نحوه ساخت جلوه های ویژه ویدیو کلیپ ها

mehrdad_hellboy

Well-Known Member
ما هرچی میگیم کسی گوش نمیده خوب کاری کردید :rose:

اما در مورد این کلیپ یک کاری که اون موقع که اومد من خوشم اومد درست ایده ممکن بود از نمونه های مشابه گرفته شده باشه ولی کار نوعی بود و کار خیلی پر زحمت بوده و با حوصله زیاد درست شده چون باید پلان های زیادی میگرفتند و با اندازه های مناسب ( رعایت فاصله ها )و ...

در مورد کامپوزیت کار هم که با برنامه های مختلفی وجود داره که میتونید با روش ماسک کردن اونهارا درست بکنید و هرکسی معمولاً برای خودش تکنیک های خودش داره :rose:

سوتی هاش هم که رضا میگم بیاد بگیره :rose:

به نظر منم بهترین روش برای کامپوزیت مسک کردن کاراکتر نسبت به اطرافشه

معمولا توی این جور کارا دکوپاژ دقیق انجام میدن و از ای موتک استفاده میکنن
یا اینکه مثل کارای ایرانی دوربینرو بدون حرکت میزارن و خیلی راحت مسک میکنن و در نهایت با دوربین افتر افکت مثلا یه حرکتی ، ویگلی چیزی بهش میدن که بیننده نگه چرا انقدر دوربین ثابته!!!!!

نمیدونم یادم نیست اسم این وسیله هه ای موتک بود که حرکت دوربین رو دقیقا میتونست ضبط کنه.
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

bahman.k70

Member
..
بابا ایول
دست همگی نقره و طلا !!!
این تاپیکه از پارسال شروع شده رسیده به امسال !!!

از طرف همه تشکر از همه !!

اطلاعات زیادی رد و بدل شد باعث دل گرمیه که صادقانه یاد میدید همدیگرو .
ادامه ... ادمه ... ادمه

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام به همه دوستان :rose:
آره تقریبا 1 سال شده از باز شدن این تاپیک!
خودمم خیلی چیزا یاد گرفتم با بررسی این کلیپ ها...
ولی همینطور که میبینید بچه ها زیاد همکاری نمیکنن ، 1 سال گذشته و 10 تا کلیپ هم بررسی نکردیم!
از نظر شخصی من این قسمت قسمتی هست که باید بهش اعتراض شه که چرا کمکاری توش هست نه این که چرا افتر لینک اختصاصی تو صفحه اول انجمن نداره...
===========================================

راجع به کلیپ زانیار - طفره نرو هم کلیپ خیلی خوبی هست. واقع ازش خوشم میاد.
فرد خوشتینت با وجو اینکه یکی از کم سن و سال ترین کارگردان های ویدئو ایران هست ولی به جرئت میتونم بگم جزء 3 کارگردان عالی ایران هست. البته تو سایت خودش راحع به این کلیپ نوشته: "تکنیکی که تو این کلیپ استفاده شده برای اولین بار در تاریخ سینمایی ایران استفاده شده" :green: که برای خود من جالبه.اینجوری که من فهمیدم از Rotoscoping استفاده کرده و تاحالا تو کلیپ های خیلی زیادی هم این کار رو دیدیم ، حالا درسته که 100 نفر رو کسی تا حالا روتو نکرده بوده...
فکر کنم حدود 2 ماه روی کلیپ کارکرده بوده و زیاد سوتی یا جای بحث بر انگیز نداره ، ولی سعی میکنم فردا یه چند تا شات با توضیحات بذارم برای دوستان:rose:
همون پارسال یه بار متین گفت:
در مورد مدت زمان بررسی یک کلیپ :
به نظر من هم یک هفته ای خیلی خوبه . به شرطی که تو هفته ی بعدی هیچ حرفی از کلیپ قبلی زده نشه یا اگه زده شه یه بحث که مطرح نشده رو مطرح کنه .

و یه پیشنهاد : هر کس به ویدئو کلیپ ها نمره از 10 بده و در آخر هفته نمره میانگین کل ویدئو کلیپ محاسبه شه . یه جور ریتینگ خودمونی !

اگه پایه باشید، منم هستم!!:neutral:
موفق باشید:oops:

yohoboro

Member
به نظر من هم از Rotoscope استفاده کرده.
استفاده کردن از Roto هم دردسر هاس خودشو داره .... کارِ خیلی خوبی هستش ، معلومه وقت گذاشته و حسابی کار کرده.
رضا جان منتظر توضیحاتت هستم
دوستان دیگه هم لطفا" نظرهاشون رو بگن ما هم استفاده کنیم

آخرین ویرایش:

mehrdad_hellboy

Well-Known Member
خوب بیاید یکی که کارش درسته مثل ایمان جون یا رضا حون کلیپ معرفی کنن
ما بچه مچه ها روش نظر بدیم بگیم چطوری ساخته شده
افکتا / صجنه ها / حرکتها

yohoboro

Member
کلیپ این هفته

خواننده: آرش (همراه با هلنا)
اسم آهنگ: Broken Angel

کارگردان: فرد

لینک Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=-whp15J2n_M

لینک دانلود از 4shared :
http://www.4shared.com/video/EHbhHFS..._Web-BlogM.htm

Arash%20-%20Video%20Cilip.jpg

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
این کلیپ کلیپ جالبی من اهنگش خیلی دوست دارم

در مورد صحنه ها خوب مشه گفت کار خوب د ولی به قول یکی از بچه ها میگفت تو کلیپ ها خیلی دوست دارند کلیپ ساز ها چیزای که بلدند رو به نمایش بگذارند که تقریباً تو این کار هم به همین صورت

بیشتر کار از مت پیتینگ استفاده شده ولی در کل قشنگ :rose:

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
Matte Painting حرف اول و آخر رو میزنه
صحنه یخ بسته شدن دریا و آرش فوق العادست
یعنی ترکیب بندی و کامپوزیشن در حد خیلی قوی و بسیار بالا ست
این جور کلیپ ها هزینه خیلی زیادی داره ولی سالها به دل می مونه و سالها از کانال های مختلف پخش میشه . و تا مدتهای زیاد تازگی خودش رو داره
تعدادی از دوستان گفتن که کلیپ در این سطح 60 - 70 هزار دلار هزینه داره که شخصی مثل آرش به راحتی با کنسرت های که در کل دنیا برگزار میکنه این هزینه ها رو در میاره .
.
.

yohoboro

Member
تعدادی از دوستان گفتن که کلیپ در این سطح 60 - 70 هزار دلار هزینه داره که شخصی مثل آرش به راحتی با کنسرت های که در کل دنیا برگزار میکنه این هزینه ها رو در میاره .
.
.

نه برادر من دیگه این خبر ها هم نیست .... دیگه ترکونده باشن 35 هزار $ بیشتر خرجشون نشده ....
ویدیو رو تو مالزی گرفتن ... هزینه رفت و آمد و لوکیشن و وسایل مورد نیاز فکر نکنم بیشتر از 20 تا 25 هزار $ شده باشه.

yohoboro

Member
سلام دوستان :rose:

اول یه کوچولو راجع به کلیپ توضیح بدم، کارگردان فرد خوشتینت هست که دیگه فکر کنم همه بشناسنش ، کلیپ هم تو مالزی گرفته شده ، مالزی پر از طبیعت و جنگل و کوه و دریاچه و ویلاهای شیک هستش که فرد هم تا تونسته از این چیزها استفاده کرده . :cool:
همونطور که دوستانمون هم اشاره کردن تو این کار بیشتر از Matte Painting استفاده شده.
مت پیتینگ تقریبا" شبیه به دیجیتال پیتینگ هست ولی خیلی طبیعیتر به نظر می رسه
مت پیتینگ جایی به کار میره که درست کردن یک چیزی خیلی هزینه ی سنگینی داره یا اصلا" ساختنش غیر ممکنه ، مثلا" توی فیلم "300" تو اکثر صحنه ها از مت پیتینگ استفاده شده.​
:paint:
حالا میریم سراغ کلیپ آرش.​

توی این کار از چندتا تکنیک معروف استفاده شده که اگه توی اینترنت بگردین می تونین آموزش های این تکنیک ها رو پیدا کنید.
این تکنیک ها عبارتند از :​

day 2 night
اونجای که آرش توی قایق نشسته و بارون شروع میکنه به باریدن از این افکت استفاده شده
البته بارونی که میباره با استفاده از جلوه های میدانی درست شده، منظورم اینه که با استفاده از شیلنگی چیزی آب رو مثل بارون در میارن و میریزن رو آرش، البته یه چیزهایی هم اضافه کرده که شبیه به برف میمونه که اینو با استفاده از افتر افکت میشه درست کرد.​

73a2827f3e7030e04266b516f57b57f1.jpg

color correction
به نظر من فرد خیلی عالی از color correction استفاده کرده . :shock:
یک نمونش اونجایی که دختره توی خونه هستش و یکدفه میره وسط جنگل (توی عکس های زیر میتونید ببینید)​

08db06d8f6a64daab54301fed82bb297.jpg

ee85a05c0511b03e0ee36d2051247248.jpg

sky replacement
"اسکای ریپلیسمنت" به فارسی یعنی جایگزین کردن آسمون.
خیلی جاها توی کلیپ آسمون رو جایگزین کردن ، آسمون رو ابری کردن​

ae117b60cae3f95e3f40c2865507f02f.jpg

بچه های دیگه هم لطفا" کمک کنن
من عادت ندارم زیاد فارسی تایپ کنم :sad:
راجع به صحنه های دیگه هم بعدا" توضیح میدم
امیدوارم تا اینجا به دردتون خورده باشه :oops:

آخرین ویرایش:

mehginamr

Member
سلام به همه مخصوصا yohoboro عزیز

آقا یه خواهش... این عکسا هیچ کدوم نمیان اگه امکان داره درستش کنید... ممنون

من برم کلیپ دانلود کنم.... . . . .

yohoboro

Member
سلام به همه مخصوصا yohoboro عزیز

آقا یه خواهش... این عکسا هیچ کدوم نمیان اگه امکان داره درستش کنید... ممنون

من برم کلیپ دانلود کنم.... . . . .

سلام دوست عزیزم
راستش من آپلود سنتر خوب سراغ ندارم
اگه ممکنه به من جایی رو معرفی کنبد که بتونم عکس ها رو اونجا آپلود کنم

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
دیجیتال پینتینگ همون نقاشی دیجیتالی که با برنامه های مختلف 3 بعدی و 2 بعدی اون هارا درست میکنند
مت پیتینگ هم استفاده کردن این ها تو کارهای فیلم سازی بازی سازی و کلاًکامپوزیت کار نهایی را مت پیتینگ میگند

http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_painting

mehginamr

Member
سلام yohoboro جان و بقیه دوستان که تو آپلود عکس ها مشکل دارین... http://pictureupload.us/
این سایت خوبه... :rose: من از همه متشکرم بخاطر پست ها... مخصوصا اونایی که مثل رضا و yohoboro انقدر خوب و مصور توضیح مدن.... آقا فقط تا اخر هفته این کلیپ آرش رو تکمیل کنیمااااااا دم همه گرم...

yohoboro

Member
ادامه توضیحات کلیپ آرش

ممنون بخاطر آپلود سنتر
عکس ها رو ویرایش کردم :paint:
:rose:

آخرین ویرایش:

yohoboro

Member
ادامه توضیحات کلیپ آرش

سلام به همگی :)

چند روز پیش یک سری توضیحات مختصر راجع به تیکه هایی از کلیپ آرش دادم و حالا می خوام ادامه بدم.
ممنونم از همه دوستانی که ما رو همراهی میکنن.

یه قسمت از کلیپ هست که دود سیاه لاست میاد و آرش توش محو میشه (توس عکس زیر میتونید ببینید)
این رو با خیلی برنامه ها به صورت حرفه ای میشه درستش کرد ، ولی ساده ترین راه و آسون ترین را استفاده کردن از پلاگین افتر افکت به اسم Particular هستش .
اگه فیلم ملک سلیمان رو هم دیده باشین اون دود سیاه رو با استفاده از همین پلاگین درست کردن :lol:
ولی فکر کنم فرد از Smoke Element استفاده کرده باشه.
اگه به دست چپ آرش تو عکس زیر نیگاه کنید می بینید که نتونسته درست از آب در بیاره و خراب کرده :mad:

c69b1d5a5cef95ab412698fb26664eca.jpg

بعد از اینکه این دوده میاد و آرش توش محو میشه یکدفه همه چی مثل جهنم میشه ( که با استفاده از color correction تونسته تصویر رو قرمز کنه و شبیه جهنم درست کنه)
تو این صحنه یک چیزای مثل خاکستر یا کاغذ دور آرش میچرخه (تصویر زیر) که این ها رو میشه با استفاده از افکت CC Particle World که توی خود افتر افکت هست میشه درست کرد.
برای رسیدن به این افکت این شاخه ها رو توی منوی افکت ( تو افتر افکت ) دنبال کنید :
Effect > Simulation > CC Particle World
البته باید یکمی دست کاریش کنید تا بتونید همچین چیزی در بیارید

d2c14da6d9d79eb91ab8176acd3b2992.jpg

توی 2 تا عکس زیر می بینید که آرش داره محو میشه
اگه بخوام کامل راجع به این ها توضیح بدم باید یک ترید جداگانه بزنم ، چون کمی طولانی است.
ولی در کل این 2 تصویر با استفاده از displacement و particle world ( که بالا هم بهش اشاره شد ) و turbulence درست شده.

508a352dade3ead98106e56a791eaef2.jpg

1e6069c9c8d309f7b3f4fe26f6b5524e.jpg

خوب دوستان ، این هم از این
امیدوارم که مورد استفاده قرار گرفته باشه :rose:

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا