هر سوال از 3Ds Max دارید پپرسید ؟؟؟

نظرتون در باره ی این تاپیک چیه ؟؟؟؟؟

• مجموع رای دهندگان
    32

h.khafan

Active Member
سلام!
دوستان من توی مکس2012 با spline ها مشکل دارم.وقتی چند تا لاین ایجاد می کنم و شکل مورد نظرمو ایجاد می کنم(میخوام از مدیفایرsurface استفاده کنم)
در آخر هرچی میخوام ورتکس های جدا رو به هم weld کنم نمیشه! و در نهایت surface بدست اومده خیلی نامرتب میشه:-?
چطوری میشه weldشون کرد؟راه حلی هست؟
ببخشید اگه سوالم پیش افتاده بود آخه تازه کارم
ممنون:wink:

یه تصویر از مشکلت بزاری خیلی بهتر میشه راهنمایی کرد..

اما بهترین راه برای جوش دادن دو تا نقطه توی حالت spline اینه که 2 تا نقطه ای که میخوای جوش بخورن رو سلکت کن و کلیک راست کن و گزینه ی fuse رو بزن ... این کار دو تا نقطه رو روی هم میندازه بعد هم تو همین حالتی ک 2 تا نقطه سلکت هستن و روی هم افتادن کلیک راست کن و weld رو بزن..

موفق باشی

مولایی

New Member
وقتی رندر می گیرم کارم رنگش پریده ولی با فعال کردن disply color در فرم بافر درست میشه ولی وقتی سیو میکنم باز همون میشه ..کسی میتونه راهنماییم بکنه ؟

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
قوانین رو رعایت کنید .

تنظیمات Color Mapping مشکل داره و باید با Color Space خروجی بگیرید .

hraeissi

New Member
سلام

من مدیر شبکه شرکتی هستم که با Max کار می کنند و مشکلات زیر را در آنجا زیاد می بینم

دوستانی که تجربه در این خصوص دارند لطف کنند پاسخ دهند .

1- نمی دونم کاربرا چه کار می کنند که برخی از فایل های MAx آنها تا 25 گیگ رم سیستم را اشغال می کنند ؟ جالب آن است که من یکی از فایلهای 600 مگ Max را چک کردم دیدم 23.7 گیگ رم را پر می کند و یک فایل 5 گیگ رو هم باز کنترل کردم دیدم 24.5 گیگ پر کرد .
با توجه به حجم فایل ها آنچه که معلومه تعداد Object های فایل ها باید فرق کند و لی نمی دونم چرا هر جفت آنها رم زیادی می گیرد و کاربر احساس کندی می کند .
2- در هنگام رندر Blue screen می بینیم
3- بهترین نسخه MAx با Vray چی هستش که مشکل نداشته باشیم و سیستم راحت باهاش کار کند .

مشخصات سیستم ها :

cpu : i7 3770
Ram : 32GB
Hdd: 128GB SSD برای os و 1TB SATA برای اطلاعات
VGA: Geforse 670 2GB

ممنون راهنمایی کنید

geo_vahid

Member
چند تا نکته مهم هستند
اول اینکه آیا موقع رندر این رم ها اشغال می شوند و یا در حالت عادی.
اینکه رم اشغال شود همیشه چیز بدی نیست خصوصا موقع رندر.
در صورتی که در حالت عادی رم اشغال شود به عوامل مختلفی بستگی دارد. مثلا آبجکت های پروکسی رم کمتری می گیرند. آبجکت های instance هم همینطور. در حالت عادی بهتر است رم کمتری اشغال شود. ولی در زمان رندر قضیه فرق دارد. در زمان رندر هرچی رم بیشتر اشغال بشه بهتره چون محاسبات سریعتر میشه. البته بعضی وقتا که تو صحنه چیزی نیست هر کاری کنی رم بالا نمیره. رم موقع رندر بیشتر وابسته به تعداد سگمنت ها و یا Displacement هستش. در زمان رندر برای اینکه سرعت محاسبات بالا بره قبل از شروع رندر موقعیت ورتکس ها بر اساس فاصله از دوربین و موقعیت و ... در واحدهای کوچکی قرار میگیرند تا زمان محاسبه با توجه به موقعیت محاسبه فقط ورتکس های دخیل محاسبه شوند. به همین خاطر اگر رم استفاده بیشتری بشه خیلی بهتره مگه اینکه رم سیستم پایین باشه که اونوقت بسیار بد میشه. مقدار استفاده از رم موقع رندر به dynamic memory limit در تب setting برنامه vray خیلی وابسته هست. برای اینکه از حداکثر رم استفاده بشه میتونید عدد اون رو روی 0 (به معنی اوتوماتیک) بگذارید و در غیر این صورت مقدارش رو خیلی بالا ببرید.
اگر سیستم رم بالایی داره از پروکسی استفاده نکنید چون تاثیر معکوس داره. فقط زمانی از پروکسی استفاده کنید که سیستم شما موقع رندر رم کم میاره.
به طور خلاصه صحنه رو جوری مدیریت کنید که در حالت عادی کمترین رم و در حالت رندر بیشترین رم استفاده بشه.

sp_spi

New Member
church17.jpg
مشاهده پیوست 85397
اگر من بخوام یه بک گراند از آپاارتمان های مسکونی پشت بنام بدم به غیر از این که مدلشون کنم دیگه چه راهی وجود داره؟با مپ هم میشه این کار رو کرد؟اگه جایی آموزشش وجود داره ممنون میشم راهنمایی کنین.
یا اگه آمزششو بخوام تو نت سرچ کنم چیو باید بنویسم؟چون خودم چیزی که مد نظرم بود پیدا نکردم

sp_spi

New Member
چرا نمایی که مکس از دوربین نشون میده با چیزی که در واقعیت رندر گرفته میشه فرق میکنه؟با این که ahow safe frame هم فعال هست؟

max.PNG

samantaheri

Active Member
اقا ممنون من یه سوالی داشتم.از کجا میتون صندلی نهار خوری مدرن دانلود کنم.ابکتایی که باید دیده باشینشون.به صوررت اسفنجی .یا شیکه شبکه موجودن

LinkinForEver

sp_spi = برای اینه که شما دوربین رو Distortion دادید .

samantaheri شما بهتره خودتون یاد بگیرید بجای اماده خواهی ، در ضمن اینجا جای سوالات هست نه درخواست ، حرف شما درخواست بود .

موفق باشید .

mohammad@er

Well-Known Member
چرا نمایی که مکس از دوربین نشون میده با چیزی که در واقعیت رندر گرفته میشه فرق میکنه؟با این که ahow safe frame هم فعال هست؟

مشاهده پیوست 104073

دوست عزیز بعد از تنظیم دوربین و هنگام رندر گیری کلید ترکیبی shift + f رو بزنید تا دقیقا همان محدوده که می بینیم رندر شود.

LinkinForEver

عزیزان بیشتر دقت کنید ! پاسخ اولی که به ایشون دادم معلوم بود . دقت کنید به پیچیدگی ساختمون این FOV نیست تخریب لنز هست که در دو جا یکی در قسمت ::Vray:: تنظیمات ویری و یا داخل خود دوربین هست و ایشون ان کرده !

hewram

New Member
با سلام
یه سوال داشتم خیلی برام مهمه ممنون میشم اگه کسی جواب بده
فرض کنید که یه ماشین تو مکس طراحی کردم اونم از رو مدل واقعی حالا میخوام نسبت اندازه هاشو با ماشین واقعی یکی کنم یعنی اگه مثلا فاصله لبه در ماشین تا سپر عقب 1/5 برابر پهنای در ماشین است تو اون مدلی که من هم طراحی کردم همین طور باشه
دقت کنید که من میخوام برای همه قسمتا همین جور باشه
خواهشا نگید که از اول باید همه چیزو از رو اندازه واقعی طراحی می کردم چون اون چیزی که من میخوام اینجوری درست نمیشه
حتی اگه نرم افزارای دیگه ب ذهنتون میرسه که مکنه بتونه مشکلمو رفع کنه راهنمایی کنید ممنون
هر روشی ک درصد کمی امکانش باشه رو بگید
خخیییییییییییییییییییییییلیییییییییییییییییی ممننننننننننننننننننننننننننننننون ن ن

LinkinForEver

برید توی Helper ها از خطکش استفاده کنید . یا میتونید 3 تا باکس بسازید هم اندازه به اندازه یک نقطه از اون گرید ، بعد با همون خودتون خطکش بسازید .

مولایی

New Member
سلام لطفا راهنمایی میخواستم
من ویندوز xp32 بیت داشتم الان عوضش کردم و سون 64 بیت ریختم دوباره که تری دی و وی ری رو نصب کردم تو قسمت تنظیمات رندر تب های وی ری خالی است ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

parissaa

New Member
سوال فوووووری

هر سوالی از مکس دارید پپرسید جواب کامل بگیرید !!!
سلام من یه سوال خیلی فوری دارم
وسط کارم یهو صفحه ی 3d max ام خیلی روشن شد و همه ی آبجکتام زرد شد
تو رندر درسته ها ولی نمیتونم روش کار کنم ، هیچی رو نمیبینم چیکار کنم ؟؟؟؟!!!!! ممنون میشم کمکم کنین:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا