فتوشاپ در كنار آتليه و عكاسي

SPD

Member
سلام taeybi جان.
آقا به کارت ادامه بده عالیه...
فقط این فایلهایی که آپلود کردی از اول تا آخر همشون لینکاش خراب شده! یه زحمتی بکش دوباره آپ کن من رو رپید برات آپ میکنم...
در ضمن در مورد رتوش عکس اگه یه آموزش مفصل بزاری خیلی عالیه! عکس های درب داغون و...
ببین یه نمونه این عکس که آپلود کردم خیلی خرابه!
http://i43.tinypic.com/9fpts3.jpg
من هم میخوام رتوش بشه هم رنگی... ولی با ابزارهایی که من بلدم باهاشون کار کنم خیلی زمان میبره تازه چیز تمیزیم از آب در نمیاد...

برات تا دور روز دیگه این عکس ترمیم میکنم./...
اما بهم نگفتی که چه سایزی می خواهی... متاسفانه کیفیت عکس پایین.... ولی باشه برات سعی میکنم تا سایز استانداردش درست کنم.... پس فعلن

SPD

Member
میگم با عکسه چیکار کردی ..... از کجا در ةآوردیش ... مال چند صد سال پیش:lol:

لا اقل یه اسکن با کیفیت میگرفتی.... آقا من درستش میکنم اما نمیتونم بگم مثل روز اولش میشه ها ...

با ابزار های خاصی هم استفاده نمیکنم... استامپ .. چسب زخم .... لاسو ..... هیستروری..... همینها ابزار هاش

S0lA

Member
سلام.
آقا من عکسو رتوش کردم تموم شد! ولی اونطوری که دلم میخواسته نشد! یعنی روی صورت زوم که بگیری میبینی یه سری بافت وجود داره! الان من چروک های عکسو ترمیم کردم ولی بافت ها سره جاشونن! میخوام پوستش صاف و تمیز بشه!
چیکار باید کرد ؟

SPD

Member
سلام.
آقا من عکسو رتوش کردم تموم شد! ولی اونطوری که دلم میخواسته نشد! یعنی روی صورت زوم که بگیری میبینی یه سری بافت وجود داره! الان من چروک های عکسو ترمیم کردم ولی بافت ها سره جاشونن! میخوام پوستش صاف و تمیز بشه!
چیکار باید کرد ؟

عزیزیم اگر تو صورت صاف و تمیز بکنی باعث میشه که عکس اون حالت طبیعی خودش رو نداشته باشه ....

اما اگر واقعا میخواهی اینن کار رو انجام بدی باید صورت رو انتخاب بکنی .... لب و سوراخ بینی و ابرو و گوش چشم از حالت انتخاب خارج بکنی و سپس با کلید Ctrl+J از صورت یک کپی بگیری .... بروی لایه ایجاد شده در تب Layers راست کلیک کن و گزینه Select Pixels انتخاب بکن تا لایه ات انتخاب بشود ...

حالا به منوی زیر برو .....
01.jpg

و یه عددی که مناسب عکس خودت میدونی بهش بده .....

Opacity لایه ات رو هم بین 70 تا 80 بزار تا عکست طبیعی تر بشه ...

سعی کن زیاد بلور ندی به عکست والا عکست مصنوعی میشه ...

موفق باشی :rose:

SPD

Member
Glamour model

امروز میخوام براتون آموز باحالی از ترکیب بندی عکس های آتلیه و وکتور بزارم ... امیدوارم خوشتون بیادش

1. خوب یه صفحه با مشخصات 1280x1024px/72dpi با background مشکی ایجاد می کنیم .

1.jpg

2. عکس زیر را در فتوشاپ باز میکنید و سپس به منوی Edit>Define Pattern بروید تا یک Pattern جدید اضافه کند.

2.jpg

3. حال عکس ببندید و به عکس قبل که بکگراند مشکی داشت بروید ... در تب layers بروی بکگراند دو بار کلیک کنید تا به لایه تبدیل شود ....

4. سپس دوباره 2 باربروی لایه ایجاد شده کلیک کنید تا وارد layer style بشوید..
وارد قسمت Pattern Overlay شوید / و از سمت راست با کلیک بروی مثلث کوچک داخل Pattern و پترن ساخته شده را انتخاب بکنید ....

3.jpg

شکل زیر ایجاد می شود ...

4.jpg

5. حال ابزار های موجود ابزار Rectangle Tool U. را انتخاب می کنیم و مانند زیر یک کادر دور عکس ایجاد میکنیم ...

5.jpg

6. Fill لایه ایجاد شده را به صفر تغییر میدهم و وارد Layer Style میشویم ... مانند شکل زیر .

6.jpg

وارد قسمت Gradient Editor میشویم ( مستطیل کوچک گردینت ) و تنظیمات زیر را انجام میدهیم.

7.jpg

7.تا الان ما باید یک همچین شکلی داشته باشیم .

8.jpg

8. عکس مورد نظر باز میکنیم ...
9.jpg

با ابزار Laso یا Magic Wand عکس را برش می زنیم و کپی میکنیم در تصویری که ساختیم .

10.jpg

9. بروی Layer Style عکس رفته و تنظیمات زیر را میدهیم.

11.jpg

ما فعلا یک همچین عکسی داریم ...

12.jpg

10. خوب حالا باید Brush ها یا قلمو های مورد نظر دانلود کنیم .... تا به عکسمون زیبایی بدهیم ...
قلمو ها را میتوانید از اینجا دانلود کنید .

11. پس از دانلود قلمو ها و نصب در فتوشاپ لایه جدیدی در عکس ایجاد کرده و Opacity عکس رو به 50% میرسونیم.

و شروع به ایجاد وکتور در عکس میکنیم ... (حتماً لایه وکتور زیر عکس باشد )

13.jpg

14.jpg

12. حال واردLayer style لایه وکتور شده و تنظیمات زیر را میدهیم.

15.jpg

16.jpg

13. حال دوباره با ایجاد لایه جدید و ادامه مراحل 11 و 12 وکتور های دیگری نیز به عکس اضافه میکنیم ... بستگی به سلیقه شخص دارد .

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

14. ایجاد یک لایه جدید دوباره و استفاده از قلمو های جدید :

21.jpg

22.jpg

15. ساخت دوباره لایه جدید اینبار برای زیباتر کردن گوشه های کادر عکس ...

23.jpg

24.jpg

25.jpg

26.jpg

27.jpg

16. پس از ایجاد وکتور در آخر به منوی زیر بروید :

01.jpg

28.jpg

و این هم عکس نهایی

31.jpg

برای دیدن عکس بزرگ این تمرین اینجا کلیک کنید :

خسته نباشید

موفق باشید - مهدی :rose:

SPD

Member
آموزشی دیگر

سلام به همه دوستان ...

میبینم همه سرشون شلوغه و درگیر امتحانات هستن ......... کمتر میان به مجید آنلاین سر بزنن و آموزش بزارن ..... از مدیران گرفته تا کاربران عادی ...

منم دیروز امتحان داشتم ... چشمتون روز بد نبینه ... کتاب اشتباه خونده بودم .... تازش هم کلی تقلبی نوشته بودم به خیال خودم برم سر امتحات نمره 15 به بالا بگیرم .... :sad: وقتی رفتم برا امتحان دیدم بابا بچه ها یه کتاب دیگه دارن میخونن .... :cry: اشکم در اومد ..... :cry::cry::cry::cry: اما بعدش کلی به خودم فحش دادم :mad: برا هر کسی می تعر یفیدم بهم میخندیدند ... :lol::lol::lol: برا همین گفتم بیام مجید آنلاین چند تایی آموزش بزارم بلکه حوصله ام سر جاش بیاد .....

خوب بریم سر آموزش ...

میخوام یه همچین عکسی درست کنیم ..

final1-150x150.jpg

خوب برای شروع کار عکس مورد نظرمون باز میکنیم .

2966825.jpg

- خوب با استفاده از منوی زیر image>>adjustments>>Gradient Map عکسمون سیاه و سفید میکنیم .

step-1.jpg

- با زدن کلید Ctrl+J از لایه خود کپی میگیریم و به منوی filter >> blur >> gaussian blur میرویم .

step2.jpg

- Opacity لایه به 50% می بریم ... و بعد با زدن کلید Ctrl+E لایه خود را merge می کینم .

- حال به منوی image>adjustments>curves رفته و channel output را RGB میکنیم . input برابر 139 و OutPut برابر 87 قرار می دهیم .

step3.jpg

- از لایه خود باز هم با زدن کلید Ctrl+J کپی میگیریم و Mode لایه را به Overlay تغییر میدهیم .و حال opacity را به75 تغییر میدهیم ... و لایه ها را در انتها Marge میکنیم .

- دوباره از لایه خود یک کپی میگیریم ... Opacity لایه را برابر 75% قرار می دهیم . و به منوی
image > adjustments > brightness > contrast بروید و تنظیمات زیر را انجام دهید .

step4.jpg

- دوباره لایه ها را Marge میکنیم .

- دوباره از لایه خود کپی بگیرید و کلید Ctrl + L را بزنید و تنظیمات زیر را انجام دهید .

channel = Green 7 , 1.0 and 250

channel = blue 5 , 1.00 and 250

step5.jpg

و در نهایت عکس نهایی :

final2.jpg

خسته نباشید ...

مهدی :rose:

SPD

Member
سارا قدم رنجه فرمودید .... به منم سری زدید ... این طرفها ...راه اشتباهی اومدی یا فقط اومدی بازرسی ببینی کار خلافی انجام نداده باشم ... یا آمدی حال و احوال ما رو بپرسی ...

چند وقتی بود از مدیران بزرگ در اینجا خبری نبود .... حضور سبزتون به فال نیک میگیرم ... :D:rose:

SPD

Member
ساخت آلبوم دیجیتال

آموزشی که مدتها میخواستم بزارم ولی وقت نمی کردم امروز میخوام شروع کنم ...

آموزشی که شاید خیلی ها بخواهید یاد بگیرید و اصلا بدونید چیه :

آموزش ساخت آلبوم دیجیتال ایتالیایی

اصلاً آلبوم دیجیتال چیه و چرا به این نام در آمده ؟

قدیم ها یادم بود وقتی با دوربین های آنالوگ عکسی می گیرفتم و چاپ میکردیم سری می بردم داخل آلبوم های چسبی قرار میدادم... سلفون آلبوم می کندم و عکس زیر سلفون قرار میدادم و بعد سلفون میزاشتم روش که یه وقت کثیف نشه .... :D

رفته رفته با اومدن دوربین های دیجیتال این عکس های آنالوگ هم کنار رفتش و مردم عکس میگرفتن و هر بلایی میخواستن سر عکس می آوردن و بعدش چاپ میکردن :paint:

خوب آلبوم دیجیتال هم اسمش روش هست .... گالری عکس هایی که با دوربین دیجیتال میگیرند و صحافی میکنند ...

مثل نمونه های زیر .

29x14.5_V2_04.jpg

29x14.5_V2_08.jpg

29x14.5_V2_11.jpg

در ادامه سعی میکنم که کامل تر در این باره بحث کنم....

مهدی :rose:

SPD

Member
این آموزش خیلی پیچیده میباشد ...

من فقط میتوانم قسمت های اصلی این آموزش بهتون بگم ...

پس عزیزان و دوستان اگر سوالی در این ارتباط در ذهنشون هست بپرسن و من جواب بدم ....

موفق باشید :rose:

SPD

Member
ادامه بحث آلبوم دیجیتال

در ادامه بحث آلبوم دیجیتال می پردازیم به سایز های آلبوم و نحوه تراز بندی آلبوم و غیره :

آلبوم های دیجیتال سایز های متفاوتی دارند .. البته به دلخواه .

اما معمولی ترین سایز ها به ترتیب زیر است :

30X60 30X80 40X60 40X80

اندازه ها به سانتی متر میباشد .

اما وقتی میگیم 30X60 منظورمون چیه ؟

یعنی یک صفحه به اندازه 30X60 سانتی متر البته دو , لـــت ... در عکس زیر منظور من رو متوجه میشوید .

f1.jpg

مابقی سایز ها نیز به همین صورت تقسیم میشود ...

ادامه مطالب را دنبال کنید .

SPD

Member
ادامه میدیم .

ادامه میدهیم ...

خوب ساخت صفحه رو که همگی میدونن چطوری هستش :؟؟؟

با زدن کلید Ctrl+N پنل مربوط به ایجاد صفحه باز می شود ....

اما تنظیمات این پنل به چه صورت هستش ....

f2.jpg

طول و عرض که به دلخواه هستش ...

اما Resolution این دیگه بستگی به لابراتور داره که میخواهید ببرید چاپ کنه ... معمولا 300Dpi میزارن اما من خودم چون لابراتوار داریم 254 میزارم. و چاپ میکنیم .

حتما Pixels/Inch باشه ...

و Mode لایه نیز RGB

:rose:

SPD

Member
ادامه ..........

مطالب کوتاه کوتاه مینویسم که یه وقت از بحث خسته نشوید .

---------------------------------------------------------

خوب پس از ایجاد صفحه حتما قبل از شروع هر کاری باید خطوط راهنما یا همون Guide ایجاد کنیم . تا یه موقعه سوژه اصلی در صحافی از بین نرود .

برای این کار میتوانید بعد از ایجاد صفحه به منوی زیر بروید :

f3.jpg

در پنل باز شده :

f4.jpg

خوب باید یک خط تا از وسط بگیریم ...
چهار خط هم از کناره .... که هر کدام یک سانت از طرفین فاصله داشته باشد .

مثل شکل زیر . ( مثال سایز 30X60 سانتیمتر) .

f11.jpg

f10.jpg
[/CENTER]

آخرین ویرایش:

hamedgol

New Member
سلام خدمت taeybi جان
لطفا ادامه بدهید که واقعا من یکی کلی دارم حالشا میبرم از آموزشهاتون
خواهشا ادامه بدید:oops:
منتظریم

anayurdu

Member
سلام
taeybi جان ممنون بابت آموزشات
ولی آموزش هایی که تو صفات اول گذاشتی قابل دانلود نیست لطفا اگه ممکنه تو یه جای دیگه آپلود
یه سایت آپلود رایگان www.boxca.com تا حجم 100مگابایت میتونی آپلود کنی

• Like
Reactions: SPD

@Butterfly@

Member
به به آقای طیبی، اگه دیر اومدین ولی خوب اومدین:oops:
اگه میدونستم برگشتین زودتر اینترنتم رو شارژ میکردم:)
مشتاقانه منتظر ادامه هستیم...
سوال:تو آموزش Glamour model گفتین رزولوشن 72،آیا تو چاپ کیفیت عکس پایین نمیاد؟
من میخاستم یه عکس 20*25 یا 16*21 با تکنیک Glamour بزنم موندم با رزولوشن 300 بزنم یا 72؟
یه سوال دیگه اگه بار اول یه رزولوشن پایین به عکس بدیم مثلا 72 بعد دوباره رذولوشنش رو تغییر بدیم و ببریم مثلا 300 کیفیت عکس نسبت به زمانی که از همون اول 300 میدیم پایین میاد(البته هدف کیفیت چاپه)؟

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: SPD

جدیدترین ارسال ها

بالا