آقا مجيد :PHP يا ASP ؟

omidak

Active Member
سلام:
10. من خودم با Winsock درست کردم 1 چیزه دمه دستی :wink:
18. :wink:
---
2.چاکرتیم Online :lol:
4.ok بیخیال :wink:
5.ربط داشت اما باز هم بیخیال :wink:
9. :wink:
10.دمت گرم. خيلي چاكرتيم :wink:

من هم همين طور. آره واقعاً با اون فحش هايي كه من اين ورو اون ور ميخورم :cry: :cry: :cry: :cry:
جوابهايه شما كه ميزون بود مال من نبود :lol:

اكسيژن جان ميگفتي بيخيال بهتر بود :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

قضاوت با خود دوستان :wink:

oxygenws

Active Member
سلام،
بهتر بود می گفتید که من بهتون فحش ندادم :wink: می دونید... در اولین نگاه، ممکنه دوستان همچین فکری بکنند :)
موفق باشید، امید

omidak

Active Member
آخ راست ميگي... :lol:
شما خيلي هم منطقي هستيد و خيلي آروم :wink:
اما 1 سري دوستان... در بلاگ و YahooID و Email و... فحش فرستادن :?
موفق باشید :wink:

saman_sweden

Active Member
بازم بحث Asp و Php

دوستان اين بحث فقط به اين انجمن ختم نميشه در كل اينترنت وحود داره اما در سايذ جاها باور كنيد هيچكس سرو كله هم نمي پره و برا همديگر چاقو قمه تفنگ نمي كشند حتي توي اون تكزاس از اين خبرها نيست كه اينجا رواج داره

من در اصل بايد از asp طرفداري كنم چرا كه نمك خور مايكروسافت هستم براشون كار بكنيم يا نكنيم برنامه هامون سرموقع ميرسه و ماهي 100 تا 200 دلار هم بهمون مي دهند براي اينكه من برا مايكرو سافت تست برنامه مي كنم
ولي در نوشته هايم كه ديده ايد با php حال كرده ام

asp زبان بسته است اما كامل و با ويندور همخواني خوب داره امكان تبديل زبانهاي c , vb , ... خيلي راحته و همچنين اسفاده تمام عيار از فايلهاي كمكي خود ويندوز باعث ميشه حجم برنامه نويسي كم بشه و براي همين قدرت گرافيكي و برنامه نويسي asp تك تازه و بر php برتري داره
عيبي كه هست در پلات فرمهاي غير از ويندور عملا بي جان و مرده است
اما php پويا است وابسته به پلات فرم خاص نيست نوشتنش و ياد گيري آن ساده است و نكته مهم اينكه چهار پنجم حمعيت جهان زير سقف نورم زندگي مي كنند و امكان خريد نرم افزار گران قيمت براشون دشوار است بنابراين الترناتيو همون php است كه رايگان اين امكان را مي دهد تا اون پژوهشگر بتونه استعدادهاي خودش را شكوفا بكنه برا همين سريع رشد كرده و به پيش ميره و اين باعث شده شركتهاي عول كه مايكرو سافت را برا خودشون تهديد بزرگ مي بينند به دامن php رو آورده و ازش همايت مي كنند و اين رشد را دوچندان مي كنه
و ...................
شاد باشيد

omidak

Active Member
سلام:
من منظوراتون رو از مرده نفهميدم...
اما ايني كه ميگيد كه سخت تره. درسته... چون شما همونطور كه برنامه يه Application مینیویسید. به همون طور هم باید صفحه بسازید...
به همون سختی هستش که برنامه نویسی هستش... و دلیل قدرت وحشتناکی که داره همینه...
قدرت زیادی در ارتباط با Object ها داره. و درحال حاظر قوی ترین برنامه نویسی ای که وجود داره .Net هستش.و شما با دونستن 1 زبان مثل VB همه چیز دارید هم Application . ASP . ...

همچنین همونطور که میدونید .Net سریع ترین Compiler شناخته شد. و با حجم کم. 2 چیزی که برایه یک برنامه نویس حرفه ای مهمه...
اگر میبینید 1 ASP رو بر رویه LocalHost خود اجرا میکنید و زمان زیادی میبره تا Connect بشه علت اینه که برایه اجرا شدن Aspnet_wp.exe یک زمانی میبره... اما اگر شما همون موقع به 1 صفحه دیگه برید میبینید که به محض کلیک صفحه نمایش داده میشه...
همچنین با بالا رفتن کیفیت مصلماً کامپوتر قوی تری احتیاجه...
در ASP.Net برنامه شما 1بار برایه بار اول اجرا میشه و از دفه هایه بعد اجرا شده اون نمایش داده مشه.
به عنوان مثال به آدرس مشابه برید متوجه میشید :wink:
C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v1.1.4322\Temporary ASP.NET Files
همچنین شما میتونید از OpenSource برایه کاراتون استفاده کنید
شما هیچ محدودیتی در Object ها ندارید. میتونید با API ارتباط بر قرار کنید. اما امکان ویروس نویسی تحت سرور وجود نداره...
برنامه شما بدون هیچ گونه اشکال و باگی اجرا میشه.
سرعت اجرایه برنامه شما 1 سرعت رویایی است و سایت اتون حجم خیلی خیلی کمی داره...
میتونید با هر برنامه ای که بخواهید ASP.Net رو داشته باشید و برایه Compile اش هم توسط NotPad میتونید 1 سر به Blog ام بزنید... :wink:

خوب 1سری توضیح کلی دادم. ولی بدون مقایسه... اگر اکسیژن هم 1 همچین مقاله ای بفرسته خوب میشه :wink: اما بدون مقایسه :wink:

oxygenws

Active Member
سلام،

ببخشید، فعلا ترجیح می دم در این موارد سکوت کنم :) یعنی یه جورایی در این مطلب رو تخته کنیم :) فکر می کنم اگر ادامه پیدا کند دوستان خسته می شن... بهتره تا اینجا مسکوت بزاریم تا به یه بحث چیپ (cheap) و مسخره تبدیل نشه :) (امیدوارم تا الان نشده باشه)

و یه مورد دیگه..... امیدک جان، یه خواهش.... هیچ حرفیت رو بدون سند و مدرک از جاهای معتبر و -بی طرف- نگو. مثلا اینکه یاهو و گوگل با asp هستند!! یا اینکه .net سریع ترین کامپایلر شده..... لطفا برای همهء این جور حرف هات سند بیار.... مرسی

موفق باشید، امید

BeHnAm_akb

Active Member
oxygenws گفت:
سلام،

ما که دعوا نکردیم.... همین دیشب که 50 تا پیام من و آقای امیدک گذاشتیم، یه چت کوچیکی هم (با پیام های خصوصی) با هم انجام دادیم. متاسفانه بحث ها طولانی شده و فکر کنم کمتر کسی حوصله کنه بخونه ولی اگر کامل بخونید می فهمید که دعوا نبوده، فقط بحث و مذاکره و است.

من با نظر شما مخالفم... متاسفانه تو ایران خیلی ها این فکر رو می کنند که هر کس تعداد زبان بیشتری بلد باشه.... کارش درست تره یا .... ولی به نظر من اگر یه نفر بتونه فقط تو یک زبون کارش درست بشه خیلی عالیه (کاری که خود من می کنم) هم اینکه الان نگاه کنید متخص های واقعیه ما (که الکی ادعا نمی کنند) بسیار بسیار کم اند و دیگه اینکه این متخصصان الکی (روی صحبتم با هیچ کس نیست، به کسی بر نخوره) باعث خراب شدن بازار می شن و ارزش کار یک حرفه ای رو پایین میارن. مثلا فلانی برنامهء وب می نویسه، کلی تخصصی، ولی اصلا sql injection رو توش رعایت نمی کنه... (هم خود شما رعایت می کنید؟؟؟) یک کارفرما از کجا تفاوت اینها رو می فهمه؟؟ کلی هم پز می ده که ما کار خوب انجام می دیم و ....

به نظر من باید تخصصی کار کرد، بقالی که نیست، تا مشتری ASP بگیم ما بلدیم تا PHP اومد بگیم ما کارمون درسته، این یکی رو هم بلدیم.

در ضمن asp به دلیل support نشدنش توسط مایکروسافت از رده خارج شده.

موفق باشید، امید

خوب حرف حساب جواب نداره ولي شما ميگي يه زبونو تخصصس ياد بگيريم منه مبتدي هم شروع كردم به ياد گيري ASP ولي تا اومديم ياد بگيريم جمع شد رفت پي كارش.

حالا به نظر شما يه نفر مثل من كه چند وقته برنامه نويسي رو شروع كرده چي ياد بگيره بهتره؟؟؟؟

oxygenws

Active Member
سلام،

این که شما چی انتخاب کنی دست خودتون هستش! من ترجیح می دم این بحث رو مطالعه کنی و یک کمی تحقیق انجام بدی و بهترین زبون و -آینده دار ترین- زبون رو مطالعه کنی... (فکر کنم همین امیدک بود که می گفت مایکروسافت داره یه تکنولوژی جدید تر از .net هم میده!!)

باز هم اگر کمکی یا توضیح خاصی می تونم بدم بگید....

من آیندهء بسیار روشنی در php و کلا open source می بینم...
اینم حرف آخر: " هیچ وقت به هدف نخواهید رسید، اگر راهتان را اشتباه انتخاب کرده باشید" پس انتخاب راه مهمترین بخش کار هستش. بعد از اون می تونی با تمام سرغت بر جلو :)

موفق باشید، امید

omidak

Active Member
سلام:
باز تروخدا 1 بحث ديگه راه نيفته... :roll:
اما شما منکر این هستید كه .Net سریع ترین Compiler هستش...
قبل از اون C بود بعد از C هم Delphi بود
اما الان اگه خودتون 1 برنامه رو با همه شون بنویسید میبینید که .Net از همه سریع تره :wink:
این دیگه جایه بحث نداره.. :roll:
حتی دلفی هم الانه Compile اش با .Net هستش. بابا اینو که همه میدونن :roll:

qmars

Member
من هم موافقم كه تمامش كنيم
فقط يك نكته رو بگم
اميدك گفته بود كه جاوا كه در دات نت وجود داره
مي خواستم بگم اون يه دزدي ديگه از نوع مايكروسافتيشه و در ضمن اگر مطالعه كرده بودي مي ديدي كه سان از مايكروسافت شكايت كرده كه گند زده به جاوا همين!!
راستي اكسيژن تو كتاب انگليسي پي اچ پي خوب مي شناسي؟

oxygenws

Active Member
سلام،

بهترین انتشارات به نظر من oreilly هستش و خوب کتاباش یواشکی پیدا می شه!!!
ولی خوب این رو هم بگم که کامل ترین که نیست! به هر حال شاید یه جور کتاب بخواین که اون نداشته باشه. ولی اگر هم کتابی داشته باشه، خوبش رو داره .
به هر حال، انتشارات خوب، 90% کتاب خوب می ده و خودت انتشارات درست و حسابی رو می دونی :)

موفق باشید، امید

oxygenws

Active Member
سلام،
آقای امیدک در مورد حرف هاتون فقط مدرک معتبر بیارید...... و گر نه تا چند وقت دیگه فکر کنم nasa هم با asp اداره بشه و مایکروسافت، اینترنت رو بخره!!!! و اسمش رو بزارند Microsoft Internet و شاید پس فردا هم بیل گیتس رییس جمهور ایران بشه!!!!! یا ....

دروغ که استخون نداره تو گلوی کسی گیر کنه (منظورم شما نیستید ها، منظورم کسانی هستند که اینها رو به شما گفتند)

----- بدون مدرک حرفای گنده نزنید لطفا، مدرک معتبر و -بی طرف- -----

موفق باشید، امید

BeHnAm_akb

Active Member
آقا به نظر من حيفه بحث رو خاتمه بديد تازه داره جالب مي شه. اين بحث باعث مي شه تا ما تازه كارا هم يه چيزايي ياد بگيريم
مثلا خود من واقعا تو دوراهي گير كردم كه لينوكس بهتره يا ويندوز خيلي هم تحقيق كردم اما...
ولي خوب از لينوكس بيشتر خوشم اومده ولي از يه نظر مي گم مايكروسافت با اون عظمتش مدارك MCSE ,.... و خيلي چيزاي ديگه پس مايكروسافت معتبر تره بعد يكي ديگه مي گه مگه لينوكس كم اعتبار داره فلان شركت و فلان ....از يه نظر مي گم هم ASP.NET هم PHP يه نفر مي گه براي تخصص يه چيز رو ياد بگير

خلاصه به نظر من اين بحث عاليه ولي نه اين كه شما بگين لينوكس يكي ديگه بگه ويندوز به عقيده من نقاط قدرت و ضعف اونا رو با دليل اثباط كنيم.

شايد هم من يه زبون تحت وب و يه زبون توپ برنامه نويسي پيدا كردم

omidak

Active Member
oxygenws گفت:
سلام،
آقای امیدک در مورد حرف هاتون فقط مدرک معتبر بیارید...... و گر نه تا چند وقت دیگه فکر کنم nasa هم با asp اداره بشه و مایکروسافت، اینترنت رو بخره!!!! و اسمش رو بزارند Microsoft Internet و شاید پس فردا هم بیل گیتس رییس جمهور ایران بشه!!!!! یا ....

دروغ که استخون نداره تو گلوی کسی گیر کنه (منظورم شما نیستید ها، منظورم کسانی هستند که اینها رو به شما گفتند)

----- بدون مدرک حرفای گنده نزنید لطفا، مدرک معتبر و -بی طرف- -----

موفق باشید، امید
مرسي. اكسژن جان تابلو بود با من نبودي :lol: :wink:

oxygenws

Active Member
سلام،

یه لینک خوب پیدا کردم :)
در مورد ادعای امیدک و اینکه در header ایشون برای یاهو و ... نوشته شده بود که مایکروسافتی هستند.... این سایت header سرور طرف رو براتون بر می گردونه.... هرسایتی رو می خواید چک کنید....

http://www.searchengineworld.com/cgi-bin/servercheck.cgi

حتما سایت یاهو و یا گوگل و msn رو چک کنید :)

موفق باشید، امید

BeHnAm_akb

Active Member
bakhanbeigi گفت:
آقا به نظر من حيفه بحث رو خاتمه بديد تازه داره جالب مي شه. اين بحث باعث مي شه تا ما تازه كارا هم يه چيزايي ياد بگيريم
مثلا خود من واقعا تو دوراهي گير كردم كه لينوكس بهتره يا ويندوز خيلي هم تحقيق كردم اما...
ولي خوب از لينوكس بيشتر خوشم اومده ولي از يه نظر مي گم مايكروسافت با اون عظمتش مدارك MCSE ,.... و خيلي چيزاي ديگه پس مايكروسافت معتبر تره بعد يكي ديگه مي گه مگه لينوكس كم اعتبار داره فلان شركت و فلان ....از يه نظر مي گم هم ASP.NET هم PHP يه نفر مي گه براي تخصص يه چيز رو ياد بگير

خلاصه به نظر من اين بحث عاليه ولي نه اين كه شما بگين لينوكس يكي ديگه بگه ويندوز به عقيده من نقاط قدرت و ضعف اونا رو با دليل اثباط كنيم.

omidak

Active Member
سلام:
شنیدن کی بود مانند دیدن؟؟ هان؟!!
:lol:

بهتره كه تموم بشه چون بيشتر از اين اگه پيش بره. جايه اينكه مفيد باشه دعوا هم ميشه :lol:
تصميم اش با خوداته كه كدوم رو انتخاب كني... اما اگر ضعفي ميدوني كه يكيشون داره سوال كن. تا بهش پاسخ بديم... مثلاً بگي كه در PHP از MSSQL میشه استفاده کرد یا نه... یا چیزایی از این قبیل. که انتخاب رو برات راحت تر کنه :wink:

oxygenws

Active Member
سلام،
من هم با امیدک موافقم. اگر سوالی داری بپرس، مطمئن باش اگر بلد باشیم بدون جواب نمی مونی.
در مورد انتخاب زبان هم تا این کنفرانسی که قراره تهران برگزار بشه صبر کن، آقای هاشمی (مسئول سایت iranphp) کنفرانسی در همین مورد دارند که مقایسه ای -کاملا منطقی و مستند- دربارهء کاربرد زبان ها مخصوصا php با دیگر زبان ها ارایه می دن. من بد نمی دونم که شما تشریف بیارید. یه ورودی کوچیک هم خواهد داشت. در این مورد اگر خبر نهایی رو بدست آوردم، حتما اینجا تحت یک موضوع جدید می گم. و احتمالا با مجید جان هم صحبت می کنم که توی صفحهء اولشون این خبر رو اعلام کنند.

فعلا....

موفق باشید، امید

جدیدترین ارسال ها

بالا