل یک لیست نمیتواند خواص را نشان دهد. ولی با این حال اینکار را انجام میدهم.
نکته ی دیگر این است که شما تمام خواص تمام اشیاء رو می تونید تغییر بدهید. برای اینکار بعد از دستور object، نیازی نیست که کلمات اضافی مثل change با ch بنویسید، بلکه خود خاصیت را نوشته، پرانتز رو باز می کنید و پارامتر(های) جدید رو وارد می کنید. مثلا فرض کنیم شما می خواهید رنگ یک شیء مستطیل رو تغییر بدید.
برای این کار:
کد:
object("rectangle1").color("987654")
اون 987654 هم کد رنگ به Hex است...
....
در مورد باز کردن چند سند هم... چی بگم ؟؟ :cry: بازم یه اشتباهی که از ابتدا مرتکب شدم... هدفم هم کم شدن استفاده از Ram بود...

باز هم از نظرات ارزشمندتون سپاسگزاری می کنم.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
سلام به همگی
امیدوارم حالتون خوب باشه.

فعلا در حال تکمیل قسمت برنامه نویسی برنامه و رفع معایبش هستم. تغییرات چشم گیری در بخش برنامه نویسی برنامه به وجود آوردم. خیلی از مشکلات رو هم حل کردم. 3 تا عکس از موقعیت های مختلف برنامه نویسی گرفتم:

kgme41aqbk4sf0jzuo.jpg

un3t5p6n6lu4zgjy9z4.jpg
p2pk6ulnssgfy78gxt86.jpg

بخشهای کلی که باقی موندن:
- تکمیل لیست Object Property
- رفع معایب احتمالی

بخشهایی که در لیست Todo ی برنامه هستن که باید درست بشن:
- دستور Form برای کنترل خواص فرم
- اضافه کردن دستورات کار با Registry
- رفع معایبی که در طی تست کردن با اونا مواجه شدم.

ما رو از نظرات ارزشمند خودتون بی بهره نذارید. موفق باشید.

Ehssan_it

Well-Known Member
تو بعضی زبان های برنامه نویسی تو وسط کد نوشتن میتونی یک تگ بنویسی و از یک زبان دیگه استفاده کنی و تگ رو ببندی اگه اینطوری باشه عالی میشه.

JavidX

Apadana Developer
تو بعضی زبان های برنامه نویسی تو وسط کد نوشتن میتونی یک تگ بنویسی و از یک زبان دیگه استفاده کنی و تگ رو ببندی اگه اینطوری باشه عالی میشه.
مثلا چه زبانی رو بنویسه؟ هر چی باشه آخرش یه کامپایلر می خواد. فکر کنم همین که هر زبانی که قابلیت ساخت DLL رو داشته باشه بتونه با AN ارتباط برقرار کنه راحتتر باشه. چون اگه هم بخواد کامل باشه باید کلی کامپایلر به برنامه اضافه کنیم... تازه رایگان هم نیستن همشون و اونجوری وقت میبره...
نظر خوبی بود.
با تشکر از شما:rose:

آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
روند ساخت خیلی سریع تر از قبل شده ... به خصوص الان که 3 روز تعطیلی داریم... به طوری که امکانات زیر که در لیست ToDo بودند اضافه شدند:

• مقادیر داده ای که باید در هنگام یک event به کاربر داده بشوند تا بتونه متناسب با اونا کار خاصی رو انجام بده یا حتی مثلا در رویداد "قبل از هدایت" لود کردن صفحه رو کنسل کنه.
  • اگه بخواهید در یک String از دابل کوتیشن ( " ) استفاده کنید چیکار می کنید؟ الان با \q (بک اسلش کیو) می تونید. اگه هم خواستید این عبارت به دابل کوتیشن تبدیل نشه می تونید دوباره اونو پشت سرهم بنویسید.
  • تغییر اندازه ی پلاگین
  • نتیجه مسیج باکس که به صورت عدد در متغیر #_result ریخته میشه (و با دیباگ کردن این موضوع رو می تونید بفهمید) رو می تونید در دستورات شرطی به این صورت باهاش کار کنید که مثل MMB سخت نیست و راحت تر شده:
کد:
Message("Are you sure?","",4)
If (#_result=[COLOR=Red][B]#__YES[/B][/COLOR]) then
  Exit
End

• دستور Return در داخل یک حلقه For عمل نمیداد که درست شد.
  • بالاخره رنگ فونت دکمه ها درست شد! همچنین قسمت تنظیمات دکمه ها عوض شد به جای دسته بندی کلمات ، Draw Focus Rect یا همون رسم مستطیل تمرکز قرار گرفت.
  • یکسری خصوصیات تایمر و عکس به قسمت برنامه نویسی اضافه نشده بودند که شدند.
  • برای قرار دادن Comment قبلا از // استفاده میشد که فقط برای یک خط بود ، یعنی یک خط یا کلاً comment بود یا نبود. ولی الان در هر کجای خط برنامه نویسی می تونید از آکولاد استفاده کنید و مثلا کنارش یک دستور هم بنویسید.
  • با Ctrl+Space در هر لحظه می تونید کدهای قابل نوشتن در اون لحظه رو ببینید.
  • بعد از نوشتن دستور خودشون کوچک و بزرگی حروفشون تنظیم میشه.
  • توابع arcsin, arccos,... اضافه شدند. الان توابع سینوسی و آرک درست شدند.
کارهایی که به نظرم جالب میان و تصمیم دارم اگه مشکلی پیش نیاد اضافه کنم:

• نظم دادن اتوماتیک به خطوط
  • برای نوشتن دستوراتی مثل if خودش بعد از باز کردن پرانتز یا زدن Space دستور رو کامل کنه (مثل MMB) با این تفاوت که وقتی شرط رو نوشتیم Enter رو بزنیم تا خودش بدون به هم زدن خطوط بپره خط بعدی برای نوشتن دستورات
یک سری مشکلات هم Thread ها پیدا کردند که باید اونا رو هم درست کنم.

JavidX

Apadana Developer
بسیار عالی.

در مورد دیباگر همانند بیلدر چه برنامه ای دارین؟ چون خیلی کارا هست.
خیلی ممنون. اگه منظورتون دیباگ برنامه ای که میسازیم هست ، حتی تو همون نسخه بتا که گذاشتم هم اجرا به همراه اشکال زدایی وجود داره... امکاناتشم خیلی بیشتر از دیباگر بیلدر است.
موفق باشید

JavidX

Apadana Developer
پیشرفت ساخت تا دیشب:

اعلام پيشرفت ساخت تا شنبه شب به تاريخ 14 آذر 1388

به نام خدا
با سلام و خسته نباشيد.

امکانات اضافه شده:

+ دستورات مربوط به Registry اضافه شد.
+ دستور SetFocus براي تعيين تمرکز روي يک شيء از نوع کنترل ويندوز اضافه شد.
+ دستور Create براي ايجاد شي در زمان اجرا (Runtime) اضافه شد.
+ قبلا امکان تغيير Cursor در زمان اجرا وجود نداشت که اضافه شد.
+ دستور LineTo براي تغيير مختصات يک خط در زمان اجرا اضافه شد.
+ امکان تغيير رويدادهاي اشياء در زمان اجرا فراهم شد.
+ امکان تغيير مکان پخش (Seek/Playback Position) اضافه شد.
+ مقادير زمان مربوط به دو شيء Video و Timer اکنون در متغيرهايي ريخته ميشود.
+ امکان Transition که قبلاً ناقص بود الان کامل شد.
+ دستوري براي فراهم کردن امکان دريافت مکان فرم اضافه شد.

مشکلات حل شده و موارد تعمير شده:

- مشکلات مربوط به چند ريسمانه بودن کاملاً حل شد.
- مشکلاتي در مورد خروج از برنامه و رفتن به يک صفحه ي ديگر وجود داشت که کاملا حل شد.
- مشکلاتي در هنگام تغيير تنظيمات فرم وجود داشت به اينصورت که وقتي روي OK کليک مي کرديم چينش اشياء و صفحه به هم مي خورد که حل شد.
- مشکلاتي در مورد تنظيمات پروژه وجود داشت که حل شد.

از آنجا که چيزي تا اتمام ساخت اولين ورژن برنامه نمانده از دوستان تقاضا مي شود که هر انتظاري از برنامه دارند و جاي هر چيزي را در بين امکانات اين برنامه خالي مي بينند اعلام کنند تا به امکانات برنامه اضافه شود.
به عنوان مثال يکي از دوستان تقاضا کرده بودن که دستورات کار با رجيستري اضافه بشه که اينکار انجام شد.

منتظر نظرات شما هستم.

موفق باشيد.

وبسایت پیگیری پیشرفت ساخت برنامه راه اندازی شد...

« برای ورود روی اینجا کلیک کنید »

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
آیا برنامه توانایی کار با فایل های INI دارد ؟ ( مانند کلاس INIFile ) در دلفی ، اضافه کردن این امکان بسیار ساده هست و میتونه بسیار کارامد باشد .

یه پشنهاد دارم که اگه بتونی پیاده سازیش کنی فوق العاده میشه ، البته کار زیادی میبره و فکر کنم برای نسخه ی بعدی روش کار کنی بهتر باشه ) .

پیشنهاد : برای آریا نگار بشه کامپوننت نوشت ! ، یعنی دقیقا مثل دلفی بشه یه کامپوننت رو نصب کرد و یه آبجکت جدید به صفحه ی Desgin آریا نگار اضافه بشه ، البته همونطور که گفتم خیلی کار میبره .

nevercom

من روی گفته های Silvercover در مورد دیباگر تاکید میکنم.

امکاناتی که دیباگر MMB و آریانگار در این سطح ارائه میدن ناقص بنظر میرسه.

مواردی که از دید من میتونه لحاظ بشه، علاوه بر مشاهده روند تغییرات متغیرها، میتونه این باشه که برنامه قسمتی از کد رو که ما تعیین میکنیم، بهدقت زیر نظر بگیره، از جمله خروجی ها و ورودی ها.
با اینکار خیلی راحت تر و سریعتر میشه برنامه رو خطایابی کرد.

ضمن اینکه امکان گرفتن خروجی از پنجره ی دیباگ میتونه قابلیت مفیدی باشه.

ضمن اینکه ارائه ی یک راهنما در مورد نحوه ی کدنویسی و چند مثال مفید که بتونه قدرت برنامتون رو نشون بده (و ترجیحاً چند مثال مشابه با مثالهای MMB میتونه مفید باشه)، هنگام انتشار نسخه ی اول برنامه از دید من خیلی مهم هست.

موفق و پیروز باشید.

JavidX

Apadana Developer
آیا برنامه توانایی کار با فایل های INI دارد ؟ ( مانند کلاس INIFile ) در دلفی ، اضافه کردن این امکان بسیار ساده هست و میتونه بسیار کارامد باشد .

یه پشنهاد دارم که اگه بتونی پیاده سازیش کنی فوق العاده میشه ، البته کار زیادی میبره و فکر کنم برای نسخه ی بعدی روش کار کنی بهتر باشه ) .

پیشنهاد : برای آریا نگار بشه کامپوننت نوشت ! ، یعنی دقیقا مثل دلفی بشه یه کامپوننت رو نصب کرد و یه آبجکت جدید به صفحه ی Desgin آریا نگار اضافه بشه ، البته همونطور که گفتم خیلی کار میبره .
سلام دوست عزیز
در مورد فایل های INI به لیست ToDo ی خودم اضافش کردم تا درستش کنم.
و اما در مورد پیشنهاد دوم! خیلی پیشنهاد جالبی هستش! فقط همونی که خودتون هم فرمودید خیلی کار می بره... ولی باورتون بشه یا نه دقیقا همونی که گفتید اگه توی ورژن بتای اولی رو نگاه کنید می بینید که در منوی امکانات یه قسمت نصب تجهیزات داشت که قصد داشتم که همونطوری که گفتید درستش کنم ولی دیدم خیلی وقت میبره! پس برای ورژن بعدی :wink:
با تشکر از شما
موفق باشید
من روی گفته های Silvercover در مورد دیباگر تاکید میکنم.

امکاناتی که دیباگر MMB و آریانگار در این سطح ارائه میدن ناقص بنظر میرسه.

مواردی که از دید من میتونه لحاظ بشه، علاوه بر مشاهده روند تغییرات متغیرها، میتونه این باشه که برنامه قسمتی از کد رو که ما تعیین میکنیم، بهدقت زیر نظر بگیره، از جمله خروجی ها و ورودی ها.
با اینکار خیلی راحت تر و سریعتر میشه برنامه رو خطایابی کرد.

ضمن اینکه امکان گرفتن خروجی از پنجره ی دیباگ میتونه قابلیت مفیدی باشه.

ضمن اینکه ارائه ی یک راهنما در مورد نحوه ی کدنویسی و چند مثال مفید که بتونه قدرت برنامتون رو نشون بده (و ترجیحاً چند مثال مشابه با مثالهای MMB میتونه مفید باشه)، هنگام انتشار نسخه ی اول برنامه از دید من خیلی مهم هست.

موفق و پیروز باشید.
سلام دوست خوبم
راهنمایی بسیار مفیدی بود. راستش در مورد اینکه دیباگر چه خصوصیاتی رو داشته باشه سر در گم شده بودم... اگه ممکنه در مورد اون قسمت که گفتید امکان خروجی بیشتر توضیح بدین.
در مورد راهنما هم صد در صد قبل از انتشار می نویسم. پس نگران این مورد نباشید :wink:
با تشکر از شما
موفق باشید

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
راستش در مورد اینکه دیباگر چه خصوصیاتی رو داشته باشه سر در گم شده بودم... اگه ممکنه در مورد اون قسمت که گفتید امکان خروجی بیشتر توضیح بدین.
رو دیباگر خود دلفی تحقیق کن ( دیباگر دلفی یکی از بهترین و تخصصی ترین دیباگر هاست ) و امکاناتی رو که فکر میکنی مفید هست و برات مقدوره اضافه کن .

JavidX

Apadana Developer
اعلام پيشرفت ساخت تا یکشنبه شب به تاريخ 15 آذر 1388

به نام خدا
با سلام و خسته نباشيد.

امکانات اضافه شده:

+ کلیه موارد مربوط به تغییر Resolution تصویر و بازگرداندن آن هنگام خروج با دقت اضافه شدند. در حال حاضر آریا نگار در این مورد چنین عمل می کند:

اول اینکه غیر از دو عدد طول و عرض، شما می توانید تعداد رنگ و Refresh Rate مانیتور را تغییر بدهید. گزینه ای اضافه شده در قسمت تنظیمات پروژه با عنوان "اگر سیستم کاربر این ترکیب تصویر را پشتیبانی نکرد به هیچ وجه برنامه اجرا نشود.". فرض کنید مثلا سیستم کاربر به عنوان مثال رزولیشن 1280x1024 را پشتیبانی نکند ، اگر گزینه ی مذکور فعال باشد در این صورت برنامه با دادن پیغامی (که در قسمت String table ریسورس ها قابل تغییر است) خارج می شود. اما اگر فعال نباشد چه؟ در اینصورت موفقیت یا عدم موفقیت تغییر Resolution به عنوان یک متغیر بولی با نام زیر ذخیره میشود:
!_ResolutionOK
و در پایان با خروج از برنامه تمام خواص تصویر به حالت عادی برمیگردد. حالا فرض کنید سیستم 1280x1024 را پشتیبانی کند ولی مثلا 85 Hertz را نداشته باشد. در این صورت برنامه یک Hertz دلخواه خودش که بتواند آنرا پشتیبانی کند انتخاب و اجرا می کند. (ساخت این قسمت کمی نفس گیر بود!)

+ Visual Effects برنامه که در قسمت تنظیمات پروژه وجود دارند اجرا میشدند ولی با خروج به حالت اول باز نمیگشتند. که این موضوع به امکانات اضافه شد (ولی نیاز به تست بیشتر دارد)

مشکلات حل شده و موارد تعمير شده:
- مشکلاتی هنگام تعویض فرمها ایجاد میشد که حل شد.

منتظر نظرات شما هستم.
موفق باشيد.

silvercover

کاربر متخصص
درود،

چند مورد رو یادآوری می کنم:

- با توجه به اینکه اکثر برنامه های امروزی با وب و اینترنت در تعامل هستند و از سوی دیگه فرمت استاندارد XML در این بین نقش بسیار تعیین کننده ای داره من پیشنهاد می دم که حتما نیم نگاهی به این ویژگی مفید و قدرتمند داشته باشید. با تعبیه این ویژگی، دیگه نیازی به ویژگی کار با فایل های INI هم که Silver Soft فرمودن مرتفع میشه و برنامه میتونه تعامل خوبی با وب داشته باشه و این بعنی آینده نگری و پیشتازی.

- کماکان بنده همانند Nevercom مصر هستم که مثال های بیشتری در زمینه کد نویسی ارائه بشه و یا راهنمایی اختصاری بدین منظور تهیه بشه. باور کنید یا نه تا به حال نمونه های آزمایشی که توسط شما ارائه شده هنوز نتونسته به این درخواست پاسخ قابل قبولی بده. من مخالفم این هستم که تا زمان قبل از انتشار از نوشتن راهنما سر باز می زنید. بنده انتظار ندارم راهنمایی جامع ارائه بشه، اما می بایست راهنمایی سریع و مختصر ارائه بشه. ضمنا اکیدا به شما توصیه می کنم که از کمک دوستان حداقل در نوشتن راهنما بهره بگیرید و از مشارکت جمعی بیشتری استفاده کنید.

- در مورد رابط پلاگین نویسی و ملزومات لازم بی صبرانه منتظرم تا مطالب تخصصی تری ارئه بدید. هر چه قدر در این حوضه دقیق و حرفه ای کار کنید آینده برنامه رو تضمین کردید.

- تا دیر نشده فکری به حال چند پنجرگی و یا نمایش فرم ها در تب های مختلف کنید تا آسیب جدی در آینده نزدیک به بدنه کار وارد نشه.

- برای چندمین بار از شما دعوت می کنم اگر قصد فروش جدی این نرم افزار رو ندارید و قصد دارید به صورت متن باز ارائش کنید حتما در محیط های بین اللملی توسعه نرم افزار ( همچون SourceForge ) پروژه رو پیگیری کنید. مطمئن باشید با این کار حقوق مولف همچون ایران پایمال نشده و شما در رئوس کار خواهید بود.

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا