مسابقه هفتگی Speed Modeling

وضعیت
موضوع بسته شده است.

*farshid*

کاربر VIP
واقعا به داورا خسته نباشین میگم... کار سختی بود داوری بین 3 تا کار هم سطح

وبلاخص به شرکت کنندگان جان. ( hi majid __ gs graphic__milak k ):rose:

با توجه به وایرفریم کارها و اینکه مدلینگ ملاک عمل بوده من نظر کمیته داوران رو به عنوان شورای نهگخان! تایید میکنم.

ولی اگه کلی بخوایم نظر بدیم من به کاری که آخر شده (milakk) بیشترین نمره رو میدم... چون واقعا رئال شده و چرم arch بالایی رو خیلی خوب در آورده.

کار himajid شاهکار مدلسازیه واسه خودش:rose:

و کاری که دوم شده هم کار بامزه و خوبیه و در عین سادگی مدل خوبی درست کرده. (هر چند من از فیش هاش زیاد خوشم نیومد) سیم های ریزی هم که ساخته خیلی جالب کرده کارو:rose:

Sherlock_Holmes

Active Member
سلام..

منم به هر سه عزیز تبریک میگم.. خیلی مسابقه خوبی بود..
یه تشکر ویژه هم دارم از 30min عزیز که واقعا داره برای این مسابقه زحمت میکشه..

ضمنا از دوستان گلی هم که پایه ی این مسابقه رو بنا کردند تشکر می کنم..
امیدوارم این مسابقه پایه ی ثابت بخش سه بعدی بمونه ..

به نظر من که این دور مسابقه خیلی هم پر رونق بود.. با توجه به اینکه این مسابقه جذابیت بصری و همینطور نظم خوبی داره و خیلی اصولی داره جلو میره قطعا پر رونق تر هم میشه..

با جایزه هم شاید یکم از وقتی که بچه ها برای شرکت در مسابقه میذارن جبران بشه..
طرحهاش هم آمادست و از طریق 30min به اطلاع همه دوستان میرسه..

موفق باشید..
30upn9j.gif

nima_dsnr

کاربر VIP
تبریک به برنده ها و اینکه بسیار زیبا مدلیده بودن.
من به هر سه نفر خسته نباشید میگم و معتقدم انتخاب مدل خوب در چشم داروها ممکنه تاثیرگزار باشه.
نمیدونم این قضیه چجوری حل میشه؟

Farrokh

Active Member
من هم به هر سه دوستمون تبریک می گم

کیفیت کارا واقعا عالی بود و همون طور که گفتم قضاوتشون بسیار مشکل

دوستان توجه داشته باشند که امتیازات اعلام شده برآیند امتیازات چهار داور مسابقه هست و بر اساس آیتم های مدل سازی بوده
هرچند که مسلما جذابیت بصری در رای داوران به صورت ناخود آگاه تاثیر می گذاره ولی مبنای رای گیری رئال بودن یک کار نبوده

به عنوان مثال برای ما وایر فریم بدون اسموث خیلی مهم بوده و فقط یکی از کار ها اون رو با خودش داشت

تک تک کار ها واقعا با ارزش و عالی بودند
امیدوارم استقبال کاربرا در دور های بعدی باز هم بیشتر از این رو سفیدمون کنه
ضمن اینکه برنامه هایی برای مدون شدن و نظم بیشتر مسابقات هم در دست داریم و پله پله به استاندارد ها نزدیک خواهیم شد

موفق باشید

::reza::

کاربر VIP
منم تبریک میگم به Hi Majid به خاطر کار قشنگش. واقعا کار خوبی از آب در اومده بود. :rose:

کار آقا milad هم خیلی خوب شده بهش تبریک میگم. :rose:
جا داره از تمامی دوستانی که سعی میکنند این مسابقه هرچه قشنگتر و اصولی تر اجراشه تشکر کنم مخصوصا 30min عزیز ، farrokh جان و تمامی سایر دوستان:rose:
من تازه عضو این خانواده"مجید آنلاین" شده ام و خیلی خیلی خوشحالم که در بین شما عزیزان هستم. امیدوارم که باهم بتونیم جمعی کاملا دوستانه داشته باشیم. :rose:

30min

Banned
متشکرم از همه بچه ها که لطف دارن .
موضوع جدید جمعه شب اعلام میشه .
بچه هایی که دوست دارن از آخرین تغییرات با خبر بشن میتونن این ID رو در لیست خودشون داشته باشن .
انتخاب موضوع جدید - اعلام برندگان - پست های مهم - تغییر در قوانین و هر موضوع مهمی از طریق این ID به لیست موجود ارسال میشه .
نکته : دوستان این ID فقط جنبه اطلاع رسانی داره پس هر سئوال - پیشنهاد یا مشکلی در مورد مسابقه دارید همینجا مطرح کنید و از ارسال سئوالاتتون به این ID خودداری کنید .

animsig.gif

متشکرم .
خوش باشید .

آخرین ویرایش:

Sherlock_Holmes

Active Member
من به هر سه نفر خسته نباشید میگم و معتقدم انتخاب مدل خوب در چشم داروها ممکنه تاثیرگزار باشه.

دوست خوب من درست متوجه نشدم چی پرسیدید..

.

در مورد وایر فریم هم حرف فرخ کاملا درسته.. وایر بدون smooth فقط..
هرچی وایر ها زاویه مناسبتری داشته باشه بهتر میشه مدلسازی رو بررسی کرد.. الزامی نداره همون زاویه ای که رندر شده همون زاویه هم وایر باشه.. میتونه سه چهار تا وایر از زاویای مختلف باشه.. پس دوستان حتما دقت کنند..

*farshid*

کاربر VIP
نویسنده nima_dsnr

در مورد تاثیر انتخاب مدل نظر من هم همینه... برای یه داوری مناسبتر باید مدل رفرنس یکسان باشه ولی در این حالت (مدل مشترک) جذابیت مسابقه از بین میره.

ولی یه پیشنهاد داشتم برای نحوه داوری:
من همیشه با این سیستم نمره دهی مجزا (چک لیستی) مشکل داشتم... حتی تو دوران دانشگاه هم این نوع نمره دهی منو آزار میداد.

به نظر من هر یک از داور ها با توجه به پشتوانه تجربه و دانششون میتونن یه نمره کلی به کار بدن... (نیازی به چکلیست نیست)
ممکنه یکی از جنبه های طرح ضعیف باشه ولی سایر جنبه ها اونقدر قوی کار شده باشه که نکات ضعف رو پوشش بده.

(نتیجه این نوع نمره دهی میشه عین نتیجه نمره دهی به ماشین ها تو مجله ماشین... از نظر سیستم نمره دهی مجله ماشین یه دستگاه لکسوس معمولی نمره بالاتری نسبت به یه پورشه 911gt میگیره ... ولی هر کسی میدونه که پورشه یه چیز دیگس:))

nima_dsnr

کاربر VIP
منظورم اینه که اگر یک نفر مدل خوبی رو برای خودش انتخاب کنه با فرض اینکه همه استادن و مثل مدلها میتونن مدلسازی کنن،
جلوه بصری اونی که مدلش قشنگ تره بیشتر میشه.
هرچند که یکی دیگه هم خیلی خوب نسبت به مدلش کار کرده باشه...
میخوام بگم فکری برای یکسان سازی مدلها ندارین؟

Farrokh

Active Member
در مورد تاثیر انتخاب مدل نظر من هم همینه... برای یه داوری مناسبتر باید مدل رفرنس یکسان باشه ولی در این حالت (مدل مشترک) جذابیت مسابقه از بین میره.

ولی یه پیشنهاد داشتم برای نحوه داوری:
من همیشه با این سیستم نمره دهی مجزا (چک لیستی) مشکل داشتم... حتی تو دوران دانشگاه هم این نوع نمره دهی منو آزار میداد.

به نظر من هر یک از داور ها با توجه به پشتوانه تجربه و دانششون میتونن یه نمره کلی به کار بدن... (نیازی به چکلیست نیست)
ممکنه یکی از جنبه های طرح ضعیف باشه ولی سایر جنبه ها اونقدر قوی کار شده باشه که نکات ضعف رو پوشش بده.

(نتیجه این نوع نمره دهی میشه عین نتیجه نمره دهی به ماشین ها تو مجله ماشین... از نظر سیستم نمره دهی مجله ماشین یه دستگاه لکسوس معمولی نمره بالاتری نسبت به یه پورشه 911gt میگیره ... ولی هر کسی میدونه که پورشه یه چیز دیگس:))

قصد ما اینه که بچه ها بتونند آیتم های مسابقه رو رعایت کنند و مسابقه رو بشه به سمت مدلسازی حرفه ای سوق داد

اگر نمره دهی کیلویی باشه کسی که زحمت می کشه و شرکت می کنه نمی تونه یه سری موارد واضح رو رعایت کنه تا مقام بیاره و همیشه اعتراض کاربرا رو شاهد خواهیم بود

ولی با این سیستم می تونیم بگیم شما توی فلان مورد ضعف داشتید
(حتی من فکر می کنم ریز امتیازات هم باید منتشر بشه )

HOSSEIN.D

Well-Known Member
ایول فرخ جان.
به نظرم من ریز نمرات رو به طرف مسابقه دهنده هم بگید.
مثلا مدلینگ فلان نمره و رندرینگ و...
این طوری ضعف کار معلوم میشه.
مثلا این دوستان عزیزی که شرکت کردن و مقام نیاوردن شاید ندونن ضعف کار از کجا بود.
ولی از یه جهت هم ضدحاله.
مثلا من مدلینگ مشکل خاصی ندارم ولی رندرینگ ظعیفی دارم.
به خاطر همین رندر کل کار رو خراب میکنه.
واسه همین هم فکر نکنم بتونم تو مسابقه مقام بیارم.
خلاصه نظر با ما بود انتخاب با مدیران و داوران عزیز.:rose:
چاکریم.
موفق باشید.:rose:

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
ایده...!

سلام به همه دوستان عزیزم :paint:

متاسفانه من نرسیدم که مدلم رو تمام کنم و نصف کاره موند :cry: ( امان از این سربازی :sad:)

به دوستانی که کارهاشون رو فرستادند تبریک میگم ، واقعا کارهای خوبی دیدیم . :paint:

در مورد امتیاز دهی به روش آیتمی هم کاملا با فرخ جان موافقم ، چون هر کس دقیقا میفهمه که کجای کارش ایراد داره و اون رو درست میکنه .

یه ایده هم برای جایزه دارم :

میشه به جای جایزه نقدی یا همچین چیزی ، مثلا یه ستاره در زیر اوتار فرد برنده اضافه بشه ، یه ستاره طلایی برای نفر اول ، نقره ای برای نفر دوم و برنزی برای نفر سوم .

اگر خدا خواست و مسابقه با همین شور و هیجان ادامه پیدا کرد و احتمال این بود که فرضا یکی از دوستان 3 بار مقامی یکسان مثل اولی یا دومی رو بدست بیاره ،برای جلوگیری از شلوغ شدن ستاره ها و شیک بودن هرچه بیشتر، به جای هر 3 ستاره رنگی، یک خورشید با اون رنگ بگیره . فرضا آقا یا خانم X بعد 1 سال برگذاریه مسابقه 1 خورشید نقره ای ، 3 ستاره برنزی و 1 ستاره طلایی داره .

حتی میشه قسمتی کوچیک رو مثل قسمتهایی که در مشخصات افراد هست (مثل تعداد پست یا تشکرها) اضافه کرد که تعداد دفعات شرکت در مسابقه هم مشخص باشه .(چون به نظرم همینکه بشه در یک مدت محدود یک کار رو کامل کرد و فرستاد ، جدا از کیفیت اون ، یک هنر هست :rose:)

فکر می کنم این نوع از جایزه انگیزه بیشتری ایجاد میکنه و خرجی هم نداره .

در مورد تاثیر ناخداگاه رندر روی تصمیم و داوری ، پیشنهاد میکنم که بطور Override یا همون تک متریال رندر بگیریم و این رو یک قانون در نظر بگیریم تا کلا کسی کارش رو با متریال دهی کامل نفرسته .

همگی موفق باشید :rose:

آخرین ویرایش:

*farshid*

کاربر VIP
farrokh
این آیتم ها در آینده پیشرفته تر خواهند شد ولی تا الان آیتم های داوری موارد زیر هستند

1-رعایت تناسبات مختص مدل 15 نمره
2-سرعت در مدلسازی 15 نمره
3-کیفیت مدل و حجم دیتیل های متناسب با زمان مدلسازی 10 نمره
4-مدلسازی بهینه 6 نمره
5-زیبایی موضوع انتخاب شده 4 نمره

با توجه به قوانین نمره دهی من چند تا سوال داشتم:
1- عکس رفرنس هم باید با خود کار به داوران ارسال شه؟ (با توجه به بند یک اینجوری به نظر میاد که انطباق مدل با عکس واقعی ملاک عمل داوریه ... نه؟ >>>>اگه اینجور باشه تکلیف طرحهای تخیلی ذهنی چیه؟)

2- سرعت در مدلسازی رو نمیدونم چجوری مشخص میکنید.:-?مثلا کسی زودتر کارشو تموم کرد امتیازی براش در نظر میگیرید؟

3- چرا رعایت تناسبات بیشتر از خود مدل و دیتایل هاش نمره میبره؟ (با این بند مشخص شد که مدلسازی حتما باید از روی مدل واقعی باشه)

4- مدلسازی بهینه مگه همون بند 1 و 3 رو شامل نمیشه؟:shock:. قوانین در حد فیزیک کوانتوم پیچیدست.

:rose:
قوانین ابهام دارن به نظر بنده.
میشه توضیح بیشتری بدین؟
ممنون

آخرین ویرایش:

30min

Banned
قوانین آپدیت شد .
http://forum.majidonline.com/showthread.php?p=989391#post989391
خیلی از مشکلات که ذکر شد فکر کنم با قوانین جدید حل بشه فقط در مورد سرعت در مدلسازی باید بگم هنوز نمیشه اون رو به طور صحیح اجرا کرد چون مستلزم این هستش که این مسابقه به جای فرصت های هفتگی زمان 3-4 ساعت داشته باشه که خودمون بتونم با توجه به زمان ارسال زمان مدلینگ رو تخمین بزنیم .
اما در حال حاضر من از کاربران میخوام زمان مدلینگ رو ارسال کنن تا در آینده ببینیم چطور پیش میره و آیا میشه مسابقه رو به ساعتی تغییر بدیم یا نه .
موفق باشید .

majid_a95

Active Member
سلام!!
اول دست گل همه دست اندرکاران درد نکنه برای برگزاری این مسابقه مهیج :)
ببخشید مزاحم شدما! اینجا جای ما نیس......:green: ولی یه سوال؟
کارهای بقیه شرکت کننده ها رو نمیزارین؟؟
:rose:

HOSSEIN.D

Well-Known Member
سلام.
خیلی ممنون که به موقع موضوع رو مشخص کردید.
ولی یه مشکلی با موضوعات مسابقه دارم.
موضوعات یه جوریه.
همش تو فاز کامپیوتره.
اولیش هدست. این یکی هم پرینتر.
به نظرم موضوعات باید متنوع باشه.
خود من از پرینتر خوشم نمیاد کلا.
ولی الان رفتم واسه مدل کردن.
خوب بیشتر پرینترها هم دیتیل های زیادی دارن.
خلاصه رک بگم با موضوع این هفته زیاد حال نکردم.
البته قصد بی احترامی به majid جان رو نداشتم.
خلاصه نفر اول هستن و موضوع رو ایشون انتخاب کردن.
ممنون از همه.:rose:

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا