هر سوال از 3Ds Max دارید پپرسید ؟؟؟

نظرتون در باره ی این تاپیک چیه ؟؟؟؟؟

• مجموع رای دهندگان
    32

meet_me_dead

New Member
سلام به همه
من 2تا سوال دارم

1- یک شئ رو بر روی مسیری که میخام کپی کنم
چطور میشه همچین کاری کرد؟

2- اگر یک ترسیم 2بعدی انجام بدیم بعد آنرا 3بعدی کنیم و boolean هم بزنیم و ...
راهی هست که بشه تعداد سگمنت ها رو افزایش داد؟

آخرین ویرایش:

omid3dmax

Member
سلام مشکل من اینه که یه سری ابجکت دارم ولی هرچی مسیر تکسچرهاشو به مکس میدم این پیام رو میده و متریال نمیگیره
موتور رندرمم ویریه
باتشکر

پیوست ها

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    215.3 کیلوبایت · بازدیدها: 15

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
سلام به همه
من 2تا سوال دارم

1- یک شئ رو بر روی مسیری که میخام کپی کنم
چطور میشه همچین کاری کرد؟

2- اگر یک ترسیم 2بعدی انجام بدیم بعد آنرا 3بعدی کنیم و boolean هم بزنیم و ...
راهی هست که بشه تعداد سگمنت ها رو افزایش داد؟
بیشتر توضیح بده !!!

meet_me_dead

New Member
کدو رو بیشتر توضیح بدم؟
واضح پرسیدم که
فرض کنید یه ترسیمی داریم،حالا هرچی میخاد باشه،میشه روی یک مسیر کپی ش کرد؟با تعدادی که خودت میخای
مثلا با دستور Array میشه یه شیئ رو کپی کرد، ولی مسیر نمیشه بهش داد
فرض کنین مسیرمون مارپیچ هست

واسه سوال دوم هم کلا منظورم اینه که میشه از راهی تعداد سگمنت های یک ترسیم رو بالا برد؟
مثلا دیوار یک ساختمون رو طراحی کردید،هزار جاش رو هم سوراخ کردین،بعد متوجه میشید که سگمنت های ترسیم کمه
حالا راهی هست که افزایشش داد؟ ( از منوی Modify به شکل اولیه دسترسی نداریم)

Shahryar Mirbozorgi

Well-Known Member
سوال اولت ابزار spacing tool در منوی tools هست که میتونی یه مسیر رو با spline بکشی و اونجا با زدن گزینه ی pick path انتخابش کنی

برای سوال دومت هم میتونی face های آبجکتت رو انتخاب کنی و مدیفایر tessellate بهش بدی

waterfal1

New Member
مشکل در رندر

سلام. دوستان من 8ماهی میشه با مکس 7 کار میکنم. یه مشکل دارم . تو بعضی از کارا که از متریال tile استفاده میکنم، بعد از اینکه tile داخل bump کپی میکنم خطهای tile کج و مهوج میشه. از خود مکس برای رندر استفاده میکنم و هیچ plugin ی هم نصب نیست. یه نمونه هم گذاشتم . میتونید بگید چرا؟ در ضمن ایرادای کارم رو هم بگید. ممنون.1.jpg

سلام من تحویل دارم بچه ها تو روخدا کسی میتونه کمکم کنه

میخوام ماشین بیارم توی سایتم که 3d بلد نیستم میکنمتا میاد توی سایتmergاما از جاش تکون نمیخوره چیکارش کنم؟

ایم

New Member
سلام دوست عزیز
من می خواهیم با چند سیستم که شبکه شده اند رندر بگیرم ، موتور رندر هم ویری می باشد

esi_10

New Member
سلام دست عزیز .... مشکل من موقع رندر گرفتنه که وسط های رند ر می پره بیرون میشه بگی که اشکال کار من توی چیه؟؟؟ خیلی ضروریه

سلام. من یخ پلان منحنی دارم که روش یه پوسته منحنی با loft ایجاد کردم مه هر مقطهش به اون یکی فرق داره.میحواستم از این پوسته یه فریم خاصی رو در بیارم که نامنظمه و خودم طراحیش کردم.کسی میتونه کمک کنه ؟ ممنون میشم

m_h8807

New Member
سلام
ببخشید که مزاحم میشم
من کاربر مبتدی هستم

من یه فایل مکس دارم که توی سیستم خودم باز میشه اما نمیتونم اونو توی سیستمای دیگه باز کنم

وقتی میخواد باز بشه این ارور رو میده

err00001.jpg

بعدشم این میاد

err00002.jpg

تورو خدا سریع کمک کنید یه راه حل براش پیدا کنم

tau

New Member
با سلام وخسته نباشی خدمت همه ی دوستان
میخوام یه باکس بسازم گه گوشه هاش به جای اینکه تیز باشه گرد باشه...یه جسم نرم..یه همچین چیزی...ولی نمیدونم چجوری؟:?::sad:

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
Chamfer Box بساز یا مدیفایر TurboSmooth رو به باکس اعمال کن.

• Like
Reactions: tau

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
سلام
ببخشید که مزاحم میشم
من کاربر مبتدی هستم

من یه فایل مکس دارم که توی سیستم خودم باز میشه اما نمیتونم اونو توی سیستمای دیگه باز کنم

بعدشم این میاد

ارور اولی مال Over Flow شدن رم کامپیوتره و دومی هم یک ارور رایج توی مکسه که میتونه دلیلش همون ارور قبل باشه، اگر روی OK کلیک کنی صحنه توی پوشه ای بنام Auto Backup ذخیره میشه.

tau

New Member
Chamfer Box بساز یا مدیفایر TurboSmooth رو به باکس اعمال کن.
با chamferbox یه باکس ساختم ولی tubosmooth رو پیدا نکردم ولی از طریق fillet این کار رو انجام دادم:)
بیزحمت میشه بگین turbosmooth رو چه جوری اعمال کنم:?:

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
از پنل سمت راست و قسمت Modifiers و در Modifier rolluot این گزینه رو انتخاب کن، اینطور که معلومه شما چند ساعته که با مکس شروع به کار کردید، درسته؟:wink:

• Like

LinkinForEver

سلام
ببخشید که مزاحم میشم
من کاربر مبتدی هستم

err00001.jpg

بعدشم این میاد

err00002.jpg

یحتمل مموری کم میاره حتما فایلش سنگینه !!! بعضی وقت ها هم فایل ها کراپت میشن !!!!

LinkinForEver

با سلام وخسته نباشی خدمت همه ی دوستان
میخوام یه باکس بسازم گه گوشه هاش به جای اینکه تیز باشه گرد باشه...یه جسم نرم..یه همچین چیزی...ولی نمیدونم چجوری؟:?::sad:

توضیحات قبلی کاملا درست بود اما من پیشنهاد نمیکنم این کا رو بکنی چون جسمت از حالت poly استاندارد خارج میشه  اما کاملا درسته .
یه باکس بساز .
به Editable poly  تبدیک کن .
چهار گوشه رو در حالت Vertex انتخاب کن .
گوشه ها رو Chamfer کن .
دستور Turbomesh رو اعمال کن .
من نیازی نمیبینم این کاری که گفتم انجام بدی چون کار قبلی کاملا درسته فقط گفتم که اینم بدونی .
موفق باشی

• Like

Omid_Persian

New Member
لطفا جدیدترین ورژن پلاگین npower NURBS را برای دانلود بگذارید چرا این پلاگین رو هیچ سایتی برای دانلود نگذاشته ؟؟ ولی تو آموزش ها یی که دانلود کردم در موردش توضیح دادن

جدیدترین ارسال ها

بالا