آقا مجيد :PHP يا ASP ؟

desiran

Member
موفق باشید

این بحث بسیار جذاب بود. کاش می شد مجید آنلاین این جور بحث ها رو یه نتیجه گیری کنه که آخرش یه چیزی دربیاد:cool:

shahram1402

New Member
Asp و Asp.net دیگه کلام آخرن
و Php اونی نیست که بتونه رودستشو بزنه
و همچنین اینکه Asp ساپورت نمیشه حرف کاملا بی خودیه چون Asp و Asp.net دو چیز کاملا جدا از همن نه اینکه Asp.net مثلا نسخه جدید Asp نه از این خبرا نیستش
و اینکه Php سریعتره نه باز هم از این خبرها نیست
ولی اگه یه جاهای می بینی که Php سریع تر جواب بده دلیلش یه چیز دیگست
که اگه خواستید توضیح میدم.

BeHnAm_akb

Active Member
حث قدیمی رو دوباره راه انداختی؟

می بینی که خیلی در موردش صحبت شده و همه مواردی هم که شما گفتی بحث شده.

Ocarina

Member
من که تازگی رفتم سراغ Phpو دارم یاد میگیرم
از مایکروسافت بدم میاد!... از نفوذ تو بازار داره سوئ استفاده میکنه ... و شرکتیه که برای سود بیشتر دست به هر
کاری میزنه!

saber83

Member
سرعت

shahram1402 گفت:
Asp و Asp.net دیگه کلام آخرن
و Php اونی نیست که بتونه رودستشو بزنه
و اینکه Php سریعتره نه باز هم از این خبرها نیست
ولی اگه یه جاهای می بینی که Php سریع تر جواب بده دلیلش یه چیز دیگست
که اگه خواستید توضیح میدم.

لطفا در مورد علت سریعتر بودن php توضیح بدین

raoofm

New Member
** ویرایش شد ** امید
در صورت تکرار دسترسی شما قطع خواهد شد.
قوانین سایت رو مطالعه کنید.

ببینید کلا این جور بحث ها به نتیجه ای نمی رسه دقیقا مثل جنجال بین Delphi کارا و VB کاراست!
آخر کی می بره؟ کسی که تعداد برنامه نویساش بالا باشن
اصلا مهمه که مثلا سرعت کدوم 1 میلی ثانیه بیشتره یا کمتر؟ (حتی برای یاهو و گوکل هم مهم نیست)
ببینید هیچ ASP کاری تا حالا گیر نیافتاده که نتونه کاری رو بکنه که با PHP قبلا شده و همچینین PHP کارام همین ویژگی رو دارند.قبول دارید؟
PHP کارا قبول دارند که PHP زیاد زبون با قاعده ای نیست؟
و همچینن زبون قشنگی نیست؟ زبونی که تو Syntax آندرلاین داره خداییش آدم رو عصبی می کنه!

oxygenws

Active Member
اصلا مهمه که مثلا سرعت کدوم 1 میلی ثانیه بیشتره یا کمتر؟
:) بله که مهمه :) فراتر فکر کن.

در مورد مابقی صحبت هات چیزی نمی گم، چون باز بحث شروع میشه و ...
موفق باشید.

بله که مهمه فراتر فکر کن.
قبول دارم.موقع نوشتن هم با شک نوشتم.
عرض کنم که اصلا ASP.Net با PHP قابل مقایسه نیست.می شه QBasic رو با دلفی مقایسه کرد؟
نه.شکی نیست. ASP.net دیگه داره یک دیواره جدا درست می کنه مثل برنامه های Visual و None Visual
یک زبون ویژوال با یک زبون غیر ویژوال قابل مقایسند؟
همون مقایسه ی Classic ASP و PHP درسته تره.

چرا می گید این بحث دوباره شروع نشه؟ خوب بشه!
فروش ASP بالا می ره PHP برشکست میشه؟

oxygenws

Active Member
در مورد تفاوت asp.net و php حرفت رو قبول دارم. PHP یک زبون اسکریپتی است و فقط مختص وب نوشته شده، اما asp.net یک پوسته، برای زبان های برنامه نویسی بیسیک یا سی شارپ می باشد. به همین دلایل برخی امکاناتی که مثلا php به تنهایی نداره رو asp.net با کمک بیسیک یا ... داره.

نگاه کن برادر، تمامی این صحبت های شما رو قبول دارم، ولی برنامه های مشابه لینوکس یا پی اچ پی یا ... عموما برای انسان های حرفه ای ساخته شده اند. من به راحتی و زیبایی می تونم برنامه خودم رو در سطح زبان سی++ برای PHP بنویسم و مثلا با PHP بیام با پورت usb کار کنم... این یعنی آزادی، این یعنی برخورد حرفه ای.

مطمئن باش به دلیل همون چند ثانیه، سایت های بزرگ ترجیح می دن از بنیان کد بزنند تا حدی که PHP رو هم زبون سطح بالایی می دونند!! چرا یاهو هنوز اندکی داره از زبونی که خودش نوشته استفاده می کنه، چون کمترین سربار و سریع ترین بازخورد رو از درخواست هاش داشته باشه... چرا حالا مهاجرت کرده به PHP؟ چون می تونه اون رو به راحتی تغییر بده.

همونطور که شما گفتی، مقایسه این دو زبان اصلا مناسب نیست. PHP یک زبان نسبتا سطح پایین، یا به قول معروف native می باشد و asp.net اونم نسخه دومش، یک زبان فوق العاده سطح بالا، که هر کسی می تونه باهاش سایت بسازه... PHP بازمتن می باشد و قابلیت تغییر داره (چونان که تابع تاریخ شمسی رو براش توسعه داده بودم، با سی) ولی asp.net اصلا اینطور چیزا حالیش نیست!! و ...

من، شخصا، ترجیح می دم خودم برنامه هام رو بنویسم و تقریبا از اساس خودم کد بزنم تا به بهترین و سریعترین نتیجه برسم. هر وقت هم بخوام، از توسعه های اضافی ای که در بسته خود PHP منتشر نمی شه استفاده بکنم و همراه اونها، برای رسیدن به بالا ترین سرعت، کامپایلش کنم.

چرا می گید این بحث دوباره شروع نشه؟ خوب بشه!
فروش ASP بالا می ره PHP برشکست میشه؟
اگر دوستان ظرفیت داشته باشند، مشکلی نیست. اما نمی دونم چرا هر کس میرسه اینجا، علاقه منده که یه چیزی بگه!!! (به قول معروف یه کاری می کنه که احیانا فکر نکنن که لاله!!)
ضمنا، محصولات بازمتن، کلمه "ورشکست" براشون تعریف نشده!!

اگر دوستان ظرفیت داشته باشند، مشکلی نیست. اما نمی دونم چرا هر کس میرسه اینجا، علاقه منده که یه چیزی بگه!!! (به قول معروف یه کاری می کنه که احیانا فکر نکنن که لاله!!)
ضمنا، محصولات بازمتن، کلمه "ورشکست" براشون تعریف نشده!!
قبول چیزی نیست که ور شکست شه.

در مورد یاهو عرض کنم که من هم صفحات ASP توش دیدم و هم PHP اگه بخواهید در اختیارتون قرار می دم.(مرجع من تنها پسوند است و اثبات نهایی نمی تونم بکنم.)

خوب باشه.دوستان همه ساکت باشید.یعنی چی میاید تو بحث.ها؟ سی . ساکت آقا امید تو فرومند.
خوب مرد مومن بحث برای همینه.هر کی دوست داره می گه.
اگه عقیدتون اون جملست لطف کنید زیاد پست نفرستید.کسی از شما جوابی نخواست.اون چهار تا 3تاره دلیل محکمی نیست.(قصد توهین ندارم ولی قبول کنید حرف جالبی نزدید.تو پست دیگه ای هم ذکر کردم که من شما رو کاملا قبول دارم و عزیز مایی)
اگرم جدی گفتید باید بگم این بحث مثل بحث بر روی لیسانس ریاضی شماست.چرا شرکت نکنم تو بحثی که در مورد منه و کاملا هم در جریان هستم؟

آدم به یه جاهایی می رسه که احساس می کنه یه زبون ضعف داره.شخصا یک هفتست که دارم رو سیستم ارسال PM یاهو از طریق وب با ASP کار می کنم.به قدری این موضوع پیچ خورده که ...
در صورتی php یک مثال بارز داره. phpproxy کارهای لازم رو می تونه راحت بکنه.یعنی من هر کاری می خوام php proxy می تونه انجام بده.کوکی دخیره کنه.استفاده از socket و ....... با کمی تغییر رو سیستم php proxy می تونستم سیستم مورد نظرم رو بسازم.

ولی ASP خیلی دلچسبه.من تا قبل از مورد یک بارم به مشکلی که وابسته به ضعف ASP باشه بر نخوردم.
قطعا چیز بعدی که دنبالش خواهم رفت ASP.net خواهد بود.
من آینده رو دست Open source ها نمی دونم.شخصا وابستگی به مایکروسافت رو بیشتر دوست دارم تا ...

واقعا هم این بحث زیاد فایده ای نداره.باید قبول کرد که مهم اینه که فرد برنامه نویسه.زیاد مهم نیست با چی می نویسه. من کیو بیسیک رو 10 سالگی یاد گرفتم.کوچ کردن به Delphi برام اصلا سخت نبود.از Delphi هم به ASP خیلی خیلی راحت بود.به خاطر ASP هم VB رو یاد گرفتم.بدون خوندن 1 کتاب،مقاله و ... فقط با Samples
آدم وقتی درک کرد برنامه نویسی چیه دیگه یادگیری Syntax براش یه چیزه پیش پا افتاده می شه.
اینها رو گفتم که ملت بدونن نباید حساسیت رو یک زبون(ابزار برنامه نویسی،تکنولوژی) حساسیت داشته باشن.
عاقلانه مقایسه کنید.من php کار نیستم ولی فکر می کنم پیشرفت php در نگارش ها بسیار بیشتر از asp بوده.درسته؟(رو عدد نگید 3 و 5 رو افزایش کارایی)

کی این جمله رو قبول داره:
« ابزار برنامه نویسی مهم نیست.توان برنامه نویس تفاوت ها را ایجاد می کند »
این نظر شخصی منه.
این یک بخش از یک مقالمه.دوست دارم بدونم تو دنیای وب هم این موضوع صادق است؟:
« يك برنامه نويس خوب مي تواند با هر زباني هر كاري بكند.مي تواند با دلفي مسنجر بنويسد.با با C يك Recovery بنویسد.فقط ممكن است كمي كار پيچيده تر باشد.
براي برنامه نويسان ايراني و 95٪ برنامه نويسان جهان زياد فرقي ندارد كه با چه زباني برنامه نويسي مي كنند.توان مورد بحث است.تمام سیستم ها در هر زبانی قابل پیاده سازی است.تنها باید کمی خلاقیت داشت.»

shirini_forush

Well-Known Member
البته ممکنه ما بتونیم با یه آچار یه رئاکتور بسازیم و ایت حتما قدرت و تبحر ما رو نشون میده...
ولی این جا بحث سر قدرت زبان هست. این زبانه که کارو برای ما آسون میکنه.
مثلا شما می تونی با اسمبلی یاهو بنویسی؟lol

شاید. ولی این کار با php یا دات نت آسون تر نیست؟
در ضمن ما تو ایران نشستیم و راحت میگیم php یا ASP.net ولی تو خارج از ایران بعید نیست برای هر بار تکرار کلمه ی asp یا .net از ما توسط مایکروسافت درخواست پرداخت حق نام بشه!

دوست من تفاوت ASP و PHP به اندازه ی PHP و Assembly نیست.امیدوارم اصلا بدونید ما داریم سر چی بحث می کنیم.

هر چی دعوا کنید

هر چی بحث کنید

هر چی مقاله بزنید

هر چی پست بزنید

میگم

PHP از ASP بهتره

و Linux از Windows بهتره

تامام

parsjax

Banned
سلام
محكم نزدم كه خيلي آروم زدم :lol:

دوسته ديگمون...
برايه اثبات اون جوك اتون شماي بيايد اين كار رو انجام بيديد معلوم ميشه: :lol: :lol:
کد:
        Dim MArr(5000, 5000), x, g As Int16,Count1 As Date = Now
        For x = 1 To 5000
            For g = 1 To 5000
                MArr(x, g) = 5
            Next
        Next
       Console.Write(Now & "  -  " &  Count1)
برایه PHP ایش هم خودتون تبدیل کنید... :lol: :lol: :lol: :lol:

عزیزم این اسکریپتی که نوشتی خیلی چیپه از کجا کپی پستش کردی؟

این اسکریپت به زبان پی اچ پی اینجوری میشه

<?
$_date = date("Y m d");
echo $_date.' - '.$_date;
?>

یعنی این همون کارو میکنه
حالا اگه تو راست میگی یکی از اینا رو با ای اس پی دات نت بنویس { کد کامل که کار کنه }
<?=md5(rand())?>
<?=crypt(rand())?>

در ضمن اینکه پی اچ پی تو ویندوز هم اجرا میشه نشونه محبوبیت و قدرتشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! هرکی هر اسکریپتی میتونه با ای اس پی دات نت بنویسه بیاد من ساده ترش رو با پی اچ پی واسش بنویسم

عزیزان بازم تاکید میکنم هرکی عقیده داره که دات نت قدرتش بیشتره بیاد رقابت کنیم { از نظر سادگی کم هجم بودن و سرعت اجرا !!!!!!!!!!!!!}

آقا شرمنده من هی این پستارو میخونم اعصابم خورد میشه !!!!!!!!!
یه کاری میگم هر ای اس پی کاری تونست انجام بده برنامه نویسی رو میزارم کنار !!!!!!!!!
من با 10 خط کد پی اچ پی تمام دامین ها رو هویز میگیرم شما هم میتونید این کارو بکنید {آغاز رقابت}

رقابت دوم من تو 47 سانیه 13 هزار تا ایمیل سند کردم با پی اچ پی !!!!!!!!!! با دات نت چقدر طول میکشه؟ یه ماه یا یه سال { کسایی که سرعت واسشون مهم نیست جواب بدن}

shirini_forush

Well-Known Member
بابا جون کاربردی فکر کنید...
سرعت یه حلقه ی صد ملیون تایی چه اهمیتی داره؟
کی تو یه صفحه وب همچین کاری میکنه؟

جدیدترین ارسال ها

بالا