آقا مجيد :PHP يا ASP ؟

shirini_forush

Well-Known Member
آقا سید محسن شما کجا تو یه صفحه وب یه حلقه ی صدملیون تایی ایجاد میکنید؟
:lol:
لازم نیست با پست بیخودی...
...
موفق باشی

tabib_m

Member
حالا نمیگم 100 میلیون تا!
ولی صددرصد یکی از ارزشهای مهم در زبان های برنامه نویسی سرعت اونهاست!!!! حالا یا شما حلقه ای داری که خیلی قراره تکرار بشه! و یا این که صد تا حلقه داری که کم قراره تکرار بشه!!!! مهم این نیست که حتما یک حلقه ی صد میلیون تایی وجود داشته باشه ، مهم کل صفحه س که روی هم کار سنگینی رو انجام میده.
اتفاقا ، اتفاقا من خودم اون اوایل (حدود دو سال پیش) یک برنامه نوشته بودم که یه حلقه داشت و حدود همون 100 میلیون چرخش رو انجام میداد!!!!!
فکر نمیکنم که سرعت برای شما اهمیتی نداشته باشه!!!!!
در هر حال ، موفق باشید

alavis

Member
و البته منم از اخلاق نتی جناب oxygenws خوشم امد

الان دیگه همه میدونن که php یک سرو گردن از asp بالاتره

دوستانی هم که غیر منطقی از aSP.NET پشتیبانی میکنن جو گیر تبلیفات وسیع آن شدند

shirini_forush

Well-Known Member
حالا نمیگم 100 میلیون تا!
ولی صددرصد یکی از ارزشهای مهم در زبان های برنامه نویسی سرعت اونهاست!!!! حالا یا شما حلقه ای داری که خیلی قراره تکرار بشه! و یا این که صد تا حلقه داری که کم قراره تکرار بشه!!!! مهم این نیست که حتما یک حلقه ی صد میلیون تایی وجود داشته باشه ، مهم کل صفحه س که روی هم کار سنگینی رو انجام میده.
اتفاقا ، اتفاقا من خودم اون اوایل (حدود دو سال پیش) یک برنامه نوشته بودم که یه حلقه داشت و حدود همون 100 میلیون چرخش رو انجام میداد!!!!!
فکر نمیکنم که سرعت برای شما اهمیتی نداشته باشه!!!!!
در هر حال ، موفق باشید

دوست کم تجربه...
استفاده از یه حلقه صدملیون تایی اشتباه و بی مورد است.
در ضمن اجرای حلقه به سرعت سرور مربوط است نه به زبان چون زبان فقط دستور این کار را به سیستم میدهد.
سرعت در انتقال داده ها ، ثبت داده ها ، سرعت کامپایل ، سرعت لود و... مهم است.
کم کم با کسب تجربه حرفی برای گفتن خواهید داشت...

shirini_forush

Well-Known Member
و البته منم از اخلاق نتی جناب oxygenws خوشم امد

الان دیگه همه میدونن که php یک سرو گردن از asp بالاتره

دوستانی هم که غیر منطقی از aSP.NET پشتیبانی میکنن جو گیر تبلیفات وسیع آن شدند

همه چیز بسته به ماست...
نه به ابزار کار ما...

shirini_forush

Well-Known Member
حرفه ای ها خودشون رو به زبون ها محدود نمیکنن...
به پروژه نگاه می کنن و می بینن این کار به چه زبونی راحت تر و به صرفه تر انجام میشه...
بعد کارشون رو شروع میکنن.
این 45 صفحه هم نشونه ی تعصب بی جا و بی مورد ما در مورد زبون هاییه که احتمالا ارث بابامون نیست...

tabib_m

Member
دوست کم تجربه...
استفاده از یه حلقه صدملیون تایی اشتباه و بی مورد است.
در ضمن اجرای حلقه به سرعت سرور مربوط است نه به زبان چون زبان فقط دستور این کار را به سیستم میدهد.
سرعت در انتقال داده ها ، ثبت داده ها ، سرعت کامپایل ، سرعت لود و... مهم است.
کم کم با کسب تجربه حرفی برای گفتن خواهید داشت...

همه چیز بسته به ماست...
نه به ابزار کار ما...

واقعا انتظار شنیدن چنین جمله ی بی دقتی رو نداشتم!!!!!!
ببینم
اگه من فرضا بخوام سرعت ویندوز اکس پی و ویندوز 98 رو با هم مقایسه کنم، شما به من اینجوری جواب میدید؟؟ :
" سرعت اجرای برنامه ها در کامپیوتر به سرعت سی پی یو و هارد و میزان رم تون بستگی داره نه به سیستم عامل!!!!!! "

من به این بیشتر میگم بی تجربگی تا به حرفهای خودم.

در ضمن ، برنامه ای که نیاز به اجرای یک حلقه ی صد میلیون تایی (حالا نه حتما صد میلیون تا ، منظور تعداد دوره ی زیاد هست) داشته باشه ، بعید میدونم که شما تا حالا نتونسته باشید به این مسئله خوب فکر کنید.
فرض کنید شما میخواید یک پشتیبان از یک تبیل بگیرید ، برای این کار ، تمامی رکوردهای تیبل رو در یک حلقه توی یک فایل (مثلا) ثبت میکنید
تیبل هایی هم که تعداد رکوردشون زیاده ماشالا ماشالا کم نیستن!!!!

اینجا نیومدم که برای شما مثال بنویسم که چه برنامه ای سنگینه ، و چه برنامه ای نیست
چون هر کسی میدونه که در هر حال ، یک سری برنامه ها سنگین هستن ، حالا یا به علت یک حلقه ی به قول شما صد میلیون تایی!! و یا به هزار علت دیگه!!! و در هر صورت ، نیاز به اجرای قوی داره

واقعا شما میخوای مقایسه کنی یا میخوای بحث بی نیازی به سرعت رو پیش بکشی؟؟؟؟؟

به پروژه نگاه می کنن و می بینن این کار به چه زبونی راحت تر و به صرفه تر انجام میشه...
همه چیز بسته به ماست...
نه به ابزار کار ما...
بدون شرح!!!!

ببینید تو یک حلقه اتفاق خاصی اگه نیفته فرقی نمی کنه چه زبونیه؟
همشون آخرش یه چیزن
اصلا بگید چه مسئله ای باعث افزایش یا کاهش سرعت می شه تو زبون؟
هر کی بگه می گیم حرفش منطقیه...
طبیعطا کسایی که اظهار نظر می کنن در مورد سرعت باید دلیل این موضوع رو بدونن
دستور if تو زبونهای مختلف سرعتش به قدری تفاوت داره که می شه ازش چشم پوشی کرد و اصلا نه گوگل و نه یاهو به این تفاوت اهمیت می دن(شاید قابل اندازه گیری نباشه)!
حالا من همین جا حرفمو متوقف می کنم که اونایی که دارن در مورد سرعت بحث می کنن ادامه بدن...
(من منکر این نیستم که سرعتشون تفاوت نداره ولی کسایی که اظهار نظر می کنن باید دلیلشم بدونن)

آخرین ویرایش:
دوست دارم بدونم کجا؟
از یک تا 100.000.000 تو یک حلقه شمردین؟

tabib_m

Member
بابا ، قرار نیست که ما بیایم تفاوت سرعت if و یا حلقه ها رو با هم مقایسه کنیم که!!
قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود!!
فرض کنید یک برنامه دارید ، با هزار خط کد!
واقعا برای من سواله
آیا تا به حال شما در حال برنامه نویسی ، نشده که یک کاری رو به خاطر این که سرعت برنامه تون پایین نیات انجام ندید؟؟؟؟ و یا بالعکس!!

در هر صورت فکر نکنم کسی بتونه منکر این بشه که سرعت اهمیتی در یک زبان برنامه نویسی نداره!!!! خواهشا بحث رو به بیراهه نکشید.

دوست دارم بدونم کجا؟
از یک تا 100.000.000 تو یک حلقه شمردین؟
یه برنامه نوشتم که یک معادله ی ریاضی دریافت میکرد و اون رو رسم میکرد. به این صورت که برای رسم ، از نقاط استفاده میکرد.
و خودتون هم خوب میدونید که چند تا نقطه لازمه کنار هم کشیده بشن تا تشکیل یک نمودار رو بدن!!!!
درسته که کار من یک مقدار نادرست بوده (به خاطر امکانات کار با تصاویر) ولی در هر حال ، این کار رو کرده! (البته این رو به خاطر این گفتم که نگید دروغ میگه، اگر نه نیازی به بیانش نبود!)

موفق باشید

shirini_forush

Well-Known Member
واقعا انتظار شنیدن چنین جمله ی بی دقتی رو نداشتم!!!!!!
ببینم
اگه من فرضا بخوام سرعت ویندوز اکس پی و ویندوز 98 رو با هم مقایسه کنم، شما به من اینجوری جواب میدید؟؟ :
" سرعت اجرای برنامه ها در کامپیوتر به سرعت سی پی یو و هارد و میزان رم تون بستگی داره نه به سیستم عامل!!!!!! "

من به این بیشتر میگم بی تجربگی تا به حرفهای خودم.

در ضمن ، برنامه ای که نیاز به اجرای یک حلقه ی صد میلیون تایی (حالا نه حتما صد میلیون تا ، منظور تعداد دوره ی زیاد هست) داشته باشه ، بعید میدونم که شما تا حالا نتونسته باشید به این مسئله خوب فکر کنید.
فرض کنید شما میخواید یک پشتیبان از یک تبیل بگیرید ، برای این کار ، تمامی رکوردهای تیبل رو در یک حلقه توی یک فایل (مثلا) ثبت میکنید
تیبل هایی هم که تعداد رکوردشون زیاده ماشالا ماشالا کم نیستن!!!!

اینجا نیومدم که برای شما مثال بنویسم که چه برنامه ای سنگینه ، و چه برنامه ای نیست
چون هر کسی میدونه که در هر حال ، یک سری برنامه ها سنگین هستن ، حالا یا به علت یک حلقه ی به قول شما صد میلیون تایی!! و یا به هزار علت دیگه!!! و در هر صورت ، نیاز به اجرای قوی داره

واقعا شما میخوای مقایسه کنی یا میخوای بحث بی نیازی به سرعت رو پیش بکشی؟؟؟؟؟

بدون شرح!!!!

دوست بی دقت ... اون مثالی که زدی هیچ ربطی به مثال من نداشت...
اگه میخوای حرف بزنی روی مثال من حرف بزن...

در ضمن بی دقت صفت موجود جاندار و احتمالا عاقله نه "جمله":lol:
احتمالا میدونید که دور زیاد با صد ملیون تا خیلی فرق داره...
تبیل نه و تیبل:lol:
این راه احمقانه ترین راه برای پشتیبان گیری از یک تیبل (تبیل:lol:) هست که بهش اشاره کردید
می دونی یک جدول با صد ملیون رکورد یعنی چی؟
کی گفت ما بی نیاز به سرعتیم؟

...
چرا بدون شرح؟
نتونستی ایراد بگیری؟!!!

shirini_forush

Well-Known Member
ببینید تو یک حلقه اتفاق خاصی اگه نیفته فرقی نمی کنه چه زبونیه؟
همشون آخرش یه چیزن
اصلا بگید چه مسئله ای باعث افزایش یا کاهش سرعت می شه تو زبون؟
هر کی بگه می گیم حرفش منطقیه...
طبیعطا کسایی که اظهار نظر می کنن در مورد سرعت باید دلیل این موضوع رو بدونن
دستور if تو زبونهای مختلف سرعتش به قدری تفاوت داره که می شه ازش چشم پوشی کرد و اصلا نه گوگل و نه یاهو به این تفاوت اهمیت می دن(شاید قابل اندازه گیری نباشه)!
حالا من همین جا حرفمو متوقف می کنم که اونایی که دارن در مورد سرعت بحث می کنن ادامه بدن...
(من منکر این نیستم که سرعتشون تفاوت نداره ولی کسایی که اظهار نظر می کنن باید دلیلشم بدونن)

دلیل این تفاوت می تونه تفاوت سرعت کامپایل...ارتباط با دیتا بیس و... باشه

shirini_forush

Well-Known Member
بابا ، قرار نیست که ما بیایم تفاوت سرعت if و یا حلقه ها رو با هم مقایسه کنیم که!!
قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود!!
فرض کنید یک برنامه دارید ، با هزار خط کد!
واقعا برای من سواله
آیا تا به حال شما در حال برنامه نویسی ، نشده که یک کاری رو به خاطر این که سرعت برنامه تون پایین نیات انجام ندید؟؟؟؟ و یا بالعکس!!

در هر صورت فکر نکنم کسی بتونه منکر این بشه که سرعت اهمیتی در یک زبان برنامه نویسی نداره!!!! خواهشا بحث رو به بیراهه نکشید.

یه برنامه نوشتم که یک معادله ی ریاضی دریافت میکرد و اون رو رسم میکرد. به این صورت که برای رسم ، از نقاط استفاده میکرد.
و خودتون هم خوب میدونید که چند تا نقطه لازمه کنار هم کشیده بشن تا تشکیل یک نمودار رو بدن!!!!
درسته که کار من یک مقدار نادرست بوده (به خاطر امکانات کار با تصاویر) ولی در هر حال ، این کار رو کرده! (البته این رو به خاطر این گفتم که نگید دروغ میگه، اگر نه نیازی به بیانش نبود!)

موفق باشید

میشه این جمله رو معنا کنی؟:
در هر صورت فکر نکنم کسی بتونه منکر این بشه که سرعت اهمیتی در یک زبان برنامه نویسی نداره!!!!
...
سرعت اهمیت نداره؟
لطف کن رو جملاتت فکر کن... قبلا فقط غلط املایی داشتی... ولی حالا...:lol:

برای اون رسم نمودار هم خیلی راه اشتباهی رو به کار بستید.
تازه...شما تو یه صفحه وب این کار رو کردید؟
!
میشه سورستونو بزارید ما هم استفاده کنیم؟!

tabib_m

Member
برای اون رسم نمودار هم خیلی راه اشتباهی رو به کار بستید.
درسته که کار من یک مقدار نادرست بوده (به خاطر امکانات کار با تصاویر) ولی در هر حال ، این کار رو کرده!
خوب شد گفتید!!!

سرعت اهمیت نداره؟
لطف کن رو جملاتت فکر کن... قبلا فقط غلط املایی داشتی... ولی حالا...
آخرش؟؟؟؟ حرف شما چیه؟؟؟
میخوای بگی که سرعت اهمیت داره یا نداه؟؟؟
کجای حرفم مشکل داشت ؟؟؟؟
لطفا جمله ای که رو که با "..." تمومش کردی ، تکمیل کن

اصلا دلم نمیخوات وارد بحث های چرت (البته ببخشید) و حرفهای غیرمنطقی ای (باز هم ببخشید) مثل این بحث بشم!!!!

چرا بحث رو با غلط گیری املایی و یا استفاده از کنایه و ... به بیراهه میکشید؟

لطفا جواب این جمله رو هم بدید:

در هر حال ، موفق باشید

parsjax

Banned
بابا شما چرا اینقد شاخ میشید واسه هم؟ خوب من که گفتم چند تا پروژه تعریف کنید بیبینیم با کدوم زبون راحت تر میشه نوشتشون {از لحاظ راحتی سرعت امنیت ... تست میکنیمشون}

shirini_forush

Well-Known Member
این آقا سید محسن سر دوستی با ما نداره...
آقا جون بده غلط املایی تو رو میگم که درستش کنی؟
چرا تو بحث داغ می کنی و جنبه ی خودتو از دست میدی؟
این صحبتا به اون لبخند ملیح و چهره ی سیاه و پیرهن سفیدت نمیاد...

آخرش؟؟؟؟ حرف شما چیه؟؟؟
میخوای بگی که سرعت اهمیت داره یا نداه؟؟؟
کجای حرفم مشکل داشت ؟؟؟؟
لطفا جمله ای که رو که با "..." تمومش کردی ، تکمیل کن

اصلا دلم نمیخوات وارد بحث های چرت (البته ببخشید) و حرفهای غیرمنطقی ای (باز هم ببخشید) مثل این بحث بشم!!!!

چرا بحث رو با غلط گیری املایی و یا استفاده از کنایه و ... به بیراهه میکشید؟

لطفا جواب این جمله رو هم بدید:

این آقا سید محسن سر دوستی با ما نداره...
آقا جون بده غلط املایی تو رو میگم که درستش کنی؟
چرا تو بحث داغ می کنی و جنبه ی خودتو از دست میدی؟
این صحبتا به اون لبخند ملیح و چهره ی سیاه و پیرهن سفیدت نمیاد...
خواهشن با یام خصوصی این حرفها رو بهم بگید.کسی تو فروم دلگیر نمی شه که چرا روی هم رو کم نکردید

کسی باید اظهار نظر کنه که بدونه تفاوت سرعت از کجا ناشی می شه.
خوب،پس سرعت به چه چیزی بستگی داره؟ نگفتید if تو php یا asp سرعتش فرق داره؟ (100 میلیون if)

shirini_forush

Well-Known Member
کوشا جون دخالت نکن این حرفا مال پیام خصوصی نیست...
اگه می خواستیم به حرف تو گوش کنیم... تمام این 46 صفحه تو پیام های خصوصی بود...
البته ادامه هم پیدا نمیکرد... خیلی ها هم خیلی چیز ها یاد نمی گرفتن...
اصلا فروم برای همینه... فرومه ایمیل که نیست!

جدیدترین ارسال ها

بالا