:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
موقع اکسپورت کردن دیگه نیازی به تعیین نوع و ابعاد کاغذ نیست.

شما هر سایزی رو برای داکیومنت تون در نظر گرفته باشید همون سایز رو اکسپورت میکنه.

ramiy

Member
با تشکر از sara_is_nice_girl
اما من سوال های دیگه هم داشتم که تو صفحه قبل هست
لطفا به اونها هم جواب بدین (مرسی)
و یه مشکل جدید :
وقتی می خوام پروندم رو اکسپورت کنم ارور Dont Send میده و برنامه بسته میشه
اشکال از کجاست ؟
فونت فارسی ، من از فونت میترا استفاده می کنم
اگه مشکل داره شما چی پیشنهاد می کنید ؟
مرسی و منتظر جواب شما هستم

Shirin H

New Member
:sad:سلام
من به تازگی آخرین ورژن ایندیزاین یعنی CS4 رو نصب کردم و یه مشکل بزرگ دارم که دستمو تو حنا گذاشته و اونم اینه که قسمت Binding که همون تعریف چپ به راست یا راست به چپ بودن صفحاتو تعریف می کنه رو پیدا نمی کنم.
اگه کسی بتونه کمکم کنه لطف خیلی بزرگی به من کرده.
:cry: I need to help as soon as possible

jedivssith

Member
درود

آیا کسی از دوستان از نسخه InDesign CS4 ME استفاده می کند که بدون مشکل باشد؟ آیا لینک دانلود با کرک یا سریال را دارید چون فروشگاه های بیرون این برنامه را به خاطر حجم بالا روی دی وی دی دارند و من درایو دی وی دی ندارم و کسی از دوستان هم برنامه را ندارد ولی Adsl دارم اگر لینک دانلود CS4 ME را بدون مشکل دارید لطف کنید.

با سپاس فراوان
بدرود

با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت كليه اينديزاين كار هاي عزيز:cool:
دوستان من چند تا سوال داشتم كه اگره اجازه بدين به ترتيب ايفاي نقش بپرسم ::)
من با InDesign CS3 Me كار ميكنم . يكي از مشكلام اينه كه اين صفحه ي Master كجا ميتونه با شه ؟! من نتنستم پيداش كنم ...!!!
سوال بعدي اينكه من تصاوير رو درگ مي كنم توي اينديزاين و يا copy paste مي كنم. اما با اينكه كيفيت عكسهام بالا بوده وقتي ميارم اين تو كيفيت خراب ميشه و وقتي كمي زوم مي كنم قشنگ خودشو نشون ميده ، قضيه چيه ؟!
همين دو سوال ساده رو (!!!) اگه جواب بدين يك دنيا ممنون هستم .بدجوري گير كردم توش...وقتم هم بسيار كمه ... :sad:
يا علي...

Shirin H

New Member
Salam
Doste aziz man tajaee ke midonam mitonam be soalet javab bedam (I hope)
1. Hichvaght axatono ba copy paste nayarin to indesign balke onaro to photoshop "tif" konid va be sorat link biyarin onja. Be in ravesh ke to indesign Klid "ctrl+D" ro negahdarid ta panjereye place faal beshe bad az adresi ke axetoon onjast importesh konid.
2. Baraye didane page "Master" Bayad az navare paeen safhe ke shomare safeharo neshon mide ono baz konod.
yani to on ghesmat ke mirin ro shomareye safehat badaz akharin shomare safe "mastereton" gharar dare, albate ba hamoon name "A-Master".

Omidvaram ke toneste basham komaketon konam
01.gif

Shirin H.

Salam
Doste aziz man tajaee ke midonam mitonam be soalet javab bedam (I hope)
1. Hichvaght axatono ba copy paste nayarin to indesign balke onaro to photoshop "tif" konid va be sorat link biyarin onja. Be in ravesh ke to indesign Klid "ctrl+D" ro negahdarid ta panjereye place faal beshe bad az adresi ke axetoon onjast importesh konid.
2. Baraye didane page "Master" Bayad az navare paeen safhe ke shomare safeharo neshon mide ono baz konod.
yani to on ghesmat ke mirin ro shomareye safehat badaz akharin shomare safe "mastereton" gharar dare, albate ba hamoon name "A-Master".

Omidvaram ke toneste basham komaketon konam
01.gif

Shirin H.
سلام.
بسي ممنون از توضيح خوبتون،
مشكلاتم حل شد:)
يا علي...
:rose:

Kintaro

Member
درود بر همه بچ ه ها
بعد از سالیان فعالیت خودم رو دوباره شروع می کنم

کسی می دانه آیا تو این دیزاین چه جوری می شه ابعاد کارو بدست آورد ی چیزی مانند image size تو فتو شا÷

aminaee

Member
سایز صفحه در ایندیزاین

درود بر همه بچ ه ها
بعد از سالیان فعالیت خودم رو دوباره شروع می کنم

کسی می دانه آیا تو این دیزاین چه جوری می شه ابعاد کارو بدست آورد ی چیزی مانند image size تو فتو شا÷

دوست عزیز از منوی فایل گزینه DOCUMENT SETUP یا دکمه های CTRL+P رو بزنید. البته اگر خواستید میزان مارگین رو هم ببنید و یا تغییر بدید باید در منوی LAYOUT گزینه ....(فکر کنم DOCumet layout) رو بزنید.
تشکر فراموش نشه!:cool:

همیلا

New Member
سلام ممنون از جوابها و راهنمایی هایتان
چند تا نمونه طرح جلد کتابهای علمی می خواستم می تونید کمکم کنید؟ ممنون می شم

aminaee

Member

Shirin H

New Member
سلام

من می خواستم بدونم به چه صورت میشه کاری کرد که توی متن فارسی که تو ایندیزاین ریختم تعدادم روهم فارسی کنم، چون تمامی اعداد من با فونت عربی میادو این برام خیلی مهمه که فارسیشون کنم.
اگه کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم:d

aminaee

Member
digits از پالت کاراکتر

سلام

من می خواستم بدونم به چه صورت میشه کاری کرد که توی متن فارسی که تو ایندیزاین ریختم تعدادم روهم فارسی کنم، چون تمامی اعداد من با فونت عربی میادو این برام خیلی مهمه که فارسیشون کنم.

اگه کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم:d

منوی پالت کاراکتر (مثلث کوچک رو به پایین در بالای پالت کاراکتر) رو بزنید بعد گزینه دیجیتس
digits
رو بزنید.و بعد یکی از گزینه های عربی ،فارسی یا انگلیسی رو بزنید.
البته خودم با این تا حالا کار نکردم.چون اصلا چنین مشکلی نداشتم.

mostafa_cs

Well-Known Member
من تمام نوشته هام رو تو ایندیزاین مشکی 100% گرفتم اما بعد از اینکه خروجی pdf می گیرم و فایل رو تو فتوشاپ با مد cmykباز می کنم می بینم که تمام نوشته ها 4 رنگ شده.
برای اینکه بتونم خروجی دقیق بگیرم چه تنظیماتی رو باید صحیح انجام بدم.
ممنون.

tiptop97

New Member
با سلام یه سوال فنی...؟؟؟؟

تو ایندیزاین وقتی متن ایجاد می کنم و بعد ستون بندی می کنم و پراگرافم رو هم فارسی می کنم و می خوام فارسی تایپ کنم از ستون آخر شروع به نوشتن می کنه... چه جوری میشه این مشکل رو برطرف کرد... در ضمن وقتی که این دیزاین رو رو سیستمم نصب کردن اولش این مشکل رو نداشتم.
باشکرTipTop97

aminaee

Member
مشکلی نیست

من تمام نوشته هام رو تو ایندیزاین مشکی 100% گرفتم اما بعد از اینکه خروجی pdf می گیرم و فایل رو تو فتوشاپ با مد cmykباز می کنم می بینم که تمام نوشته ها 4 رنگ شده.
برای اینکه بتونم خروجی دقیق بگیرم چه تنظیماتی رو باید صحیح انجام بدم.
ممنون.

نمیدونم چرا فتوشاپ اینطور برخورد میکنه ولی مطمئن باشید اگه تو ایندیزاین متنی رو k=100 قرار دادید و خروجی گرفتید دیگه مشکلی وجود نداره.همون pdf رو بفرستید چاپخونه.

با سلام یه سوال فنی...؟؟؟؟
تو ایندیزاین وقتی متن ایجاد می کنم و بعد ستون بندی می کنم و پراگرافم رو هم فارسی می کنم و می خوام فارسی تایپ کنم از ستون آخر شروع به نوشتن می کنه... چه جوری میشه این مشکل رو برطرف کرد... در ضمن وقتی که این دیزاین رو رو سیستمم نصب کردن اولش این مشکل رو نداشتم.
باشکرTipTop97.
(امیدوارم ایندیزاینتون cs3 me یا cs4 me باشه.چون نسخه های قدیمی تر از اینا تا حدودی با فارسی مشکل دارند.)
دقیقا متوجه منظورتون نشدم ولی احساس میکنم از ابزار type tool استفاده میکنید (کلید t) در صورتی باید از ابزار me type tool که زیرمحموعه ابزار اول هست و هیچ کلید ترکیبی نداره استفاده کنید.
یا اینکه برای ایجاد یک قاب متن ابزار متن رو به جای راست به چپ از چپ به راست میکشید.

در ضمن حتما میدونید که در پالت پاراگراف گزینه های تراز متن(align) که شامل راست چین ،چپ چین و وسط چین هستند با
گزینه های right to left و left to right تفاوت دارند.شما دقت کنید حتما گزینه right to left فعال باشد.

آخرین ویرایش:

Faihash

New Member
نوشتن متن فارسی

سلام دوستان
من از ویندوز ویستا و adob indesign cs3 استفاده میکنمږ میخواستم دوستان بفرمایند بګوند چطور درین سافتویر فارسی میتوان نوشت و دیزاین کرد
احترام مجدد

narges.naghavi

New Member
درخواست کمک برای فونت ایران نستعلیق
[سلام به تمام دوستان
من عضو جدید هستم و یک مشکل خیلی بزرگ دارم و اون اینکه صفحه بندی یک کتاب درسی دبستانی رو به عهده گرفتم و باید نستعلیق تایپ کنم در ایندیزاین اما وقتی داخلش یا ایران نستعلیق مینویسم نا منظم میشه و نمی تونم کاری انجام بدم که درست بشه
چند بار هم دانلود کردم اما موفق نشدم خواهش میکنم فوری کمک می خوام منتظر ایده هاتون هست

aminaee

Member
از ایلستریتور استفاده کنید

درخواست کمک برای فونت ایران نستعلیق
[سلام به تمام دوستان
من عضو جدید هستم و یک مشکل خیلی بزرگ دارم و اون اینکه صفحه بندی یک کتاب درسی دبستانی رو به عهده گرفتم و باید نستعلیق تایپ کنم در ایندیزاین اما وقتی داخلش یا ایران نستعلیق مینویسم نا منظم میشه و نمی تونم کاری انجام بدم که درست بشه
چند بار هم دانلود کردم اما موفق نشدم خواهش میکنم فوری کمک می خوام منتظر ایده هاتون هست

فونت ایران نستعلیق در ایندیزاین به خوبی کار نمیکنه. پیشنهاد من : در برنامه ایلستریتور نستعلیق بنویسید بعد نوشته رو تبدیل به مسیر کنید (دقیقا یادم نیست کدوم گزینه در ایلستریتور این کار رو میکنه ولی فکر کنم باید روی نوشته راست کلیک کنی و گزینه ..... رو بزنی) سپس در ایلستریتور کپی و در ایندیزاین paste کنید.
امیدوارم متوجه شده باشید.ایمیلم رو براتون میفرستم.اگه مشکلی در زمینه ایندیزاین و ... بود بهم ایمیل بزنید یا در یاهو مسنجر پیام بگذارید.یاهو مسنجر رو ترجیح میدم چون همه جوره سریعتر و راحتتره.

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا