:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

کمان

New Member
سلام خسته نباشید مابقی آموزش ایندیزاین از قسمت 4 به بعد نیست لطفا راهنمایی کنید

mozhdeh 20

Member
درود مرسی که هیچکی ما را تحویل نمیگیره
اما خوب چاره ای نیست
1 سوال
من قبلا هم این سوال را پرسیدم اما قانع نشدم برا همین دوباره میپرسم
دوستان اگه عکسی با مد رنگ rgb وارد برنامه ایندیزاین بشه در چاپ مشکلی پیش میاد؟
البته با خروجی pdf

rahmani

Member
بله مشکل خواهید داشت. فضای رنگ RGB باید حتما به CMYK تبدیل بشود که در صورتیکه این کار را بدون تنظیمات لازم به عهده ایندیزاین بگذاید نمیتوانید انتظار خوبی داشته باشید چون از تبدیل رنگ پیش فرض بهره خواهید برد. فتوشاپ دارای engine بهتری برای این کار است چون میتوانید از تنظیمات custom استفاده کنید. در مورد بهترین تنظیمات هم میتوانید در بخش فتوشاپ مطلب مورد نیاز را پیدا کنید. این موضوع ربطی به فرمت فایل ندارد. فضای رنگ و تبدیل آنها موضوعی جدا از فرمت فایل مثل PDF است.

mozhdeh 20

Member
وقتی دارید خروجی میگیرید خروجی رنگی رو روی gray انتخاب کنید.
مثلا اگه نشریه با سایز A4 سیاه سفید طراحی می کنید وقتی خواستید خروجی بگیرید در پنجره باز شده رزولوشن رو روی 300 و مد رنگی رو gray قرار بدید

سلام در کادر خروجی pdf من نتونستم مد رنگ را پیدا کنم میشه بگین کجاست
؟:-?

fesad

New Member
سلام چه جوری میشه متنی که از ورد تو ایندیزاین کپی می کنم تمامی صفحات در بر بگیر و قرار نباشه صفحه صفحه انتقال بدم؟ممنون

odrakoola

Well-Known Member
سلام چه جوری میشه متنی که از ورد تو ایندیزاین کپی می کنم تمامی صفحات در بر بگیر و قرار نباشه صفحه صفحه انتقال بدم؟ممنون

زمانی که هنوز داخل word هستی با کلیدهای ترکیبی Ctrl+A همه متنو انتخاب کن ، سپس وارد ایندیزاین شو و Ctrl+V بزن تا متن در ایندیزاین درج بشه. مشاهده میکنی که فقط قسمتی از متن وارد شده و مابقی اصطلاحا سریز کرده که با علامت قرمز رنگی در پایین فریم متن مورد نظر قابل تشخیصه .. حالا روی اون علامت قرمز رنگ کلیک کن و با گرفتن کلید Shift وسط صفحه که هستی کلیک کن .. مشاهده خواهید کرد متن به صورت خودکار در صفحات ادامه درج خواهد شد.

سلام در کادر خروجی pdf من نتونستم مد رنگ را پیدا کنم میشه بگین کجاست
؟:-?

هميچين مد رنگي وجود نداره

اصلا در هنگام خروجي شما نميتونيد مد رنگي تغيير بدين

اين خاصيت پي‌دي‌اف هست كه هر عكسي با هر مدي ميتونه داخلش وجود داشته باشه
يعني شما ميتونيد در يك صفحه عكسي رو با مد 4 رنگ و عكسي رو با مد rgb داشته باشين

راهكار شما تبديل همه عكسا به سياه سفيده البته داخل فتوشاپ
براي تبديل به cmyk هم بايد از يه پروفايل ساخته بشه و در هنگام خروجي اون خروجي رو includ كني چون سوالت در اين مورد نيست بيشتر توضيح نميدم

اما اگه از دستور پرينت pdf استفاده كني ميتوني همه عكسات رو به سياه سفيد اما اتوماتيك تبديل كني

زمانی که هنوز داخل word هستی با کلیدهای ترکیبی Ctrl+A همه متنو انتخاب کن ، سپس وارد ایندیزاین شو و Ctrl+V بزن تا متن در ایندیزاین درج بشه. مشاهده میکنی که فقط قسمتی از متن وارد شده و مابقی اصطلاحا سریز کرده که با علامت قرمز رنگی در پایین فریم متن مورد نظر قابل تشخیصه .. حالا روی اون علامت قرمز رنگ کلیک کن و با گرفتن کلید Shift وسط صفحه که هستی کلیک کن .. مشاهده خواهید کرد متن به صورت خودکار در صفحات ادامه درج خواهد شد.

به هيچ وجه از كپي پيس از word به indesign استفاده نكن، به دليل اينكه كليه فرمت word از دست ميره
استايلها و بعضي مواقع نيم فاصله ها - جداول - فونتها- و خلاصه خودت رو تو درد سر ننداز

فايل word رو place كن بعد هنگامي كه مي‌خواهي روي صفحه كليك كني shift يا atl رو نگه دار و بعد كليك كن
متن تا آخر صفحه ميسازه و ميره

در ضمن قبل از ساخت سندت بايد گزينه master txt frame رو فعال ميكردي
اگر داخل صفحات txt frame وجود نداره بايد (قبل از وارد كردن متن) وارد master مربوطه بشي و اونجا txt frame بسازي

banje

New Member
سلام..من پلاگين هاي اينديزاين از سايتتون گرفتم اما نمي دونم چطور واردش كنم؟اصلا از كدام قسما اعمال ميشه توضيح ميديد؟

odrakoola

Well-Known Member
سلام..من پلاگين هاي اينديزاين از سايتتون گرفتم اما نمي دونم چطور واردش كنم؟اصلا از كدام قسما اعمال ميشه توضيح ميديد؟

قبل از هر چیز مطمئن شید فایلی که دریافت کردین پلاگین باشد... چون ممکن است به اسم پلاگین اسکریپت یا موارد دیگری دریافت کرده باشید... نکته دوم استفاده از نسخه مربوط به نسخه نرم افزار است . برای مثال اگر نسخه ایندیزاین شما سی اس 5 است از نسخه سی اس 5 آن پلاگین استفاده کنید.
حال فایل پلاگین را که باید از نوع PLN (پسوند فایلPLN است ) باشد.. را در مسیر زیر کپی کنید .. و نرم افزار را دوباره اجرا کنید.
کد:
Program Files\Adobe\Adobe InDesign CS5\Plug-Ins

banje

New Member
ممنون..ميشه يكي از پلاگين هاشو مثال بزنيد اصلا چطور بايد ازش استفاده كرد واعمالش كرد؟وايا پلاگين افكت مانند براي تصاوير داراه اين برنامه؟

khoorzad

New Member
سلام دوستان و خسته نباشید
سئوال من در مورد وارد کردن کلماتی است که با نیم فاصله در وورد تایپ شدند و وقتی در ایندیزاین وارد می شن نیم فاصله از بین میره؟
میخواستم بدونم چجوری این مشکل رو حل کنم. من برنامه persian activator رو نصب کردم و دوباره restart کردم اما مشکل به جای خود باقیست!!:sad:

odrakoola

Well-Known Member
سلام دوستان و خسته نباشید
سئوال من در مورد وارد کردن کلماتی است که با نیم فاصله در وورد تایپ شدند و وقتی در ایندیزاین وارد می شن نیم فاصله از بین میره؟
میخواستم بدونم چجوری این مشکل رو حل کنم. من برنامه persian activator رو نصب کردم و دوباره restart کردم اما مشکل به جای خود باقیست!!:sad:
من خودم این مشکلو با ابزار Find/Change حل میکنم .. اما شنیدم برنامه هزاره این مشکلو حل میکنه...

lalok

New Member
1- وقتی شکلی راز از کورل وارد این دیزاین می کنم خیلی کیفیتش پایین میاد در صورتی که همان شکل با همان رزولوشن و ... در ورد خیلی عالی بود باید چی کار کنم.
2- برای pdf کردن هم مشکل کیفیت دارم باید چی کار کنم؟

kavir-m

New Member
سلام.سایز صفحه ها رو همون A5 بگیرید. ولی موقع خروجی گرفتن گزینه spreads را انتخاب کنید.بعد با یک نرم افزار pdf reader از فایلتون پرینت بگیرید.

NojanServer

Member
1- وقتی شکلی راز از کورل وارد این دیزاین می کنم خیلی کیفیتش پایین میاد در صورتی که همان شکل با همان رزولوشن و ... در ورد خیلی عالی بود باید چی کار کنم.
2- برای pdf کردن هم مشکل کیفیت دارم باید چی کار کنم؟

سلام
شما اگر طرحت توی کورل وکتور هست و از تصویر استفاده نکردی، خروجی PDF بگیر و وارد ایندیزاین کن و اگر دید فایل PDF که آوردی کیفیت نداره،‌روی عکست کلیک راست کن و از آیتم Display Performance گزینه high quality display رو انتخاب کن.
برای PDF کردن خود ایندیزاین هم در قسمت Compression اکسپورت می تونی گزینه Compression رو none بذاری ...

امیدوارم مشکلت حل شه

Carl

Active Member
سلام؛ چه شکلی یه مجلّه رو درست کنم؟ استانداردش چه‌جوریه: یه Book بسازم و توش Documentها (مطالبم) رو جدا جدا وارد کنم؟ [هر مطلب یه Doc جدا باشه؟]

یا نه؛ یه Doc درست کنم و همه‌ی مطالب رو پشت سر هم بذارم؟

NojanServer

Member
سلام؛ چه شکلی یه مجلّه رو درست کنم؟ استانداردش چه‌جوریه: یه book بسازم و توش documentها (مطالبم) رو جدا جدا وارد کنم؟ [هر مطلب یه doc جدا باشه؟]

یا نه؛ یه doc درست کنم و همه‌ی مطالب رو پشت سر هم بذارم؟

سلام
دوست عزیز اگر مجله شما همانند سایر مجلات هستش، بهتره که هر بخش یا هر مقاله رو جدا درست کنی تا اگر یکی از مطالب کم و زیاد شد سایر صفحات به هم نخورد ولی اگر کتاب هست بهتره پشت سر هم باشه .

kavir-m

New Member
سلام؛ چه شکلی یه مجلّه رو درست کنم؟ استانداردش چه‌جوریه: یه Book بسازم و توش Documentها (مطالبم) رو جدا جدا وارد کنم؟ [هر مطلب یه Doc جدا باشه؟]

یا نه؛ یه Doc درست کنم و همه‌ی مطالب رو پشت سر هم بذارم؟

سلام.من معمولا Document می سازم برای اینکه شاکله کلی مجله همیشه جلوی چشمم باشه و هارمونی و هماهنگی طراحی صفحات از ذهنم خارج نشه..بعد هم اینکه ممکنه توی یک صفحه من از دو مطلب استفاده کنم که هر کدوم با صفحات قبل و بعد خودشون لینک باشن.به طور کلی به نظرم برای مجله استاندارد خاصی نداره.به سلیقه و تجربه نوع کار ربط داره.

جدیدترین ارسال ها

بالا