.: موزیک ویدئو و جلوه‌های ویژه :.

Farrokh

Active Member
ممنون عزیز جان
حالا یه سرچی می کنم سر فرصت
ممنون که وقت گذاشتی

DIMO

Active Member
خوب پس وقتشه که سنت شکنی کنم
ولی من نفهمیدم حالا این پست شما نا امید کننده و بازدارنده بود یا خواستید تجربتون رو به من منتقل کنید ؟ . . .

نه عزیزم این پست من ناامید کننده نبود فقط میخواستم به اتفاقاتی که قبلها تو این فوروم افتاده واقف بشی و تو از کارت نا امید نشی والا من کی باشم که شما رو نا امید کنم.:)

ممنون عزیز جان
حالا یه سرچی می کنم سر فرصت
ممنون که وقت گذاشتی

خواهش میکنم، وظیفه بود.:rose: کار داشتی رو کمک من هم میتونی حساب کنی.

شاد و پیروز باشی

Farrokh

Active Member
خانومها و آقایون
به خاطر حمایت شما دوستان و ضمنا علاقه ی خودم یه تصمیم جدی گرفتم

در هفته ی اول مهر تاپیکی رو خواهم زد که توی اون درمورد همه جور جلوه های ویژه به همراه پشت صحنه بحث بشه
جلوه های ویژه چه در سینما چه در میوزیک ویدیو و چه در آگهی های تبلیغاتی مورد بحث قرار خواهند گرفت

دوستانی که به هر نحوی مایل به همکاری با من هستند به من پیغام خصوصی بدن تا بتونیم یه تاپیک توپ رو با کمک هم در این زمینه راه بندازیم

قبلا از همکاریتون ممنونم

Sherlock_Holmes

Active Member
خیلی خیلی خوشحالم..
امیدوارم موفق باشی..
من که بازم پیشنهاد میکنم تا مدت زیادی اوایل کار رو فقط روی موزیک ویدئو ها کار کنی... چون کوتاهند و میشه هم دانلودشون کرد.. بحث جدیدی هم هست... مگه اینکه برای فیلمهای سینمایی فکری کرده باشی...

ضمنا پست DIMO رو(پست 17) بازم تایید میکنم که نتیجه گیری اخلاقیش اینه که:

رهرو آن نیست که گه تند و گه آهسته رود
رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود

.

آها راستی هر وقت خواستی شروع کنی یه پیغام خصوصی بهم بزن یادم بیار تا یه چندتا نکته بهت بگم...

میخوام بترکونیا...
30upn9j.gif

Maxtonian

Member
سلام خدمت دوستان گرام.
داشتم اتفاقی تو وب می گشتم که یکدفعه چشمم خورد به این :http://www.proof-inc.com/
این ادرس سایت کمپانی هستش که موزیک ویدئو رو ساخته . البته تو سایت ُSoftimage دیدم . تو یه بخشی از سایت لیست موزیک ویدئو هایی که با XSI ساخته بودن قرار داشت و این هم جزوشون بود

Farrokh

Active Member
خوب
امروز می خوام براتون طراحی روی جلد آلبوم the open door رو بذارم

دیدن این کلیپ می تونه خیلی بهتون کمک کنه

صحنه پردازی
نور پردازی
طراحی لباس
عکاسی و ...

برای ساختن این کاور یک در رو واقعا ساختن و برای اینکه اونو بزرگتر نشون بدن اونو بردن توی پرسپکتیو سه نقطه ای
دیگه من زیاد توضیح ندم خیلی بهتره

خودتون ببینید
http://www.youtube.com/watch?v=0rDfHVgUo1Q

در ضمن
میوزیک ویدیوی بعدی هم یکی از بزرگترین شاهکارای راک هست:

lithium

تا بعد

living_for_cg

کاربر متخصص مدلینگ
سلام. ممنون فرخ جان.
والا کارشون که خیلی جالبه. اما آخه چرا واسه یک کاور اینقدر ضحمت کشیدن؟؟؟ با کار سه بعدی یا دیجیتال پینتینگ قوی هم میشه همچین تصویری ساخت که.
اینا دیگه زیادی حرفه ای کار میکنن. :D
موفق باشی . منتظر کلیپ بعدی هم هستیم.. خوشم میاد coming soon هم میدی :wink:

Farrokh

Active Member
خوب دوستان قبل از هر چیزی به خاطر تاخیر عذر خواهی می کنم

ضمنا لطفا یکم بیشتر به من لطف کنید و چند تا پست بزنید تا حظورتون رو حس کنم و انگیزه ای بشه برای ادامه دادن . . .

تصمیم گرفتم سه تا از نماهنگ های (میوزیک ویدیو های ) گروه اونسنس رو با هم قرار بدم تا بتونیم اونا رو با هم مقایسه کنیم

lithium
sweet sacrifice
call me when your sober

توی سه پست بعدی ابتدا این ها رو معرفی می کنم و لینک می دم
و توی پست چهارم هم دیدگاه خودم رو نسبت به اونا می نویسم و با هم مقایسشون می کنم

خوشحال می شم بقیه ی دوستان هم مقایسه های خودشون رو بنویسن تا نظراتشون رو بخونیم

ممنون

Farrokh

Active Member
دوستان با عرض پوزش
کلی کار کرده بودم و سرچیده بودم که پرید
الان باید بخوابم ایشالا فردا بقیه تاپیک رو جلو می برم

Farrokh

Active Member
و حالا توضیحات lithium

متنی رو که می خوانید برداشت من هست از نماهنگ lithium و خوشحال می شم که برداشت شما رو در این باره بخونم

در نماهنگ lithium سعی شده نوعی حس سردی و بی حالی رو تداعی کنند

شیوه ی فیلم برداری :
که در ابتدا به صورت دالی شروع می شه و همراه با موسیقی و صدای تکنیکی خانوم امی لی که از نظر سولفژ کاملا با موسیقی هماهنگ هست حرکت می کنه و با کوبش های متعدد درامز به اوج می رسه

در ادامه حالت قرار گیری خواننده به صورت خوابیده هست که بیانگر بی تحرکی و افسردگی کارکتر هست و حالت های دیگری مثل قرار گیری در تاریکی و فرورفتن تدریجی درون آب هم به ایجاد حس سردی و یخ زدگی که بر اثر تنهایی بوجود میاد کمک کرده

آرایش و لباس :
لباس کارکتر به نوعی بیانگر آشفتگی و نگرانی و پریشانی شخصیت اونه

بر خلاف اکثر آرایشها که در جهت زیبایی به کار می ره این آرایش برای نشان دادن حس سردی در صورت کارکتر طراحی شده

فضا سازی و نورپردازی و کارگردانی :

نماهنگ با صحنه هایی از این قبیل شروع می شه

mi3u6v6qxbtv1pjt4rlu.jpg

که خود به نوعی نمایانگر شروع تنهایی هست
تمام کادر از رنگهای تیره پر شده و فقط هاله از روشنایی رو اطراف کارکتر می بینیم که این نشان دهنده ی حرکت تاریکیست برای تسخیر او
و در نما های بعدی نتیجه ی این حرکت رو می بینیم که کارکتر کاملا در تاریکی فرو رفته

aohirhsvnginpmp76t5u.jpg

8jzqw4teiiprrvxgmvvt.jpg

ولی در نما های بعدی روزنه ی نوری درون تاریکی مطلق باز می شه و تا انتهای ویدیو ذهن بیینده رو به این موضوع مشغول می کنه که این روزنه ی امید چیه ؟
چه چیزی می تونه انسان رو از فرورفتن در گنداب تنهایی و افسردگی نجات بده

67b89dn79pwvhqzhzto5.jpg

559hf1p8dkgvdqbup35f.jpg

bp066gwb68qgdcmjxvcg.jpg

wr9xcvondx86q9adok7u.jpg

skzgkn4qzvp9gau8bozi.jpg

و در انتها با نمایش این صحنه که بازتابیه از کارکتر که در بیرون آب ایستاده و حرکت می کنه و از آب دور میشه به این سوال بیننده جواب می ده

i6s393fgkpjaba13zs98.jpg

انسان موجودیست انتخاب گر
کافیست که انتخاب کنه و خودش رو از گنداب مصیبت در یک چشم بهم زدن نجات بده
کافیه که فقط اراده کنه . . .

حالا دوباره میوزیک ویدئو رو نگاه کنید . . .
.
.
.

Farrokh

Active Member
جلوه های ویژه ی lithium

در مورد جلوه های ویژه توضیح ندادم چون توی پشت صحنه خیلی بهتر و مفصل تر توضیح داده شده

ولی به هر حال برای دوستانی که اونو دان نکردن می گم که:

توی این نماهنگ از جلوه های ویژه ی کامپیوتری استفاده ی کمی شده

به جای اون هزینه ها صرف جلوه های فیزیکی شده
جلوه هایی مثل برف و ... رو با یک سری دستگاه های پارتیکل ساز درست کردند که برای خود من خیلی جالب بود
برفی که روی زمین می بینید بخشیش توی دکور سازی درست شده و بخشیش هم با همون دستگاه ها روی زمین پاشیده شده

آب :
برای صحنه ای که کارکتر درون آب فرو می ره نیاز بوده که ترانسپرنسی آب رو کاملا بگیرند که نمایانگر گنداب باشه نه یه برکه ی رویایی :دی

برای این کار از نظر قوانین فیزیکیباید هیچ شعاع نوری از داخل آب به بیرون نفوض نکنه
به همین دلیل حوضچه ای با دیواره های سیاه ساخه اند که این کار باعث می شه نوری که از بیرون وارد آب می شه جذب دیواره ها بشه و دیگه به بیرون از آب بر نگرده

حالا تکلیف نوری که به بدن کارکتر می خوره و بازتاب داده می شه چیه ؟

برای اون هم دو ره حل وجود داره

یک اینکه لباس کارکتر سیاه باشه (که خوب میبینید سفید طراحی شده )

دو اینکه آب رو به رنگ سیاه در بیارند (که همین راه حل انتخاب شده )

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان اگر این مطالب براشون مفید بوده و یا اگر نظری پیشنهادی انتقادی یا دیدگاهی دارند حتما پست بزنند

خوشحال می شم دیدگاه های دیگران رو هم بفهمم . . .

amin2001

Active Member
سلام فرخ جان
دمت گردم پسر خیلی عالی بود . فک کنم خودمون میخاستیم پیدا کنیم اینارو باید یه چند روزی پشت کامپیوتر میخوابیدیم :دی
خیلی ممنون :rose:

Sherlock_Holmes

Active Member
فرخ کارت عایه... ادامه بده که داره خوب پیش میره...
فقط یه کم تاپیکت رو پویا تر کن...
ببینم میتونم برای انتقالش یه فکری بکنم...

.
آقای khorzu اسپم اخطار داره! حتی اگه بعد ادیت بشه و یه جمله مفید بهش اضافه بشه...
در صورت تکرار برخورد میشه...

DIMO

Active Member
فرخ جان کارت عالیه من خودم یکی از طرفدارهای پروپاقورص Evanescence هستم نه بخاطر آهنگاش بلکه بخاطره سبک خوندنشه کلاً از دوره گوتیک و سبک معماریش خوشم میاد.....................حرف زیاد دارم راجع به دوره گوتیک و همچی راجع به گوتیک در این دوره ولی جاش اینجا نیست..............تا همینجاشم زدم خاکی از هم معذرت میخوام.

ادامه بده تاپیک توپی داره میشه

ببینم میتونم برای انتقالش یه فکری بکنم...

ایمان جان تاپیکه جالبیه واقعاً تو فکرش باش.

شاد و پیروز باشی

آخرین ویرایش:

Farrokh

Active Member
ممنون

ایمان جان تاپیکه جالبیه واقعاً تو فکرش باش.

راستش ایمان از من بیشتر به فکر تاپیک هست
از روز اول هم خیلی قشنگ حمایت کرد و تا حالا هم خوب رهبریش کرده و با راهنمایی های دوستانش واقعا به من کمک کرده

خواستم همینجا به خاطر همه چیز ازش تشکر کنم

جدیدترین ارسال ها

بالا