second exterior rendering competition *** The Zeidler Residence

*farshid*

کاربر VIP
درود
من همین اول کار یه شکایت بکنم هم از فرشید و از همه
مسابقه برای یاد گیری شکل گرفته نه اینکه همه بیان کارشون رو بزارند و در اخر رندر وتموم ، این مسابقه شکل گرفته که چیزی یاد بگیریم و هر کی ترفندی داره رو کنه ....

حالا سوال : فرشید جان اون چمن هایی رو که لابه لای سنگ فرش ها هست رو چجوری درست کردی (روی زمین )
چمن ها ... اسلب های بتنی کف رو مدل کردم بعد یه پلان کشیدم ... با ابزار بولین اسلب ها رو از پلان کم کردم ... بعد با متریال دیسپلیسمنت دار چمن رو مدل کردم ...
البته میتونستم آنورپ کنم و یک مپ برای دیپلیسمنت بسازم ... ولی راه اول راحتتر بود ...سریعتر به نتیجه رسیدم.
در ضمن اگه سوالی هست بپرسید ... ما پیشفرضمون اینه که همه همه چیزو بلدن ! :).

nightlord

Well-Known Member
به به . داداش سعید گل . خوبی . بابا منتظرت بودیم ، گفتم دیگه به ما ملحق نمیشیا .

wwwwooooooooooowwwwwwwww عجب کاریه این طرح نفر اول . واقعا نابود میکنه آدمو وقتی میبینه:shock: . من اگه بخوام یه چنین طرحی بزنم اولا نمیتونم دوما یه 100 سالی طول میکشه.........

بگذریم . منم امروز کارو تا یه جاهایی پیش بردم به یه حدی که رسید آپ میکنم .

آخرین ویرایش:

.:BehzAd:.

Active Member
خدا میدونه چقدر روش کار کرده البته اینم بگم محمد جان که از یه نرم افزار استفاده نمیکنند بلکه از ترکیب چند نرم افزار با پلاگین های مختلف استفاده میکنند از اسکریپت ها کرفته تا پلاگین های مدل و رندر.کار بسیار خوبی وریلی شده بود واقعا حقش اول شدن بود.

سعید جان لینک دوم سوم اینا رو هم داری بده بریم ببینیم.

abbasi_0912

Active Member
راه پله آماده میشه استفاده کرد، توی ارچ مدل که مدل اماده ازش ندیدم
اما فکر کنم بهتر باشه مدل کنی، توی صفحه 8 همین تایپک عکس از مدل شده اون رو گذاشتم
شاید بدردت بخوره

*farshid*

کاربر VIP
ما منظورمون از مدل آماده آبجکتهایی بودن که جز عناصر معماری نیستند ... پله جز المانهای اصلی معماریه ... باید مدل بشه .
ولی این دفعه چون تو قوانین گفتیم استفاده از مدل آماده آزاده میتونید استفاده کنید ... البته اگه بتونید پیدا کنید .
من پیشنهادم اینه:
با ابزار stair مکس کلیت راهپله رو درست کنید ... بعد میتونی دیتیل اضافه کنی بهش ... ریل ها و نرده ها رو هم میتونی با پارامتر های همون stair ایجاد کنی.

آخرین ویرایش:

*farshid*

کاربر VIP
این یه تست رندر از مراحل کارمه ...رندر نهایی رو دارم میگیرم ولی نمیذارمش اینجا شما هم لطفا رندر نهاییتون رو اینجا آپلود نکنین
اگه کارتون تموم شده میتونید یه جایی آپلود کنید و لینکشو پیام خصوصی بزنید ... ترجیحا رو آپلود سنتر مجید آنلاین

پیوست ها

• 6 - Copy.jpg
    6 - Copy.jpg
    982.2 کیلوبایت · بازدیدها: 43

nightlord

Well-Known Member
ای ول خیلی عالی شده فرشید جان خسته نباشی.:rose:منم کارم تمومه تغریبا فقط درختاشو نزاشتم تا تست رندرام سنگین نشه . کار 90 درصدش انجام شده و تغریبا آماده برای رندر نهایی هستش . از مراحل کار ندارم هر چی بود گذاشتم .
ویرایش : یادم رفت نور پردازی داخلی هم مونده .

نمیدونم بزارم اینجا؟ یا نزارم؟

آخرین ویرایش:

*farshid*

کاربر VIP
حالا بذار ببینیم چیجووریاس:wink:
از 3d art عزیز و e power جان هم که مشغول دیدن این ضفحه هستند دعوت میکنم شرکت کنن...
:rose: :rose:

دوستان اگه امکانش هست یه توضیح 5 6 سطری در مورد کارتون و اینکه چجوری شروع کردین و چجوری نورپردازی کردین و ... بدین .
منم سعی میکنم یه توضیح مختصر در مورد مراحل کارم بدم ... این توضیحات میتونه شامل توضیح روش مدلینگ روش متریال سازی و روش نورپردازی و ... باشه .
من احساس میکنم گذاشتن مراحل کارمون بار آموزشی چندانی نداره ...
توضیحات تصویری باشه بهتره ... مرسی:rose:

آخرین ویرایش:

nightlord

Well-Known Member
خوب من امروز که تعطیل بود حسابی وقت داشتم که کار کنم :oops:. روزای دیگه باید 11 شب به بعد کار میکردم:cry:کار به اینجا رسیده که گذاشتم . یه مقدار توضیح هم میدم. :cool:
نورپردازی داخلی و یه چنتا نقطه کوچیک مونده که باید روش کار بشه . و البته درختا و بوته ها
مدلینگ که از روش مورد علاقم یعنی پلی مدلینگ انجام شده و کاملا از روی نقشه بوسیله روش بلو پرینت که برای مدل ماشین و .. استفاده میشه .

برای نور پردازی هم از نور direct light استفاده شده . البته sun light و dome و یه چند روش دیگه رو هم امتحان کردم ولی بهترین نتیجه رو direct light داره چون تنظیمات بیشتری برای کنترل نور داره . نور خاص دیگه ای هم نداره بعضی جاها برای اینکه نور رو بهتر وارد فضا کنم از نور omni استفاده کردم با مقدار کم که یه سایه روشن محسوسی بوجود بیارم .
از hdri استفاده نکردم .
برای بوته ها هم میخوام از روش مدلینگ استفاده کنم یعنی مدل کنم .
چمن هم دیسپلیس هستش .
متریالها تقریبا کامله یعنی کاملا از حالت خامی در اومده و روش کار شده و دیگه تغییری بوجود نمیارم .
همین دیگه:green:

attachment.php

پیوست ها

• final ed.jpg
    final ed.jpg
    192.8 کیلوبایت · بازدیدها: 57

saeedmagic

Member
اینم ادامه کاره منه
1.jpg
2.jpg
برای پله از stairs خود مکس استفاده کردم و کلیت کار رو در آوردم و بعد تبدیلش کردم به ادیت پلی ویه ذره جزئیات بهش اضافه کردم و نرده ها هم که می بینید یه لاین ساده هستش که بهش thikness دادم

attachment.php

برای نرده بالایی که مقطع دایره داره از redial و برای پاینی ها که به شکل مکعبی هستند از rectangular استفاده کردم.

دوستان از چه لنزی استفاده کردین؟ و اون علف هارو از کدوم شماره آرک مدل برداشتین؟:rose:

پیوست ها

• 3.jpg
    3.jpg
    25.3 کیلوبایت · بازدیدها: 60

*farshid*

کاربر VIP
توضیحات خوبی دادی سعید جان ...
من از archmodel vol 24 آبجکت شماره 46 استفاده کردم .
دوربین 50mm
:rose:
اون بوته کوچولو رو تو پیوست پستم آپ کردم برات ...
اینم قسمت داخلی خونه ... اون بوته ها خیلی بزرگ شدن ...فرصت شد اصلاح میکنم ...نشدم که هیچی:)
راستی درخت خوب داشتین من مشتریم ... مرسی .

attachment.php

پیوست ها

• saveselected.rar
    1.9 مگایابت · بازدیدها: 59
  • Untitled - 3.jpg
    Untitled - 3.jpg
    70.3 کیلوبایت · بازدیدها: 67
آخرین ویرایش:

abbasi_0912

Active Member
فرشید جان مدل اون مبل ها رو از کجا گیر اوردی
من توی آرچ مدل هام گم شدم یکی بیاد منو پیدا کنه اما این مدل رو پیدا نکردم

برات لیست درخت های Itree رو پیوست کردم انتخاب کن تا برات اپ کنم
اگر میخواهید لینک کل مجموعه رو براتون بزارم همه رو دانلود کنید
دیروز دانلودشون تموم شد

پیوست ها

• iTrees vol.2 Summer.jpg
    iTrees vol.2 Summer.jpg
    1.4 مگایابت · بازدیدها: 27

Active Member
مرسی حسین جان چه درخت های خوبی!!!!!اینا مدل های آی تری هست که خیلی عالی هستن من که میگم بزار تا اون جای که میتونی بزار به درد همه میخوره

Active Member
ببخشین اول ارسال رو زدم ارور داد دوباره زدم دیدم دو بار پست ایجاد شده و مجبور به ویرایش این پست شدم.

آخرین ویرایش:

*farshid*

کاربر VIP
فرشید جان مدل اون مبل ها رو از کجا گیر اوردی

من توی آرچ مدل هام گم شدم یکی بیاد منو پیدا کنه اما این مدل رو پیدا نکردم

برات لیست درخت های Itree رو پیوست کردم انتخاب کن تا برات اپ کنم
اگر میخواهید لینک کل مجموعه رو براتون بزارم همه رو دانلود کنید
دیروز دانلودشون تموم شد
آرکمدل 45 آبجکتهای 8 و 9 ...دو تا مبل شیری رنگ هستند ... بذاری کنار هم میشه همون مبل دو تیکه
اونیکی مبل معروف لوکوربوزیه هست ... اونم تو آرک مدلها پیدا میشه فقط میله های پشتش متفاوته باید یکم ادیتش کنی.:rose:

nightlord

Well-Known Member
به به . فرشید جان میبینم که باز ترکوندی رفیق . عجب کاری شده از همین الان مقام اولیتو بهت تبریک میگم داداش .:paint:

آقا با اجازتون منم از اون بسته ارسالیتون استفاده میکنم ، میخواستم بوته هارو مدل کنم که وقت گیره . همین بوترو میزارم . البته با اجازه

درود
این هم ادامه کار تو رو مدل کردم و مبل و دیوار رو تموم کردم ولی توی این رندر نیست فکر می کنم تموم شده باید برم دنبال متریال دهی و تکسچر . که من کلا بلد نیستم و حالا سوالات من شروع میشه

پیوست ها

• step-2.jpg
    step-2.jpg
    173.7 کیلوبایت · بازدیدها: 23
درود
میشه یک نفر در مورد متریال ها توضیح بده
همچنین اگه یه نفر لطف کنه تکسچر دیوار سمت راست و اسلب ها قرار بده خیلی ممنون میشم

*farshid*

کاربر VIP
منظورت از متریال دقیقا چیه؟
سوالتو دقیقتر بپرسی بچه ها بهتر میتونن جواب بدن ...
در ضمن تسکچر ها رو بهتره خودت پیدا کنی چون جزئی از مراحل کارمونه ...

جدیدترین ارسال ها

بالا