بهترین مرورگر از نظر شما

بهترین مرورگر کدام است؟

• Internet Explorer

رای: 18 10.2%
  • Mozila FireFox

رای: 112 63.6%
  • Opera

رای: 44 25.0%
  • MSN Explorer

رای: 2 1.1%

• مجموع رای دهندگان
    176

hnikdel

Member
حالا که کار به اینجا کشید اینو میگم:

می دونی به اعتقاد کارشناسان opera تنها مرورگری است که هیچ گونه حفره امنیتی ندارد.
و هیچ مرورگری از نظر سرعت به پای اپرا نمی رسد. هر که بگه اشتباه می کنه.

و در ضمن اپرا با مرورگرهای دیگه فرق می کنه، آدم باید چند وقت باهاش کار کنه تا همه چیز بیاد دستش. با یک روز کارردن باهاش به جایی نمی رسه.
مثلاً می تونید مشخصات ایمیلتان را وارد کنید و در همان لحظه ی اول که ایمل دریافت می کنید با اپرا آنرا بخوانید و جواب بدید.
البته منکر اشکالاتش نمی شم.
یا علی

MDP

Well-Known Member
حالا که کار به اینجا کشید اینو میگم:

می دونی به اعتقاد کارشناسان opera تنها مرورگری است که هیچ گونه حفره امنیتی ندارد.
و هیچ مرورگری از نظر سرعت به پای اپرا نمی رسد. هر که بگه اشتباه می کنه.

و در ضمن اپرا با مرورگرهای دیگه فرق می کنه، آدم باید چند وقت باهاش کار کنه تا همه چیز بیاد دستش. با یک روز کارردن باهاش به جایی نمی رسه.
مثلاً می تونید مشخصات ایمیلتان را وارد کنید و در همان لحظه ی اول که ایمل دریافت می کنید با اپرا آنرا بخوانید و جواب بدید.
البته منکر اشکالاتش نمی شم.
یا علی

تائید میشه!!!

من 7 نوع Browser نصب دارم(برای کارم همشونو لازم دارم)

از نظر سرعت لود شدن خود برنامه IE از همه سریع تره
از نظر کار با سایت هایی که عکس زیاد دارن فقط FF یا Minefield
از نظر سرعت لود شدن وبسایت ها فقط OPERA

:D

snmsoftpc

Active Member
سلام ...
دوست عزیز ما که بحثی با هم نداریم و فقط داریم نظرات و تجاربمان را با هم قسمت می کنیم .
اما شما خودتان دارید میگید کارشناسان opera . والا اگر notpad رو من نوشته بادم میگفتم بهترین هست . مانند ویروس کش مکافی که می گفت بهترین هست اما چند سال پیش معلوم شد این برنامه برای سیستم عامل لینوکس مشکل ساز هست .
مانند kaspersky که میگفت بهترین هست اما در مکان هفتم قرار گرفت و ÷اندایی که هسچکس باورش نمیشد در مقام اول قرار گرفت ( در رده بندی بیسترین ویروس های شناخته شده )
اما در کل دوست من من منکر این نستم که opera بد هست خیر بلکه من این مرورگر رو قبول دارم . هر چند به دلایلی از نصبش بی نیاز هستم .
اما کلا مرورگر هایی مثل opera نسبت به ie و فایر فاکس کاربر کمتری دارند . این رو که نمیشه نادیده گرفت .
در مورد دوستمون که گفتن 7 مرورگر روی سیستم دارند اگر میشه اسم این مروگر ها رو نام ببرند تا ما هم بهرهمند بشیم . چون تا جایی که من استفاده میکنم فقط مروگر های زیر رو میشناسم و بقیه بر پایه یکی از همین ها عمل میکنند مانند avant که بر پایه ie ویندوز میباشد

Firefox
Opera
IE
Safari که از زبان فارسی پشتیبانی نمیکنه
NetScape که دیگر این مروگر طراحی نمیشه جز نسخه آخر که توسط شرکت موزیلا تولید شد
Msn Explorer
و فکر نکنم اگر باشه هم به هفتا برسه .
در کل امیدوارم دوستان از صحبت های من برداشت بد نکنند و من فقط تجربم رو میگم نه جوب سوالی
با تشکر از همه دوستان
موفق باشید

آخرین ویرایش:

mohsen_online_007

Active Member
از نظر من ie مرورگر عمومی هست که اکثراً باهاش کار میکنند و مخصوصاً با امکانات تب و... خیلی سرتر از firefox هست
هم گرافیکش بهتره هم راحتیش(به نظرم داخل فایر فاکس مثل کلبه چوبی و از هم پاشیده می مونه )
من تقریباً با تمامی مرورگرها کار کردم از Fast Brows بگیر تا Apple ...
توی سرعت, زیبایی, راحتی, امکانات حرف اول رو Opera 9 میزنه که ترکونده با این ورژنش
بعد از اون با Ie 7 راحتم
دیگه ترجیح می دهم Fire fox که یکسری مشکلات داره که سایت رو همانند سایتی که در Ie نمایش میده نشان نمیده رو به هیچ وجه نصب نکنم وگرنه قبل از آشنای با ورژن جدید اپرا با فایر هم یکسال کار کردم

از نظر من ie مرورگر عمومی هست که اکثراً باهاش کار میکنند و مخصوصاً با امکانات تب و... خیلی سرتر از firefox هست
هم گرافیکش بهتره هم راحتیش(به نظرم داخل فایر فاکس مثل کلبه چوبی و از هم پاشیده می مونه )
من تقریباً با تمامی مرورگرها کار کردم از Fast Brows بگیر تا Apple ...
توی سرعت, زیبایی, راحتی, امکانات حرف اول رو Opera 9 میزنه که ترکونده با این ورژنش
بعد از اون با Ie 7 راحتم
دیگه ترجیح می دهم Fire fox که یکسری مشکلات داره که سایت رو همانند سایتی که در Ie نمایش میده نشان نمیده رو به هیچ وجه نصب نکنم وگرنه قبل از آشنای با ورژن جدید اپرا با فایر هم یکسال کار کردم

خوب شما چقدر کار طراحی انجام دادید ؟
اگر طراح باشید می دونید که فایر فاکس استاندارد ترین مرورگر از نظر نمایش صفحه هست. حتی اپرا هم یک سری باگ داشت که جدیدا در نسخه 9.5 برطرفش کرده.
دلیل اینکه سایت شما تو IE درست نمایش داده میشه ولی تو فایر فاکس مشکل داره به این دلیله که IE از استاندارد ها پیروی نمی کنه و دانش شما هم در طراحی پایینه وگرنه فایر فاکس بهترین گزینه هست.
یه نگاه به این صفحه بندازید تا ببینید این IE7 که تازه سعی کرده استاندارد ها رو رعایت کنه چقدر باگ داره

http://www.gtalbot.org/BrowserBugsSection/MSIE7Bugs/

در ضمن فایر فاکس یه سری ابزار مثل developer toolbar و firebug داره که تو هیچ مرورگر دیگه ای پیدا نمیشه. اگر اینها نباشه عملا طراحی برای بعضی از طراحان غیر ممکن میشه
همین firebug باعث شد که IE هم از روش کپی برداری کنه و یه پلاگین برای IE7 بسازه شبیه به firebug البته یک چهارم توانایی های فایر باگ رو هم نداره. اپرا 9.5 هم از فایر باگ کپی برداری کرده و به این نسخه آخر ابزار dragonfly رو اضافه کرده که یه کپی برداری کامل از فایر باگه

باز هم شما میگی IE بهتره ؟!!

mohsen_online_007

Active Member
شما فقط نگاه می کنید ببینید طراحان سایت با چه مرورگری بهتره کار کنند ؟
ولی در نظر نمی گیرید کاربران عادی دیگه ای هم از اینترنت استفاده می کنند
همه این موارد برای کسانی هست که طراح هستند نه کاربر عادی
برای کاربران عادی حرف خودم کاملاً درسته

ALI4GHA

Member
به نظر من که فقط اپرا
البته در بعضی قسمت ها مثل widget ها و یا همون firebug که امیر عباس عزیز ( که خیلی از ماها مدیون کتاب خوبشون هستیم ) بهش اشاره کرد فایرفاکس خیلی جلوتره و خوب بازم اپرا یه چیز دیگس

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2319737,00.asp
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2319738,00.asp
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2319740,00.asp

راستی من چون از طرفدارای بی چون و چرای opera هستم گروه این مرورگر را هم ایجاد کردم هر کی دوست داشت یه سری بزنه :

http://forum.majidonline.com/group.php?groupid=11

mohsen_online_007

Active Member
من فقط از یه چیز تبلیغات فایر می توانم خوشحالی کنم و اون هم بالا رفتن رقابت بین مرورگرها و مسلماً به سود کاربران هست
تا 2 سال پیش ie همون نسخه 6 رو داشت اما الان مجبوره که به روز کنه
همچنین فایر فاکس و نمونه دیگه اش اپرا

آخرین ویرایش:

الان اکثر سایت ها از تکنیک های ajax استفاده می کنند. به همین خاطر مرورگر باید توان بالایی برای رندر کردن و اجرای فایل های js داشته باشه. هر چقدر سرعت اجرای فایل های js بالاتر بره. سرعت و تبادل اطلاعات بین کاربر و اپلیکیشن وب 2 بیشتر میشه
این تست رو ببینید

0804-complex-stats.gif

این نشون میده که فایر فاکس سریع ترین سرعت رو در اجرا کردن فایل های js داره. خوب این خودش یه مزیت بزرگه. تو این تست اصلا IE نیست چون از مرحله پرته و بین مرورگر های مدرن به حسابش نیاوردن

این هم تست سرعت باز کردن صفحات

Browser-group-test2.aspx

تو این تست فایر فاکس از سافاری ضعیفتره ولی به مراتب از IE7 بهتره

از این تست ها زیاده فقط کافیه سرچ کنید firefox 3 vs IE7 test
اینقدر تست هست که فرصت نمی کنید همش رو ببینید.

این هم تست امنیتی

http://www.favbrowser.com/web-browsers-security-internet-explorer-ie-firefox-safari-opera/

که توش اپرا برترین و IE ضعیفترین مورگر از نظر امنیت شناخته شده

این فایر فاکس بود که بازار مرورگر ها رو داغ کرد
فایر فاکس باعث شد که اپرا مجانی بشه چون در غیر این صورت اپرا کلا محو شده بود
فایر فاکس بود که tab browsing رو به کاربران اینترنت ارائه کرد
فایر فاکس بود که بحث افزونه های مرورگر رو پیش کشید و الان همه مرورگر های هم دنباله روی اون هستند

ریس این دوتا شرکت هم اینترنت اکسپلورر هم فایر فاکس الان نیشستن تو خونه هاشون
بحثشو ما داریم اینجا می کنیم که کدوم بهتره کدوم بدتره ؟
آخرش چی ؟ :sad:

آخرش چی ؟

هدف این بحث ها اینه که مشخص کنیم چه مرورگر های برتر هستند. اینکه به کاربران بگیم اگر از مرورگر های استاندارد استفاده کننده چه مزیت هایی براشون داره. اینکه مطالبی بنویسیم اگر یه نفر خواست بدونه IE6 بهتره یا firefox ، بتونه بعد از خوندن این مطالب به نتیجه درست برسه.

marilyn_manson

New Member
من میخوام یک مرورگر که زیاد هم معروف نیست رو معرفی کنم ولی من 100% ازش راضی ام.
البته بنظر من بکاربردن لفظ بهترین کلا در مورد این موضوع اشتباه است چون بیشتر به عادت کردن و سلیقه شخصی بر میگرده !
------------------------------------

مرورگر پر قدرت و بسيار زيبا با Maxthon 2.1.0.1870 Final
شايد بسياري از شما با مرورگر MYIE2 آشنا باشيد. Maxthon نام جديد و تغيير يافته MYIE2 ميباشد در واقع Maxthon نسل جديدي از مرورگر هاي MyIe بوده كه پس از گذشت يك سال از فعاليتش با نام ديگري ارائه شده است.ماکستون مرورگرقدرتمند و و انعطاف پذيري است كه از قدرت و هسته مرورگر IE (مرورگر intenet explorer ويندوز)استفاده كرده و بر خلاف آن داراي قابليت ها و امكانات بسيار زيادي ميباشد. نكته قابل توجه اين است كه اين مرورگر تقريبا 65% از رم شما را کمتر از کاوشگر ويندوز اشغال ميكند از اين رو مانع كاهش سرعت در سيستم ميشود.

قابليتهاي كليدي نرم افزار Maxthon 2.1.0.1870 Final:
- Tabbed Browsing Interface - مرور همزمان چند صفحه وب در يك پنجره.
ماکستون از يک رابط جدولی قوی برای مرور اينترنت استفاده می کند توسط اين رابط شما می توانيد بدون شلوغ کردن نوار وظيفهَ ويندوز چند سايت را با هم ودر يک پنجره باز کنيد .دراين حالت مرورکردن آنها آسانتر می شود چرا که اطلاعات مربوط به مقدار فضای بارگذاری شده از سايت در بالای جدول ديده میشود.
-Mouse Gestures- حرکات بيانگرموس.
به مرورگر خود توسط موس فرمان بدهيد!با فعال کردن ويژگی حرکات بيانگر موس می توانيد توسط گرفتن يک کليد موس و حرکت دادن آن به يک سو به مرورگر دستور بدهيد.حرکات بيانگر موس انقلابی ديگر در صنعت مرور اينترنت است.بعضی از مردم می گويند که اين کار شبيه به انجام کونگ فو با موس است.
- Super Drag&Drop- گرفتن وانداختن ويژه.
ماکستون انقلابی جديد در افزايش سرعت مرور صفحات وب به وجود آورده,به اين ترتيب که شما کافی است يک پيوند را بکشيد وبيندازيد تا در جدولی جديد باز شود, شما می توانيد پيوند را به هر جای صفحه که بخواهيد بيندازِيد همين طور اگر متنی را انتخاب کرده و به هر جای صفحه بيندازيد توسط موتور جستجو گر پيش فرض شما در اينترنت به دنبال آن می گردد.
- Privacy Protection- محافظت ازاطلاعات شخصي شما.
شما می توانيد با چند کليک گذشته ها؛کوکيها وصفحاتی که توسط برنامه ضبط شده اند ؛رمزها و.. را پاک کنيد همين طور می توانيد اينهارا به گونه ای تنظيم کنيد که با آغاز شدن يا بسته شدن ماکستون پاک شده تا اثري از اعمال شما بجاي نماند.
- نوار علاقه مندي ها.
ماکستون يک نوار علاقه منديها را به محيط برنامهَ شمااضافه می کند که توسط آن می توانيد به پوشهَ پيوندها که در پوشهَ علاقه منديهای شما قراردارد يا هر پوشه ای که بخواهيد دسترسی داشته باشيد.
- AD Hunter - شکارچی تبليغات آزار دهنده اينترنتي.
صفحات ناگهانی صفحات شناور تصاوير تبليغاتی فلاشهای تبليغاتی....همه وهمه چيزهای آزاردهنده ای هستند اما با شکارچی تبليغات از همهَ آنها راحت شويد.اين برنامه تمامی تبليغات (حتی درون سايت)رامی تواند مسدود کند وشما را از شرشان راحت کند.
- Support Google Bar - پشتيباني كامل از نوار ابزار گوگل.
آيا نوار ابزار گوگل را می توانيد بروي مرورگر ديگری جز کاوشگر اينترنت اكسپلورر نصب كنيد؟ً جواب خير است, اما برای ماکستون جواب آری است چرا که ماکستون از نوار ابزار گوگل به طور کامل پشتيباني می کند. نوار برنامه های خارجی با ماکستون شما می توانيد با چند کليک ساده برنامه ای از سيستم خودتان را اجرا کنيد وحتی می توانيد آنها را طوری تنظيم کنيد که با ماکستون شروع و اجرا شده و همچنين با ماکستون بسته شوند.
- Skins- تعويض پوسته هاي مروگر.
ماکستون از پوسته های انعطاف پذيری استفاده می کند تا زيباتر به نظر برسد همراه با پوسته ها آيکونها نيز عوض می شود طراحان اين مرورگر بيش از 300پوسته در اين وب سايت قرار داده اند و به كاربران امكان انتخاب و تغيير پوسته مورد نظرشان را به سليقه خود ميدهد.
- پررنگ کنندهَ کليد واژه های پيدا شده توسط نوار جستجوگر.
با استفاده از اين قابليت پس از اتمام عمليات جستجو كليه واژه هاي مربوط به واژه جستجو شده در وب سايت ها بصورت رنگي در آمده و به كاربر در رسيدن به جواب خود كمك بسياري ميكند.
- و...

3.91 MB

http://dl.asandownload.com/SoftWare...hon-2.1.0.1870-Final-www.AsanDownload.com.zip

snmsoftpc

Active Member
سلام ...
دوست من اين مرورگر بر پايه ie عمل ميكنه و فقط امكانات داره و ميشه گفت يك چيزي مثل avant هست پس نميشه گفت برتر در نمايش صفحات وب هست .
فقط ميشه گفت بهتر و راحت تر از ie در عمل هست نه در نمايش .
موفق باشيد
من میخوام یک مرورگر که زیاد هم معروف نیست رو معرفی کنم ولی من 100% ازش راضی ام.
البته بنظر من بکاربردن لفظ بهترین کلا در مورد این موضوع اشتباه است چون بیشتر به عادت کردن و سلیقه شخصی بر میگرده !
------------------------------------

مرورگر پر قدرت و بسيار زيبا با Maxthon 2.1.0.1870 Final
شايد بسياري از شما با مرورگر MYIE2 آشنا باشيد. Maxthon نام جديد و تغيير يافته MYIE2 ميباشد در واقع Maxthon نسل جديدي از مرورگر هاي MyIe بوده كه پس از گذشت يك سال از فعاليتش با نام ديگري ارائه شده است.ماکستون مرورگرقدرتمند و و انعطاف پذيري است كه از قدرت و هسته مرورگر IE (مرورگر intenet explorer ويندوز)استفاده كرده و بر خلاف آن داراي قابليت ها و امكانات بسيار زيادي ميباشد. نكته قابل توجه اين است كه اين مرورگر تقريبا 65% از رم شما را کمتر از کاوشگر ويندوز اشغال ميكند از اين رو مانع كاهش سرعت در سيستم ميشود.

قابليتهاي كليدي نرم افزار Maxthon 2.1.0.1870 Final:
- Tabbed Browsing Interface - مرور همزمان چند صفحه وب در يك پنجره.
ماکستون از يک رابط جدولی قوی برای مرور اينترنت استفاده می کند توسط اين رابط شما می توانيد بدون شلوغ کردن نوار وظيفهَ ويندوز چند سايت را با هم ودر يک پنجره باز کنيد .دراين حالت مرورکردن آنها آسانتر می شود چرا که اطلاعات مربوط به مقدار فضای بارگذاری شده از سايت در بالای جدول ديده میشود.
-Mouse Gestures- حرکات بيانگرموس.
به مرورگر خود توسط موس فرمان بدهيد!با فعال کردن ويژگی حرکات بيانگر موس می توانيد توسط گرفتن يک کليد موس و حرکت دادن آن به يک سو به مرورگر دستور بدهيد.حرکات بيانگر موس انقلابی ديگر در صنعت مرور اينترنت است.بعضی از مردم می گويند که اين کار شبيه به انجام کونگ فو با موس است.
- Super Drag&Drop- گرفتن وانداختن ويژه.
ماکستون انقلابی جديد در افزايش سرعت مرور صفحات وب به وجود آورده,به اين ترتيب که شما کافی است يک پيوند را بکشيد وبيندازيد تا در جدولی جديد باز شود, شما می توانيد پيوند را به هر جای صفحه که بخواهيد بيندازِيد همين طور اگر متنی را انتخاب کرده و به هر جای صفحه بيندازيد توسط موتور جستجو گر پيش فرض شما در اينترنت به دنبال آن می گردد.
- Privacy Protection- محافظت ازاطلاعات شخصي شما.
شما می توانيد با چند کليک گذشته ها؛کوکيها وصفحاتی که توسط برنامه ضبط شده اند ؛رمزها و.. را پاک کنيد همين طور می توانيد اينهارا به گونه ای تنظيم کنيد که با آغاز شدن يا بسته شدن ماکستون پاک شده تا اثري از اعمال شما بجاي نماند.
- نوار علاقه مندي ها.
ماکستون يک نوار علاقه منديها را به محيط برنامهَ شمااضافه می کند که توسط آن می توانيد به پوشهَ پيوندها که در پوشهَ علاقه منديهای شما قراردارد يا هر پوشه ای که بخواهيد دسترسی داشته باشيد.
- AD Hunter - شکارچی تبليغات آزار دهنده اينترنتي.
صفحات ناگهانی صفحات شناور تصاوير تبليغاتی فلاشهای تبليغاتی....همه وهمه چيزهای آزاردهنده ای هستند اما با شکارچی تبليغات از همهَ آنها راحت شويد.اين برنامه تمامی تبليغات (حتی درون سايت)رامی تواند مسدود کند وشما را از شرشان راحت کند.
- Support Google Bar - پشتيباني كامل از نوار ابزار گوگل.
آيا نوار ابزار گوگل را می توانيد بروي مرورگر ديگری جز کاوشگر اينترنت اكسپلورر نصب كنيد؟ً جواب خير است, اما برای ماکستون جواب آری است چرا که ماکستون از نوار ابزار گوگل به طور کامل پشتيباني می کند. نوار برنامه های خارجی با ماکستون شما می توانيد با چند کليک ساده برنامه ای از سيستم خودتان را اجرا کنيد وحتی می توانيد آنها را طوری تنظيم کنيد که با ماکستون شروع و اجرا شده و همچنين با ماکستون بسته شوند.
- Skins- تعويض پوسته هاي مروگر.
ماکستون از پوسته های انعطاف پذيری استفاده می کند تا زيباتر به نظر برسد همراه با پوسته ها آيکونها نيز عوض می شود طراحان اين مرورگر بيش از 300پوسته در اين وب سايت قرار داده اند و به كاربران امكان انتخاب و تغيير پوسته مورد نظرشان را به سليقه خود ميدهد.
- پررنگ کنندهَ کليد واژه های پيدا شده توسط نوار جستجوگر.
با استفاده از اين قابليت پس از اتمام عمليات جستجو كليه واژه هاي مربوط به واژه جستجو شده در وب سايت ها بصورت رنگي در آمده و به كاربر در رسيدن به جواب خود كمك بسياري ميكند.
- و...

3.91 MB

http://dl.asandownload.com/SoftWare...hon-2.1.0.1870-Final-www.AsanDownload.com.zip

snmsoftpc

Active Member
سلام ...
دوست من طراحان وب براي خودشون سايت رو طراحي نميكنند بلكه براي صاحب سايت هست و صاحب سايت براي كاربران سايت ، پس يعني كاربراني كه وارد سايت مي شند .
حالا منظورم چيه ! منظور من اينه كه طراحان چيزي رو طراحي ميكنند كه كاربران خوششون بياد و با رورگر هاي مختلف كه بد جوري طراحان را كفري كرده سازگار باشه .
در نسخه قبليه ie يعني 7 كه پدر ما در اومد تا مشكلات مربوط به نمايش با اين مرورگر را رفع كنيم . حالا كه ديگه با اومدن نسخه 8 كه ديگر فيلم شديم .
شما بهتر هست يه طراح بشيد تا بفهميد كه طراحان چه مشكلاتي دارند .
و فقط طراح هست كه مي تونه مشكلات و خوبي هاي يك مرورگر را تشخيص بده .
در مورد نظر سنجي هم بهتره يه نگاه به نظرسنجي بالاي فروم بندازيد و ببينيد چند نفر به فايرفاكس راي دادن و چند نفر به بقيه !
دوست من مرورگر فايرفاكس كاملترين مرورگر دنيا هست و خداراشكر كسي نميتونه منكر اين باشه .
در ضمن اپرا هم ديگه كم كم داره مثل netscap به كار خودش پايان ميده .
موفق باشيد

snmsoftpc

Active Member
دوست من ما با اين بحث و گفتگو ميتونيم تشخيص بديم كه بهترين ها كدامند ، از چه نظر ، توسط كي و چقدر امنيت وجود داره .
خيلي چيز ها رو ميشه در همين فروم جستجو كنيد و ببينيد .
اگر از اول تاپيك شروع كنيد ميتونيد مطالب كامل و با ارزشي رو مشاهده كنيد .
هر چيزي بي دليل نيست .
موفق باشيد
آخرش چی ؟ :sad:

iranads

Active Member
با صحبت های snm عزیز موافقم.. ولی خودمونیما عجب تعصبی رو این فايرفاكس داری.. LOL

mohsen_online_007

Active Member
من فکر کنم آقای snmsoftpc از اونهاست که بعد از ie6 دیگه با مرورگری بیش از 5 دقیقه کار نکرده
فایرفاکس 3 هم دیدم آقای snmsoftpc -- طبق گفته چند نفر مدام هنگ میکنه و بسته می شه
واقعاً گند زده این فایرفاکس :lol:
هیجی عظمت Opera نمیشه :oops:

جدیدترین ارسال ها

بالا