گفتگو هایی در باب Autoplay Media Studio

با سلام مجدد و تشکر از استاد عزیز
بنده همانطور که در رابطه با سوال اول فرموده بودید کدها را دقیق در button1 و on show دیالوگ وارد کردم ولی خطا داد و عکسش رو آپلود کردم حالا نمیدونم برای شما دیده میشه یا نه لطفا راهنمایی کنین دقیقا نمیدونم تو لاین اول دیالوگ و لاین دوم button1 به چی گیر داده با تشکر1.jpg

SajjadKhati

کاربر فعال <A href="http://forum.majidonline.com/f
با سلام مجدد و تشکر از استاد عزیز
بنده همانطور که در رابطه با سوال اول فرموده بودید کدها را دقیق در button1 و on show دیالوگ وارد کردم ولی خطا داد و عکسش رو آپلود کردم حالا نمیدونم برای شما دیده میشه یا نه لطفا راهنمایی کنین دقیقا نمیدونم تو لاین اول دیالوگ و لاین دوم button1 به چی گیر داده با تشکرمشاهده پیوست 113511

سلام
نمیدونم کد کامل تون چیه . باید کد کامل تون که مربوط به هم صفحه ی دیالوگ و هم صفحه ی اصلی (و احیانا کدهای دیگه ی مربوط به این کدها) هست را ببینم .
علی الظاهر ، مقدار متغییرتون nil هست (احتمال داره که نامش را اشتباه نوشته باشید)

با سلام مجدد خدمت استاد بزرگوار و صبور
این هم کدهای button4 (چاپ کامل) و on show دیالوگ1 و دیالوگ 2 لطفا راهنمایی بفرمایین؟
0002.jpg

پیوست ها

• 0003.jpg
    0003.jpg
    159.5 کیلوبایت · بازدیدها: 18
  • 0004.jpg
    0004.jpg
    153.8 کیلوبایت · بازدیدها: 4
0007.jpg و درضمن نمیدونم چرا اعداد وقتی به تنهایی تو اینپوتها نوشته میشه انگلیسیه نه فارسی با اینکه فونتشونو titr و arabic تنظیم کرده ام لطفا راهنمایی بفرمائید؟

آخرین ویرایش:

SajjadKhati

با سلام مجدد خدمت استاد بزرگوار و صبور
این هم کدهای button4 (چاپ کامل) و on show دیالوگ1 و دیالوگ 2 لطفا راهنمایی بفرمایین؟
مشاهده پیوست 113512

سلام
استاد چیه!!
سجاد صدام کنید لطفا .

اول اینکه لازم نیست عکس بذارید . فقط کافی هه کدتون را بذارید .
در عکس شماره ی 3 و 4 (یه نمونه اش مثلا عکس زیر) :

0003-jpg.113513

در خط اول ، نوشتید dialog.Message .
یعنی dialog را با حرف کوچیک نوشتید . این نوع ماژول ، با حرفِ d ئه کوچیک ، در توابع اتوپلی تعریف نشده .
شما باید dialog را با حرف بزرگ شروع کنید . یعنی باید بصورت Dialog بنویسید تا درست بشه .

سعی کنید بجای نوشتن نام ماژول ها و کدهایی که در اتوپلی صبت هست (مثل همین Dialog) ، بجای اینکه خودتون بنویسید ، سعی کنید ازبخش Add Action ، توابع و ماژول ها را انتخاب کنید تا خود اتوپلی ، اون کد را اضافه کنه . یعنی خودتون مستقیما کد و نام ماژول ها را ننویسید . حتی ماژول ها و توابعی که خودتون نوشتید را هم سعی کنید موقع فراخونی ، نام اش را کپی و paste کنید . چون محیط توسعه و ویرایشگر اتوپلی و قابلیت دیباگ گیری اش ، بسیار بسیار ضعیف هه و با رعایت این نکات هم باز توسعه دهندگان اتوپلی ، مشکلات رفع باگ های زیادی دارند .

ضمنا سعی کنید نام اشیاء کنترل ها و همچنین نام متغییرها و آرایه و توابع را ، خوب و با مثما انتخاب کنید . توی ویرایش بعدی ، خیلی درک را راحت تر میکنه . یعنی نام اشیاء کنترل هاتون ، Button4 نباشه . نام متغییرهاتون a و b و ... نباشه . نام خوبی که به عملکردش سازگار باشه ، براش در نظر بگیرید .

مشاهده پیوست 113515 و درضمن نمیدونم چرا اعداد وقتی به تنهایی تو اینپوتها نوشته میشه انگلیسیه نه فارسی با اینکه فونتشونو titr و arabic تنظیم کرده ام لطفا راهنمایی بفرمائید؟

نمیدونم .
خود اتوپلی که این قابلیت را نداره . توی api های ویندوز باید دنبالش بگردید که خودمم نمیدونم .

چشم آقا سجاد گل
به خاطر همچین اشتباهی که کردم خودم هم خنده ام گرفته بود
البته اینبار خطا نداد ولی نوشته های فراخوانی شده داخل اینپوتهای صفحه اصلی، در داخل اینپوتهای درج شده در دیالوگها بارگذاری نشدند آیا باید اون کدها رو مخصوصا a,b,c,d, ... ها رو در جای دیگه هم مینوشتم مثلا در global functions یا نه؟
البته نام اینپوتهای دیالوگها دقیقا هم نام اینپوتهای داخل صفحه اصلیست

SajjadKhati

چشم آقا سجاد گل
به خاطر همچین اشتباهی که کردم خودم هم خنده ام گرفته بود
البته اینبار خطا نداد ولی نوشته های فراخوانی شده داخل اینپوتهای صفحه اصلی، در داخل اینپوتهای درج شده در دیالوگها بارگذاری نشدند آیا باید اون کدها رو مخصوصا a,b,c,d, ... ها رو در جای دیگه هم مینوشتم مثلا در global functions یا نه؟
البته نام اینپوتهای دیالوگها دقیقا هم نام اینپوتهای داخل صفحه اصلیست

شما در رویداد on show در صفحه ی دیالوگ ، همچین کدی رو ننوشتید که در شی اینپوت در صفحه ی دیالوگ ، چیزی بنویسه .
نوشتن در شی اینپوت ، با تابع Input.SetText انجام میشه .

فیلم یا فایل pdf آموزش اتوپلی را بخونید تا به اتوپلی و کدنویسی اش مسلط بشید (هر چند ، شخصا همچین چیزی را همونطور که قبلا گفتم توصیه نمیکنم . اتوپلی ، ضعف های بسیار بسیار زیادی توی همه ی موارد داره و آدم را آسی میکنه) .

سلام مجدد خدمت استاد ... ببخشید آقا سجاد گل
به لطف الهی و کمکهای بی دریغ شما سرور گرامیم بالاخره تونستم راهی برای چاپ نامه تواتوپلی(که تقریبا همچین قابلیتی نداره )پیدا بکنم، انشا... باشد که بتونم جبران بکنم
البته یکی دوتا سوال ریز دارم که فردا پس فردا میپرسم خیلی زحمتتون دادم خیلی خیلی شرمنده تونم.

باعرض سلام مجدد خدمت آقا سجاد عزیز
شرمنده باز مزاحم شدم یه سوال دیگه دارم که البته قبلا پرسیده بودم

بنده یک اینپوت دارم با یک لیست باکس و یا یک اینپوت با یک گرید که با این اینپوت در داخل لیست باکس و یا گرید جستجو میکنم هم با قرار دادن یک دیتابیس برای لیست باکس یا گرید و هم بدون دیتابیس در داخل نوشته های لیست باکس و گرید
سوال:چگونه میتوانم کاری بکنم که با نوشتن اولین حرف و حروف بعدی یک کلمه در اینپوت کلمه نوشته شده در لیست باکس یا گرید به صورت کامل در همان اینپوت جستجو دیده شود(آیتم داخل لیست باکس یا گرید در همان اینپوت جستجو، به صورت کامل فرا خوانی شود) و لازم نباشد کلمه را تا آخر بنویسم و فقط جستجوی محض نباشد البته در لیست باکس یا گرید شاید 500 کلمه درج شده باشد

آخرین ویرایش:
البته کدهای مربوط به جستجوی اینپوت در داخل لیست باکس و گرید را چه با دیتابیس چه بدون دیتابیس رو حل کرده ام ودر جستجو مشکلی ندارم

SajjadKhati

بنده یک اینپوت دارم با یک لیست باکس و یا یک اینپوت با یک گرید که با این اینپوت در داخل لیست باکس و یا گرید جستجو میکنم هم با قرار دادن یک دیتابیس برای لیست باکس یا گرید و هم بدون دیتابیس در داخل نوشته های لیست باکس و گرید
سوال:چگونه میتوانم کاری بکنم که با نوشتن اولین حرف و حروف بعدی یک کلمه در اینپوت کلمه نوشته شده در لیست باکس یا گرید به صورت کامل در همان اینپوت جستجو دیده شود(آیتم داخل لیست باکس یا گرید در همان اینپوت جستجو، به صورت کامل فرا خوانی شود) و لازم نباشد کلمه را تا آخر بنویسم و فقط جستجوی محض نباشد البته در لیست باکس یا گرید شاید 500 کلمه درج شده باشد

سلامی مجدد
اگه منظورتون اینه که کد بدم ، گفتم که کد نمیدم . اگه آموزش را پیگیری کنید و تمرین کنید ، میتونید خیلی موضوعات پیچیده تر را هم حل کنید .
بصورت کلی ، بعد از جستجو ، کافی هست که در بین نتایج ، اون نتیجه ی مورد نظرتون را از لیست باکس یا گرید ، بخونید.
اگه مشکلی در کدی دارین ، با ارائه ی کد ، مطرح کنید .

کدها رو نگاه میکنم مینویسم ولی بنده منظورم گرفتن کد نیست؛ بنده بعد از درج کد جستجو در اینپوت و یک لیست باکس برای فراخوانی از یک دیتابیس، از داخل action کدی رو در on key اینپوت درج کردم تا با نوشتن حروف در اینپوت ، لیست باکس انتخاب بشه چون کدی را در سلکشن لیست باکس نوشته ام که با انتخاب تکست لیست باکس با موس قسمت دیتا رو تو اینپوت دیگه ای فراخوانی میکرد پس کاری کردم تا به محض نوشتن اولین حرف لیست باکس انتخاب بشه

در ادامه رفتم ودر on select لیست باکس بدون اتصال مجدد به دیتابیس listbox.get itemdata و بعد input.settext رو درج کردم ولی نشد

درسته که شما فرمودین عکس نفرستین ولی نوشتن برای بنده اونهمه کد رو خیلی سخته شرمنده

البته در لیست دیتابیس دو فیلد Ellat1 و Ellat 2 قرار داده ام که هردو نام یکی هستند مثلا در هردو فیلد کلمه کارمند درج شده است که با جستجو و انتخاب اولی در لیست باکس دومی که همنام همان اولیست در اینپوت ظاهر میشود ولی بنده میخواهم به محض نوشتن اولین حرف کلمات مربوطه بلافاصله در اینپوت دیده شوند و اینو تو pdf و آموزشها ندیدم شاید بود و من ندیدم

SajjadKhati

درسته که شما فرمودین عکس نفرستین ولی نوشتن برای بنده اونهمه کد رو خیلی سخته شرمنده
عکس نفرستین لطفا.
من که نمیتونم مجددا دونه دونه ی کدها را از عکس تون برای خودم بنویسم .
کدها را کپی کنین و در اینجا که دارین paste میکنین ، در تگِ code ، پیست کنین .

the_king

مدیرکل انجمن
عکس نفرستین لطفا.
من که نمیتونم مجددا دونه دونه ی کدها را از عکس تون برای خودم بنویسم .
کدها را کپی کنین و در اینجا که دارین paste میکنین ، در تگِ code ، پیست کنین .
اگه به نظرتون این تاپیک برای سوال و جواب مناسب نباشه، اینجور سوال ها و جواب ها رو به تاپیک جداگانه ای منتقل کنم.

SajjadKhati

اگه به نظرتون این تاپیک برای سوال و جواب مناسب نباشه، اینجور سوال ها و جواب ها رو به تاپیک جداگانه ای منتقل کنم.

سلام استاد .
بله . بی زحمت ، توی یه تاپیک مجزا سئوالات مطرح بشه ، بهتره و از شلوغی تاپیک جلوگیری میشه و از هدفش هم دور نمیشه

جدیدترین ارسال ها

بالا