تحريم Cpanel !

1240

Banned
متاسفانه این حرف در مورد سی پنل درست نیست . دقیقا گفته شده که وقتی از ما سی پنل می خرید حق ندارید با ایران کار کنید !!!!!

آمریکا مارو تحریم کرده ولی مبینید 70% ماها سرور آمریکایی داریم و بدون مشکل داریم کار می کنیم ولی چرا درصد زیادی از سی پنا ها دچار مشکل شدند ؟؟؟ چون کار ندارد که شما ایرانی هستید یا خیر ! :sad: میگه شخص ایرانی حق ندارد با سی پنل کار کند .:mad:
با درود
100 درصد موافقم!

1240

Banned
digital007 عزیز شما کدوم دیتاسنتر و پیشنهاد می کنید
با درود
البته از digital007 پرسیدید :D
این نظر ما ! :D
www.multacom.com
www.softlayer.com
اولی با ایرانی ها اصلا مشکل ندارد.
چند تا ایرانی هم توش کار می کنند.
هاست ایران و .. . از این سرور هاشون رو تامین می کنند.
دومی هم بد نیست.
با هویت مشکل داره (هویت ایرانی)
با سپاس/

سلام دوستان ما هم جند روزه درگیریم و مشکل لایسنس سی پانل بر خوردیم از www.hostforweb.com هم وی پی اس میگرفتیم با ای پی خدا بیامرز
66.225.219.210
اما تنها راه حل خوب به نظرم دامنه های ایرانی را به دیتا سنتر ایرانی لحظه www.lahzeh.com www.lahzeh.info
منتقل که حتی جدیدا لایسنس سی پانل را هم دارند
و دومیش اینه که مث من رفتم رو سرورهای آی وب کانادا اینم اطلاعیه شرکت ما در مورئ تحریم

آی پی جدید ما هم اینه 209.172.55.143 البته میگن چند روزی طول میکشه تا آی وب 6 تا آی پی جدید را جاستیفای کنه فعلا رو دیدیکیتت به ما 1 آی پی دادن

1212752659.jpg

آخرین ویرایش:

free-man

New Member
کسی نمیتونه به شما بگه که به جه کسایی سرویس بده و به چه کسایی نده! شما دوست داری با ایرانی ها کار کنی! ربطی به datacenter هم نداره حتی!
طبق قوانین اونها نباید به یک ایرانی بصورت مستقیم سرویس بدن ، اگر کسی که از اونها سرویس رو میگیره citizen جایی جز ایران و ۲ ، ۳ کشور دیگه باشه مشکل حل میشه!

در فاروم cpanel سرچ کردم ، یک نفر گفته بود من آلمانی هستم ، سایت ایرانی هم رو سرور دارم ، چرا لایسنسمو بستین ؟

یکی جواب داده بود ایرانیا حق استفاده از سی پنل رو ندارن

طرف جواب داده بود هه هه من آلمانیم !

یکی از ادمینای فاروم سی پنل جواب داده بود این مورد شما به عنوان re-export محسوب میشه و طبق قوانین سی پنل export یا re-export به کشورهای تحریم شده ممنوعه

یعنی به طور خلاصه : هیچ ایرانی حق استفاده از cpanel رو نداره ، چه لایسنس به اسم خارجی خریداری بشه چه ایرانی

ady_constantine

Active Member
در فاروم cpanel سرچ کردم ، یک نفر گفته بود من آلمانی هستم ، سایت ایرانی هم رو سرور دارم ، چرا لایسنسمو بستین ؟

یکی جواب داده بود ایرانیا حق استفاده از سی پنل رو ندارن

طرف جواب داده بود هه هه من آلمانیم !

یکی از ادمینای فاروم سی پنل جواب داده بود این مورد شما به عنوان re-export محسوب میشه و طبق قوانین سی پنل export یا re-export به کشورهای تحریم شده ممنوعه

یعنی به طور خلاصه : هیچ ایرانی حق استفاده از cpanel رو نداره ، چه لایسنس به اسم خارجی خریداری بشه چه ایرانی

دقیقا منم همینو می خواستم بگم .
سی پنل می گه :
cPanel product is currently prohibited for export or re-export to Cuba, North Korea, Iran, Iraq, Libya, Syria and Sudan or to any country subject to relevant trade sanctions.

یعنی اینکه خریدار یک شرکت مثلا اروپایی باشد و استفاده کننده در ایران باشد ، بازم لایسنس بسته خواهد شد . بنابراین خیلی ها فکر می کنند که لایسنس را از خود سی پنل نخردند و از شرکتهای واسطه و حتی با هویت غیرایرانی اینکارو بکنند ، مشکل حل هست ، اینطور نیست !!!

بنده لاینسس را از شرکت واسطه گرفتم . هویتم غیرایرانی و حتی با تلفن نیوزلند خریدم را وریفای کرده بودم . ( همکارم در نیوزلند این خرید را انجام داده بود ) ولی سی پنل آنرا بسته .
و این قضیه برای ما مبهم است که برچه اساس سی پنل می گه این از ایران داره استفاده می شه . آیا سایتها بتنهایی ملاک هستند یا آیپی هایی که به سی پنل کانکت می شوند را دارند !!

اگر کار بصورت صحیح انجام شده باشه و خرید بدون کلک اونها حق این کارو ندارن و یک قال کار حل و فصل میشه!
یکی از سرورهای مارو چند وقت پیش به بهانه ایرانی بودن داشتن میبستن اما چون بوسیله ی کسی که citizen کانادا بود خرید انجام شده بود با چندتا تلفن مشکل برطرف شد.
البته بازهم روی این چیزها نمیشه حساب کرد!وضعیت در این موارد خیلی خراب شده و ریسک کار واقعا بالاست!

آنها با توجه به قوانین خودشان اینکارو انجام می دهند و نمیشه گفت این حق را ندارند !!! چون شمایی که خریدی بدین معنی هست که قوانین آنها را تایید کردی .
با قال کردن هم درست نمیشه ، آنها تا مطمئن نشوند که کنترل سرور از ایران صورت می گیرد ، آنرا نمی بندند و دیدید که در کارشان اشتباده نکردند و واقعا هم سرورهای ایرانی را بستند .

من فقط دنبال آن هستم که معیار تشخصی آنها چیست و روی چه مواردی حساس هستند که ما آنجا ردپایی از ایران نگذاریم ! :)

Mozafary

Member
اره،تحقیقات جدیدم نشون میده که کاملا حق با شماست و من اشتباه میکردم!
باید دید که از کجا تشخیص میدن، وقتی مال شمارو بستن کسی که با root به whm وارد میشد با ip ایران بود؟!
منتطقی بنظر نمیاد که لیست دامنه ها رو بخوان چک کنن با توجه به حجم بالای Cpanelها و همینطور فکر نکنم قانون اجازه بده ببینن که چی هاست کرده!!یعنی امیدوارم اینجوری نباشه!

PHP_Empire

Member
بنده لاینسس را از شرکت واسطه گرفتم . هویتم غیرایرانی و حتی با تلفن نیوزلند خریدم را وریفای کرده بودم . ( همکارم در نیوزلند این خرید را انجام داده بود ) ولی سی پنل آنرا بسته .

100 درصد درسته ادنان جان ما هم شرایط کاملا مشابه داشتیم و از دوبی وریفای شده بودیم.
رحم نمی کنن می بندن. البته کاره درستی انجام میدن چون تو Terms شون نوشتن که سرویس نمی دیم :neutral:

ady_constantine

Active Member
اره،تحقیقات جدیدم نشون میده که کاملا حق با شماست و من اشتباه میکردم!
باید دید که از کجا تشخیص میدن، وقتی مال شمارو بستن کسی که با root به whm وارد میشد با ip ایران بود؟!

بله . من خودم بشخصه با آیپی ایران به root وصل می شوم . ولی آیا سی پنل با نداشتن پسورد روت به لاگ های ما دسترسی داره ؟؟؟

منتطقی بنظر نمیاد که لیست دامنه ها رو بخوان چک کنن با توجه به حجم بالای Cpanelها و همینطور فکر نکنم قانون اجازه بده ببینن که چی هاست کرده!!یعنی امیدوارم اینجوری نباشه!

مسلما اینطور نیست ولی من فکر می کنم دوستان عزیزی داریم که به سی پنل ریپورت می کنند !!!!

من فکر کنم بعضی ها سرگرمی جدید پیدا کردند و تو وب می گردند ببینید کی سی پنل دارد که آنرا بترکونند !!!

justbe

New Member
البته من فکر نمی کنم یک ریپورت اینقدر دقیق عمل کنه و سی پنل همچین ریسکی رو بکنه
مسلما فشار از مقامات بالاتر هست و خیلی هم داره دقیق و حساب شده انجام میشه

فقط یه سوال برام بی جواب مونده
تا الان معلومه که اطلاعات نیم سرور مهم نیست
اطلاعات صاحب لایسنس هم مهم نیست
دوستان هم گفتن که با آی پی غیر ایرانی لاگین می کردن و باز هم بسته شدن
محتوای فارسی هم نمی تونه باشه چون هر فارسی که ایرانی نیست!(دلیل محکمه پسند و قابل استنادی نیست)

می مونه فقط دومین های ایرانی

حالا اگه ملاکشون اینه چرا سی پنل شرکت هایی مثل هاستیران و پارس دیتا ارتباطات نوین و امثال اینها تحریم نشد؟

Mozafary

Member
report ملاک کار نمیتونه باشه.
لایسنس Cpanel همیشه sync میشه با سرور. کافیه در هر بار sync ادرس ip اخرین کسی که با root به whm وارد شده رو هم بفرسته.

1240

Banned
با درودی دگر بار
من امروز تو فروم سی پنل چرخ زدم.
یک مورد هم نبود که بگن سی پنل ما اشتباهی باطل شده!!!
پس اطلاعاتی بسیار دقیق و محکم دارند.
که بدون کمترین اشتباه باطل می کنن.
به نظر من دنبال راه در رو نگردیم.
فکر اساسی!!!!!

justbe

New Member
report ملاک کار نمیتونه باشه.
لایسنس Cpanel همیشه sync میشه با سرور. کافیه در هر بار sync ادرس ip اخرین کسی که با root به whm وارد شده رو هم بفرسته.
آی پی لاگین شده هم نمی تونه ملاک محکمه پسندی باشه برای تحریم
می دونی اگه اشتباها یک شرکت دیگه رو ببندن اون شرکته دهن سی پنل و صاف می کنه

اطلاعات خیلی دقیق تر از این حرفاست و من به شما قول میدم تا مشخصات شناسنامه طرف اصلی رو هم در آوردن!

p30rayan

Member
من حرف دوستان رو در صفحات قبل تاييد ميكنم. از ال ايكس ادمين استفاده كنيد. من دارم كارايي ميكنم.نتيجشو ميگم به همه

websoft

Member
متفاوت تر

قطعاّ دموی ال ایکس ادمین رو ندیدید - امکاناتی که در اختیار میذاره و مخصوصا نسخه ی 6 که داره میاد نه سی پنل داراست نه پلسک - نسخه ی 6 با Tomcat with Java - قابلیت تبدیل به یک سیستم کاملاّ آجاکس فقط با چند کلیک

جدیدترین ارسال ها

بالا