آقا مجيد :PHP يا ASP ؟

oxygenws

Active Member
من و امیدک قرار گذاشتیم تو این بخش چیزی نگیم. ولی وقتی من پیام شما رو دیدم، تصمیم گرفتم حمایت از چیز خاصی نکنم ولی نذارم افکار دوستان منحرف بشه یا بحث اشتباه و بد جلو بره.

Ealireza گفت:
ولی فکر نکنم کسی که بخواهد از 0 شروع کنه بره سراغ PHP چون هم خیلی مسخره هست
نه For داره و به نظر من فقط کسانی که علاقه مند به استفاده از انجمن هستند میرن و هاست PHP میگیرند
php یک زبون کامله، هم for داره و هم ...... لطفا در مورد برناتمه ای که در مورد اطلاعاتی ندارید، نظر ندید :)

Ealireza گفت:
وگرنه مطمئن باش مسئولان مملکت بیشتر از ما ها به فکر امنیت هستند اگه PHP خیلی خوب بود نمیرفتند سایت صدا سیما و...و...و... رو با سرور ویندوز پیاده سازی کنند
این هیچ دلیلی نیست، شما می تونید بگید پس چون یاهو و گوگل روی سرور های unix-base هستند، پس انتخاب درست تری نسبت به بانک ملی داشتند. در ضمن خیلی کارهای مملکتی درست و حسابی و از روی حساب کتابه که شما به اینها توکل کنید و اونها رو سند قرار بدید (سایت بانک محترم کشاورزی بس نبود؟؟)

Ealireza گفت:
البته اینم هست که هر قدر پول بدی همن قدر آش میخوری پس وقتی داری یک سرور ویندوز میخری از بخاطر قیمتش نرو لینوکسی شو
:) این دیگه چه حرفیه :) لطفا دیگه اینو نگو، باور کن زشته. فلسفه open source رو درک کن، بفهم، بخون، قطعا عاشقش می شی.

Ealireza گفت:
امید وارم که از صحبت های من ناراحت نشده باشی
همچنین.

Maryam61

Member
oxygenws گفت:
من و امیدک قرار گذاشتیم تو این بخش چیزی نگیم. ولی وقتی من پیام شما رو دیدم، تصمیم گرفتم حمایت از چیز خاصی نکنم ولی نذارم افکار دوستان منحرف بشه یا بحث اشتباه و بد جلو بره.

Ealireza گفت:
ولی فکر نکنم کسی که بخواهد از 0 شروع کنه بره سراغ PHP چون هم خیلی مسخره هست
نه For داره و به نظر من فقط کسانی که علاقه مند به استفاده از انجمن هستند میرن و هاست PHP میگیرند
php یک زبون کامله، هم for داره و هم ...... لطفا در مورد برناتمه ای که در مورد اطلاعاتی ندارید، نظر ندید :)

Ealireza گفت:
وگرنه مطمئن باش مسئولان مملکت بیشتر از ما ها به فکر امنیت هستند اگه PHP خیلی خوب بود نمیرفتند سایت صدا سیما و...و...و... رو با سرور ویندوز پیاده سازی کنند
این هیچ دلیلی نیست، شما می تونید بگید پس چون یاهو و گوگل روی سرور های unix-base هستند، پس انتخاب درست تری نسبت به بانک ملی داشتند. در ضمن خیلی کارهای مملکتی درست و حسابی و از روی حساب کتابه که شما به اینها توکل کنید و اونها رو سند قرار بدید (سایت بانک محترم کشاورزی بس نبود؟؟)

Ealireza گفت:
البته اینم هست که هر قدر پول بدی همن قدر آش میخوری پس وقتی داری یک سرور ویندوز میخری از بخاطر قیمتش نرو لینوکسی شو
:) این دیگه چه حرفیه :) لطفا دیگه اینو نگو، باور کن زشته. فلسفه open source رو درک کن، بفهم، بخون، قطعا عاشقش می شی.

Ealireza گفت:
امید وارم که از صحبت های من ناراحت نشده باشی
همچنین.

دقيقاْ مي خواستم همينا رو بگم. :wink:
من خودم web Programming رو از PHP شروع کردم و اصلاً به نظرم مسخره نیومد!
بعد هم کارای این مملکت کجاش درسته که تازه بخوایم بهش استناد کنیم؟؟ :oops:

qmars

Member
Ealireza من هيچ وقت تو بحث ناراحت نميشم
اما 2-3 نكته:
من در مورد php زياد اطلاعات ندارم كه بخوام در موردش بحث كنم فقط اينو ميدونم كه كساني كه بر روي لينوكس Web Programming مي كنند نيازي به Asp.net و امثالهم ندارند زيرا اكثرا اصلا آنها را قبول ندارند
در ضمن اين كه كي از چي استفاده كرده خيلي دليل محكمي نيست زيرا ممكن هزار دليل پشت پرده داشته باشي
در هر حال موفق باشي

miladmovie

Active Member
خيلي وقت بحثي نشده ادامش ؟ :lol:

راستش من يك مدتي يك نيم نگاهي به ASP.NET دارم و يك جور برنامه نويسي تحت وب رو (نگم مسخره چون واقعا كار بزرگي است ولي ...) سمبلكاري كرده :oops:

واقعا برنامه نويسي با اون آسون شده ولي اين شايد باعث بشه يكعده بياند از اون برنامه نويسي رو شروع كنند درحالي كه به درستي معماري وب رو نفهمند

در حالي كه توي PHP و يا حتي ASP چنين جوري نيست

مثلا يكي از دوست هاي من net. رو بلده و تازه مي خواد PHP رو ياد بگيره از من يك سوالهاي مي پرسه كه اصول وب است ولي اون خيال مي كنه اين چيزيهاي كه فقط net. داره بيچاره حق هم داره چون اين چيزي كه اون ديده و همه چي پشت پرده بوده

ولي در كل چيز باحالي است

بعد هم وقتي شما واقعا قرار كه براي كسي كار كنيد بيشتر مواقع اين شما نيستيد كه تصميم مي گيريد از كدوم زبان استفاده كنيد و شما رو مجبورتون مي كنند 8O :D :wink:

omidak

Active Member
سلام:
خوب من قرار شد چيزي نگم اما يه توضيحي ميدم : :wink: ( اميد اين با اون در :lol: )
ببنيد Microsoft برایه این محصول خودش طوری اومده سیستم رو پیاده کرده که کاربرهایه ساده بتونن تا یه حدی ازش استفاده کنند
اون دوست شما معلومه که اصلاً برنامه نویسی بلد نیست.
.Net یک سیستم خیلی خیلی پیچیده هست. اما هر کس به اندازه خودش میتونه ازش استفاده کنه. شما الان اگه از اون دوست اتون یه سوال کوچولو در مورد Object ها و ساختار .Net بپرسید معلومه که هیچی نمیدونه.
در سیستم های .Net شما یک پرژه دارید که بصورت Assembly ذخیره شده و یک سری صفحه هات aspx اونها رو برایه شما نمایش میدن.
ببنید تمام سیستم .Net بر اصول Object گرایی هست. مثلاً شما یک صفحه UserControl دارید اون صفحه از نوع UserControl هست:
Public Class myUserControl
Inherits UserControl

End Class

الان Class شما توسط وراثت از نوع UserControl هست, پس اگر شما میخوایید یک صفحه ascx رو به CodeBehind اون متصل کنید باید اون Class از نوع UserControl

خیلی ها اصلاً نمیدونن که این سیستم ها چطوری کار میکنه.
اتفاقاً همین چند پیش داشتیم با امید در مورد پرژه ای که در سایت برنامه نویس بود صحبت میکردیم
این دوستان هنوز نمیدونند که UserControl چی هست LoadControl چیه سیستم هایه شعی گرایی .Net چی هست , شروع به ساخت یک تالار گفتمان کردند و بجز آبرو بردن .Net هیچ کار دیگه ای نکردند, نصف Forum رو تموم کردن حالا مگن برایه Skin اش چی کار کنیم. این حرف نشون میده که هیچ کدوم از اونها با ساختار UserControl و Controlها آشنایی ندارند در صورتی که این دو بخش پر مصرفترین Class ها و ساده ترین هستند.
پس ببنید حتی کسایی که خیلی هم ادعا شون میشه واقعاً چیزی بلد نیستند.

خود من هر روز دارم یک چیزی از .Net یاد میگیرم. و تاحالا انتهایی درش ندیدم. اما بیشتر سوالات .Net انجمن رو خودم جواب میدم.

راستی Microsoft هم اعلام کرده که Framework.Net رو میخواد OpenSource کنه.
همچنین برایه تمام Platform ها اون رو راه اندازی کنه. :wink:

Ealireza

Member
oxygenws جان PHP خيلي طرف دار داره واسه OpenSource بودنش
و اونم اينكه B2 نميدونم Phpbb اينا روي Linux هست
اينم ميدوني كه هرچي Free باشه همه خوششون مياد
در ضمن اگر يه Search كني Server هاي Linux مجاني خيلي هستند كه تبليغ و... هم ندارن پس بنابر اين كمتر كسي ميره سراغ ويندوز

بنظر من هم PHP و Asp وهم net. خوبن
net. بدرد حرفه اي ها ميخوره
ولي PHPوASP در يك كلاس هستند حتي من ديروز كه يك برنامه رو تو LocalHost خودم چك كردم سرعت ASP بيشتر بود
البته با سرعت هاي اينترنتي كه ما داريم 1 يا 2 ثانيه اختلاف زماني در ايجاد صفحه اصلا مطرح نيست

به نظر من بايد بين ASP و PHP ارتباط بر قرار كرد نميشه از هر كدوم صرف نظر كرد
و اين رو هم در آخر اضافه كنم وب سايتي حرفه اي كه بين زبان ها بتونه يك رابطه اي بر قرار كنه :wink:
حالا بگزريم
جريان اين CFM چيه يا همون كولد فوژيون
كه گفته از ,net. قوي تره :lol:
كسي از اين محصول Macromedia اطلاعاتي نداره

alachig

Member
البته اساتيد گرامي ببخشند:
بنده با آقا اميد كه واقعاْ تو بيشتر موارد از كمكشون استفاده كردم كاملاْ موافقم.

جناب miladmovie:
بنظر من حتماْ اون زبوني كه خيلي پيچيده هستش بهترين و پرقدرت ترين زبان نيست.
مثال لازم هست؟...
مگه نه اينه كه هدف همه شركتها(مثل مايكروسافت) اينه كه زبونها را قابل فهم و استفاده آسان تر و راحت تر براي همه بكنن؟

Ealireza

Member
alachig :‌
جان با حرفت خيلي موافقم
فكر كنم اين CFM خيلي راحت تر از net. باشه

qmars

Member
اميدك ديگه وارد مسايل ... شدي ها!!!
من به مقايسه ي اين دو كاري ندارم حالا تو اين وسط چي كار داري به پروژه فروم
لازمه اگه نمي دوني بگم كه مدير اون پروژه استاد وحيد نصيري بود كه به جرعت ميشه گفت يكي از دات نت كارهاي برتر ايران هست
در ضمن اگر كساني كه در ساخت پروژه شركت كردند هيچي نمي دونستن اصلا مشكلي نيست(هر چند كه خيلي هاشون از .....) زيرا در يك پروژه ي اپن سورس با اون سبك و سياق اطلاعاتشون رو به اشتراك مي ذاررن و.....
اميدوارم از اين به بعد سنجيده تر صحبت كني

omidak

Active Member
سلام:
اين حرف نشاندهنده اينه كه ايشون اصلاً با Class UserControl آشنایی ندارند:
Vahid_Nasiri گفت:
سلام

بهتر است در اين مورد هم چاره اي انديشيده شود. چه روشي براي اينكار در دنيا مرسوم است و غيره....

qmars

Member
ميشه از چند خط بالاترش بذاري و يا لينكشو بدي من كل مطلب رو ببينم

omidak

Active Member
سلام:
تا اونجايي كه من User شما رو تویه اون سایت دیدم و آشنایی دارید.
فکر کنم مقاله 4 یا 5 ام از اول در انجمن Forum Asp.Net

Abbas Arizi

New Member
در مورد فوروم سايت برنامه نويس صحبت شد و اين كه بچه‌‌‌هاي اين گروه هنوز نميدونن UserControl چيه و دستور LoadControl به چه دردي ميخوره و ...
من به عنوان يكي از اعضاي اين گروه بايد خودمتتون عرض كنم كه اون پروژه به دليل گرفتاري و مشغله سرپرست اون گروه يعني آقاي وحيد نصيري هيچ وقت به ثمر نرسيد.
ولي در مورد دانش و اطلاعات بچه‌هاي اون گروه بايد بگم اشتباه ميكنيد. حداقل خود من هم UserControl رو خوب ميشناسم هم دستور LoadControl رو و در پروژه فرومي هم كه در دست ساخت دارم به وفور از اون استفاده كردم. اينها نكات بسيار ساده وپيش افتاده‌اي هستند و توي دات نت مسايل بسيار مهمتري وجود داره كه هنوز من و شما از اون بيخبريم.
لطفا در مورد ديگران قدري سنجيده‌تر صحبت كنيد. به زبون آوردن كلمات خوشگل و در عين حال نخ نمايي مثل Object Oriented و UserControl و... به من و شما بار علمي يا شخصيت نميده. مطمئن باشيد آقاي نصيري هم خوب ميدونسته UserControl چيه. اين مشكل شماست كه تصور ميكنيد فقط اون چيزي كه در دايره اطلاعات شما قرار مي‌گيره درسته و بس. در حالي كه ممكنه راه حلهاي ديگه‌اي هم وجود داشته باشه كه از اون بي خبريد.

miladmovie

Active Member
آقا اينجا سوتفاهم پيش نياد 8O

من فقط گفتم ASP.NET به نظر من(به نظر من) يك عده رو جوري بار مياره كه از معماري وب خبر نداشته باشند

منظور من از اين حرف من به هيچ وجه منكر ASP.NET نيست :roll:

در ضمن اون دوستمون هم كه گفتند PHP و ASP در يك سطح هستند رو ارجاع مي دم به PHP5 :wink:
در مورد سرعت اجرا شدن شما رفتي PHP رو روي وينودوز نصب كردي مي گي كه سرعتش كمتر است
در صورتي كه شما PHP رو روي سرور لينوكس نصب كردي و سرعت اجرا شدن رو تست كردي بعد مقايسه بكن :wink:

آقا من گفتم كه وقتي حرف كار واقعي پيش مياد بايد به ساز كارفرما برقصي چه حالا شما NET. رو دوست داشته باشيد چه PHP رو

omidak

Active Member
سلام:
Abbas Arizi>
آخه ديدم كه همه جواب اون سوال رو دادن، (سوال به اون آسوني)
miladmovie>
سرعت PHP به این علت پایینه که خط به خط به C++ ترجمه میشه و اجرا میشه.
اما .Net زبان ماشین هست و به این علت سرعت بالایی داره.

oxygenws

Active Member
امید جان، php به C++ ترجمه نمی شه، لطفا وقتی .......... چیزی نگووووووو، مرسی

omidak

Active Member
سلام:
و اين داستان ادامه دارد:
کد:
OmidAK : damet garm dige
oxygenws_com: 
OmidAK : pas php be man tabdil mishe?
oxygenws_com: khob alaki chizi gofti khob!!!
oxygenws_com: na
OmidAK : eeeee
oxygenws_com: php mostaghim compile mishe
OmidAK : to dige ki hasti
OmidAK : nakone be assembly tabdil mishe?
oxygenws_com: na, vali be zabaan-e machine tabdil mishe
OmidAK : baba lotfan boro source esho download kon
oxygenws_com: khob oon source-esh-e
oxygenws_com: che rabti daare???
OmidAK : tahal bala painesh kardi bebini chejoori kar mikone?
oxygenws_com: are
OmidAK : khob azize man in khat be khat tabdil mikone be c mizaretesh tooye ye seri class hai baad ina ro be tor shakhei ejra mikone
OmidAK : chi shod ?
khamoosh shodi?
oxygenws_com: noch
oxygenws_com: to source ro didi, fekr kardi che khabare  oon source-e PHP-ye
oxygenws_com: taa haalaa source-e ENGINE-e php ro didi??
OmidAK : are baba
OmidAK : eeeeee
OmidAK : pass bara chi daram migam
OmidAK : baz khamoosh shod
oxygenws_com:  ok
oxygenws_com: sorry
oxygenws_com: pas baraaye chi daari chi migi???
OmidAK : khabi omid?
az dishab nakhabidi meske
oxygenws_com: 
OmidAK : inke in be c tabdil mishe
oxygenws_com: na, nemishe
OmidAK : de dobare az avall
oxygenws_com: aziz migam nemishe dige 
oxygenws_com: barnaameye PHP mostaghim COMPILE mishe, bale, DAGHIGHAN compile mishe
OmidAK : baba in kole zabon e php ro Class bandi karde baad vase ejraye barname tam e ajza ro tooye class ha mizare baad ejrash ke mikoni oon class ha ro ejra mikone
OmidAK : php script e
oxygenws_com: khob script bashe?? yani chi??
oxygenws_com: HTML ham compile mishe che berese be PHP
OmidAK : oon ghaziash fargh dare
OmidAK : in aval tarjome mishe
OmidAK : Render mishe na Compile
oxygenws_com: interpret mishe
oxygenws_com: script-e PHP compile mishe
OmidAK : hala har ki ye chizi mige
OmidAK : na render mishe
oxygenws_com: mogheye ejraa, compile mishe
OmidAK : na
OmidAK : ino dige midoonam va motmaenam
OmidAK : magar in basat tooye php5 bashe
oxygenws_com: na, tooye php4 ham boode
OmidAK : php4 1000000% motmaenam ke khat be khat e
oxygenws_com:  bale, khat be khat compile mishe 
OmidAK : 
OmidAK : baad az tarjome
OmidAK : khat be khat tarjome
OmidAK : baad mire baraye ejra
OmidAK : eeee
baba cheghad khamoosh mishi 
oxygenws_com: tarjome be chi??
OmidAK : C
oxygenws_com: na
oxygenws_com: tarjome nemishe
oxygenws_com: mostaghim ejraa mishe
OmidAK : khob mostaghim ejra mishe yani chi?
OmidAK : bebin pa ro az rooye gaaz bar nadar meske batri khali kardi
oxygenws_com: OmidAK: baad az tarjome
OmidAK: khat be khat tarjome
OmidAK: baad mire baraye ejra
OmidAK : Khob.
oxygenws_com: man migam mostaghim ejraa mishe
OmidAK : baad az tarjome bale
oxygenws_com: oops
oxygenws_com: migam tarjome nemishe
OmidAK : aval bayad tarjome beshe be c baad mire ejra beshe
OmidAK : na pass php Compiler e
oxygenws_com: NA 
oxygenws_com: bale, PHP daghighan compiler daare
OmidAK : oon motarjeme na compiler
oxygenws_com:  na, compiler-e
OmidAK : na motarjeme
oxygenws_com: taa haalaa php EXTEND kardi?????
OmidAK : na
oxygenws_com: man kardam
OmidAK : man faghat bala painesh kardam
oxygenws_com: 1000 taa maghaale o document baraaye ravesh-e kaar-e PHP khoondam
OmidAK : oon motarjeme
oxygenws_com: na, compiler-e
OmidAK : baba manzoore to az Compiler chie?
OmidAK : yani be Assembly tabdli mikone?
oxygenws_com: brb
OmidAK : in daghighan be C tarjome mikone baad ejra
OmidAK : eeeeeee

جدیدترین ارسال ها

بالا