معرفی نرم افزار "آریا نگار" و اعلام پیشرفت ساخت آن

شما چه امتیازی به این نرم افزار می دهید؟ (لطفا دلیل یا ن?

• مجموع رای دهندگان
    27

JavidX

Apadana Developer
اعلام پیشرفت ساخت تا چهارشنبه شب به تاریخ 19 آذر 1388

با سلام و خسته نباشید

امکانات اضافه شده:
+ برنامه هم اکنون از فایل های ini پشتیبانی می کند. (قابلیت خواندن/نوشتن)
+ پنجره کامپایل تا حدودی طراحی شده و اکنون قسمت تعویض آیکان برنامه در هر سایزی و هر رنگی طراحی شده است. Embed کردن فایلها هم به خوبی انجام می شود. Pack کردن هم به خوبی جواب می دهد.

اکنون در حال ساخت قسمت تعیین Version Info هستم. ساخت برنامه هم کندتر شده است.

ما را از نظرات خودتان بی بهره نگذارید.

موفق باشید.

MFiRE

Member
سلام
خیلی خوب دارید پیش می رید. موفق باشید.
فقط گفتم بیام بهتون بگم برای نسخه ی یک همین قدر امکانات کافیه و فقط و فقط سعی کنید بر روی پایداری برنامه کار کنید.
قبلا گفتم که اگه فقط یه لحظه کاربری احساس کنه یک قسمت از برنامه راحت نیست و گیر داره (مخصوصا در محیط طراحی) مطمئنا با برنامه شما کار نخواهد کرد.

اگه وقت داشتی امکاناته ویژه هم برای برنامه ات بزار...مثلا پسورد در ابتدای فایل کمپایل شده ، چک کردنه قفله سیدی ، استفاده از Api با سینتکسه خوده توابع Api.

موفق باشید

EleRam

Well-Known Member
سلام دوست عزیز (JaViD-MMB).

می تونم بگم که تقریبا تمام پست های این تاپیک رو علی رقم وقت کمم مطالعه کردم.
بسیار خوشحال شدم از اینکه این شهامت و قدرت رو در یک ایرانی دیگه دیدم.

تو ایران (تقریبا) برای اولین باره که داره چنین کاری صورت می گیره. میگم تقریبا چون قبلا هم صورت گرفته اما به صورت جدی نبوده و استقبال نشده.

فیروز باشید : )

toranj63

New Member
سلام دوست عزیز
امکان استفاده از دیتابیس بدو ن پلاگین و اتصال راحت به اکسس, اسکیو ال یا شاید اوراکل میتونست از اولین مزیتهای این نرم افزار باشه که امیدوارم در اولین فرصت گنجانده بشه.

EleRam

Well-Known Member
سوالی که من دارم اینه که آیا امکانش هست که با صفحات دیگه برنامه در ارتباط باشیم؟!
فکر کنم لازمه که توضیح بدم سوالم رو!

در مالتی مدیا بیلدر ما چند صفحه که برای کارمون ایجاد می کنیم، هر صفحه از صفحات دیگه متمایز میشه و فقط میشه با اسکریپت و اکشن، رفت به صفحه بعدی یا قبلی یا یک صفحه انتخابی.
اینجا یه کمبودی وجود داره که نمیشه از داخل صفحه جاری، به صفحات دیگه و اشیاء اونها دسترسی داشت... (مثلا گرفتن مقدار یک شی متنی در صفحه دیگه)

اگر این امکان رو بتونید بذارید خیلی خوب میشه.

JavidX

Apadana Developer
سوالی که من دارم اینه که آیا امکانش هست که با صفحات دیگه برنامه در ارتباط باشیم؟!
فکر کنم لازمه که توضیح بدم سوالم رو!

در مالتی مدیا بیلدر ما چند صفحه که برای کارمون ایجاد می کنیم، هر صفحه از صفحات دیگه متمایز میشه و فقط میشه با اسکریپت و اکشن، رفت به صفحه بعدی یا قبلی یا یک صفحه انتخابی.
اینجا یه کمبودی وجود داره که نمیشه از داخل صفحه جاری، به صفحات دیگه و اشیاء اونها دسترسی داشت... (مثلا گرفتن مقدار یک شی متنی در صفحه دیگه)

اگر این امکان رو بتونید بذارید خیلی خوب میشه.
سلام دوست عزیز
سوال خوبی بود. این امکان وجود داره. بذارید در این مورد یه توضیحی بدم.
در آریانگار پارامترهایی وجود دارند یا ممکنه داشته باشند در هر دستور که اختیاری هستند و با علامت [] نشان داده می شوند. همانطور که در شکل زیر می بینید، پارامتر Form Name اختیاری است و اگر شما داخل اون ، نام فرمی رو که شیء خارجی در اون قرار داره رو بدید می تونید از یک فرم روی فرم دیگه ای کنترل داشته باشید!!

پیوست ها

• ss4.JPG
    ss4.JPG
    11.2 کیلوبایت · بازدیدها: 19

JavidX

Apadana Developer
اعلام پیشرفت ساخت تا شنبه شب به تاریخ 21 آذر 1388

به نام خدا
با سلام و خسته نباشید

پنجره ی کامپایل طراحی شد و تمام قسمت های مربوط به برنامه آریا نگار کاملاً طراحی شدند.
لازم به ذکر است که علاوه بر اطلاعات عادی در قسمت Version Info شما قادر به تغییر Comment هم می باشید.

فعلا در حال کار روی قسمت اجرایی آریا نگار هستم (Extract کردن Embedded و بارگذاری پس زمینه و...)

موفق باشید.

silvercover

کاربر متخصص
پنجره ی کامپایل طراحی شد و تمام قسمت های مربوط به برنامه آریا نگار کاملاً طراحی شدند.
لازم به ذکر است که علاوه بر اطلاعات عادی در قسمت version info شما قادر به تغییر comment هم می باشید.

یک تصویر از این بخش ها بذارین فکر کنم بهتر باشه.

JavidX

Apadana Developer
اینم تصویر از پنجره ی کامپایل. خیلی مخلفات نداره چون یا نتونستم یا نیازی نبود. مثلا در MMB گزینه Add secure layer وجود داره که هیچ فایده ای نداره! فقط برای جبران قسمتی از یه ضعف بزرگ MMB است و اونم نمایش در Hex Editor ها هستش! یا مثلا Embed Flash Player Runtime که اگه نیازی باشه کاربران خودشون یه Flash Player میذارن.

پیوست ها

• ss5.JPG
    ss5.JPG
    45.3 کیلوبایت · بازدیدها: 15

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
جاوید جان تا اونجا که نسخه های آزمایشی رو تست کرده بودم گزینه ای برای Anchors کنترل ها نداشت ، هم اضافه کردنش آسونه و هم خیلی کارا هستش !

EleRam

Well-Known Member
الان مشکلی که هست اینه که Sort اشیاء ویندوز و عادی جداست و همیشه اشباء ویندوز روی اشیاء عادی هستند. مثلا نمیشه یک هات اسپات روی تکست باکس گذاشت. (شاید هم من بلد نبودم بذارم!)
در ویندوز سون (64 بیت) هم زیادی کرش می کنه! (یهو می بینی برنامه نیست! :دی)

یه چیز کوچولو! نمی دونم دلیل وجود دکمه تازه سازی چیه ولی دکمه "اجرا" F5 بود بهتر نبود؟ (آخه ما عادت داریم به F5)

و یک سوال که فکر می کنم زود باشه رو هم می خوام الان بپرسم.
برنامه رو تحت چه لایسنسی می خواهید منتشر کنید؟

JavidX

Apadana Developer
جاوید جان تا اونجا که نسخه های آزمایشی رو تست کرده بودم گزینه ای برای Anchors کنترل ها نداشت ، هم اضافه کردنش آسونه و هم خیلی کارا هستش !
سلام
ای کاش از همون اول اضافه کرده بودم... الان خیلی (وقتی می گم خیلی یعنی خیلی زیاد!!) مکافات داره که حتی یه دونه امکان بهش اضافه کرد... ولی جای امید هست... فکر کنم یه option دیگه بتونم اضافه کنم...
الان مشکلی که هست اینه که Sort اشیاء ویندوز و عادی جداست و همیشه اشباء ویندوز روی اشیاء عادی هستند. مثلا نمیشه یک هات اسپات روی تکست باکس گذاشت. (شاید هم من بلد نبودم بذارم!)
در ویندوز سون (64 بیت) هم زیادی کرش می کنه! (یهو می بینی برنامه نیست! :دی)

یه چیز کوچولو! نمی دونم دلیل وجود دکمه تازه سازی چیه ولی دکمه "اجرا" F5 بود بهتر نبود؟ (آخه ما عادت داریم به F5)

و یک سوال که فکر می کنم زود باشه رو هم می خوام الان بپرسم.
برنامه رو تحت چه لایسنسی می خواهید منتشر کنید؟
بله این یک استاندارده که اشیاء WinControl روی Control قرار بگیرن و کاریش نمیشه کرد. در MMB که یک TextBox من در آوردی داره کلاسش WinControl نیست. ولی در آریانگار که WinControl رو ساپورت میکنه این قانون به ناچار رعایت میشه. و HotSpot هم فقط روی Control می تونه قرار بگیره. در مورد ویندوز 7 64 بیت رو امتحان نکردم ولی روی 32 بیت خوب کار میده. در مورد f5 هم در C++ و VB و MMB که خود سازندش که با VC++ کار میکرده و به F5 برای اجرا عادت داشته ، از کلید f5 برای کامپایل استفاده شده ولی در دلفی و خیلی از برنامه های دیگه از f9 استفاده شده، حالا شما بگید من چیکار کنم؟؟ هر کس به یه چیزی عادت داره... به دلیل اینکه در اکثر مواقع f5 در ویندوز و خیلی از نرم افزارها مثل Browser ها به منزله ی Refresh بوده منم f5 رو برای refresh و f9 رو برای کامپایل گذاشتم. در مورد لایسنس هم هنوز تصمیمی نگرفتم!

با تشکر

silvercover

کاربر متخصص
از کلید f5 برای کامپایل استفاده شده ولی در دلفی و خیلی از برنامه های دیگه از f9 استفاده شده، حالا شما بگید من چیکار کنم؟؟ هر کس به یه چیزی عادت داره... به دلیل اینکه در اکثر مواقع f5 در ویندوز و خیلی از نرم افزارها مثل browser ها به منزله ی refresh بوده منم f5 رو برای refresh و f9 رو برای کامپایل گذاشتم.

به نظر من f5 بهتره.

peyman136

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
سلام
ای کاش از همون اول اضافه کرده بودم... الان خیلی (وقتی می گم خیلی یعنی خیلی زیاد!!) مکافات داره که حتی یه دونه امکان بهش اضافه کرد... ولی جای امید هست... فکر کنم یه option دیگه بتونم اضافه کنم...

بله این یک استاندارده که اشیاء WinControl روی Control قرار بگیرن و کاریش نمیشه کرد. در MMB که یک TextBox من در آوردی داره کلاسش WinControl نیست. ولی در آریانگار که WinControl رو ساپورت میکنه این قانون به ناچار رعایت میشه. و HotSpot هم فقط روی Control می تونه قرار بگیره. در مورد ویندوز 7 64 بیت رو امتحان نکردم ولی روی 32 بیت خوب کار میده. در مورد f5 هم در C++ و VB و MMB که خود سازندش که با VC++ کار میکرده و به F5 برای اجرا عادت داشته ، از کلید f5 برای کامپایل استفاده شده ولی در دلفی و خیلی از برنامه های دیگه از f9 استفاده شده، حالا شما بگید من چیکار کنم؟؟ هر کس به یه چیزی عادت داره... به دلیل اینکه در اکثر مواقع f5 در ویندوز و خیلی از نرم افزارها مثل Browser ها به منزله ی Refresh بوده منم f5 رو برای refresh و f9 رو برای کامپایل گذاشتم. در مورد لایسنس هم هنوز تصمیمی نگرفتم!

با تشکر

سلام
به نظر من هم F5 بهرته چون شما دارید یه برنامه میسازید که کاربرای MMB قراره باهاش کار کنند و به MMb عادت دارن پس به نظر من بهتره کلید های میانبر برنامه شما مثل MMB انتخاب بشه
در ضمن یه نکته یادم رفت بگم
MMB که خود سازندش که با VC++ کار میکرده و به F5 برای اجرا عادت داشته
باید بگم MMB رو اگه اشتباه نکنم یه گروه نوشته نه یه نفر که اخیرا هم خبر میرسه با جدا شدن چند تا از برنامه نویس هاشون آینده MMB مبهم شده و احتمالا دیگه نسخه جدید از این برنامه محبوب (البته از نظر من) نبینیم البته من در این مورد اطلاع دقیقی ندارم در مورد این موضوع اطلاعات حامد از من بیشتره
موفق باشید

EleRam

Well-Known Member
سلام
به نظر من هم f5 بهرته چون شما دارید یه برنامه میسازید که کاربرای mmb قراره باهاش کار کنند و به mmb عادت دارن پس به نظر من بهتره کلید های میانبر برنامه شما مثل mmb انتخاب بشه

باید بگم mmb رو اگه اشتباه نکنم یه گروه نوشته نه یه نفر که اخیرا هم خبر میرسه با جدا شدن چند تا از برنامه نویس هاشون آینده mmb مبهم شده و احتمالا دیگه نسخه جدید از این برنامه محبوب (البته از نظر من) نبینیم البته من در این مورد اطلاع دقیقی ندارم در مورد این موضوع اطلاعات حامد از من بیشتره
موفق باشید

نسبت به f5 منم همین صحبت رو دارم!

در مورد تعداد برنامه نویسان هم، تا جایی که از تو خود راهنمایی mmb من متوجه شدم اینه که میشه گفت یه نفر بوده و خود راهنما رو یکی از دوستان ایشون طراحی کرده !

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر

باید بگم MMB رو اگه اشتباه نکنم یه گروه نوشته نه یه نفر که اخیرا هم خبر میرسه با جدا شدن چند تا از برنامه نویس هاشون آینده MMB مبهم شده و احتمالا دیگه نسخه جدید از این برنامه محبوب (البته از نظر من) نبینیم البته من در این مورد اطلاع دقیقی ندارم در مورد این موضوع اطلاعات حامد از من بیشتره
موفق باشید

در مورد تعداد برنامه نویسان هم، تا جایی که از تو خود راهنمایی mmb من متوجه شدم اینه که میشه گفت یه نفر بوده و خود راهنما رو یکی از دوستان ایشون طراحی کرده !
MMB رو اول Oscar یعنی موسس Mediachance نوشته
ولی بعد از اون دفتر اروپا (تا جایی که اطلاع دارم خود Oscar ساکن کانادا هست) کار توسعه ی MMB رو ادامه میداده، که اونجا دو برنامه نویس(اصلی) بودن، Odclizec و Orol.
که با جدا شدن این دو، کار توسعه ی MMB هم متوقف شد و الان هم Oscar خودش تنهایی کار توسعه ی نرم افزارها رو ادامه میده.

اره یه بنده خدایی هم میگفت فروش نسخه اول رو به یه دختره داده که بعدشم شده زنش

از بحص جدا نشیم ادامه بدید من اگه پست نمیزارم ولی دارم همشو میخونم و نظرمو واسه خودم تو دلم میگم:wink:

EleRam

Well-Known Member
راستی یه لطفی کنید. یه سیک بار (به قول بعضی ها: اسلایدر!) داخلی برای مالتی مدیا بذارین که توی mmb سر این قضیه واقعا وقتمون تلف میشه...

جدیدترین ارسال ها

بالا