.: موزیک ویدئو و جلوه‌های ویژه :.

Farrokh

Active Member
این تکنیک در ساختن افکت رودخانه در میوزیک ویدئو ی جدید Bjork استفاده شده

لطفا اگه کسی لینکی از این میوزیک ویدئو تونست پیدا کنه همینجا قرار بده
من دیال آپم سرعتش خیلی پایینه و واقعا سرچ ویدئو برام سخته

ممنونم

Farrokh

Active Member
Korn frea on a leash

خوب دوستان امروز می خوام بهتون یک شاهکار اساسی رو معرفی کنم

http://www.youtube.com/watch?v=K27d7Ut5bXo

or

Code: http://rapidshare.com/files/47136160/FOAL.by.Chazy_Chaz.rar
Pass: Chazy_Chaz

81caf09b0da945b5.jpg

این میوزیک ویدئو در ابتدا با یک انیمیشن دو بعدی واقعا حرفه ای شروع می شه :

چند بچه قصد بازی در محلی حفاظت شده رو دارند
نگهبان اون منطقه با عصبانیت می خواهد جلوی بازی اونها رو بگیره که ناگهان از اسلحه اش گلوله ای به سوی یکی از بچه ها شلیک می شود
008691_9.jpg

تمام این ماجرا در دنیای نقاشیی رخ می ده که بر روی دیوار قرار گرفته

گلوله با خروج از نقاشی و ورود به دنیای واقعی وارد زندگی روزمره ی مردم می شه و هر چیزی رو که سر راهش باشه نابود می کنه

این نمایش بسیا پخته و هنرمندانه ای هست از این تئوری که جنگ و دشمنی در هرجا و به هر شکل که باشد آثار مخربش رو در زندگی روزمره ی ما بازی میکند

چه این جنگ در فلسطین باشد
چه در عراق باشد
جه در آفریقا

و حتی چه در یک نقاشی یا داستان کودکانه

جنگ حد اقل دو بازنده دارد

cb571a7b473540c8ab56614d0c65917d.jpg

درمورد موسیقی هم باید بگم که موسیقی این میوزیک ویدئو بسیار خشن و در عین حال اکتیو هست
این هم به دلیل نشان دادن مخالفت و بیزاری از وضع موجود جهانیه
صحنه های متلاشی شدن اشیا بسیار هنرمندانه با موسیقی مچ شده

followtheleader.jpg

لطفا نظر یادتون نره
ممنونم

Farrokh

Active Member
به نظر من شرو کنیم بجای بحث و تفکر

موقش که یک کلیپ بگذاریم بعد در مورد ساختش هرکی هرچی میدونه بگه (مراحل ساخت )( کار گروهی )

که مثلاً این تیکه را با چه نرم افزارهای میشه کار کرد با چه تکنیکی میشه پیادش کرد و ...

اگه بشه یک انجمن مجزا برای این کار در نظر گرفته بشه خیلی بهتره

:sad:

پست کو ؟
بحث کو ؟
نظر کو؟

بیابان را سراسر مه گرفته است . . .
:sad:

Sherlock_Holmes

Active Member
منتقل شد بخش جلوه های ویژه...

این اولین تاپیک بخش جلوه های ویژه هست...
فرخ الآن اگه میخوای عنوان تاپیک رو عوض کنی بهم پیغام خصوصی بزن...
هر موضوع یا هر کلیپ جدایی رو میتونی در قالب یه تاپیک مجزا ایجاد کنی...
.
موفق باشی..

30upn9j.gif

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
من تا جای که بلدم نظر میدم و خودم قاطی میکنم اگه اون کارا نتونم انجام بدم و تا الان انجام نداده باشم هیچ موقع بخودی ایراد نمیگیرم این موزیک ویدیو را هم الان تازه میخوام دانلود کنم

:D:paint:

میبینم چشم .

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

من خوراکم از این جور کاراس ... ولی چون کلیپ ها رو نمی بینم، پست نمی دم.
تنها مشکلی که دارم اینه که با دیزل نت نمی تونم دان کنم و اینترنت درست و حسابی در دسترس نمی باشد.
چند وقته قراره ای دی اس ال مون نصب بشه ... منتظر اونم.
اون ردیف بشه، قول می دم همه اون قدر بحث کنم که دیوونه بشید. :دی

التماس دعا
یا علی

Sherlock_Holmes

Active Member
دقیقا موافقم...
من نمیدونم بچه هایی که کلیپها رو میبینن چرا حرفی نمیزنن...!

من به محض اینکه بتونم اینا رو دانلود کنم حتما تو بحثاش شرکت میکنم...
متاسفانه اینجا نه adsl داریم نه امکانش رو!! به ما گفتند کابلهاتون جدیده (!) نمیتونه adsl ساپوت کنه...

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
دقیقا موافقم...
من نمیدونم بچه هایی که کلیپها رو میبینن چرا حرفی نمیزنن...!

من به محض اینکه بتونم اینا رو دانلود کنم حتما تو بحثاش شرکت میکنم...
متاسفانه اینجا نه adsl داریم نه امکانش رو!! به ما گفتند کابلهاتون جدیده (!) نمیتونه adsl ساپوت کنه...

دست رو دلم نذار که این مخابرات اصفهان از همه ... پکیده تر

Farrokh

Active Member
یکی نیست بگه کابلای جدیدی که نتونه ای دی ای ال رو ساپورت کنه چرا اینهمه پول خرج کردید و عوضشون کردید ؟

لا اقل سرویس های جدید تر اینترنت رو وارد کنید
قیمت هم که . . .

بی خیال
همش شد اسپم !

آقایون بابا سایت یو تیوب که فایلاش به نسبه سبکه
همین جور که دارید تو اینترنت می چرخید می تونید اونو هم باز کنید تا برا خودش . . .

راستی بچه ها کسی می دونه یه همچین انیمیشن های دو بعدی یی رو که حالت طراحی دستی داره چجوری می سازند؟
قاعدتا باید نرم افزار داشته باشه

animations

Active Member
راستی بچه ها کسی می دونه یه همچین انیمیشن های دو بعدی یی رو که حالت طراحی دستی داره چجوری می سازند؟
قاعدتا باید نرم افزار داشته باشه

حالت طراحی دستی نداره، دقیقا طراحی دستیه. :D اینها رو روی کاغذ می کشن. در حالت پیشرفته تر با قلم نوری یا wacom، ولی باز هم با دست فریم به فریم کشیده می شه. رنگ آمیزی و چیدن فریم ها هم معمولا توی نرم افزار toons انجام می شه.

گاهی وقتها هم کلا همه چیز رو سه بعدی می سازند و رندر دو بعدی می گیرند. ولی تفاوت این روش با انیمیشن دو بعدی کاملا مشخصه.

گاهی هم توی یه کار، از هر دو روش استفاده می کنند. نمی دونم انیمیشن علاءالدین رو دیده بودین یا نه. قالیچه پرنده و اون قسمتهایی که توی غار هستند، بیشتر پس زمینه ها سه بعدی ساخته شدند.

Farrokh

Active Member
آره منم یه انیمیشنی دیدم که اسمش یادم نیست
توی اون هم فضا ها رو سه بعدی ساخته بودند و کارکتر ها رو دو بعدی کار کرده بودند

میگم شما مطمئنی که اینا رو با دست می کشن؟
آخه پرسپکتیوش خیلی تمیزه ها

صورت کارکتر ها هم که می دونی ده بار یه کارکتر رو بکشی صورت ده شکل مختلف می شه

خوب نمی دونم حتما اونا کارشونه و حرفه ای این کارن

ولی خوب شاید هم یه قلق یا ترفندی باشه که توی صورتشون به مشکل بر نخورند

در مورد نرم افزار toons هم میشه بیشتر توضیح بدی
یا به چند نمونه کارش لینک بدی؟

ممنونم

animations

Active Member
آره. با دست می کشن. اونقدر می کشن که هم وقتی کاراکتر حرکت می کنه تیک نزنه، هم قیافه ش عوض نشه. کلا انیمیشن دستی یه کار زمان بر و تخصصیه (به قول دوستم: سخت و طاقت فرساست!). فرض کن آدمی مثل بیل پلیمتون که اعجوبه ای در انیمیشنه وشخصی کار می کنه و تقریبا کل انیمیشن هاش رو دست تنها می بنده، گفته که می تونه در روز تا 20 - 30 ثانیه انیمیشن رو تموم کنه!! این یه رکورد عجیب غریبه که می شه چیزی بین 100 تا 200 نقاشی در روز!! البته انیمیشن هاش معمولا 8 فریم در ثانیه هستند، نه 24 فریم. ولی باز هم خیلی زیاده. اینجا انیماتور دو بعدی، فقط کسی که کلید می زنه (یعنی فریم های کلیدی رو نقاشی می کنه) اگه در ماه 6-7 دقیقه خروجی بده، کارش خیلی درسته.

بک گراند هم خودش یه تخصص جداست. آره دیگه، نقاشیشون زیادی خفنه. :)

نرم افزار تونز الان اسمش هست: ToonBoom Studio

toonboomt.jpg

خودم باهاش کار نکردم. ولی می دونم نقاشی ها رو اسکن می کنند، می برند توی محیط اون نرم افزار، اونجا مثل فتوشاپ رنگش می کنند و فریم ها رو می چینند پشت سر هم. بعد اگه لازم شد، یه سری افکت و اینها هم بهشون می دن و در آخر خروجی می گیرند ازش. این یه نرم افزار حرفه ای برای بستن انیمیشن های دو بعدیه. شنیدم هنوز بهترینه. توی ایران که زیاد ازش استفاده می شه. اونور آب هم می دونم انیمیشن "جورج کنجکاو" رو باهاش بستن و نرم افزار بابت اون، جایزه امی رو گرفته (برای تکنولوژی).

Farrokh

Active Member
مرسی جالب بود

حالا من نفهمیدم
فقط key frame ها رو نقاشی می کنند یا کل انیمیشن رو نقاشی می کنن؟

یه پیشنهاد :
یه سرچی در مورد انیمیشن دو بعدی بزن و یخورده مطلب جمع کن تا یه تاپیک توپ راه بندازیم (البته اگه حال و حوصلشو داشته باشی )

ممنون

animations

Active Member
فریم های کلیدی رو انیماتور می کشه، بعد می فرسته برای clean up. یعنی یکی می شینه همون کلید ها رو از اول، تر و تمیز می کشه (یکی که نه، یه تیم!!)، بعد می فرسته برای between. بیتوین یا فریم های میانی رو betweener می کشه... کلا همه انیمیشن کشیده می شه.

پیشنهادت عالیه. اساسا پایه انیمیشنم. چه دو بعدی چه سه بعدی. اگه تاپیک رو شروع کنی، ادامه ش می دیم. حوصله که زیاده. :)

hosienmax100

3D Artist
تاپیک خوبی بود !!!آقا فرخ من نفهمیدم در کل قرار در مورد چی شما تحقیق کنید انالیز این ویدیو های زیبا یا vfx تو انیمه های سه بعدی !!!

ولی خداییش حال کردم ___آفرین .............ضمنآ پست های بی ربط هم که مااشا...

موفق باشی

Farrokh

Active Member
این تاپیک اولش برای معرفی جلوه های ویژه ی میوزیک ویدئوی good enough از گروه evanescence ایجاد شد که بعدش شروع کرد به معرفی میوزیک ویدئو های دیگر این گروه که در اونها از جلوه های ویژه و یا تکنیک های کار گردانی جالبی استفاده شده

در ادامه با همایت ها و تشویق ها و مدیریت های هوشمندانه ی ایمان جان (شرلوک هلمز) تاپیک فعالیت خود رو گسترده تر کرد و شروع به معرفی میوزیک ویدئو های هنرمندان دیگر کرد

صحبت در مورد مسائل کارگردانی و هنری و موسیقیایی و جانبی میوزیک ویدئو ها می تونه باعث جالب تر شدن پست ها بشه از این رو از اونها اجتناب نمی شود

در اوایل این تاپیک مسائل سلیقه ای و غیر حرفه ای مطرح شد که اونا هم مورد احترام هستند چرا که تمام عقاید کار برا و مهمانها محترم هستند . ولی بحث این تاپیک تکنیکال هست !

در این تاپیک کلا مسائلی که به ساخت میوزیک ویدئو - ساخت جلوه های ویژه و مسائل جانبی مرتبط می شود مورد بررسی قرار می گیرد

بزرگترین افتخار این تاپیک هم این هست که بهانه ای برای ایجاد انجمن انیمیشن و جلوه های ویژه توسط مدیران عزیز شده

که همین جا از همشون بخاطر زحمات و حمایتهاشون (به خصوص ایمان جان) تشکر می کنم:rose:

ولی چیزی که هنوز در تاپیک جاش خالیه بحث کاربرای دیگر در مورد میوزیک ویدئو ها هست که ایشالا به زودی به راه خواهد افتاد

hosienmax100

3D Artist
ولی چیزی که هنوز در تاپیک جاش خالیه بحث کاربرای دیگر در مورد میوزیک ویدئو ها هست که ایشالا به زودی به راه خواهد افتاد

بحثه زیادی نمیشه روشون انجام داد باور کن !!اگه بحث علمی منظورته !!حالا اگه انیمه بود یه چیزی ...اونو خودمم هستم پایه !!

موزیک ویدیو نهایتآ دانلود میکنن _بعد میکن فلان ثانیه زن رفت رو هوا بعدش آب اومد ریخت رو سرش بعدش.....

کلا بحث جلوه های ویژه تو فیلم خیلی پیچید است بچه ها ی میکس باید نظر بدن که اونم .........

نباید این حرف ها رو به عنوان نفی تاپیک از نظر من بدونی ها من موافقم به خدا خیلی هم برات سرچ زدم به جاهای عجیبی هم رسیدم !!

تبلیغات که این روزها تو tv پخش میشه واقعآ گزینه ی خوبیه برا بحث.........

خوبی این تاپیک همونی بود که گفتی _راه اندازی ...) منم تشکر میکنم هم از تو هم از ایمان :rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا