آقا مجيد :PHP يا ASP ؟

iranexplorer.net

Active Member
مقایسه شما مثل این می مونه که ازتون سوال کنند مادرتو بیشتر دوست داری یا پدرتو؟

خب معلومه که میگین هر دو. PHP یک سری مزایا داره و ASP.NET مزایای خاص خودش... دیگه چرا با هم جنگ می کنید که این یکی از اون بهتره و اون بره نابود شه ؟

مطمئنا کسانی می تونند در مورد PHP نظر صادقانه و عادلانه بدهند که تا حالا حداقل یک سایت دینامیک ساخته باشند و بدونند چه خصوصیات جالبی PHP داره.

در مورد لینوکس هم فقط کسانی اظهار نظر درست می کنند که شرکت ارائه دهنده اینترنت (ISP) داشته باشند اصلا لینوکس کار هستند و بلدن باهش کار کنند و می دونند چه قدرت بی نظیری در کنترل همه چیز داره. امکاناتی که لینوکس به مدیر شبکه میده، ویندوز حالا حالاها توی خواب هم نمی تونه سرویس دهی بده. (یک روز بیا پیش خودم بهت بگم چه کارایی لینوکس میتونه بکنه که ویندوز نمیتونه، بعد همه رو با هم جمع کنی، به اندازه موهای سرت میشه!)

[ از اول سال 2004 بیش از 200 سایت مورد حمله قرار گرفت که همه اونها سیستم عامل ویندوز داشتند / عامل حمله : وجود حفره نفوذی در IIS ] .

پس این نشون میده که فعلا بخاطر سرعت بالای PHP و امنیت Linux ، انتخابشون میتونه صحیح باشه.

من در مورد ASP.NET نمی تونم نظر بدم چون اصلا کار نکردم باهش اما شنیدم که کارایی های بالای مخصوص به خودش رو داره...

پس یادتون باشه دیگه سیب رو با گلابی مقایسه نکنیم :!:

در كل بحث مفيد و موثري بود و اگه بعد اين حرفا يه نظر سنجي ميشد پيدا كرد كه كدوم يك از اين دو زبان محبوبيت بيشتري دارن اونوقت بحث كامل و كاملتر ميشد و اگر يكي از دوستان يه نتيجه گيري از اين بحث بكنه خيلي خوب ميشه!!؟؟!!

omidak

Active Member
سلام:
-iranexplorer.net
خوب ما كه 10000 بار گفتيم حرفها رو از اول بخونيد....
شما نخونده اين حرفها رو زديد... من فكر كنم جواب حرف شما رو دادم :wink:
-behrouzstar
دوست عزيز نتيجه گيريش با خودتونه... هر كدوم رو كه فكر ميكنيد انتخاب كنيد... اگر من بخوام اين كارو بكنم . كه 10000 تا وصله ميچسبونم به PHP و کلی هم حال میدم به .Net :lol:
-oxygenws
اکسیژن جان برون مرزی ها رو یادت نره ها :lol:
اگه لطف کنی و 1 خلاصه ای بزاری 1 جایی چاکرتیم :lol: :wink:
تایپ فارسی ایت هم که معلومه توپه :lol: :wink:

oxygenws

Active Member
سلام،

امیدک... من مسئولیت اجرایی در اون کنفرانس ندارم و فقط 2 تا از "کارگاه آموزشی" هاش دست من و یکی از دوستام هستش (آقای میکاییلی). به هر حال اگر عکسی، مقاله ای، خلاصه مطلبی یا ..... دستم اومد ارائه می دم. البته نمی دونم که گزارشات با چه نوع مدیا ای منتشر می شه، ولی امیدوارم که بشه روی اینترنت منتشرش کرد!!! :)

آقای iranexplorer.net،
ما خوشحال می شدیم شما در جمع ما باشید و از تجربیاتتون استفاده کنیم. به هر حال هر کس اختیار خودش رو داره و می تونه نیاد و به هیچ کس هم مربوط نیست و -اصلا- لازم نیست تو این انجمن خبر رفتنش رو بده!
امیدوارم می تونستید و می آمدید و این پیام رو می دیدید!!!

موفق باشید، امید

omidak

Active Member
سلام:
به يك بر خوردم نتونستم هيچي نگم:
PHP:
کد:
<html>
<body>
<?php 
$i=0;
echo $d=time("m") . "<br />";
while($i<=25000000)
{
$i++;
}
echo $s=time("m") . "<br />";
?>
</body>
</html>
ASP.Net:
کد:
<%@ Page Language="VB" %>
<%
Dim i As Integer
Response.Write(Now & "<br>")
For i = 0 To 25000000

Next
%>
خدتون قضاوت کنید...
رویه Computer من PHP 13 ثانیه بود و .Net صفرررررررررررر

همچنين متوجه اين شدم كه PHP هیچ گونه Function ویا Sub و یا Property ای نداره
ديگه حتي For هم نداره
8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O
ما اصلاً سر چی بحث کردیم خدا میدونه
اصلاً فرغون رو با لامبورگینی مقایسه میکردیم...
خیلی خندم گرفت :lol: :lol: :lol: :lol:
کاملاً بهم ثابت شد که فقط فقط فقط فقط .Net ...
فکر نمکنم برایه این چیزی هم که مطرح کردم جوابی وجود داشته باشه...
امیدوارم باز کسی فحش و اینا نده...

oxygenws

Active Member
سلام،

زهی خیال باطل....
1- PHP تابع یا function داره .
2- منظورت از property رو نفهمیدم.
3- for هم داره.
4- به عقل خودت قضاوت کن... :) .net چطوری این 25 میلیون دور رو تو صفر ثانیه دور میزنه؟؟؟ خوب معلومه...... وقتی یک حلقه خالی باشه، اون حلقه در نظر گرفته نمی شه. در خیلی از زبان ها این حالت وجود داره. و در مورد اون کد PHP هم به هر حال اون حلقه خالی نیست و به هر حال طول می کشه :)

امیدوارم بهت ثابت شده باشه که در بعضی موارد زیادی خوشحالی نکنی و شاد نشی..... شاید خودت اشتباه کرده باشی... :)

منتظر جوابت هستم :)

موفق باشید، امید

omidak

Active Member
سلام:
:lol: :lol: :lol: :lol:
خوب من 5 تا داده رو به .Net دادم و که x,s,d,f,g بود که به همه در هر حلقه عدد 5 رو میداد :lol: :lol: :lol: :lol:
باز هم داد صفرررررررررررررر :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
این امتحان رو قبلاً کرده بودم رویه Application :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
جواب دقیق اش 286 میلی ثانیه است
1. Functoin هایه از قبل ساخته شده؟ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
مثل Time؟؟؟؟؟؟؟؟
2. مثل این در VB:
کد:
Public Property Test1() As String
   Get

End Get
   Set(ByVal Value As String)

End Set
End Property
این توابع ای هستند که میتوان به اونها یک داده ای رو داد و گرفت
که میتونه اون داده هر چیزی باشه
3. اینو داشتم کف میکردم دیگه 8O خداروشکر اینو داره 8O
4. همون بالا گفتم :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

omidak

Active Member
کد:
<%@ Page Language="VB" %>
<%
Dim i,x,g,h,d,r As Integer
Do While (i<25000000)
x = 5
h = 5
g = 5
d = 5
r = 5
i += 1
Loop
%>

oxygenws

Active Member
سلام،

- php همه جور فانکشنی داره، از پیش ساخته شده و ساخته نشده، با برگشت نتیجه و بدون اون و ....
- در مورد اینجور تست تون هم یک بار بحث کردیم.... لطفا به پیام های 10-20 مراجعه کن.

موفق باشید، امید

omidak

Active Member
سلام:
- خدا رو شكر
-نه نه نه نه جواباتون يادمه... :lol:
آيا اگر 1 سايت پر بيننده اي مثل اين سايت داشته باشيد... اون زمان كدوم برايه شما بهتر كار ميكنه و سرور اتون رو Down نمیکنه؟ امیدوارم از آدام با منطقی مثل شما جواب بگیرم .Net
:wink:
13 ثانیه کجا 284 میلی ثانیه کجا...
در مورد Object ها هم که دیگه واقعاً بحثی درش نیست...
:wink:

oxygenws

Active Member
سلام،

مطمئن باشید تو این سایت پر بیننده در اکثر صفحات حلقه هایی بیشتر از 15-20 دور نداریم که زمانش بسیار بسیار کمتر از زمان لازم برای ارتباط و دریافت اطلاعات از پایگاه داده می باشد.

:) من باز هم می گم PHP

موفق باشید، امید

omidak

Active Member
1 كارگر داريم 100تا آجر رو طيه 5 دقيقه ميبره بالايه ساختمون
1اي ديگه داريم طيه 60 دقيقه ميبره...
كدوم رو قبول ميكنيد برايه كار؟

اگر بگيريم بازديدكننده آجر باشه :lol: ( خيلي ببخشيد ها مثاله :lol: )
و .Net اولین و PHP دومین کارگر باشه...
حالا کدوم رو میگیرید؟

اگر بازدید کننده گان تعدادش شد رفت بالا چی کار میکنید؟ اگر بچه معروف شدید چی؟(اون موقع ما رو یادتون نره :lol: )

میدونم متوجه نشدید...
دوباره نظر اتون رو بگید ... :lol:

oxygenws

Active Member
سلام،

من کدی که نوشته بودید رو روی سرورم تست کردم و 5 ثانیه طول کشید...
و دوست دارم یکی از دوستان دیگه که روی سیستمش .net دارند، بی طرفانه، زمان ----اولین---- اجرای این برنامه رو به ما بدهند.

و باز هم می گم، این طور سرعت سنجی کردن، آمار درستی در مورد بهتر بودن یا بدتر بودن یک زبان نمی دهد...
باور نمی کنید.... برید از اهل فن بپرسید.... این برنامه هایی که تست شدند فقط 2 یا 3 دستور در دو زبان رو با هم مقایسه می کنه که اصلا درست نیست.

موفق باشید، امید

omidak

Active Member
سلام:
من الان دارم دنبال 1 مقاله اي ميگردم كه ماله يكي از برنامه نويسان قديميه كه اولين سيستم صوتي رو ساخت...
اما هر چي ميگردم پيداش نميكنم...
اما يادم هست چي گفته بود... ميگم تا براتون پيداش كنم: :wink:
اون گفته بود مهم ترين چيزي كه برايه يك برنامه نويس حرفه اي وجود داره اول حجم پايين برنامه است و بعد سرعت
كه هر دو يه اينها در .Net موجوده...
قوی ترین Compiler دنیا اول C بود و بعد از اون Delphi بود که سرعت بالایی داشت...
اما الان اگه به سایت Borland برید میبینید که تمام سیتمهایه Borland به .Net تبدیل شد... :wink:
من میگم 1 کار کوچولو انجام بدیم...
چطوره 1 مسابقه ای بین PHP و .Net راه بندازیم... و ببینیم کدوم در این مسابقه برنده میشه...
این مسابقه هم فقط جهت پیدا کردن معایب زبانها برگزار کنیم...
این طوری کاملاً معلوم میشه :wink: نظر اتون چیه؟

oxygenws

Active Member
سلام،

من کلا با مسابقه مخالفتی ندارم، ولی به شرطی که ...
1- به نظرم مسابقه عادلانه و منطقی بیاد...
2- اونقدر خفن نباشه که من وقت نکنم انجامش بدم

و دیگه اینکه یکی از مهم ترین چیزا اینه که باید سرعت و امکانات سروراشون یه جور باشه.

و در مورد صحبت اون آقای قدیمی!! اون منظورش برنامه نویسی سیستمی بوده نه وب.

و در مورد بورلند هم... حتما می دونید که بورلند یک سورس از ویندوز خریده و کلی الان با ویندوز جور شده، اونوقت چی انتظار دارید.؟؟؟

موفق باشید، امید

omidak

Active Member
سلام:
1.2. دقیقاً :wink:

دومی هم درسته :wink:

تعریف صفحه هایه Dynamic چیه؟ یعنی برنامه نویسی تحت وب...
این موضوع در وب خیلی بیشتر صادق هست...
اگر به فرض گیریم که PHP یک صفحه اصلیه این سایت رو در عرض 100 میلی ثانیه اجرا کنه:
به ازایه 40 تا بازدید کننده جواب چقدر میشه؟:
4000
یعنی سرور Down شد...
که من متمعن ام که بیشتره چون تاحالا خیلی شده تویه سایت اومدم و اصلاً تو هیچ صفحه ای نرفته و همچنین تعداد بیشترین بازدید کنندگان در بیشترین زمان 38 تا براورد شده :wink:
اما با امکاناتی که .Net داره مثل DataRepeater و چیزایی از این قبیل اولاً کد نویسیه اون به 1 ده ام خواهد رسید و همچنین سرعت برایه اجرا شدن صفحه نزدیک به 1 میلی ثانیه است...
پس اگر 40 بازدید کننده داشته باشیم:
40 میلی ثانیه بیشتر برایه نمایش کل اش بیشتر وقط نمیبره . یعنی سرور در حالت Normal قرار داره...
اما چطور شما برنامه ای که رویه LOCAL اجرا میکنید با سرعت پایین نمایش داده میشه:
برنامه ASP_Net برایه اجرا شدن در وحله اول 30 MB فضا از Ram رو اشغال میکند برایه اجرا شدن برنامه زمانه مصرف میشود. اما اگر همون موقع به یک صفحه دیگه برید متوجه میشید که بمحض درخواست شما صحفه نمایش داده میشه... . همچنین ASP_NET هم مثل تمام برنامه ها بعد از زمانی بین 15 تا 30 دقیقه در حالت StandBy قرار میگیره و از رویه Ram برداشته و در Ram مجازی قرار میگیرد. اما این مشکل رو میشه با حظف StandBy در AdministratorTools در بخش تنظیمات .Net برطرف کرد
اینو میتونیم به عنوان آزمایش اول بسازیم و نتیجه اون رو نمایش بدیم... که کدوم زبان میتونه از عهده تعداد بالایی بازدید کننده در زمان کوتاه بر بیاد :wink:

نظر؟ :lol:

oxygenws

Active Member
اوپس....
نصف حرفات گنگه!!
دینامیک چیه، کی همچین چیزی گفته بودی...
و یه عالمه چیز دیگه.... خودت یه بار بخون چی نوشتی!!
این اعداد و ارقام رو از کجا آوردی؟؟ سند ارایه بده.
اینی که گفتی که نشد پروژه، نشد مسابقه. یه چیز درست و حسابی تعریف کن.

----در ضمن من دارم از این بحث خسته می شم، چون .... قرار بود تمومش کنیم، نمی دونم چی شد که شما یه دفعه دوباره شروع کردی----

موفق باشید، امید

omidak

Active Member
سلام:
خونمدش :lol:
اينقدر هم ديگه بد نبود به خدا :lol: :p
-خوب من ميگم در مورد Object ها 1 برسی ای انجام بدیم... چطوره؟
-حقیقت اینه که خیلی PHP رو دست بالا میدیدم اما الان دیگه متوجه شدم که هیچ چی نداره... :lol: 8O :wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا