بهترین مرورگر از نظر شما

بهترین مرورگر کدام است؟

• Internet Explorer

رای: 18 10.2%
  • Mozila FireFox

رای: 112 63.6%
  • Opera

رای: 44 25.0%
  • MSN Explorer

رای: 2 1.1%

• مجموع رای دهندگان
    176

p897

New Member

یک سئوال :

چرا در نظر سنجی شما جایی برای Netscape در نظر گرفته نشده ؟

می دانید که کدهای اصلی ff در واقع کدهای Netscape هستند ؟

من تا ورژن 7.0 با نت اسکیپ کار می کردم .

بعد مدتی با فایرفاکس کار کردم .... و از نسخه ی 9.0 به بعد که نت اسکیپ تکنولوژی موزیلا را در کنار تجربیات خودش به کار گرفت و خود مرورگر هم مجانی شد ، دوباره آمدم سراغ نت اسکیپ و اصلا هم پشیمان نیستم .

اما در باره ی فایرفاکس : اکستنشن های نوشته شده ، هر چند در جای خودش کارآیی های خاصی برای کاربران دارد ، اما مرورگر را مثل اسبی که به یک گاری سنگین بسته شده ، کند و بی تحرک می کند . ناسازگاری های بیشتری نسبت به IE با اچ تی ام ال دارد و صفحات سایت های فارسی را به خوبی پشتیبانی نمی کند.

و در باره ی IE : اجبار به کار با برخی سایت های فارسی ، خصوصا سایت های دولتی برای استفاده از آن توجیه کننده است . طراحی برنامه و موتور جستجوی تنبل آن ، در برابر خیلی از مرورگرهای دیگر حرفی برای گفتن ندارد .

و اما اپرا : تنها چیزی که باعث می شود از آن استفاده نکنم ، گرفتاری های زیادی است که با سایت های فارسی زبان دارد .

m_e_math

New Member
نت اسکیپ خودش ادعا کرده که باید غزل خداحافظی رو بخونه !
ولی فایرفاکس به نظرم عالیه من که این نسخه ی اینترنت اکسپلولر 8 رو دارم و فایر فاکس 3 بتا 5 واقعن فایر فاکس از همه لحاظ یک سر و گردن بالاتره !
شما هم میونید اونو امتحان کنید : http://rapidshare.com/files/100415544/firefox-3.0b5pre.en-US.win32.installer.rar

hossein_ir

Member
فقط اپرا

شما اگه امكاناتش رو با بقيه بررسي كنيد متوجه ميشي كه من چي ميگم
امكاناتي مثل

1وارد كردن خودكار يوزر نيم وپسود وارد شدن به ايميل
2نشان دادن تصاوير صفحه هات اينترنت بدون باز كردن آنها
3 سريع ترين مرورگر در دنيا
4 امكان صداگزاري براي حالتهاي مختلف باز شدن پنجره وبسته شدن و ...
5 دارا بودن قالبهاي مختلف در رنگ هاي مختلف
6 نشان دادن تعدا عكسهاي كه بايد در يافت شود
7 نشان دادن حجم داكيومنت قبل از اينكه ريسيو شود
8 غير فعال كردن نشان دادن عكس و...(خيلي كامل) فقط با زدن يك دكمه (در اينترنت اكسپلرور بايد در تنزيمات دستكاري كرد)
9 عوض كردن موتور هاي جستجو بدن اينكه دبار مطلبتون جستجوتون رو دوباره تايپ كنيد
10 مجاني بودن
11 خواندن كلمات فقط بايك كليك
12 دارا بودن دانلود منيجر قدرتمند
وغيره...
كه من واقعا راضي هستم

آخرین ویرایش:

VAHID216

مدیر بازنشسته
مجانی بودن رو که همه این ها هستند ولی امکاناتی رو که شما گفتی Firefox 1000 برابر اون رو داره کافیه یه سر به این آدرس بزنید:
https://addons.mozilla.org/
امکاناتی که دیگه الان توش هست تو هیچ مرورگر دیگه ای نیست. در ضمن اوپرا هنوز با صفحات فارسی مشکل داره.
موفق باشید

پست اول رو ویرایش کنید. الان باید safari رو هم اضافه کنید. 18 مارس نسخه 3.1 رو هم برای ویندوز منتشر کرده. نزدیک به 20 درصد از فایرفاکس هم سریعتره. در حال حاضر به نظر میرسه که سریعترین مروگر موجود باشه

VAHID216

مدیر بازنشسته
نسخه بتا فایرفاکس 3 هم 40 برابر نسخه کنونی Safari سرعت داره امیدوارم هر چه زود تر Release شه .

VAHID216

مدیر بازنشسته
بزک نمیر بهار میاد کمبزه با خیار میاد.
دقیقا به خاطر همین ضرب ا لمثل هست که تعداد کاربران Firefox از کاربران Opera بیشتر هست و فقط و فقط IE با Firefox رقابت داره و تا حدود خیلی زیادی Opera رو Microsoft :wink:در میدون نمی بینه!

Hamid2day

Active Member
عالی هست safari
نزدیک به 15 مگ بیشتر نیست...
فقط تم اون رنگ دودی هست..تم خوب نداره...اما عالی
hero20080318.png

لینک دانلودش
http://www.apple.com/safari/download

snmsoftpc

Active Member
سلام ...
دوستان این جنگ نیست و فقط تجربه هست و دوستانی که از سال 1995 تا حالا با اینترنت و مروگر ها کار کردند باید پاسخگوی این مسئله باشند .
اما من چیزی رو میگم که فقط تجربه به من گفته و شاید دوستان حتی قبول نداشته باشند .
من بهترین را فایرفاکس میدونم چون از همه لحاظ برتریه کامل را نصبت به تمام مرورگر ها در نمایش ، مدیریت ، امکانات و قدرت داره
مرورگر ie هم فقط نسخه 6 رو قبول دارم چون نسخه های جدید از سوی جهان مرود قبول قرار نگرفت و کارشناسان این نظر رو داشتن که این مسئله مربوط به تغییر ظاهر کلی این رورگر بود که میشه گفت شکست بدی رو خورد . البته در نسخه 8 مشکلات کمتر میشه ام همچنان نسبت به فایرفاکس خیلی عقب هست .
در مورد opera هم باید بگیم مروگر خوبی هست البته در سرعت . اما در نمایش تقریبا مشابه به ie میباشد .
Safari هم که دوستان دارن نام میبرند اصلا فارسی را پشتیبانی نمیکنه و بهتر بگم اصلا ارزش دانلود هم نداره . البته همه برنامه هایی که توسط شرکت اپل ارائه میشه امکانات و محیط جالبی داره که باید گفت که همین مرورگر Safari از هیستوریه داخلی بهره میبرد . اما مشکلات زیادی داره که باید حل بشه .
Net Scape هم که دوستان میشناسند که قبل از فایرفاکس رقیب بزرگ ie بود اما دیگه این شرکت نسخه های جدید این برنامه را منتشر نمیکند و فقط بسته های امنیتی را آماده میکند .
Opera محبوبیت کمی نسبت به بقیه دارد و فعلا طبق آماری که من حدود یک ماه پیش در اینترنت دیدم ( البته داشتم جستجو میکردم و اتفاقی دیدم ) بصورت زیر بود .

اول : فایرفکس
دوم : IE
سوم : Opera
و ...
البته من منبع را چون نیاز نداشتم بر نداشتم اما نظر من هم همین بود و این آما نشان میده که بیشترین کاربر را در دنیا کدام مروگر داره .
موفق باشید

maysam.m

Well-Known Member
به نظر من:
1- Opera
2- FireFax
3-IE7

Opera چون از پر سرعت ترین مرورگر است و هر سایتی که به درستی به نمایش در نمیاره را با IE7 یا فایرفاکس به نمایش درمیارم و توی سرعت هیچکس به پای اپرا نمیرسه

بعد فایرفاکس چون هم خیلی به روز تره و هم امکانات زیاده داره و هم به خوبی از CSS پشتیبانی میکنه

egcom

Member
سلام ...
دوستان این جنگ نیست و فقط تجربه هست و دوستانی که از سال 1995 تا حالا با اینترنت و مروگر ها کار کردند باید پاسخگوی این مسئله باشند .
اما من چیزی رو میگم که فقط تجربه به من گفته و شاید دوستان حتی قبول نداشته باشند .
من بهترین را فایرفاکس میدونم چون از همه لحاظ برتریه کامل را نصبت به تمام مرورگر ها در نمایش ، مدیریت ، امکانات و قدرت داره
مرورگر ie هم فقط نسخه 6 رو قبول دارم چون نسخه های جدید از سوی جهان مرود قبول قرار نگرفت و کارشناسان این نظر رو داشتن که این مسئله مربوط به تغییر ظاهر کلی این رورگر بود که میشه گفت شکست بدی رو خورد . البته در نسخه 8 مشکلات کمتر میشه ام همچنان نسبت به فایرفاکس خیلی عقب هست .
در مورد opera هم باید بگیم مروگر خوبی هست البته در سرعت . اما در نمایش تقریبا مشابه به ie میباشد .
Safari هم که دوستان دارن نام میبرند اصلا فارسی را پشتیبانی نمیکنه و بهتر بگم اصلا ارزش دانلود هم نداره . البته همه برنامه هایی که توسط شرکت اپل ارائه میشه امکانات و محیط جالبی داره که باید گفت که همین مرورگر Safari از هیستوریه داخلی بهره میبرد . اما مشکلات زیادی داره که باید حل بشه .
Net Scape هم که دوستان میشناسند که قبل از فایرفاکس رقیب بزرگ ie بود اما دیگه این شرکت نسخه های جدید این برنامه را منتشر نمیکند و فقط بسته های امنیتی را آماده میکند .
Opera محبوبیت کمی نسبت به بقیه دارد و فعلا طبق آماری که من حدود یک ماه پیش در اینترنت دیدم ( البته داشتم جستجو میکردم و اتفاقی دیدم ) بصورت زیر بود .

اول : فایرفکس
دوم : IE
سوم : Opera
و ...
البته من منبع را چون نیاز نداشتم بر نداشتم اما نظر من هم همین بود و این آما نشان میده که بیشترین کاربر را در دنیا کدام مروگر داره .
موفق باشید

کاملا موافقم هیچ وقت نتونستم با اپرا کنار بیام .

snmsoftpc

Active Member
به نظر من:
1- Opera
2- FireFax
3-IE7

Opera چون از پر سرعت ترین مرورگر است و هر سایتی که به درستی به نمایش در نمیاره را با IE7 یا فایرفاکس به نمایش درمیارم و توی سرعت هیچکس به پای اپرا نمیرسه

بعد فایرفاکس چون هم خیلی به روز تره و هم امکانات زیاده داره و هم به خوبی از CSS پشتیبانی میکنه

سلام ...
دوست عزیز اولا نسخه جدید مرورگر فایرفاکس که همون 3 میباشد پرسرعتترین مرورگر شناخته شده ( این رو که همه میدونند )
درضمن تا آنجایی که همه دنیا میدونند بیشترین امکانات در دنیای وب و مرورگر رو فایرفاکس داره مخصوصا سرویس add on که روش قرار داده میتونه امکانات بینهایتی در اختیار کاربر قرار دهد .
طریقا نمایش css در فایر فاکس هم برتری بالایی نسبت که دیگر مروگر ها داره .
یکی از موارد مهم و پر ارزش این مرورگر نسبت به دیگر مرورگر ها اینه که اول مطالب رو نمایش میده و بعد تصاویر رو لود میکنه
موفق باشید

Carl

Active Member
سلام ...
....
یکی از موارد مهم و پر ارزش این مرورگر نسبت به دیگر مرورگر ها اینه که اول مطالب رو نمایش میده و بعد تصاویر رو لود میکنه
موفق باشید
سلام..
یعنی می‌خوای بگی اپرا همچین امکانی نداره؟؟؟!

در ضمن توصیه می‌کنم این صفحه رو حتمن ببینید:

مقایسه‌ی مرورگرهای وب

جدیدترین ارسال ها

بالا