آقا مجيد :PHP يا ASP ؟

alijan

Member
با سلام
اگه بخوام يه زبان Server side خوب با قابليت هاي بيشتر رو براي يادگيري انتخاب كنم ، چي رو پيشنهاد مي كنيد . PHP يا ASP :?: :?:
آقا مجيد ، اگه ممكنه در مورد PHP و محاسنش يه كمي توضيح بدين. ظاهرا سرورهايي كه با لينوكس كار مي كنند ، ASP رو ساپورت نمي كنند، ولي PHP رو مي تونند.
با تشكر :wink:

iRWEBDES

Active Member
alijan گفت:
با سلام
اگه بخوام يه زبان Server side خوب با قابليت هاي بيشتر رو براي يادگيري انتخاب كنم ، چي رو پيشنهاد مي كنيد . PHP يا ASP :?: :?:
آقا مجيد ، اگه ممكنه در مورد PHP و محاسنش يه كمي توضيح بدين. ظاهرا سرورهايي كه با لينوكس كار مي كنند ، ASP رو ساپورت نمي كنند، ولي PHP رو مي تونند.
با تشكر :wink:
اينجا دوستان ديگري هم به جز آقا مجيد هستند
فقط اين رو بهت مبگم كه php هم آسون تر هم كرآمد تر و هم ... از asp هستش
بله لينوكس به هيچ وجه asp و asp.net رو ساپورت نميكنه
اما php رو خيلي خوب و بدون نقص ساپورت ميكنه

مهرداد كوهي

omidak

Active Member
سلام:
فقط اين رو بهت مبگم كه php هم آسون تر هم كرآمد تر و هم ... از asp هستش
بله لينوكس به هيچ وجه asp و asp.net رو ساپورت نميكنه
از ASP کار امد تره؟
ماشالا
ببخشید ها بقول استاد دانشگاه امون به جهنم که Linux Support اش نمیکنه :lol: :lol:
حالا مثلاً Linux خیلی کارش درسته؟ :lol: :lol: :lol: :lol:
وقطی Server2003 هست کی میره سراغ اون سیستم در پیتیه Linux؟

مسلماً ASP خیلی بهتر قوی تر و با Security خیلی بالا تر و سرعت و کیفیت بالا و خیلی قويتر بهترین است :wink:

Harry

New Member
اولا لينوكس هم ASP رو ساپورت ميكنه ولي نه به صورت ديفالت!!
من PHP رو به صورت كامل بلدم و ASP.NET رو بهتر بلدم قبول دارم كه ASP.NET قوي تره ولي به هيچ صورتي سريع تر از پي اچ پي نيست.
در ضمن جهت اطلاع بعضي ASP از رده خارج شده و ديگه حتي پشتيباني هم نميشه :!:

omidak

Active Member
سلام
محكم نزدم كه خيلي آروم زدم :lol:

دوسته ديگمون...
برايه اثبات اون جوك اتون شماي بيايد اين كار رو انجام بيديد معلوم ميشه: :lol: :lol:
کد:
        Dim MArr(5000, 5000), x, g As Int16,Count1 As Date = Now
        For x = 1 To 5000
            For g = 1 To 5000
                MArr(x, g) = 5
            Next
        Next
       Console.Write(Now & "  -  " &  Count1)
برایه PHP ایش هم خودتون تبدیل کنید... :lol: :lol: :lol: :lol:

alijan

Member
با سلام

Harry گفته :
اولا لينوكس هم ASP رو ساپورت ميكنه ولي نه به صورت ديفالت!!

ميشه روش ساپورت لينوكس از ASP رو بگين چطوريه :?: :?: :!:

با تشكر

m_ziba

Member
من هم با علي جان موافقم.
هر كس كمترين اطلاعي راجع به ASP داشته باشه مي دونه كه شركت مايكروسافت اين زبان رو طوري طراحي كرده كه فقط روي windows بتونه جواب بده.
و همين طور هر كس كمترين اطلاعي راجع به Linuxداره هم مي دونه كه ASPرو ساپورت نميكنه. :lol: :lol:

و اما در جواب اميدك:منظورتون از اين كدي كه نوشتين چيه؟! :p

و اما عقيده خودم: به نظر من چون در ايران ASPبهتر از PHPجا افتاده و برنامه نويسان وب بيشتر از اين زبان استفاده مي كنن منASP هم رو ترجيح مي دم .(البته حالا ديگه جاشو ASP .netبه داد)
بعد هم وقتي همه چي اين وسط مايكروسافتيه windows, database(acssess,SQL Server) اين وسطphp ساز مخالف مي زنه.

qmars

Member
با سلام
اولا از دوستان خواهش مي كنم با مطالعه ي بيشتري صحبت كنند
در جواب دوست آخر كه گفته اند هر كس كمترين اطلاعاتي از لينوكس داشته باشد مي داند كه ....
عرض كنم كه الان حدودا يك سال كه تحت پروژه اي به نام مونو دات نت تحت لينوكس اجرا مي شود كه كار خود لينوكسيا است
اما در مورد يكي ديگر از دوستانمون كه ميگن استادمون گفته فلان عرض كنم كه استاد شما مسلما تا به حال اسم مسابقه ي شبيه سازي فوتبال هم به گوششان نخورده كه اينگونه مي فرمايند در روبوكاپ جهاني اصلا ويندوز را تحويل نمي گيرند و در كل هم براي كار جدي مناسب نيست
اما مقايسه:به نظر من هم دات نت محصول خوبي است اما امان از اين ويندوز و آي آي اس(چقدر فارسيش ضايع است) كه واقعا دات نت رو خراب كرده در كل جفتشون خوبند ولي سرعت پي اچ پي تحت لينوكس به مراتب بيشتره ولي اي اس پي دات نت هم خيلي خوبه
ضمن اينكه جي اس پي رو هم فراموش نكنين
در پايان مي بخشيد اگر غلط تايپي داشتم

m_ziba

Member
حرف شما كاملاْ درست.
ببخشيد كه من بدون اطلاعات كامل حرف زدم.
ولي اين رو از من بپذيريد كه در ايران(به كل در خاورميانه) چون براي ويندوز پول نمي دن لينوكس چندان طرفداري نداره.
من به چشم خودم بچه هاي آز لينوكس رو مي ديدم كه همين كه دكتر مي رفت بيرون فوري لاگ آت مي كردن و از ويندوز بالا مي اومدن.
وقتي هم كه من دليلش رو مي پرسيدم مي گفتن كه ما با لينوكس راحت نيستيم براي پروژه هامون مشكل پيش مي ياد. چون اديتوراي وب نداره...
خيلي هاشون هم كه مي خواستن لابد با زبان هاي visual برنامه بنويسن...
خلاصه اينو مطمپنم كه تو ايران حالا حالا ها ويندوز جاي خودش رو به لينوكس نمي ده.
و دليل اصلي برتري يافتن لينوكس بر ويندوز در اروپا هم به خاطر opensource بودنشه.(رايگان)

به هر حال از اين حرفها گزشته PHP رو ويندوز هم اجرا مي ده من خودم با هاش برنامه نوشتم و جواب خوبي هم داده. اما باز هم به همون دلايلي كه گفتم ASP.net رو ترجيح مي دم.

راستي به سوالي كه من راجع به روتين seach پرسيدم لطفاْ جواب بدين.

qmars

Member
با سلام
تا حدودي حق با شماست
اما به قول معروف هر كه ....... جور هندوستان كشد(زياد بود وقت مي گرقت!!!!)
اما خوب لينوكس آن قدر هم سخت نيست كه كلا بي خيالش بشيم
در ضمن اگر اون ژست قبلي من بهتون بر خورد معذرت مي خوام
در هر حال اين وسط جاوا نقش مهمي دارد چون روي همه ي پلتفرم ها اجرا مي شود
با تشكر

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

آقا ما هم كيم ابراز وجود كنيم :lol:

آقا اوي اينكه يك برنامه روي لينوكس نصب ميشه كه ASP رو ساپورت ميكنه به نام Chili Soft از محصولات SUN كه لايسنس اون حدود 600 دلار هستش..

دوم اينكه سيستم عامل ملي ايران داره ميشه لينوكس

سوم اينكه شما فقط دوتا زبان برنامه نويسي رو با هم مقايسه نكنيد.. كسي كه بخواد برنامه نويس حرفه اي بشه و برنامه هاي كاربردي بنويسه تمام جهات رو در نظر ميگيره.. ممكنه ( و مطمئنا همينطوره) كه ASP.NET از PHP قوي تر باشه (تنها دليلش هم اينه كه خيلي راحت ميتونيد با API ها ويندوز كار كنيد و خيلي كارهاي حرفه اي ميشه باهاش كرد اما اينجوري مشكلش اينه كه تك منظوره ميشه و فقط روي ويندوز كار ميكنه) اما شما حساب اينو هم بكنيد كه سرور اين لينوكسه با آپاچي اون ويندوزه با IIS (كه ويندوز قربونش برم دو هزارتا باگ داره تا باگشو بخوان بگيرن نصف اينترنت ميخوابه مثل قضيه اي كه 9 تا از بك بونها اينترنت بخاطر مشكل امنيتي SQL Server براي مدتي از كار افتادند)

البته به نظر من PHP از ASP قوي تره و ASP.NET از PHP قويتره (دليلشو گفتم)

اما خوبي كه PHP داره اينه كه رو به پيشرفته و همونطوري هم كه در اخبارها ميشنويم الان بد جوري دارن از برنامه هاي سرچشمه باز !!!! (OPEN SOURCE) حمايت ميكنند..

مجيد

omidak

Active Member
سلام:
-m_ziba:
منظورم اين بود كه كد رو در ASPو PHP امتحان کنید ... ببنید کدوم زمان بیشتری برایه اجرا شدن برنامه میبره..
من امتحان کردم و میگم:
PHP = 3سانیه
ASP= 1 سانیه
دقیق اشو میخوایید:
php 3860milisec
asp 1001milisec
.net 350milisec
این درجواب دوستانی که میگن PHP سریع تره :lol: :lol:
-qmars:
ببخشید من در دبی زندگی میکنم و در دانشگاه AUD درس میخونم ... که میدونید دانشکاه American و جزو معتبر ترین دانشگاه ها هستش... پس لازمه بگم شما به استاد من یکی گیر نده که دیگه داستان به جوک کشیده میشه... :lol:
شما معلومه که جهان رو هم گشتی ... ماشا 999999999999 ماشالا :lol:
ببخشید چیچی اش ضایع اس؟ :lol: و .Net رو خراب کرده؟ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
چه باحالی تو :lol: :lol: :lol: :lol:
-آقا Majid گل...
آقا مجید حالا اگر من 1 برنامه نوشتم که نخواستم Source اشو بدم چی؟ :roll:

در کل به نظر من PHP خیلی خیلی خیلی خیلی خفن نسبت به .Net جوجه است... :wink:
از همه لحاظ... Compiler اش هم که دیگه.... 8O :lol:

oxygenws

Active Member
سلام،

من عضو انجمن iranphp.net هستم... اومدم اینجا و پیام های دوستان رو دیدم و ترجیح دادم توضیحاتی خدمت دوستان عرض کنم.

1- لینوکس هم asp و هم asp.net رو پشتیبانی می کنه.
www.apache-asp.org
www.go-mono.com
www.chilisoft.com
یه بستهء دیگه هم از gnu بود که الان آدرسش رو یادم نیست (برای asp.net)

2- نسخهء رایگانی برای پشتیبانی asp وجود داره که همان apache-asp هستش. برای نمونه می تونید صفحهء زیر رو که یک برنامهء ساده است تست کنید: www.oxygenws.com/0.asp

3- از بعضی دوستان که نادانسته از ویندوز طرفداری می کنند خواهش می کنم به سایت ها و نشریات معتبر و بی طرف نگاهی بیندازند. به کرم ها و سوراخ هایی که هر روز از ویندوز کشف می شه که یه زمانی برای جاسوسی از سیستم های خونگی و سرورها توشون گذاشته شده...

4- این مورد که می گم رو الکی نگیرید... اون آقایی که آمار از سرعت این برنامه ها دادند احتمالا اشکالاتی در نصب php خود داشتند. مثلا php رو از طریق installer نصب کردند و احتمال بسیار زیاد با روش CGI!!!!!!

5- دنیابی آینده دست open source خواهد بود.

6- بله در ویندوز همه چی مایکروسافتی هست ولی در لینوکس هیچی مایکروسافتی نیست! و ویندوز سیستم عاملی هستش که به درد سرور نمی خوره. در لینوکس پایگاه داده های فوق العاده ای داریم مثل MySQL که رایگان هم هستش. اگر در مورد MySQL و قدرتش شک دارید یه سر به آمار یکی از معروفترین نشریات بین المللی در آدرس http://www.eweek.com/article2/0,4149,293,00.asp بزنید. دیگه فکر نکنم لازم باشه بسیاری از نرم افزارهای تحت لینوکس رو بگم که کاربرد اصلیشون توی این سیستم عامل هستش.

7- دلیل برتری یافتن لینوکس رایگان بودنش نیست. شاید دلیل اولیه رشدش همین بوده ولی الان سرویس های بسیار عالی ای است که در لینوکس وجود داره. کافیه یک کم بچشینش و ازش نترسین. مطمئن باشید خوشتون خواهد آمد. (من خودم هم از ویندوز به لینوکس پریدم!)

8- لینوکسی که الان موجود هست در اکثر نگارش هاش چندان به درد کامپیوتر های خونگی و بازی نمی خوره ولی برای کار های بزرگ و سرور ها خرف اول رو می زنه. در ضمن نگارش های بسیار جذاب و جالبی از لینوکس هست مثل suse

9- مطمئن نباشید که در ایران ویندوز جاش رو با لینوکس عوض نکنه... سیستم عامل ملی لینوکس شده، تا چند وقت دیگه حق کپی در ایران اجباری می شه و این رو هم یادتون نره که ویندوز برای سیستم های خونگی عالیه ولی سرور اصلا.

10- من با qmars موافقم. کاربران ایرانی کمی تنبل شده اند و از تغییر می ترسند. نگران نباشید، لینوکس گاز نمی گیره. یک کم که باهاش باشید، می بینید که بسیار مهربون هستش :)

11- آقای امیدک! لطفا اینقدر تعصبی به قضیه نگاه نکنید و دلایل الکی نیاورید. اینکه نصب یک برنامه حدود 2 ساعت طول بکشه دلیل بر برتری اون نیست. از همهء دوستان می خوام که مقایسه ای بین سرعت سایت ایشان و سایت اینجانب انجام بدهند:
http://www.omid.uni.cc
http://www.oxygenws.com
از شما هم می خوام که source همان برنامه ای که در سیستم خودتان اجرا کردید را به من بدهید با source برنامهء asp تا من در لینوکس اجرا کنم و نتیجه را اینجا بنویسم. اگر موافقت کردید فایل ها را بالاگذاری می کنم و لینک دو صفحه را نیز در اینجا خواهم گذاشت تا دوستان خودشان قاضی باشد :)

12- آقا مجید، واقعا کار کردن با API های ویندوز یه حسن به حساب میاد؟؟ که باعث برتری هم بشه؟؟ ارتباط با API خود شامل صرف هزینه و زمان هستش ولی هستهء ساخت یافتهء php این اتلاف وقت ها را ندارد. البته برای کار کردن تحت سرور های ضعیف و گرون ویندوز بهترین زبان هستش.

13- بد نیست یه سری به سایت دانشگاه http://www.aud.edu بزنیم. ببینیم مایکروسافتی هست یا نه. جالب اینکه سایت خود دانشگاه، لینوکس و آپاچی داره!!!!!

موفق باشید، امید

qmars

Member
با سلام
بسيار متشكر از توضيحات oxygenws
دستت درد نكنه عالي بود
و با تشكر از آقا مجيد
اما در جواب دوستمان كه در دبي زندگي مي كنند(خوش مي گذره؟)
من كاري ندارم شما كجا درس مي خوانيد حتي اگر در ام آي تي هم درس بخونين يحث من سر چيز ديگريست
اين مسلم است كه لينوكس از ويندوز 2003 بهتر است
حال نظر استاد شما هم محترم است
باز هم به روبو كاپ رجوع مي كنم كه يكي از معتبرترين مجمع هاي جهان است
جالب است بدانيد كه در آنجا به ويندوزي ها مي خندند
من خودم تا 3 ماه پيش دات نت كار بودم خيلي هم حرفه اي ولي .....
آي آي اس هم به طور جدي مشكل داره و اين بديهيه
از اين به بعد هم زياد نخند كه براي بشريت مشكل درست مي شه جدا
با تشكر از همه ي دوستان

omidak

Active Member
سلام:
-qmars:
بابا من اصلاً نميفهمم چي داريد ميگيد...
بجز چند چيز خنده دار...
ميگيد IIS ام مشکل داشت بیخیال windows شدم... :lol: :lol:
آقا ببخشید اگه میشه من با شما بحث نکنم... البته منظور بدی ندارم... خیلی شرمنده... :oops:

-oxygenws:
1. چه بهتر... ممنون
2. بله کاملاً درسته:
3 عزیزم من ندانسته کاری نمیکنم... من حداقلاً 10 ساله که برنامه نویسی میکنم... و تقریباً متمانم که اون موقع شما Computer هم نداشتید... اون موقع که Unix که پرژه 1 دانشجو بود وو با موفقیت روبرو شد... بد جوری تو دهن Microsft زد... و بعد اش هم با غلدری تمام پیشنهاد همکاری با Mirocosft رو رد کرد.... و 1000 چیز دیگه... اینو گفتم که بدونید ندانسته نیست...
و دلیل اینکه کرم و ویروس هایه Windows زیاد هستش ... بعلت محبوبیت و 1000 چیز دیگه کاربران Windows خیلی خیلی بالا هستن که Linux او خواب و رویا هاش هم فکر نخواهد کر که این مقدار کاربر داشته باشه...و مصلماً Virus نویس ها و Hacker ها به فکر نفوز در Windows هستن چون بازار گرم تری داره... و همچنین Linux از لحاظ Security بوغ میزنه... خودم تاحالا 9999999 بار حک اش کردم.... سه سوت... و همچنین هیچ آدم عاقلی حاظر نیست راهتی و کیفیت کار Windows رو ول کنه و بره سراغ اون Linux که اینه سیاه چال میمونه....
4.من رویه کامپوتر ام PHP ندارم این رو رویه 1 سرور خیلی توپ امتحان کردم... که p3 Dual بود...
خالی هم بود...و حالا من باید بگم که اگر شما در ASP مشکلی دید اشکال از IIS اتون بوده...
5.این واقعاً یک جوکه... دنیا داره همین طور به سمت Security یه بالا تر میره....
6.اگر برنامه نویسی کار کرده باشید متوجه میشید که تعداد زیادی از فایل هایه ویندز در API هایه Linux وجود داره که حرف شما رو رد میکنه... همچنین شما طبق چه دلیلی میگید Windows بدرد Server نمیخوره؟ حالا خوبه که Server2003 قوی ترین Server دنیا شناخته شد ها...
حداقلاً بقول خودتون به مقالاته بی طرف سری بزنید
7. حرفتون رو متوجه نشدم . ببخشید... اگه بشه واضحتر بگید...
8. من تمام اون ها رو دیدم و خیلی نقص درشون هست... و بدرد هیچ کاری نمیخوره...
9. ببخشید وارد بحث سیاسی نمیشم . اما این مملکت کجاش درسته که این یکیش درست باشه؟ مثلماً 1 سری افراد بی سواد ( طبق معمول ) این برنامه رو چیدن...
10. کاربران ایرانی سخت کار ترین هم هستن... والا این چیزیه که من دیدم...
11.من تعسبی به قزیه نیگاه نمیکنم... شما سرعت اجرا رو بر چی میبینید؟ در ضمن سرور اون بلاگ بر رویه WebMatrixHosting هستش که همون طور که میدونید بیش از 100000 User داره... و شما چه انتظاری از BandWidth اون دارید... من 3 سایت بهتر بهتون معرفی میکنم :lol: :
همون طور که میدونید از سال 2000 برایه آزمایش .Net سیستم هایه 3 سایت بزرگ به .Net تبدیل شدن که امکان نداره کسی اونها رو نشناسه: :lol:
yahoo
MSN
Google
راستی ممنونم که به بلاگم سر زدید :lol: :oops:
12. به حساب نمیاد؟ میشه بگید چرا؟ این 1 خورده به جوک میرفت ها... . صرف هزینه و زمان؟ 8O سرور ضعیف؟
13. سیستم کل Emirates بر رویه Linux هستش که دیگه گرییه مردم رو درآورده . هر بار هم بهش Connect میشیم 9989895645 تا ویروس میاد....
اینم سایت لگن اشون(که مرده شور اشون و ببرن...):
Emirates
شما برو ببین از قیمتهاش میفهمی که اینه چی کارن... :lol: و همچنین اینکه در Emirates کسی اجازه نسب سرور نداره... :lol:

امیدوارم که قانع بشی...
و 1 چیز دیگه... خواهش میکنم شما به Linux و PHP و اون آتواشقالا تعصبی نیگاه نکنید... :roll:
باور کنید ... اون موقع که لینوکس اومد من تا مدت ها به Windows فش میدادم :lol: اما الان دیگه روشو کم کرد... حالاحالا ها مونده به گرد ماکروسافت برسه... باور کن...
اون تیم و اون تشکیلاتی که Mirosoft داره... واقعاً.... :roll:

oxygenws

Active Member
سلام،

خوب فقط مواردی رو می گم که مهم تره یا سرش اختلاف وجود داره.... :)

4- درسته که مشکل ASP فقط IIS هستش ولی مگر ASP جای دیگه ای هم اجرا می شه؟؟؟
5- البته این تنها چیزی نیست که دنیا به سمتش می ره و من هم با این موافقم ولی این رو بدونید که دنیا به سمت تعداد سوراخ های بیشتر که نمی ره!!!
6- ببخشید، اگر امکان داره یک نمونه مرجع معتبر معرفی کنید. (و البته بی طرف)
7- روی صحبت من با آقا/خانم m_ziba بود. لطفا پیام ایشان را مطالعه کنید.
8- :) موفق باشید. جدا نمی دونم چی بگم. ولی مطمئنم که در ویندوز هیچ نقصی نیست!!! نه نقص نه سوراخ!!! یه سوال از شما که تمام نگارش های لینوکس رو دیدید، می تونید بگید چند نگارش وجود داره؟؟ امیدوارم قبلش توی اینترنت جستجو نکنید :)
9- مممممم، ممکن نیست یکی از این افراد من باشم؟؟؟؟ :wink:
10- نمی دونم والا... من این حرف های شما رو قبول نمی کنم مگر سندی بیارید. و لطف کنید در مورد msn که کلا مایکروسافتی است صحبت نکنید چون تفاوت بسیار بسیار زیادی بین سرعت اون با بسیاری از سرور های میل وجود داره. من سندی برای علاقهء بسیار شدید یاهو برای تغییر زبانش از Yscript به PHP دارم. (ولی نمی دونم که این اتفاق افتاده تا الان یا نه، فکر کنم مرحلهء تست باشه) این رو هم بگم که زبان یاهو yscript هستش که زبانی فقط مخصوص خود یاهو می باشد.
13- جالبه که اماراتی ها هم مثل دولت مردان ایرانی نمی دونند چه سیستم عاملی انتخاب کنند. به هر حال شما هم توی همون امارات درس می خونید. پس اگر دولت مردان...... (با توجه به شمارهء 9 در جواب آقای امیدک)
14- (جدید) فکر نمی کنی روش تشخیص سرعت PHP و ASP و ASP.net ای که مطرح کردید کمی دقیق نباشه؟؟؟ اون پردازش بیشتر از اینکه به زبان مربوط بشه به ماشین مربوط می شه و همونجور که گفتید حتی ماشین هایی که شما asp و php رو روشون اجرا کردید متفاوت بودند!!! اونوقت چطور می شه به این آمار توجه کرد؟؟ شاید بهترین نتیجه گیری رو بشه از سرور هایی مثل yahoo و msn بگیرید... به نظر شما کدام سریع تر می باشد؟؟؟ مطمئن باشید yahoo از ویندوز استفاده نخواهد کرد :)

توضیح: من هم از 10-12 سال پیش کامپیوتر داشتم :wink: و همین الان هم تحت ویندوز دارم این نامه رو می نویسم و حداقل 4 سال هستش که به طور تخصصی دارم سایت طراحی و برنامه نویسی می کنم و تا همین الان با ویندوز کار می کنم، ولی این رو هم می گم که اگر تحت سرور برنامه می نویسید وقتتون رو روی ویندوز حروم نکنید. بیاید به سمت لینوکس، دنیای بسیار بزرگ و متفاوتی پیش رو خواهید داشت (یه لحظه حس کردم "مبعوث" شدم و دارم از "معاد" صحبت می کنم!!!) یا ایها الذین آمنو.... :lol:

یه مورد دیگه اینکه: "مطمئنا تمامی فکرهای برنامه نویسی دنیا اشتباه نمی کنند." open source رو، دنیا جلو می بره. کسانی که دنبال پول نیستند، کسانی که با عشق میان جلو، کسانی که تحت یک دولت، سیستم عامل نمی دن، کسانی که با جرات source برنامه هاشون رو به نمایش می ذارن (تا شاید مایکروسافت بدزده!!!) و نگران نیستند که مردم بفهمند که آیا سوراخ و backdoor ای توی برنامه شون هست یا نه. مایکروسافت به خاطر جاسوسی هاش برای دولت آمریکا زنده مونده، به خاطر "درهای پشتی" ای که برای نفوذ روی سیستم عاملش می ذاره. با ویندوز محکومید دزدی از سیستمتون و سرورتون رو قبول کنید اما open source رو همه پیش می برند، همه. فکر نکردید این ویروس های جدید در ویندوز به خاطر "در های پشتی" در این سیستم عامل باشه؟؟ فکر نکردید این جریان لو رفتن سورس ویندوز باعث این اتفاقات شده باشه؟؟ فکر نکردید فروش سورس به شرکت معظم بورلند باعث این اتفاق ها شده باشه؟؟ حالا خودتون قضاوت کنید ویندوز امن تر هستش یا لینوکس؟؟

موفق باشید، امید

m_ziba

Member
سلام به همه دوستان.
qmars, آقا من از اخلاق اينترنتي شما خوشم اومد. چاكرتيم! :lol:

omidak, از بعضي جدال بر انگيزيها ...

واما يك نكته تو پرانتز بگم خدمت آقا مجيد:
من اين پيغام بچه ها رو كه مي خوندم ديدم اين دوست آخرمان تاريخ عضويت و گذاشتن پيفامشان جمعه 3 بهمن است. در حالي كه من الان اين پيغام را روز پنج شنبه 2 بهمن دارم مي خوانم!
اين طور كه معلوم است سايت به آينده ها هم دسترسي دارد! :oops:

(البته محض شوخي عرض كردم . واقعاْ خسته نباشيد و دستتان درد نكند.)

m_ziba

Member
نوشته ايد: تمام ساعات و تاريخها بر حسب 10+ ساعت گرينويچ مي باشد .

طي يك حساب سر انگشتي فكر كنم بايد 6:30 ساعتتان را عقب بكشيد. :wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا