آقا مجيد :PHP يا ASP ؟

nekooee2

Member
آخه دوست عزیزم من تحقیق کردم میگن اگر بری کلاس یک سری چیز پیش و پا افتاده یادت می دن و هیچ استادی کارهای حرفه ای رو یادت نمیده جاهایی هم که این کار را می کنند شهریه هاشون به حدی بالای که من حتی نصف اونها رو هم نمی تونم بپردازم ....

پس حالا برم دنبال کلاس تا کتاب؟؟

راستی امروز متوجه شدم تمام بانکهای ایران سایتاشون با asp.net طراحی شده (احتمالا به خاطر امنیت لازم خیلی تحقیق کردند)من خودم خیلی بیشتر به php علاقه دارم اما نکنه بعدا بازار کارش کساد باشه ... که بیچاره میشم.

بعضی سایتها پسوند فایلهاشون رو نشون نمی دن مثل سایت paypal از کجا میشه فهمید با چه زبانی نوشته شدند؟ شما یک سایت که از لحاظ امنیت معتبر باشه و با php باشه سراغ دارین؟
ببخشید خیلی سوال می پرسم سعی می کنم دیگه مزاحم نشم
باز هم از راهنمایی شما ممنون

آخرین ویرایش:

Mikhak

Active Member
تحصیل مانع فکر کردن میشه ... و فکر کردن مانع تحصیل

قشنگ نخوندین اینو.......؟؟؟؟

معلومه که خیلی با هیجان و شوق و انرژی دارین دنبال راه میگردین تا به برین جلو ( خیلی خیلی خوبه)

صبر کنین یه چیزه کوتاهی براتون تعریف کنم....
اولین باری که php رو یاد گرفتم نه دیتابیس میدونستم چیه نه سرور .... ولی C رو بلد بودم
ولی بالاخره موفق شدم یه CMS رو نصب کنم (php_nuke) بعد یه سفارش کوچولو برای یه مدرسه گرفتم ... البته خیلی کوچولو....
بعد نوشته "ثبت نام کاربران" رو عوض کردم به "ثبت نام دانش آموزان" و به همین ترتیب "نام کاربری" رو به "نام دانش آموزان" و الی آخر بعد یک هفته طول کشید تا بتونم چند تا فیلد اضافی به دیتابیسم اضافه کنم و اونها رو تو برنامه استفاده کنم... البته اون موقه نه میدونستم فیلد چیه نه میدونستم ماژول چیه.....

چند سال بعد

یه دفعه دیدم تو دانشگاه دارم برنامه نویسی تحت وب تدریس میکنم.php - asp - java

هیچ کدوم از دانشجو های من حق استفاده از کتاب یا جزوه برداری رو ندارن ولی هر مثالی رو که میزنم 15 دقیقه (شایدم بیشتر) فرصت دارن روش فکر کنن تا به نتیجه برسن ولی نه با کتاب و مرجع فقط با ذهن....

هر چقدر به مغزتون فشار بیارین اونقدر نتیجه براتون دلچسب و به یادماندنی خواهد بود....

-------------------------
سینا

nekooee2

Member
با تشکر اما نگفتین سایتهایی که آخر آدرس صفحاتشون هیچ پسوندی نداره رو چه جوری میشه فهمید که با چه زبانی نوشته شده اند؟

Mds

Active Member
من هیچ برنامه نویس حرفه ای رو نمی شناسم که با کتاب شروع کرده کرده باشه یا از کتاب خونده باشه یا از کتاب استفاده کرده باشه....

این مطلب شاید در مورد ایران درست باشه ، اما تو اروپا و آمریکا بیشتر برنامه نویسان حرفه ای دارای تحصیلات آکادمیک هستند چون این زبان ها در همون جا درست شده و علمش به طور کامل در اختیارشون هست .
در ضمن مگه شما چند برنامه نویس حرفه ای می شناسید که این حرف رو به صورت یه قانون کلی بیان کردید :wink:

Zanguei

Member
من هیچ برنامه نویس حرفه ای رو نمی شناسم که با کتاب شروع کرده کرده باشه یا از کتاب خونده باشه یا از کتاب استفاده کرده باشه....

تحصیل مانع فکر کردن میشه ... و فکر کردن مانع تحصیل
--------------
سینا

سلام به دوست عزیز میخک خان
شما چه طرز فکر جالبی دارید؟! اما خوب من نظرم عکس نظر شماست! یعنی :
«من هیچ برنامه نویس حرفه ای رو نمی شناسم که با کتاب پیشرفت نکرده باشه یا کتاب نخونده باشه یا از کتاب استفاده نکرده باشه و هر علمی رو به صورت حرفه ای و علمی فرا نگرفته باشه.»
یک سوال! مگر زبان php و یا asp و یا java که شما تدریس می کنید رو خودتون نوشتید که نیاز به استفاده از منبعی نداشته باشید و یا اینکه شما هم یکی از توسعه دهندگان این زبان ها هستید و با گروه توسعه دهندگان php و مایکروسافت و سان همکاری فوق العاده دارید؟!!
و نهایتا اینکه:
تحصیل عاملی است برای فکر کردن ... و فکر کردن عامل پیشرفت و کتاب بهترین استاد.
و اما در مورد سوال بی جواب دوستمون nekooee2 که البته من قبلا جواب همین سوال رو در جواب دوستی که به صورت پیام خصوصی از من سوال کرده بود دادم و همون جواب رو اینجا مینویسم. در مورد سایت paypal که گفتید. به آدرس زیر برید و آدرس سایت paypal رو بدید تا براتون چک کنه:
http://www.selfseo.com/http_headers_checker.php
اگر دقت کنید میبیند جواب چیزی به شکل زیر است:
کد:
HTTP Headers for paypal.com

HTTP/1.1 301 Moved Permanently

Date: Fri, 21 Mar 2008 05:39:23 GMT

Server: Apache/1.3.33 (Unix) mod_fastcgi/2.4.2 mod_gzip/1.3.26.1a mod_ssl/2.8.22 OpenSSL/0.9.7e

Content-Length: 0

Set-Cookie: cwrClyrK4LoCV1fydGbAxiNL6iG=%7cfxVXh88mEaTtCwrfDcocXyKxeLJMPOnqvV9bzhQdJ2x1SSe7D1asInz2EuRAn-XUvWPp80%7cuQstPqXkK8Q

O1aABKeffXM6hUx1NS0ndLdvvfaESwH-v7n-zBdcvZYefn-v9Qh90OOw4_m%7c; domain=.paypal.com; path=/

Set-Cookie: Apache=72.29.71.252.113901206077963969; path=/; expires=Wed, 05-Feb-02 23:11:07 GMT

Connection: close

Content-Type: text/plain; charset=ISO-8859-1
پس وقتی وب سرور Apache و سیستم عامل آن از خانواده Unix ذکر شده قطعا زبان مورد استفاده آن دات نت نخواهد بود.
این آزمایش را در مورد سایت های مثل mastercard.com هم اگر انجام بدید به نتیجه Apache میرسید که باز یعنی زبان برنامه نویسی چیزی غیر از دات نت است. اگر برای گوگل تست کنید نتیجه چیزی به نام GWS است. GWS اختصار Google Web Server است و اگر در وب درباره آن جستجو کنید مشاهده می کنید که GWS نسخه سفارشی شده ای از Apache Server است پس باز هم زبان برنامه نویسی چیزی غیر از دات نت است. فکر می کنم دیگه کافی باشه.
موفق باشید - زنگوئی

nekooee2

Member
از جواب کاملتان ممنون و اینکه وقت گذاشتید تا به سوالاتم پاسخ دهید. فقط لطفا با هم بحث نکنید خوب مطمئنا نظر آدمها با هم فرق میکنه من هم بستگی عقایدم انتخاب می کنم.
البته عقیده من ترکیبی از استاد و اینترنت و کتاب است به گونه ای که از استاد برای رفع اشکال استفاده کنم و تمارینی را برای پیشرفت از اون بگیرم....

از طریق سایتی که آدرسش رو دادین یک تحقیق کوچولو کردم فهمیدم خیلی از سایتهای معتبر خارجی هم درست است که روی لینوکس هستند اما php هم نیستند و از زبانهای اختصاصی خودشون استفاده کردند چیز دیگری هم که فهمیدم شرکتهای ایرانی خیلی از asp.net خوششون میاد!! نمیدونم دلیلش چیه اما سایتهایی که به عنوان مثال در پایین میارم همه asp.net بودند :

بانک ملی , بانک ملت , بانک تجارت , بانک پارسیان و خلاصه همه بانکهای دیگه...
هواپیمایی هما , هواپیمایی آسمان , هواپیمایی ماهان و ...
کارخانه مس سرچشمه , وزارت فن آوری و اطلاعات , سازمان مرکزی دانشگاه آزاد , آزمون, مرکز استعدادهای درخشان (سمپاد) , شرکت ملی نفت ایران, وزارت کشور , پلیس , شرکت ملی گاز و ...

ساینهای زیر هم php بودند :
ذوب آهن اصفهان, سایت سازمان سنجش , بیمارستان میلاد

خیلی از سایتهای معتبر خارجی هم چک کردم همه زبان مخصوص و سرور خودشون را داشتند و نه php بودند و نه asp.net

با اینکه فوق العاده علاقه مند به php بودم با این آماری که گرفتم به این نتیجه رسیدم اگر می خوام آینده کاریم تضمین باشه باید برم سراغ asp.net با اینکه حتم دارم php هم خوبه ولی مسئولین باید آدم رو واسه کار بخوان که مشخصه مدیران ایرانی همه سایتهاشون رو دادند با asp.net نوشتند....

آخرین ویرایش:

Zanguei

Member
فقط لطفا با هم بحث نکنید خوب مطمئنا نظر آدمها با هم فرق میکنه من هم بستگی عقایدم انتخاب می کنم.

:)
دوست عزیز nekooee2
تا این حد بحث کردن که رایج است خدای نکرده اینجا فروم هست و برای بحث ساخته شده من هم که به نظر دوستمون میخک عزیز بی احترامی نکردم فقط گفتم نظر من چیزی غیر از نظر شماست و البته با دلیل منطقی.
و اما چون مطلبتون رو ویرایش کردید من هم مجبورم ویرایش کنم. لطفا پست های این صفحه از تاپیک رو که در مورد سایت های ایرانی مثل همون بانک ها نوشته شده رو هم بخونید:
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=6510&page=51
به هر حال من قبلا هم متذکر شدم که هر کس با شرایط خاص خودش زبان برنامه نویسی مورد علاقه خودش رو انتخاب می کند و این یعنی راه صحیح و درست.
باز هم موفق باشید.

آخرین ویرایش:

Zanguei

Member
فروم یک برنامه معمولی است که اطلاعات رو در بانک ذخیره می کنه و از بانک میخونه. و نوشتن اون کار سختی نیست به طوری که حتی من بارها نوشتن اون رو به عنوان یک پروژه پایان دوره به هنرجویانم دادم.
لطفا به این سایت سری بزنید:
http://www.dotnetnuke.com/

Mikhak

Active Member
البته من فکر میکنم اینجا برای یه همچین بحثی تاپیک درستی نباشه ... اگر از مدیران صلاح بدونن منتقلش میکنن
خلاصه خیلی وقته که منتظر یه چنین بحثی بودم ....
«من هیچ برنامه نویس حرفه ای رو نمی شناسم که با کتاب پیشرفت نکرده باشه یا کتاب نخونده باشه یا از کتاب استفاده نکرده باشه و هر علمی رو به صورت حرفه ای و علمی فرا نگرفته باشه.»

تکنولوژی هایی که مال مایروسافت یا سان یا برلند یا هر شرکت دیگه ای باشه بالاخره در سطح بین الملل منابع خوبی خواهد داشت. چون گفتار و نوشتار خوبی هم داره و خیلی هم قابل درک هست که از منبع استفاده بشه .....

یه نگاهی به کتاب های برنامه نویسی بندازین رو 90% نوشته جعفر نژاد قمی..
خوب کسی که یه تکنولوژی رو احساس نکنه نمیتونه در موردش نظر بده که هیچ نباید ترجمه هم کنه ...
این سایت رو حتما دیدین http://www.pylearn.com اینجا با همکاری همه برنامه نویسا یه کتاب در مورد پایتون داره نوشته میشه ... و تمام نویسنده هاش که دارن کمک میکنن برنامه نویس پایتون هستن و بعد از کامل شدن به گفتار یکنواخت تبدیل شده و به اشتراک گذاشته میشه....
یا یه مثال دیگه بزنم ...... حتما شنیدین که یه رشته جدید به اسم تجارت الکترونیک به برخی دانشگاه ها اضافه شده .... اینجا ما چند تا مشکل داریم .... درسی هست به اسم دولت الکترونیک و یک کتاب داره به اسم E-Government که ترجمه شده و داره تدریس میشه .... آخه یکی نیست بگه دولت الکترونیک اونجا چه ربطی داره به دولت --- اینجا اصلا هیچ چیزشون منطبق نیست که بیان دولت الکترونیک مثلا آمریکا رو اینجا تدریس کنن..... و هزار جور مثال دیگه

مشکلات کتاب ها و اساتید اینجا خییییییلی زیاده که اگه بگم واسه خودش یه فاروم میشه .... وقتی به دانشجو میگی UML خوندی میگه آره... وقتی میگی Sequence diagram چیه همشون نگا میکنن وقتی شکلش رو میکشی مثلا میگه این نمودار رهنماست...
این یعنی چی ؟؟؟؟ یعنی یه آدم -- اومده یه کتاب رو کلا به فارسی برگردونده و یه آدم --تر از اون اومده همون رو تو دانشگاه تدریس کرده و دانشجو لیسانس گرفته و بدبخت فکر کرده لیسانس....

در ثانی الان مثلا چند تا کتاب پایتون یا آژاکس داریم .... ولی برین تو سایتی که معرفی کردم میبینین که چقدر کاربر داره و چقدر برنامه نویس حرفه ای نه استادی بوده نه کتابی نه دانشگاهی اون موقع هم که من دنبال php بودم نه کتابی بود نه دانشگاهی بزرگترین استادم همین اینترنت بود ...

من اکثر برنامه نویسایی رو که دور بر خودم میشناسم هیچ کدومشون تحصیلات آکادمیک نداشتن ....
مثلا آقای فرهاد زارع... http://e-virtu.com Zfarhad200 (همون farsicommerce)
سالک : saalek110 مدیر انجمن برنامه نویسی
آرش همت : arash_danger (پرتال persiannews)
مهدی بیاضی : مدیر سایت pylearn
و................
من بهتون قول میدم 90% برنامه نویسایی که حرفه ای کار میکنن تحصیلات آکادمیک ندارن میتونیم یه تست بزنیم و یه نظر خواهی کنیم.....

من کاملا با شما موافقم که منبع و استاد حتما لازمه ولی نه با این اوضاع ... واسه همین بهترین منبع و استاد من همین اینترنت ...

Mikhak

Active Member
البته من فکر میکنم اینجا برای یه همچین بحثی تاپیک درستی نباشه ... اگر از مدیران صلاح بدونن منتقلش میکنن
خلاصه خیلی وقته که منتظر یه چنین بحثی بودم ....

تکنولوژی هایی که مال مایروسافت یا سان یا برلند یا هر شرکت دیگه ای باشه بالاخره در سطح بین الملل منابع خوبی خواهد داشت. چون گفتار و نوشتار خوبی هم داره و خیلی هم قابل درک هست که از منبع استفاده بشه .....

یه نگاهی به کتاب های برنامه نویسی بندازین رو 90% نوشته جعفر نژاد قمی..
خوب کسی که یه تکنولوژی رو احساس نکنه نمیتونه در موردش نظر بده که هیچ نباید ترجمه هم کنه ...
این سایت رو حتما دیدین http://www.pylearn.com اینجا با همکاری همه برنامه نویسا یه کتاب در مورد پایتون داره نوشته میشه ... و تمام نویسنده هاش که دارن کمک میکنن برنامه نویس پایتون هستن و بعد از کامل شدن به گفتار یکنواخت تبدیل شده و به اشتراک گذاشته میشه....
یا یه مثال دیگه بزنم ...... حتما شنیدین که یه رشته جدید به اسم تجارت الکترونیک به برخی دانشگاه ها اضافه شده .... اینجا ما چند تا مشکل داریم .... درسی هست به اسم دولت الکترونیک و یک کتاب داره به اسم E-Government که ترجمه شده و داره تدریس میشه .... آخه یکی نیست بگه دولت الکترونیک اونجا چه ربطی داره به دولت --- اینجا اصلا هیچ چیزشون منطبق نیست که بیان دولت الکترونیک مثلا آمریکا رو اینجا تدریس کنن..... و هزار جور مثال دیگه

مشکلات کتاب ها و اساتید اینجا خییییییلی زیاده که اگه بگم واسه خودش یه فاروم میشه .... وقتی به دانشجو میگی UML خوندی میگه آره... وقتی میگی Sequence diagram چیه همشون نگا میکنن وقتی شکلش رو میکشی مثلا میگه این نمودار رهنماست...
این یعنی چی ؟؟؟؟ یعنی یه آدم -- اومده یه کتاب رو کلا به فارسی برگردونده و یه آدم --تر از اون اومده همون رو تو دانشگاه تدریس کرده و دانشجو لیسانس گرفته و بدبخت فکر کرده لیسانس....

در ثانی الان مثلا چند تا کتاب پایتون یا آژاکس داریم .... ولی برین تو سایتی که معرفی کردم میبینین که چقدر کاربر داره و چقدر برنامه نویس حرفه ای نه استادی بوده نه کتابی نه دانشگاهی اون موقع هم که من دنبال php بودم نه کتابی بود نه دانشگاهی بزرگترین استادم همین اینترنت بود ...

من اکثر برنامه نویسایی رو که دور بر خودم میشناسم هیچ کدومشون تحصیلات آکادمیک نداشتن ....
مثلا آقای فرهاد زارع... http://e-virtu.com Zfarhad200 (همون farsicommerce)
سالک : saalek110 مدیر انجمن برنامه نویسی
آرش همت : arash_danger (پرتال persiannews)
مهدی بیاضی : مدیر سایت pylearn
و................
من بهتون قول میدم 90% برنامه نویسایی که حرفه ای کار میکنن تحصیلات آکادمیک ندارن میتونیم یه تست بزنیم و یه نظر خواهی کنیم.....

من کاملا با شما موافقم که منبع و استاد حتما لازمه ولی نه با این اوضاع ... واسه همین بهترین منبع و استاد من همین اینترنت ...

nekooee2

Member
با اینکه منابع خوبی در اختیار نداریم کاملا موافقم هیچ یک از کتابهای php خالی از اشکال نیستند واقعا برای خودم متاسفم که زبان انگلیسیم به حدی قوی نیست که بتونم از منابع خارجی و همون php manual استفاده کنم.
آخه همه کارها را که با هم نمیشه انجام داد. من در کرمان مشغول به تدریس نرم افزارهای کارل دراو و فتو شاپ هستم و مدرک مربیگری آفیس رو هم دارم ولی حوصله تدریسش رو ندارم. در مورد خیلی از نرم افزارهای گرافیکی دیگر هم به اندازه درس دادن تبحر دارم. دو سه سالی هم هست که فرونت پیج و دریم ویور درس می دم اما الآن خیلی علاقه مند شدم که php رو هم یاد بگیرم ولی با تحقیقاتی که کردم بازار کار asp.net بهتر. البته همه مسئولین شعار می دن که به دلیل رایگان بودن سیستم عامل لینوکس و زبان php همه باید به این سو پیش بریم. توی این شماره روزناه بایت خراسان هم چند تا از اساتید برجسته دانشگاه صنعتی شریف به اینکه باید لینوکس را جایگزین کنیم اشاره کرده بودن. اما آنچنان asp.net و ویندوز را چسبیدند که همه این حرفها فقط شعاری پیش نیست و شاید تا 10 سال دیگر هم php جایی در دولت ما نداشته باشد.

من فکر می کنم دلیلش اینه که در دانشگاه های ما asp.net درس داده میشه که موجب شده متخصصین این زبان خیلی بیشتر از php باشه و پشتیبانی سایتهای معتبر با خیال راحت تری صورت بگیره. و همه به ویندوز عادت کردند و میترسند که عوضش کنند آخه لینوکس هم سخت تر هست هم باید از ابتدا شروع کرد چون هیچ ربطی به ویندوز نداره و ...

Zanguei

Member
سلام دوست عزیز
خیلی ممنون از مطالبت خوبتون
1. گفتید تکنولوژی هایمطرح در سطح بین الملل منابع دارند. احسنت من هم منظورم همین سطح بود. وقتی من میگم کتاب لازم هست و نباید منکر اون شد منظور من این نیست که کتاب های آقای جعفرنژاد رو بخونید. بازه کتاب شامل کتاب های زبان اصلی مثل انشارات Wiley که با نام Bible معروف هستند و یا انتشارات O'Rellly و خیلی از انتشارات های معروف دیگری هم است که اکثرا کتاب هایشان را توسعه دهندگان همان زبان ها می نویسند نه ترجمه و تالیف آقای جعفرنژاد عزیز. البته ایشون زیاد زحمت می کشند اما خوب من هم برام سخت هست که باور داشته باشم ایشون به همه اینها تسلط دارند که البته گاها نتیجه آن هم در کتابهای مختلف مشخص است. من اصلا حرفی از تحصیلات آکادمیک نزدم و نظرم در این مورد با شما یکی است. تحصیلات آکادمیک خود من هم در رشته رایانه و یا فناوری اطلاعات نیست و درست مثل شما من هم خیلی از سرفصل های حاضر دروس دانشگاه و خیلی از اساتید بی سواد آن را قبول ندارم. من هم بیشتر کتابهایی که مطالعه می کنم به زبان اصلی هستند و در همین نمایشگاه بین المللی کتاب که اخیرا هم برگزار شد 4 کتاب به زبان اصلی تهیه کردم که مبلغ 140 دلار قیمت آنها شد. خوب البته سعی کردم کمی صرفه جویی کنم و گرنه لیست کتابهای لاتینی که در نظر داشتم بخرم به 10 تا میرسید. علتش هم این است که کتاب های ترجمه شده با تالیف شده حاضر رو قبول ندارم و کم پیدا میشه انتشارانی که کتابهای تقریبا خوبی داشته باشه. شاید انتشارات نص و یا گروه پژوهشی ساحر که البته فکر کنم جدیدا داره زیاده روی می کنه و داره بیشتر پولکی میشه تا علمی. در ضمن در مورد استاد هم من نظر خاصی تدادم چرا که اساتید خوب هم در زمینه فناوری اطلاعات بسیار کم داریم و همانطور که گفتم بهترین استاد همان کتاب است و بعد اینترنت. حالا میتونید کتابها رو از اینترنت دانلود کنید. مثل سایت: http://www.dbebooks.in
امیدوارم سوء تفاهمات هم برطرف شده باشه.
موفق باشید - زنگوئی

Mikhak

Active Member
ولی با تحقیقاتی که کردم بازار کار asp.net بهتر.
به نظرم فکر نکنم بشه بازار کار این دوتا رو با هم مقایسه کرد یعنی خوب نیست مقایسه کنیم ولی این صفحه رو هم اگه اینجا نگا کنین متوجه میشین که 80% متخصص php لازم دارن .... البته asp.net هم بازار کار خیلی متفاوت و خوبی داره ولی گفتم بهتره مقایسه نکنیم

همه مسئولین شعار می دن که به دلیل رایگان بودن سیستم عامل لینوکس و زبان php همه باید به این سو پیش بری
متاسفانه مسئولین هم مثل من هیچی حالیشون نیست .. رایگان بودن با آزاد بودن فرق داره ... درسته بابت اون هیچ پولی پرداخت نمیکنیم ولی به قول مثال معروف free به معنای free beer یعنی نوشیدنی آزاد نیست . در اینجا free به معنی free speech یعنی گفتگوی آزاد , یعنی آزادی عمل ,آزادی فکر ,آزادی طرح , آزادی عقیده و ....

آخه لینوکس هم سخت تر هست هم باید از ابتدا شروع کرد چون هیچ ربطی به ویندوز نداره و ...

overallc.gif

این تصویر ماله سایت netcraft هست که میشه گفت جزو یکی از معتبرتین سایت های اینترنتی در مورد کلا server هستش.

اتفاقا بسیار بسیار راحت و شیرینه ,سختیش به این لحاظه که برامون ناشناختست.... عکس بالا نشون میده که لینوکس نسبت به ویندوز چقدر پیشرفت کرده و داره پیشرفت میکنه والان چند ساله که خط آبی نمودار ماله لینوکسه....

کم پیدا میشه انتشارانی که کتابهای تقریبا خوبی داشته باشه. شاید انتشارات نص و یا گروه پژوهشی ساحر
بله میشه گفت تقریبا این دوتایی که شما گفتین نسبت به بقیه خیلی عالیه ولی
اولین کتابی که در مورد php و همچنین asp ترجمه کردن مال انتشارات SAMS بوده که دقیقا تحت الفظی ترجمه شده و باور کنین حتی اگه تو انگلیسی فقط hello رو یکی بلد باشه خیلی راحت و روان میتونه از مطالب خود کتاب SAMS استفاده های بهتری داشته باشه...فقط یه سطر از اون رو اینجا مینویسم که در مورد Regular Expressions هست ...
؟x با هر رشته حاوی تعداد صفر یا بیشتر از x مطابقت می کند.(انتشارات ساحر --- php 4 --- صفحه 277 -- سطر پنجم)

از اینترنت دانلود کنید. مثل سایت: http://www.dbebooks.in
امیدوارم سوء تفاهمات هم برطرف شده باشه.

تشکر بابت سایتی که معرفی کردی
در مورد سوء تفاهم هم کدوم سوء تفاهم ... البته بهت حق میدم من کلا یه کم تند حرف میزنم ولی باور کن اصلا سوء تفاهمی این وسط نیست خیلیم مخلصیم اصلا هم دوست ندارم کسی رو با حرفام ناراحت کنم فقط دوست دارم از یه همچین بحث هایی بتونم نتایج جدیدتری بگیرم.....
--------------------
سینا

Zanguei

Member
سلامی دوباره
منظورم در مورد سوء تفاهمات همین بحث کتاب بود که شما کتابهای ایرانی رو می گفتید و من تمام کتابها و به خصوص زبان اصلی منظورم بود.
اما در مورد اون نمودار هم باید بگم که درسته که آمار سیستم عامل لینوکس و وب سرور Apache برای میزبانی سایتها خیلی بیشتر از سایرین است اما این نمودار متاسفانه داره نشون میده که آمار استفاده از لینوکس و آپاچی جدیدا رو به کاهش و آمار استفاده از ویندوز و IIS رو به افزایش است. امیدوارم که این آمار و اطلاعات چندان واقعی نباشه.
اما در مورد آزاد و free من حرفه شما رو تا حدی قبول دارم اما همین Open Source بودن و قوانین GNU باعث کاهش و یا رایگان بودن محصولات تحت نظر این قانون شده که البته بیشتر هزینه آنها در پشتیبانی جبران خواهد شد. مثلا در زمینه همین لینوکس میبینیم که نسخه Suse آن پولی است چرا که بعضی از نرم افزارهای مورد استفاده در آن از این قانون استفاده نمی کنند و همینطور پول پشتیبانی و بروز رسانی آن ها از خریدار گرفته میشه. همینطور لینوکس شریف خودمون که آوازش رو همه شنیدن و برای خرید اون هم مبلغی دریافت میشه. اما نسخه OpenSuse همان شرکت Novel به صورت کاملا رایگان ارائه میشه اما خدمات نسخه Enterprise رو نداره در حالیکه همیشه هم بروز میشه.
به هر حال آن مسؤولین هم تا حدی درست متوجه شده اند اما نه همه مطلب رو و فقط اون قسمتی که به نفع خودشون هست رو فهمیدن و این هم به دلیل این هست که کارشناسان فناوری اطلاعات دولتی ما بسیار اندک هستند و اون مقدار هم دارای تخصص کافی نمی باشند و این هم دلیلی است بر استفاده از ASP.NET. البته امیدوارم این حرفم موجبات ناراحتی دوستی رو فراهم نکنه. بذارید به حساب یک شوخی.
متشکرم - زنگوئی

nekooee2

Member
جالب اینجاست مدیر بخش فن آوری و اطلاعات در مساحبه اش گفته باید از سیستم عامل لینوکس استفاده کنیم و همچنین اشاره کرده که سرور شرکت مایکروسافت لینوکس است (منبع: آخرین شماره روزنامه بایت خراسان- البته من که نگاه کردم ویندوز بود!!) و این در حالی که سایت فن آوری و اطلاعات با asp.net نوشته شده!!!!!!

میشه به یکی بگی خلاف نکن و لی خودت آخر خلاف باشی؟؟؟

نگاهی به عکس زیر بندازین:
2008-06-12_174457.jpg

میتونید کتابها رو از اینترنت دانلود کنید. مثل سایت: [URL]http://www.dbebooks.in[/URL]

از سایتی که معرفی کردید خیلی ممنون ولی کتابها را توی سایت http://www.paid4share.net آپلود کرده که متاسفانه قابلیت دانلود مستقیم رو نداره و با این اینترنت و رفتن برق های پی در پی نمیشه حجم زیاد دانلود کرد سایتی که لینک مستقیم بده نمیشناسین؟ یک مشکل دیگر هم که بود من گزینه سرچی در سایت ندیدم هر چند صفحه هم که دیدم اثری از php نبود و همه کتابها مربوط به asp.net بود​

آخرین ویرایش:

Zanguei

Member
از سایتی که معرفی کردید خیلی ممنون ولی کتابها را توی سایت http://www.paid4share.net آپلود کرده که متاسفانه قابلیت دانلود مستقیم رو نداره و با این اینترنت و رفتن برق های پی در پی نمیشه حجم زیاد دانلود کرد سایتی که لینک مستقیم بده نمیشناسین؟ یک مشکل دیگر هم که بود من گزینه سرچی در سایت ندیدم هر چند صفحه هم که دیدم اثری از php نبود و همه کتابها مربوط به asp.net بود
بالای صفحه سمت راست و زیر بنر مربوط به جستجو هست یک باکس هست که جلوش علامت ذره بین هم داره اما میتونید از دسته بندی ها هم استفاده کنید. مثلا:
http://www.dbebooks.in/ebooks/computers__internet/web_development
http://www.dbebooks.in/ebooks/computers__internet/programming
http://www.dbebooks.in/ebooks/computers__internet/databases
http://www.dbebooks.in/ebooks/computers__internet/graphic_design
اینم صفحه جستجو:
http://www.dbebooks.in/index.php?do=search
در ضمن اینکه برای دانلود حق با شماست من چون خودم از ADSL استفاده می کنم این مشکل رو تا حالا حس نکرده بودم.
موفق باشید. زنگوئی

آخرین ویرایش:

ehsandalir

Member
دوست من
من طراح سیستم مدیریت محتوای جت هستم که به زبان ASP هست و بصورت کامل به مزیتها و معایت هر دو زبان واقفم به شما توصیه می کنم که زبان Php رو یاد بگیرید بدلایل زیادی که خدمتتون عرض می کنم :
اول از همه قیمت مناسب سرویس دهندگان لینوکس
اپن سورس بودن PHP ، شما توی اینترنت کافیه یک جستجوی کوچیک انجام بدین تا هر سورس کدی که می خواهید بدست بیارید بدون صرف کوچکترین هزینه
عمومیت بیشتر
سرعت بالاتر
و از همه مهمتر تقاضای بازار

behbood

Member
انصاف كنيد!

هر كي اينجا مطلب نوشته از چيزي كه بلده تعريف كرده و تو سر چيزي زده كه هيچ اطلاعاي ازش نداره زده... عزيزان بهترين مقايسه اي كه بين PHP و ASP.Net ميشه كرد رو در وبلاگم نوشتم: http://bilgisayar.ir/post/microsoft_aspnet_vs_opensource_php.aspx?lang=fa
حالا هركي غير از اين رو قبول داشت، كل سوادش زير سواله!!!

آخرین ویرایش:

yakoza

Well-Known Member
هر كي اينجا مطلب نوشته از چيزي كه بلده تعريف كرده و تو سر چيزي زده كه هيچ اطلاعاي ازش نداره زده... عزيزان بهترين مقايسه اي كه بين PHP و ASP.Net ميشه كرد رو در وبلاگم نوشتم: http://bilgisayar.ir/post/microsoft_...p.aspx?lang=fa
حالا هركي غير از اين رو قبول داشت، كل سوادش زير سواله!!!

من فکر میکنم شما یکطرفه به قضیه نگاه کردی و هدفت تخریب زبان محبوب php بود
مخصوصا تو جدا کردن منطق برنامه از طرح که گفتید تو php نمیشه این کار رو کرد :D
لینک زیر رو نگاه بنداز

http://forum.iranphp.org/thread-9.html

جدیدترین ارسال ها

بالا