:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

ADV

Member
با سلام

دوستان عزيز لطفا راهنمايي كنند

1- نحوه كشيدن نمودار در اينديزاين و همچنين نحوه import فايل excel به محيط اين برنامه
2- چرا من وقتي اعداد رو تايپ ميكنم برعكس نوشته ميشه مثلا 1345 نوشته ميشه 5431 اين مشكل رو چه در تايپ مستقيم در برنامه چه در زمان كپي كردن متون ورد در برنامه دارم.

برنامه من indesign cs3 me هست

ممنون ميشم راهنمايي جامعي داشته باشيد
1- نمی دانم
2- برو توی قسمت text , و مانند شکل زیر اول گزینه راست به چپ را آزمایش کن و سپس زبان را روی عربی یا فارسی یا no luagujes بزار
20fg9z.jpg

یعنی مراحل 1 تا 3

amir_h_a

Member
دوست عزيز با تشكر

مشكل دوم مرتفع شد ممنون ميشم اگه كسي در مورد سوال اول هم اطلاعات داره پاسخ بده يك سوال ديگه هم داشتم :

زماني كه يك عكس رو در فتوشاپ با رزوليشن 300 درست ميكنيم و ميخواهيم وارد اينديزاين كنيم غالبا بزرگتر ميشه ميخواستم ببينم به صورت پيش فرض بايد در كدوم قسمت اينديزاين رزوليشن رو به 300 تغيير بديم باتشكر

omid_p30

Member
خوب وقتي بزرگتر ميشه بايد كوچيكش كني ديگه. تا اونجا كه من ميدونم همچين تنظيماتي تو اينديزاين نداره. آخه اينديزاين رزولشن نداره كه بخاي تغييرش بدي.

amir01

Well-Known Member
سلام خدمت همه دوستان...
من به مجله ای رو میخوام صفحه بندی کنم که از وسط منگنه میخوره.
میخواستم ببینم روشی هست که صفحات رو خودش بچینه؟ (چون هر دو صفحه روی یک برگه A3 چاپ میشه و از وسط تا میخوره. مثلا کنار صفحه 1 باید صفحه آخر باشه و کنار صفحه 2 صفحه یکی مونده به آخر).
میخواستم ببینم باید خودم دستی جای صفحهات رو جابه جا کنم بفرستم برای چاپ یا ایندیزاین این امکان رو خودش داره که بچینه؟
ممنون...
یاحق...

omid_p30

Member
شما لازم نيست كار خاصي انجام بدي. همون طوري كه شماره ميزني به ترتيب درسته. اون كه ميگي كار ليتوگرافي هستش. اونا خودشون مي دونن چيكار كنن. شما كار رو درست كن pdf كن و تحويل بده.
موفق باشي.

ADV

Member
آره برنامه هست که این کارو بکنه
اما معمولا کستقیم کاری به ایتدیزاین نداره
یا باید پلاگ این ایندیزاینشو داشته باشی
یا بعد pdf کردن ببری تو برنامه ای که این کارو انجام می ده
اما برای ماکت لازم نیس حتما این کارو بکنی بعد
پرینت با دست بچین

P.A.Y.T.O.N

Active Member
ps براي چه كاري مي خواي ؟ وقتي مستقيم pdf ميگيره ديگه به ps احتياجي نيست... eps هم ميگيره.

reza2047

Member
سلام خدمت همه دوستان...
من به مجله ای رو میخوام صفحه بندی کنم که از وسط منگنه میخوره.
میخواستم ببینم روشی هست که صفحات رو خودش بچینه؟ (چون هر دو صفحه روی یک برگه A3 چاپ میشه و از وسط تا میخوره. مثلا کنار صفحه 1 باید صفحه آخر باشه و کنار صفحه 2 صفحه یکی مونده به آخر).
میخواستم ببینم باید خودم دستی جای صفحهات رو جابه جا کنم بفرستم برای چاپ یا ایندیزاین این امکان رو خودش داره که بچینه؟
ممنون...
یاحق...

من تا حالا هر چی مجله بستم . همین طوری به ترتیب 1-2-3-4--........ صفحات رو دادم چاپخونه .خودشون همه کارها رو می کنن.

omid_p30

Member
هيچكس جوابي واسه من نداره يعني هيچكس بلد نيست ؟
سلام دوست من. چه توقع هاي از اينديزاين داري. اين نرم افزار فقط مخصوص صفحه آراي هستش. فكر نكنم باهاش بشه از اين كارا كرد . يعني من كه تا حالا نديدم. شما بايد نمودار ها رو تو نرم افزار هاي ديگه بكشي. فكر كنم Microsoft office داشته باشه يه همچين نرم افزاري.

موفق باشي.

jedivssith

Member
درود

2 سوال در InDesign CS3 Me

سوال اول:
در یک سند ورد طولانی تعداد زیادی Bullet در ابتدای هر خط بکار برده شده است که باید یکی در میان رنگ این Bullet ها تغییر کند، البته در ایندیزاین، ولی وقتی سند وردی را وارد می کنم نه می توانم Bullet ها را بصورت دستی انتخاب کنم و نه از کادر Find/Change می توانم این کار را انجام بدهم چون پیغام Can,t Match را می دهد. باید چه کار کرد؟ آیا باید تمام بولت ها را در ورد پاک کنم و سپس سند را وارد ایندیزاین کنم و در ایندیزاین بولت گذاری نمایم؟ اگر راهی است که بتوان در ایندیزاین این مشکل را رفع کنم بگوئید تا مجبور نشوم در خود ایندیزاین بولت گذاری کنم چون بیش از 1000 علامت باید بگذارم

سوال دوم:
وقتی نشانگر موس در حالت متن است و در حالت ویرایش متن هستم با کدام کلید میانبر به ابزار انتخاب سوئیچ کنم بدون استفاده از موس.

با سپاس فراوان
بدرود

jedivssith

Member
درود

سوالات در InDesign CS3 ME می باشد.

سوال اول:

چطور می شود تمام نوشته های سند را یکجا تبدیل به CMYK کرد بدون اینکه با توجه به متفاوت بودن و سبک نوشته ها بخواهم تک تک انتخاب کنم. یعنی اول یکجا همه را تبدیل به CMYK کنم بعد هر قسمت متن را با توجه به موضوع به رنگ و سبک مورد نظرم تغییر دهم.

سوال دوم:

Bullet (بولت) یا همان شکلها وگلوله هایی از سند ورد وارد ایندیزاین کرده ام (در رابطه با پست قبلی) اما وقتی وارد ایندیزاین شده اند برنامه همگی را با رنگ صورتی های لایت یا مارک دار کرده است و علت آن هم بخاطر این است که همگی حالت Bold به خود گرفته (با توجه به اینکه در سند ورد اصلا حالت Bold نداشته اند و وقتی وارد ایندیزاین شده است اینطور شده است) و در ایندیزاین حالت Regular برای این کاراکتر تعریف شده است.
حالا وقتی می خواهم در کادر Find/Change همه را با یک مورد اصلاح شده عوض کنم نمی توان در قسمت اول که (مورد غلط و های لایت شده موضوع و کاراکتر مورد نظر) حالت Bold را تعریف کرد و به برنامه گفت که تمام این کاراکترها را که Bold هست را در نظر بگیرد. خوب حالا در این موارد چطور باید به ایندیزاین فرمان داد که این مشکل بدون انتخاب دستی و وقت گیر و البته طاقت فرسا رفع شود چون دو سند بلند دارم که نزدیک به (ده هزار) کاراکتر این چنینی دارد.

سوال سوم:

بعد از پایان کار یک کتاب یا مجله و گرفتن خروجی PDF چطور باید فهمید که کدام قسمتهای متن هنوز مثلا رنگش RGB هست یا هر مشکلی دیگر که ممکن هست کار را در نهایت خراب کند تا رفع نمایم یا اینکه کدام قسمت از نوشته ای جا افتاده است و باید به آن قالبی از Paragraph Style یا Character Style اعمال می شده و نشده است؟

سوال چهارم:

گزینه Auto Page Number در نسخه CS3 ME کجا است؟ من از این مسیر شماره گذاری می کنم Type < Insert Special Character < Marker ولی در این قسمت Auto Page Number نبود.

با سپاس فراوان
بدرود

آخرین ویرایش:

jedivssith

Member
درود

می خواهم تعدادی لغت یا تعدادی خط را تکه تکه و انتخاب کنم و تغییرات را رویشان پیاده کنم ولی با نگه داشتن کلیدهای Ctrl – Alt و یا Shift نمی توان مثل ورد یا بعضی دیگر برنامه ها انتخاب های قبلی را نگه داشت و با کلیک روی لغت بعدی که می خواهم انتخاب کنم کل پاراگراف انتخاب می شود. روش صحیح انتخاب لغات و متن بصورت تصادفی و تکه تکه مثل ورد در ایندیزاین سی اس 3 ‌چگونه است؟

با سپاس فراوان
بدرود

amir2002

New Member
درود

سوالات در indesign cs3 me می باشد.

سوال اول:

چطور می شود تمام نوشته های سند را یکجا تبدیل به cmyk کرد بدون اینکه با توجه به متفاوت بودن و سبک نوشته ها بخواهم تک تک انتخاب کنم. یعنی اول یکجا همه را تبدیل به cmyk کنم بعد هر قسمت متن را با توجه به موضوع به رنگ و سبک مورد نظرم تغییر دهم.

سوال دوم:

Bullet (بولت) یا همان شکلها وگلوله هایی از سند ورد وارد ایندیزاین کرده ام (در رابطه با پست قبلی) اما وقتی وارد ایندیزاین شده اند برنامه همگی را با رنگ صورتی های لایت یا مارک دار کرده است و علت آن هم بخاطر این است که همگی حالت bold به خود گرفته (با توجه به اینکه در سند ورد اصلا حالت bold نداشته اند و وقتی وارد ایندیزاین شده است اینطور شده است) و در ایندیزاین حالت regular برای این کاراکتر تعریف شده است.
حالا وقتی می خواهم در کادر find/change همه را با یک مورد اصلاح شده عوض کنم نمی توان در قسمت اول که (مورد غلط و های لایت شده موضوع و کاراکتر مورد نظر) حالت bold را تعریف کرد و به برنامه گفت که تمام این کاراکترها را که bold هست را در نظر بگیرد. خوب حالا در این موارد چطور باید به ایندیزاین فرمان داد که این مشکل بدون انتخاب دستی و وقت گیر و البته طاقت فرسا رفع شود چون دو سند بلند دارم که نزدیک به (ده هزار) کاراکتر این چنینی دارد.

سوال سوم:

بعد از پایان کار یک کتاب یا مجله و گرفتن خروجی pdf چطور باید فهمید که کدام قسمتهای متن هنوز مثلا رنگش rgb هست یا هر مشکلی دیگر که ممکن هست کار را در نهایت خراب کند تا رفع نمایم یا اینکه کدام قسمت از نوشته ای جا افتاده است و باید به آن قالبی از paragraph style یا character style اعمال می شده و نشده است؟

سوال چهارم:

گزینه auto page number در نسخه cs3 me کجا است؟ من از این مسیر شماره گذاری می کنم type < insert special character < marker ولی در این قسمت auto page number نبود.

با سپاس فراوان
بدرود

درود به دوستان
من مدت زیادی هست با این دیزاین کار میکنم و کار مجله و کتاب انجام میدم . امیدوارم بتونم کمکتون کنم .
در مورد سئوال اولتون . شما میتونید یک استایل تعریف کنید برای نوشتتون و این استایلو به همه نسبت بدین . حالا اگه استایل بلدی که هیچ و گرنه بگو اونم توضیح بدم .
در مورد سئوال دوم میتونید فایل ورد را از طریق place وارد این دیزاین کنید و در پنجره آپشن اون گزینه remove formatting را علامت دار کنید . با این کار استایل و کاراکترا به صورت خام در می یاد و میتونید خودتون هر جا لازم دیدید بولت بذارید . بازم اگه بلد نبودی بگو آموزش اونم بزارم برات .
در مورد سئوال سوم:
بعد از صفحه آرایی برای حصول اطمینال از درستی لینک ها و رنگ ها میتونی prefight بگیری . از منوی file گزینه preflight رو کلیک کن . این دیزاین سندتو کامل چک میکنه و در صورت داشتن این اشکالات بهت اخطار میده
1) گم شدن فونت
2) استفاده از رنگ rgb و عکسی که مد رنگی اون rgb باشه
3) استفاده از رنگ پنتون و غیر از رنگ cmyk
در قسمت لینک ها کامل بهت میگه که چه عکسی با چه فورمتی با چه مد رنگی و در چه صفحه ایی خطا داره .

در مورد سئوال چهارمت :
برای شماره صفحه اتوماتیک از این مسیر برو :
Tyepe>special character> markers> current page number

بازم سئوال داشتی هستم خدمتتون .
موفق باشید ...

Vespoher

New Member
درود
من همین کاربر amir2002 هستم . مجبور شدم نام کاربریمو تغییر بدم .
اینجا زیاد فعال نیست انگار ...
موفق باشید ....

aminaee

Member
درود

سوالات در indesign cs3 me می باشد.

سوال اول:

...
سوال دوم:

....
سوال سوم:

بعد از پایان کار یک کتاب یا مجله و گرفتن خروجی pdf چطور باید فهمید که کدام قسمتهای متن هنوز مثلا رنگش rgb هست یا هر مشکلی دیگر که ممکن هست کار را در نهایت خراب کند تا رفع نمایم یا اینکه کدام قسمت از نوشته ای جا افتاده است و باید به آن قالبی از paragraph style یا character style اعمال می شده و نشده است؟

سوال چهارم:

.....
بدرود

در مورد سوال سوم میتونی از منوی ویندوز پالتی که مربوط به همین کار هست و کارش هم خیلی سادست رو فعال کنی.فکر می کنم اسم پالت هست ....

جدیدترین ارسال ها

بالا