آقا مجيد :PHP يا ASP ؟

BeHnAm_akb

Active Member
m-s-h گفت:
آقا ماشا الله
ما تا نشستیم این بحث رو خوندیم حدود 2 تا 3 ساعت طول کشید (شاید هم بیشتر)
الان میگید این کیه....
آقا این بهنام اینجا را به من معرفی کرد و من هم کلی وقت گذاشتم اینجا را
خوندم چشام باباغوری شده
اینجا هرکی برای خودش یه چیزی گفته
از لینوکس و اپل گرفته تا دات نت
که خیلی هاش هم اصلا ربطی نداشتن
به نظر من اینجا رو کنید جنگ بین اوپن سورس و مایکروسافت
بعضیا میگن اینجا مفیده جون من یکی از شما بگه جی اینجا مفیده بعضیا که فقط قدرت و تخصص خود را به رخ دیگران میکشن
(منظور خاصی به شخصی نداشتم)
ولی از این حرفها گذشته من هم بزار یه چیزایی بگم:
فکر کنم پرسیده بودید assembly چه ربطی داره:
همونظوری که استاد ما امیدک گفته بود برنامه های اسمبلی یه راست میره تو cpu و خوب هم php و asp
server side میباشند و برروی سرور اجرا میشوند پس برای بارگزاری صفحات باید اونها در سرور پردازش شوند که اگر اونها به صورت اسمبلی باشند با سرعت بیشتر این کار انجام میشود.
مایکروسافت asp.nEt را عرضه کرد تا کد صفحات وب به صورت برنامه نویسی معمولی بشه
مثلا برای رویداد کلیک یا موس اون صفحه به سرور میاد و دستور عمل مربوطه اجرا و به کلاینت ارسال میشه
و خوب معلومه که با این قضایا Asp.nEt سر تر میباشد.
خوب برای اولین پست بسه
بعدا بیشتر مینویسم (از این بیشتر چی میشه)
قربان همه شما
صادق جان سلام عضويتتو به اين سايت تبريك مي گم
فكر كنم جبهتو انتخاب كردي و صاف رفتي سراغ مايكروسافت
در مورد اسمبلي بايد بگم كه با CPU مستقيم در ارتباطه اما خوب فعلا بحث دو تا زبون ديگست كه به اين جا كشيد.

در مورد PHP هم قبلا بهت گفتم پي اچ پي فقط سرور سايد نيست

omidak

Active Member
سلام:
Qmars جان VisualStudio در همه زمینه ای قویه و در هر زمینه ای میتونه کمک ات کنه و مشکلات ات رو برطرف کنه.
اگر زبانهایه VB.Net C# J# اش رو یاد بگیری میتونی در platform هایه ویندوز با قدرتی باور نکردنی برنامه هایه خیلی قدرت مند بنویسی.
در مورد C++ هم همونطور که میدونی قدرتی نامهدودی خواهی داشت :wink:
تا به اندازه ساخت یک سیستم عامل :wink:

m-s-h
که فکر کنم هم بشناسم ات :wink:
این بحث رو تموم اش کردیم. :wink:

m-s-h

New Member
خوب اينم دومين پست من
بهنام:
متشكرم از تبريكت
بله درسته ولي من الان اين جهت رو انتخاب نكرده بودم از وقتي ني ني بودم اين راه را انتخاب كرده بودم در ضمن من نسبت به هيچ شركتي (از جمله مايكروسافت) و .... ندارم
و اگر پاش بيوفته با php هم كار ميكنم :D
مي دونم منم چون اين سوال را ديده بودم جواب دادم
خوب نياشه كه اونجوري فايده اي نداره ( فقط سرور سايد) :arrow:

اكسيژن جان ممنون از راهنماييت ( كه البته به من هم ربطي نداره)
اميدك :
مي دونم از آخرش اومدم
بله من تو اون بحث وي بي و دلفي بودم ديگه
:p
خوب اين بحث تموم شد.

BeHnAm_akb

Active Member
صادق جان اكثر ما ها از روز اول از داس شروع كرديم وبعد ويندوز ها اما خوب الان قدرت دست opensourse هست در مورد اين كه پي چ پي رو ياد بگيري بهتره به ارسال هاي قبلي من در اين تايپيك يه نگه بندازي منم اول مثل شما فكر مي كردم

omidak

Active Member
سلام:
ماشالله 10000 ماشالله بزنم به تخته پا قدم ات تويه هر بحثي . بحث رو تموم ميكنه ها :lol: :wink:

m-s-h

New Member
ما اينيم ديگه
اين بحثه چي شد
من ميرم يه جواب بنويسم
بهنام جان من گفتم بازم ميگم فقط مايكروسافت شيره
(نه دست شويي)

BeHnAm_akb

Active Member
صادق جان اينجا ما نيومديم شعار بديم
هر كس اومد يه دليل آورد و از بدي ها و خوبي هاي اين دو گفت حالا اون ديگه به خودتون بستگي داره كه كدوم رو انتخاب كنيد(مي دونم اين جمله آخريم تكراري بود!)

بحث كلا از مسير اصلي خودش خارج شده دوستان لطفا مثل من و چند تا از برو بچ فقط بحث رو ادامه بديد و اضهار نظر هاي بيخود نكنيد تا بحث روي همون روال قبلي و بين اميد و اكسيژن پيش بره
بازم ميگم زباني رو انتخاب كنيد كه توش تسلط داريد قرار نيست كه آپولو هوا بشه نهايت ميخواهيم يك سيستم مديريت وبلاگ بسازيم ديگه حالا هرچي باشه فقط نبايد يك كار كليشه اي يعني آپلود كردن رو انجام بديم بلكه بايد مانند يك حرفه اي خودمان سيستم مديرت وب را طبق سليقمون طراحي كنيم كه به نظرم از همين چيز هاي كوچك شروع كنيم زود تر به جواب ميرسيم
در آخر هم عيد همه مبارك و سالي خوبي رو براي همه لينوكسي ها و ويندوزي ها آرزو ميكنم
پيروز و موفق باشيد

oxygenws

Active Member
VIVA APACHE :)

شاید ربطی به بحث کلی این تاپیک نداشته باشه ولی به بحث های بعدی کمی مربوط می شه....
این عکس ها رو ببینید.....

Totals for Top Servers Across All Domains
overalla.gif

[hr:6f574f6606]
Change in Server Numbers Across All Domains
overallb.gif

Market Share for Top Servers Across All Domains
overallc.gif

Totals for Active Servers Across All Domains
overalld.gif

Change in Active Server Numbers Across All Domains
overalle.gif

Market Share for Active Servers Across All Domains
overallf.gif

موفق باشید، امید

دوست عزیز فکر نمیکنید که زیاد شدن این نمودار بیشتر مربوط به استفاده از سیستم های B2 و Mobiletype و.. هستش و اون ASP ها مربوط به حرفه ای ها و کار درست ها میشه ببخشید ها ولی هر بیسوادی که حتی نمیدونه Var چیکار میکنه رفته یک انجمن بره خودش باز کرده که فکر کنم همین این آمار رو برده بالا
اگه واسه Subdomain هم یک سرچ کنی میبینی که ASP مخصوصا توی ایران بالای 180000 خواهد بود و این بخاطر پرشین بلاگ و بلاگ اسکای و... میباشد
عید مبارک

oxygenws

Active Member
:)
چند مورد.....
1- B2 و MT و ... همه روی ویندوز و IIS هم اجرا می شوند.
2- portal های بسیاری برای ASP هم هست.
3- فکر کنم مهمترین دلیلش ارزون بودن سرور های لینوکس هستش که اون هم به خاطر opensource بودنشون هستش و امنیت بالاشون.

موفق باشید، امید

oxygenws

Active Member
16 صفحه اینجا نوشتیم.....
نصفش هم در مورد PHP است. ضرر نمی کنی همش رو بخونی... می دونم خسته کننده است ولی جالبه :)
اگر خوندی و باز هم سوال داشتی بپرس تا جواب بدم.

موفق باشید، امید

aftabgardoon

New Member
از توضيحاتون ممنونم
يه خواهش ديگم داشتم :oops:
من به يه مقاله در مورد پي اچ پي احتياج دارم
ميشه راهنماييم كنين مثلا آدرس سايتي چيزي:!: :!: :!:

SunBoy_

Member
سلام به تمام دوستان ٬٬٬٬

نمي خوام بحث و ادامه بدم ٬ من تمام ارسالها را خوندم ٬٬ بعضي ها واقعا آموزنده بود ٬٬ ولي بعضي از دوستان چيزهايي نوشته بودن كه من متعجب شدم ٬٬

يكي گفته JSP رو از ASP زدن ٬٬ يكي از دوستان گفته SUN يك دهم microsoft هم نيست و ٬٬

نه SUN براي منه و نه Microsoft ولي خواهشن در اين مورد تحقيق كنيد ٬٬٬ بد نيست .. و همچنين يه نگاهي به تكنولوژي ها و پروژه هاي در حال اجراي شركت SUN بندازيد خوبه ٬٬٬

كامل ترين منبع هم همان سايت SUN هستش كه در ضمن با JSP پياده سازي ٬٬٬

www.sun.com
http://www.sun.com/aboutsun/media

با آرزوي موفقيت ٬٬٬

Fani

Member
مقايسه اين دو مثل مقايسه سيب و گلابي هست كه نميشه گفت كدوم بهتر از اون يكي هست.
اما دو تا نكته را بايد در نظر گرفت:
1- براي كاربرهاي خانگي ويندوز حرف اول رو مي زنه. و استفاده از لينوكس به تنهايي روي كامپيوتر شخصي كار اشتباهي هست و بعيد هست كه لينوكس بتونه جاي ويندوز رو روي كامپيوترهاي خونگي بگيره.
2- نكته دوم اينكه بايد بدونيم كه قدرت لينوكس خيلي بيشتر از ويندوز هست و سرورها بدلیل نیاز به امنیت و قدرت بالا، کشش زیادی به سمت لینوکس پیدا کردند. و بعيد هست كه ويندوز بتونه جاي لينوكس رو روي سرورهاي قدرتمند بگيره.

بنابرين چون اكثر سرورها و مخصوصا سرورهاي قدرتمند لينوكسي هستند بنابرين PHP که تحت لینوکس هست ارزش بیشتری داره که وقت روش بذاریم.

جدیدترین ارسال ها

بالا