نحوه ساخت جلوه های ویژه ویدیو کلیپ ها

mostafa20010

Well-Known Member
من کلی آموزش تصویری از افتر دارم که میخوام همشو آپلود کنم
فعلا با یکی شروع کردم
چون تاپیکی در این رابطه پیدا نکردم اینجا گذاشتم
اگه چنین تاپیکی هست لطفا بگید اونجا بذارم......
با تشکر.
http://www.enterupload.com/0tql2u1el...orial.mp4.html

aligraphic

Well-Known Member
نحوه ی ساخت سه کلیپ آخر حسین تهی
منو این - تهی واقعی - بگو هستی
دوستان نظر شخصی من در مورد کار برادرای بوشهری اینه که اولین چیزی که با عث شده این سه تا کلیپ مثل بمب منفجر بشه اینه که اولا دوربین اونا هالیوودیه! خوب تعجب نداره پول دارن اگه دقت کرده باشید کمتر کسی جرات میکنه به برادرای بوشهری کار بده معمولا گروهی بودن اونایی هم که تکی هستن یا اسپانسر داشتن یا خیلی پول دارن!
مثلا همین سه تا کلیپ تهی بیگ بیر اسپانسرش بوده که از اون لحاظ کم نمیاره! بگذریم
مهمترین چیزی که کلیپ منو این رو خیلی جالب کرده استفاده از بلور های مختلف بوده همچنین اون اسلو موشن ها که با تایم ریمپینگ افتر قابل استفاده هستش.همچنین فعال کردن اون گزینه چی اسمش بود!!!! یادم نیست ولی روی فوتیج کلیک راست بعد فریم و بعد دومی ببخشید اسمش یادم نیست!! خوب این کارش چی هست؟ باعث میشه که با بالا بردن تایم دیورینگ اسلو موشن خیلی دقیق باشه یعنی بین عوض شدن فریم ها یه ارتباط وجود داشته باشه و به صورت پیوسته باشه نه تیکه تیکه!! یه زمانی تو کف این بودم که چه جوری میشه اسلو به این قدرت مندی ساخت ناگفته نماند که تو ادیوس این گزینه به صورت پیش فرض فعاله!
در تهی واقعی هم زیباترین قسمتش همون پارکینگه هستش که ره های مختلفی برای ساختش وجود داره مثلا خوندن تهی تا یه قسمتی بعد ثابت وایسادنش بعد حرکت دورین روی ریل وبعد با افتر یا هر نرم افزاری این تایم حرکت دوربین روی ریل رو به حداقل برسونه البته این روش خیلی میتونه سخت باشه چرا چون دوربین های ما دو بعدی هستش واگه یک میل سوتی بدیم بد میشه!
نکه دیگه ای تو کلیپ های تهی و سبک برادرای بوشهری خیلی رعایت میشه مچ بودن صدا با حرکت و انیمیشن تصویر هسنش که یه زمانی رو این کار کردم که بتونم به یه حد قابل قبول برای خودم برسم مثلا همون اول کلیپ منو این که تایم ریمپینگ رو بر اساس ریتم آهنگ تنظیم کردن این کار تو افتر خیلی راحته فوتیج آهنگ رو که انتخاب کردین دو بار ال بزنید wave فرم آهنگ رو بهمون میده می تونیم بر اساس اسن با لا و پایین رفتن ریتم کی فریم ها رو تنظیم کنیم...

کلیپ بگو هستی هم همتون میدونید ماسک کردن سر تهی و جدا بودن فوتیج تن از سر و پایین آوردن سرعت بدن و مچ کردن سرعت بدن با ریتم که باز هم با تایم ریمپ میشه.
البته خیلی ضایع کردن این بود که اصلان بدن تهی هیچ حرکتی به چپ و راست نداره البته ابنجوری کار برایدرای بوشهری راحت شده!!!!
و اون دود ها رو هم با turbulance 2d ساختن البته ناگفته نماند که فیلتر رنگ های که بوشهری برادرز می سازن حرف نداره
خیلی آسونه فقط باید اینارو یه جوری سلیقه ای مچ کنید curve , level , hue, tent
راستی افکت remove grain تو افتر نوز های تصویر رو برطرف میکنه که واقعا کاربرد داره!

دوستان اینا نظرای شخصی من بود شما هم هرچی بلدید بگید که دیگران استفاده کنن.

talkin

New Member
نحوه ی ساخت سه کلیپ آخر حسین تهی
منو این - تهی واقعی - بگو هستی
دوستان نظر شخصی من در مورد کار برادرای بوشهری اینه که اولین چیزی که با عث شده این سه تا کلیپ مثل بمب منفجر بشه اینه که اولا دوربین اونا هالیوودیه! خوب تعجب نداره پول دارن اگه دقت کرده باشید کمتر کسی جرات میکنه به برادرای بوشهری کار بده معمولا گروهی بودن اونایی هم که تکی هستن یا اسپانسر داشتن یا خیلی پول دارن!
مثلا همین سه تا کلیپ تهی بیگ بیر اسپانسرش بوده که از اون لحاظ کم نمیاره! بگذریم
مهمترین چیزی که کلیپ منو این رو خیلی جالب کرده استفاده از بلور های مختلف بوده همچنین اون اسلو موشن ها که با تایم ریمپینگ افتر قابل استفاده هستش.همچنین فعال کردن اون گزینه چی اسمش بود!!!! یادم نیست ولی روی فوتیج کلیک راست بعد فریم و بعد دومی ببخشید اسمش یادم نیست!! خوب این کارش چی هست؟ باعث میشه که با بالا بردن تایم دیورینگ اسلو موشن خیلی دقیق باشه یعنی بین عوض شدن فریم ها یه ارتباط وجود داشته باشه و به صورت پیوسته باشه نه تیکه تیکه!! یه زمانی تو کف این بودم که چه جوری میشه اسلو به این قدرت مندی ساخت ناگفته نماند که تو ادیوس این گزینه به صورت پیش فرض فعاله!
در تهی واقعی هم زیباترین قسمتش همون پارکینگه هستش که ره های مختلفی برای ساختش وجود داره مثلا خوندن تهی تا یه قسمتی بعد ثابت وایسادنش بعد حرکت دورین روی ریل وبعد با افتر یا هر نرم افزاری این تایم حرکت دوربین روی ریل رو به حداقل برسونه البته این روش خیلی میتونه سخت باشه چرا چون دوربین های ما دو بعدی هستش واگه یک میل سوتی بدیم بد میشه!
نکه دیگه ای تو کلیپ های تهی و سبک برادرای بوشهری خیلی رعایت میشه مچ بودن صدا با حرکت و انیمیشن تصویر هسنش که یه زمانی رو این کار کردم که بتونم به یه حد قابل قبول برای خودم برسم مثلا همون اول کلیپ منو این که تایم ریمپینگ رو بر اساس ریتم آهنگ تنظیم کردن این کار تو افتر خیلی راحته فوتیج آهنگ رو که انتخاب کردین دو بار ال بزنید wave فرم آهنگ رو بهمون میده می تونیم بر اساس اسن با لا و پایین رفتن ریتم کی فریم ها رو تنظیم کنیم...

کلیپ بگو هستی هم همتون میدونید ماسک کردن سر تهی و جدا بودن فوتیج تن از سر و پایین آوردن سرعت بدن و مچ کردن سرعت بدن با ریتم که باز هم با تایم ریمپ میشه.
البته خیلی ضایع کردن این بود که اصلان بدن تهی هیچ حرکتی به چپ و راست نداره البته ابنجوری کار برایدرای بوشهری راحت شده!!!!
و اون دود ها رو هم با turbulance 2d ساختن البته ناگفته نماند که فیلتر رنگ های که بوشهری برادرز می سازن حرف نداره
خیلی آسونه فقط باید اینارو یه جوری سلیقه ای مچ کنید curve , level , hue, tent
راستی افکت remove grain تو افتر نوز های تصویر رو برطرف میکنه که واقعا کاربرد داره!

دوستان اینا نظرای شخصی من بود شما هم هرچی بلدید بگید که دیگران استفاده کنن.
دوربین براداران بوشهری هالییودی نیست،تازه دوربین مورد استفاده از اونا زیر 10 تومنه، کیفیت بالای کار اونا به دلیل سیستم و کارت تدوین گرون قیمته

aligraphic

Well-Known Member
دوست عزیز دوربین بوشهریا red one هستش قیمتش هم بستگی به لنز و جزئیاتش داره!! که از 25 تا 78 تومنه
این دوربین 300 فریم فیلم می گیره. عکسش هم 120 مگاپیکسله!
چشم انسان یه دوربین 144 مگا هستش یعنی این دوربین نزدیک به چشم انسانه البته واسع عکس :green:
دوست عزیزمون حسین قبلا زحمت این عکس رو کشیده.

fxw181aynvg18cw3b.jpg

talkin

New Member
البته من عکس هایی که از پشت صحنه کاراشون دیدم دوربین ارزون قیمت بود مثلا کلیپ من و این ، البته نمیدونم این عکس مربوط به کدوم کاره؟ البته اجاره دادن این دوربین ها مرسومه البته کلیپ های کارگردان های دیگه هم وقتی پشت صحنه هاشونو ببینید متوجه میشید که دوربین های ارزون قیمت کار کردن؛ مثل کلیپ خوش به حالت آرمین
تصاویر آهسته در کلیپ بگو هستی مثل اسلو آب فایل های آماده هستند و ربطی به دوربین ندارند

mostafa20010

Well-Known Member
درسته از فایل های آماده استفاده میشه ...
ولی نمیشه در این باره نظر قطعی داد
کلیپ پاشو ، اون قسمتی که دود از دهن پسره دود میاد ، کار دوربین بوده نه فایل آماده .:rose:

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
دوربین براداران بوشهری هالییودی نیست،تازه دوربین مورد استفاده از اونا زیر 10 تومنه، کیفیت بالای کار اونا به دلیل سیستم و کارت تدوین گرون قیمته

کارت تدوین و سیستم ، کار شما رو راحتر، مونیتورینگ بهتر، رندر سریعتر، فرمتهای مادر بیشتری رو ساپورت می کنه اما اصولا ربطی به کیفیت نداره. وابستگی این گزینه ها به کیفیت بطور غیر مستقیم است نه غیر مستقیم. بنابراین شما هم اگه سیستمت توانایی کشیدن یک فوتیج رو داشته باشه می تونی همون ادیت رو انجام بدی حالا اگر شده به سختی. اما برای کیفیت اتفاقی نمی افته

mychevy

Member
دوستان نظرتون راجع به دوربین زیر چیه؟؟؟ برای موزیک ویدیو و فیلم کوتاه می خوام در حد معمولی استفاده کنم! تازه استدیویی که کار می کنم اینو گرفتن..
راستی میشه باهاش کروماکی کار کرد؟؟؟

Sony hd hxr-mc 1500 p

images

آخرین ویرایش:

hand_some

New Member
سلام به همه خسته نباشید راستش من سوالم شاید ربطی نداشته باشه به این تاپیک اما واسم مهمه
اول اینکه من با چه نرم افزاری کلیپ رو تبدیل کنم واسه PMC من استاندارداشو دیدم اما نمیشه هر کار میکنم اگه میشه اسم نرم افزار و گزینشو واسم عکس بگیرید بذارید
دوم یک سیستم با مشخصات زیر دارم میخوام ببینم برای این کار چطوره

CPU Intel(R) Core(TM) i5-3470 CPU @ 3.20GHz

ATI Radeon HD 5450
Memory 2048 MBytes

RAm : 8 GB

در کل میخوام بدونم واسه این کار منناسبه یا نه . مرسییی :rose:

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
سیستمت برای ادیت و کار با چند تا افکت معمولی خیلی خوبه . جواب کارت رو میده . برای ارسال به شبکه ها کافیه با پریمیر با ادیوس با فرمت Quick time > H264 خروجی بگیری با بالاترین رده تنظییمات رندر

جدیدترین ارسال ها

بالا