پاسخ به سوالات مبتدی 3D Max

Farrokh

Active Member
دوست عزیز

برای مدلسازی یک جسم شاید بیشمار راه مختلف وجود داشته باشه

شما نقشه ی سقفتو در قالب یک فایل تصویری آپلود کن تا من بهترین و راحت ترین راه رو بهت بگم

بقیه ی دوستان هم که جوابشونو نگرفتن به این دلیل بوده که در حیطه ی تخصصی بنده نبوده

اگر خودشون به بچه هایی که کاراکتر کار و انیماتور هستند پی ام بزنن و به اینجا دعوتشون کنن همه از تجربیاتشون استفاده می کنیم

ممنون

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
سلام برادرای محترم:

گزینه Apply-Multiplier curve در پنجره Curve editor کارش چیه ؟؟
لطفن توضیح بدید توی هلپ خوندم ولی نفهمیدم :-?

سلام آبجی

در واقع این گزینه ای که ذهن شما رو مشغول کرده کاربرد زیادی نداره
اگه بخوام توضیح بدم ممکنه 8 خط بشه

ولی یه چیز کلی بهت میگم که تو ذهنت باشه

ببین ، شما وقتی جسمی رو توی مکس حرکت میدی به صورت اتومات یه نمودار (ِCurve) توی پنجره ویرایشگر منحنی یا همون Curve editor خودمون ایجاد میشه که شما میتونی با اضافه کردن یا تغییر دادن کلید ، سرعت و زمانبندی حرکت جسمت رو به درستی کنترل کنی

حالا...

یه مثال میزنم

مثلا یه جسمی داری که دوست داری در یه مسیری حرکت ممتد داشته باشه یا چه میدونم به صورت متوالی بچرخه مثل دوچرخه (شعر گفتم ..!!)‌

خوب شما واسه این حرکت میای یه حرکت اولیه میدی

که تشکیل شده از 2 تا کلید

کلید خونه یا همون آغازی و کلید انتهایی

درواقع این گزینه میاد یه منحنی بسته به نوع محور شما ایجاد میکنه و کلید انتهایی شما رو امتداد میده

که شما یه حرکت ممتد رو میتونی داشته باشی

من به شخصه اصلا از این گزینه استفاده نمیکنم و به شما گزینه out of range رو پیشنهاد میکنم که یه سری رفتار تو خودش داره که جالبه

ن مثلاً میخواستم یه کم توضیح بدم...

اگه سوالی بود بپرس ...
کلاً موفق باشی

s_m

New Member
roof.jpeg (13.8 کیلوبایت)
اينم از پلان سقفم ميخوام دو شيبه باشه اون خطي هم كه وسطش كشيدم خط الراسشه
مرسي

سلام دوستان من می خوام بدونم که چگونه می شه ورتکس ها را با صفحه کلید تکون داد یعنی با صفحه کلید کار کرد

kapi

New Member
باسلام t
اگه میشه منو تو زمینه ساخت طاق و قوس های معماری سنتی تو مکس راهنمایی کنید.
تو مدلینگ و متریالینک و نورپردازی چه جوری می تونم کار بهتری ارائه بدم.
اگه جایی مطلبی یا فایلی سراغ دارید بگین.
اگه میشه سریعتر ....

meqi

New Member
با سلام
پنجره ای که موقع رندر شدن کدت زمان رندر و میزان رندر انجام شده رو نشون میده واسه من نمیاد .چیکار کنم؟

yey.mohamad

New Member
سلام به همه دوستان

میخواستم بپرسم که کسی میدونه که نورهای فتومتریک رو چه جوری میشه تو مکس 2009 داشته باشم چون defult وقتی که نصبش

میکنی نیست فراموش کردم که به چه صورتی میشد اضافه کردش ...

ممنون :)

kapi

New Member
با سلام،
اگه کسی اطلاعاتی در مورد متریال های زیر داره بگه،
موارد و طریقه استفادهو تفاوت هاش.
blend_ composite _ Vray Blend Mtl
اگه جایی مطلبی درموردشون هست بگید برم بخونم.
ممنون

mehrdad.z

New Member
سلام
من تازه دارم میرم کلاس 3d max ولی فکر میکنم توضیحات استادم کافی نباشه بخاطر همین اینجا ثبت نام کردم تا از تجربیات دوستان استفاده کنم .
من آدرس یک سایت رو می خوام که بتونم آموزش کامل گام به گام 3d max رو از اونجا دانلود کنم لطفا اگه کسی همچین سایتی سراغ داره معرفی کنه
متشکرم

سلام
ببین دوست عزیز همین تاپیک رو از اول شروع کن چک کردنش + دیگر تاپیک های مربوط به سوالات یه روز کامل وقت بزاری همشو میتونی چک کنی البته نه با dial up :green:
و اونوقت که نتونستی مشکلتو حل کنی تاپیک بزن مشکلتو توش مطرح کن حتما جواب میگیری این انجمن خیلی فعالیه
تاپیک های شلوغ و مفیدی داره
دنبال سایت مرجعی هم نگرد که از اول کار با آموزش دادن شروع کنن تا آخرش اسکریپت نویسی ... :lol:
پس از همین جا کمک بگیر انجمن های خارجی هم که هستن باید یه چیزی بلد باشی از 0 شروع نمیکنن
اگه اینطوری باشه میشه هلو برو تو گلو ... :)

آخرین ویرایش:

پاچینو

New Member
سلام وقتی بلوپرینت ها رو داخل مکس 2009 وارد میکنم شکل داخل عکس که با فتوشاپ تنظیم کرده بودم رو به هم میریزه ولی داخل مکس 2012 اینطور نیست.لطفآ اگه تنظیماتی داره که غیر فعالشون کنم بهم بگید. ممنون.

madmaster_3d

Well-Known Member
سلام
من تازه دارم میرم کلاس 3d max ولی فکر میکنم توضیحات استادم کافی نباشه بخاطر همین اینجا ثبت نام کردم تا از تجربیات دوستان استفاده کنم .
من آدرس یک سایت رو می خوام که بتونم آموزش کامل گام به گام 3d max رو از اونجا دانلود کنم لطفا اگه کسی همچین سایتی سراغ داره معرفی کنه
متشکرم
بهترین آموزش جامع مکس آموزش شرکت لیندا هستش
lynda 3d max essential training 2010 استیو نیل .

و برای ساخت ماشین موتور چاقو که تو امضای خودم چاقو رومی تونی ببینی آموزش شرکت digital tutors هستش که بگردی با قیمت 6 تومان هم پیدا میشه. 8تا دی وی دی هستش
digital tutors 2009

2GHOLOOHA

New Member
سلام من تازه كارم و ميخوام مكس رو شروع كنم و كلاسي هم نرفتم ايا اموزشي هست كه من بتونم با كليات مكس اشنا بشم و مدل سازي كنم؟ اگه ميشه معرفي كنيد ممنون

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
برو بازار و آموزش های معتبر پارسی رو تهیه کن. من آموزش شرکت پرند رو پیشنهاد میکنم.(مبتدی تا حرفه ای)

yasihood

New Member
دوستان سلام من یه سوال دارم
راستش من تازه کار رو با مکس شروع کردم، مدلینگ خیلی از قسمت ها رو با لاین و اکسترود انجام دادم اما حالا که بهشون متریال میدم، فقط رنگ متریال معلوم میشه و نه بافتش
لطفا میشه راهنماییم کنین باید چی کار کنم؟ چون همون متریال رو به یه باکس میدم درست در میاد ولی به اونایی که با لاین کشیدم میدم، این مشکل بوجود میاد، به ادیت پلی هم تغییر دادم اما بازم درست نشد

جدیدترین ارسال ها

بالا