.: موزیک ویدئو و جلوه‌های ویژه :.

1835ali

Well-Known Member
جلوهای ویژه توی انجمن سه بعدی ؟؟؟
فکر کنم جاش توی انجمن مونتاژ و افتر افکت باشه !!! (اونم تازه فکر کردم )
کاش اونجا بحث می شد تا دوستان بیشتر راجب تکنیک ها و ترکیبات آشنا می شدن

Sherlock_Holmes

Active Member
البته علی جان اینقدر که میگی هم بی ربط به سه بعدی نیست...!
اینهمه فیلم که همش با افتر افکت و ... کار نشده ...
30upn9j.gif

البته مشکلی نیست بگو بچه های میکس و مونتاژ بیان اینجا دربارش بحث کنند... اتفاقا فکر بدی نیست... یه تاپیک مشترکه که از دو دیدگاه دربارش حرف میزنیم...

.

فرخ جان امیدوارم سریعتر کار تاپیکت پیش بره... :rose:
موفق باشی..

DIMO

Active Member
البته مشکلی نیست بگو بچه های میکس و مونتاژ بیان اینجا دربارش بحث کنند... اتفاقا فکر بدی نیست... یه تاپیک مشترکه که از دو دیدگاه دربارش حرف میزنیم...

:D دهنم از شادی اینقدر باز شده،.... وای چه شود....واقعاً اگه از شون دعوت بشه خیلی تاپیک پر باری میشه،به محسن بگیم یه خبری بهشون بده،اگر شدنی بشه چی میشه:shock::oops:

شلد و پیروز باشید.

1835ali

Well-Known Member
البته علی جان اینقدر که میگی هم بی ربط به سه بعدی نیست...!
اینهمه فیلم که همش با افتر افکت و ... کار نشده ...
موفق باشی..

البته که بی ربط نیست جلوه های ویژه بدون نرم افزار های سه بعدی تقریباً لنگ می زنه ولی ... ( ولی نداره ) چشم به بچه ها می گم بیان اینجا

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

البته حق با داش علی هستش.
درسته که امروزه، جلوه های کامپیوتری و به خصوص انیمیشن، بیشترین درصد جذابیت های بصری رو توی یه کلیپ یا فیلم تشکیل می دن، ولی به هر حال یکی از شاخه های تخصصی هنر هفتم به حساب میان.
منظورم اینه که این جور بحث ها مربوط به بخشی می شه که مشترک بین بخش تدوین و انیمیشن باشه (که یه همچین جایی نداریم فعلاً) ولی به هر حال ما هم توی کار شما فضولی نمی کنیم و شما صاحب اختیارید. ما هم سعی می کنیم توی بحث داغ شما شرکت کنیم.:rose:

واقعاً با این همه فعالیت حال می کنم.

التماس دعا
یا علی

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
سلام
من البته تاپیک را از اولش نخوندم
ولی اینو بگم که برای جلوه های ویژه بستگی به نوع آن دارد
الان با After Effects می توان یک گردباد به صورت آتشین حتی با پخش ذرات به اطراف را نیز ساخت
اما نباید فراموش کرد اگر بخواهیم یک کار در سطح حرفه ای داشته باشیم باید به برنامه هایی مثل Maya و 3d max و یا Cinema 4D آشنا باشیم
حالا بماند برای کارای ظریف کاری برنامه های سه بعدی دیگری هم هست که من نمی شناسم، ولی برای کارای حرفه ای باید یک تیم حرفه ای از انیماتور ها و VFX کار ها داشته باشیم
زیاد حرف زدم
ولی اینو بگم که خودم عاشق 3d max و مخصوصا maya هستم که متاسفانه هیچ کدومشونو خوب یاد نگرفتم که بتونم استفاده کنم
موفق باشین

1835ali

Well-Known Member
به به داداشهای میکس و مونتاژ هم اومدن کی بود می خواست اینها اینجا باشن ؟؟؟؟؟؟؟
خوب حالا بحث آقا فرخ داغ داغه
فقط دوستان اگه می خوان راجع به جلوهای ویژه کلیپ ، فیلم و .... شروع کنند یه جوری باشه که ما اینترنت ذغالی ها هم ببینیم یا بصورت فایل کم حجم بزارید یا بصورت عکس تا همه بتونیم راجع بهش صحبت کنیم

Farrokh

Active Member
سلام بر همه
باید اعتراف کنم اولش که توی صفحه ی اشتراک ها دیدم تاپیک اومده باله فکر کردم یه پست زده شده
ولی الان تقریبا محضوض شده ام (بسیار حض کرده ام )

خوشحالم که بچه های میکس و مونتاژ زو اینجا می بینم و به همشون خوش آمد می گم

بحث در مورد جلوهای ویزه یه کلیپ با برو بچ انجمن سه بعدی

علی آقا چرا یه کلیپ ؟
تا حالا این همه کلیپ بررسی شده . . .

ولی خوب بازم ممنون که لینک رو توی امضات گذاشتی اگرم خواستی از ایمیج توی امضای من که هدیه ی آقا رضا هست به این تاپیک استفاده کن

فرخ جان امیدوارم سریعتر کار تاپیکت پیش بره...

شرمنده آخر هفته ای جاتون خالی سفر بودم نتونستم کاری بکنم
این اواخر هم دیدم زیاد از تاپیک استقبال نشد یکم سرد شدم ولی الان واقعا خوشحالم
ایشالا سریعتر بحث رو پیش می بریم

دهنم از شادی اینقدر باز شده،.... وای چه شود....واقعاً اگه از شون دعوت بشه خیلی تاپیک پر باری میشه،

بگو ایشالا . . .

ه این جور بحث ها مربوط به بخشی می شه که مشترک بین بخش تدوین و انیمیشن باشه (که یه همچین جایی نداریم فعلاً) ولی به هر حال ما هم توی کار شما فضولی نمی کنیم و شما صاحب اختیارید. ما هم سعی می کنیم توی بحث داغ شما شرکت کنیم.

بله متاسفانه نداریم

راستی نفرمایید اختیار از شماست فضولی کجا بود؟

الان با After Effects می توان یک گردباد به صورت آتشین حتی با پخش ذرات به اطراف را نیز ساخت
اما نباید فراموش کرد اگر بخواهیم یک کار در سطح حرفه ای داشته باشیم باید به برنامه هایی مثل Maya و 3d max و یا Cinema 4D آشنا باشیم
حالا بماند برای کارای ظریف کاری برنامه های سه بعدی دیگری هم هست که من نمی شناسم، ولی برای کارای حرفه ای باید یک تیم حرفه ای از انیماتور ها و VFX کار ها داشته باشیم

فرمایش شما هم کاملا درسته عزیز جان
ایشالا همین تاپیک بهونه ای بشه برای علاقمند شده بچه های میکس و مونتاژ به سه بعدی و برعکس

دوستان واقعا از نظرات ممنونم
برای گسترش تاپیک هم مدیرا هر تصمیمی بگیرند اطاعت می کنم
اگر بخواین همین تاپیک رو اسمشو عوض می کنیم و ادامش می دیم اگرم که نه یه تاپیک جدید می زنیم و به این تاپیک لینکشو می دیم و ادامش میدیم

راستی چون اینجا داره یه جورایی مورد استفاده ی بچه های هر دو انجمن قرار می گیره فرصتیه برای دوستی های بیشتر
پیشنهاد می کنم هر کسی در آخر پستش اسم خودش رو هم بزنه تا کسانی که نمی شناسنش بتونن بشناسنش و جو بیش از پیش صمیمانه تر بشه

ممنونم
فرخ

:rose:

Farrokh

Active Member
به به داداشهای میکس و مونتاژ هم اومدن کی بود می خواست اینها اینجا باشن ؟؟؟؟؟؟؟
خوب حالا بحث آقا فرخ داغ داغه
فقط دوستان اگه می خوان راجع به جلوهای ویژه کلیپ ، فیلم و .... شروع کنند یه جوری باشه که ما اینترنت ذغالی ها هم ببینیم یا بصورت فایل کم حجم بزارید یا بصورت عکس تا همه بتونیم راجع بهش صحبت کنی

کی بود که نمی خواست؟

خواهش می کنم بحث خودتونه من فقط شروعش کردم شما ادامش بدین

راستش تا الان که می خواستیم در مورد میوزیک ویدیو بحث کنیم و فکر هم کنم تا مدت زیادی هم همین کار رو بکنیم
ولی خوب
احتمالا سراغ تیزر و انیمیشن و فیلم هم بریم که حتما به پیشنهاد شما عمل می کنیم

ممنونم فرخ

:Mohsen:

کاربر باتجربه
سلام دوستان گم:rose:
چه خوبه كه همه جمع شدن اينجا، آخه خودم يه جورايي بين انجمن ميكس و مونتاژ و 3D در حال گشت و گذارم، برا همين وقتي يه جمع مشترك ميبينم خيلي حال ميكنم

این جور بحث ها مربوط به بخشی می شه که مشترک بین بخش تدوین و انیمیشن باشه (که یه همچین جایی نداریم فعلاً) ولی به هر حال ما هم توی کار شما فضولی نمی کنیم و شما صاحب اختیارید. ما هم سعی می کنیم توی بحث داغ شما شرکت کنیم.

حالا چرا اينقدر زود ميگيد كه جاي يه انجمن مشترك 3D و ميكس و مونتاژ خاليه؟
اصلا بچه هايي كه از اين به بعد تاپيك ميزنن، يكي تو انجمن سه بعدي بزنن، بعدي شو توي ميكس و مونتاژ
متاسفانه چون سرعتم پايينه فقط تونستم يه مقداري از اون ويدئوي فرخ جانو ببينم
در ضمن اون دوستاني كه فكر ميكنن، جلوه هاي ويژه بيشترش تو نرم افزارايي مثل افتر افكته، اشتباه مي كننا!!!
اگه بدونيد نرم افزراي سه بعدي چه نقش مهمي رو ايفا ميكنن!!! همين سيستم هاي زره اي مكس كه خودمم زياد ازشون نميدونم يه دنيايين برا خودشون، براي ياد گيريش بايد به اندازه كل افتر افكت وقت گذاشت(از نظر من)
همتون موفق باشيد :)

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
وااای چه جای باحالی شده . همه حرفه ای ها جمعن . آقا منم بازی ؟!!!

در مورد جلوه های ویژه تا اونجایی که من میدونم اول میان می شینن دور هم و با هم صحبت می کنن که آقا اصلا ما چی می خوایم بسازیم ؟!
بعدش میان شروع می کنن به همکاری با هنرمندان سی جی در هر دو رشته سه بعدی و دو بعدی
بعضی ها متخصص انمیشن دو بعدین بعضی ها انیمیشن سه بعدی بعضی ها مدلسازی بعضی ها نور پردازی بعضی ها کامپوزیت بعضی ها vfx دو بعدی و ....
به هر حال همشون سی جی کار می کنن برای یک هدف : بیننده رو صندلیش میخکوب شه از تعجب

خیلی خوشحالم یه اینچنین تاپیکی راه افتاده .

موفق باشین
متین

Farrokh

Active Member
بله متاسفانه ما ایرانی ها هنوز نتونستیم کار گروهی رو به معنای واقعی انجام بدیم

مثلا شیوه ی بازی کردن فوتبالیستامون رو توی زمین ببینید . . .

توان ایرانی ها در ساختن جلوه های ویژه کم نیست ولی این کار نیازمند کار گروهیه و هر کس باید بتونه در حیطه ی تخصصش بهترین کار رو انجام بده و توی وظایف دیگران دخالت نکنه

نکته ی دیگر هم این هست که وجود یک هماهنگ کننده ی ماهر بسیار لازم هست تا ارتباط و هماهنگی لازم بین تخصص ها رو ایجاد بکنه

خوشحالم که بچه ها از قسمت های مختلف فوروم دور هم جمع شدند

منتظر پست های جالب بعدی باشید
برنامه ها دارم براتون . . .

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
بله متاسفانه ما ایرانی ها هنوز نتونستیم کار گروهی رو به معنای واقعی انجام بدیم

مثلا شیوه ی بازی کردن فوتبالیستامون رو توی زمین ببینید . . .

توان ایرانی ها در ساختن جلوه های ویژه کم نیست ولی این کار نیازمند کار گروهیه و هر کس باید بتونه در حیطه ی تخصصش بهترین کار رو انجام بده و توی وظایف دیگران دخالت نکنه

نکته ی دیگر هم این هست که وجود یک هماهنگ کننده ی ماهر بسیار لازم هست تا ارتباط و هماهنگی لازم بین تخصص ها رو ایجاد بکنه

خوشحالم که بچه ها از قسمت های مختلف فوروم دور هم جمع شدند

آخه مشکل فقط این نیست
مشکل اصلی اینه که از یک نفر خیلی انتظار دارن
مثلا از یک مهندس عمران در زمینه مکانیک می پرسن و اگه بلد نباشه می گن : تو مدرکتو از کجا گرفتی ؟
برای همین در این جور کارا، سفارش دهنده فقط به یک نفر می ده و اگه بفهمه چند نفر است می گه : مگه من پول از سر راه آوردم که به این همه آدم بدم ؟
پس تنها یک طرفه نیست این ماجرا

DIMO

Active Member

آخه مشکل فقط این نیست
مشکل اصلی اینه که از یک نفر خیلی انتظار دارن
مثلا از یک مهندس عمران در زمینه مکانیک می پرسن و اگه بلد نباشه می گن : تو مدرکتو از کجا گرفتی ؟
برای همین در این جور کارا، سفارش دهنده فقط به یک نفر می ده و اگه بفهمه چند نفر است می گه : مگه من پول از سر راه آوردم که به این همه آدم بدم ؟
پس تنها یک طرفه نیست این ماجرا

کار گروهی زمانی معنا پیدا میکنه که.............. :-?اصلاً ولش کن این حرفها از بس که تکرار شده مثل آب تو هونگ کوبیدنه به کار اصلیمون بپردازیم.

شاد و پیروز باشید

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه

کاملا درسته حمید جان . هممون به نحوی سی جی کار می کنیم و شاید اکثرمون وارد بازار کار شدیم و می دونیم قضیه چیه .
یکی از دلایلی که تو ایران نمی تونیم نمونه های درخشان سی جی رو پیدا کنیم همینه .
به یه سی جی کار تو ایران قدر زحمتش پول نمی دن
والا واقعا ایرانی ها هیچ چیز از هیچ جایی کم ندارن . خیلی راحت می تونن اینارو بسازن و با هم گروهی کار کنن . همه جور آدم حرفه ای هم پیدا میشه . تو همین سایت آدم بعضی وقتها کارایی رو میبینه فکش میفته . خب اینا نشانه این نیست که ما تو ایران حرفه ای داریم ؟!
به همین دلیله که خیلی از حرفه ای ها تا کارشون درست میشه از ایران فرار می کنن . خب واقعا هم حق دارن . چرا بمونن وقتی نمی تونن یه زندگی معمولی برای خودشون درست کنن .

خلاصه دل همه پره چون اکثرا تو بازار کار بودیم و هستیم . شرمنده دردهای گذشته رو به یاد آوردم
فقط از مطالب فوق یه چیزی می خواستم نتیجه گیری بکنم و اونم اینه که همش نگیم ما ایرانی ها نمی تونیم گروهی کار کنیم و اصلاا عادتمونه و و و ....
خیلی خوبش می تونیم به شرطی که شرایط حالا یکسان نه 20 درصد شرایط استاندارد باشه

وای چه شود . بی صبرانه منتظرم...

موفق باشین همگی
متین

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
چی شد من اومد اینجا ( آهان تو امضاء علی آقا بود )

مگه میشه افتر افکت از 3دی مکس و یا مایا جدا کرد به نظر من که نه به نظر من شرو کنیم بجای بحث و تفکر

موقش که یک کلیپ بگذاریم بعد در مورد ساختش هرکی هرچی میدونه بگه (مراحل ساخت )( کار گروهی )

که مثلاً این تیکه را با چه نرم افزارهای میشه کار کرد با چه تکنیکی میشه پیادش کرد و ...

اگه بشه یک انجمن مجزا برای این کار در نظر گرفته بشه خیلی بهتره

آخرین ویرایش:

Farrokh

Active Member
santana sean paul cry baby cry

سلام
برای تاخیر بوجود اومده واقعا باید منو ببخشید

به افتخار بچه های افتر افکتز کار این میوزیک ویدیو رو ببینید :

http://www.youtube.com/watch?v=GymuB1VP7X0

images :
http://bp0.blogger.com/_BRfBjpAH5qc/SAbBUOe49GI/AAAAAAAAACM/SVxAIxMkrsw/s1600-h/1.jpg
http://smokie.ucoz.com/_nw/7/39248.jpg
http://img81.imageshack.us/img81/2605/bscap00003rh.jpg
http://img529.imageshack.us/img529/3448/crybabycrylh8.jpg
http://i029.radikal.ru/0804/03/e86ef8883b59.jpg

Farrokh

Active Member
ابداع الگوریتمی جدید برای شبیه سازی سوپر رئال مو به همراه رندر real time

خوب ظاهرا اون میوزیک ویدئو زیاد برای بچه های دو بعدی و میکس و مونتاژ جالب نبود

حالا می خوام یه چیزی بذارم که برای بچه های سه بعدی جالبه

ابداع الگوریتمی جدید برای شبیه سازی سوپر رئال مو:

این روش همون طور که شاید بتونید حدث بزنید زیر سر نوابغ کمپانی adobe ابداع شده
در این روش موی طبیعی برای آنالیز برنامه نویسان از جهات مختلف و با چندین دوربین با استفاده از شرایط نوری متفاوت اسکن شده

بعد از نوشتن برنامه رندر های بدست آمده به طرز اعجاب آوری با واقیت ذره ای تفاوت ندارد

استفاده از این الگوریتم روی یک standard PC به صورت کاملا real time هست :shock:

دلیل این موضوع هم این هست که تنها لایه ای از مو که دیده می شود تحت محاسبه قرار می گیره

محاسبه ی سایه هم از تکنیک لایه ای استفاده نمی کنه

حالا این ویدئو رو ببینید که در مورد این روش توضیح می ده

من خودم این ویدئو رو با دیال آپ دان کردم
پس مطمئن باشید ارزش وقت صرف کردن رو داره

جدیدترین ارسال ها

بالا