شبیه سازی فضای داخلی ویلایی برای یک دوست

*farshid*

کاربر VIP
سلام
پس بالاخره این مسابقه ی معماری هم راه اندازی شد

به شدت آینده ی درخشانی را پیش روی این مسابقه می بینم
حتی فکر می کنم دور نمای ادغام این مسابقه و مسابقه ی اسپید مدلینگ هم خیلی وسوسه بر انگیز باشه
مثلا این جوری که یه موضوع پر فرنیچر برای کار در نظر گرفته بشه و یه نفر روی مدلسازی فرنیچر کار کنه و یه نفر روی رندر و عناصر معماری کار کنه

ولی فعلا برای شروع فکر می کنم همین طوری خیلی بهتره و اگر همه یه زاویه رو فقط کار کنند داوری خیلی راحت تر می شه (هرچند که همیشه اعتراض به نتایج رو داریم و کاریش هم نمی شه کرد :wink:)

موضوع مسابقه هم خیلی خوبه
مخصوصا خوبیش به اینه که متریال ها و شیدر های خیلی حرفه ای ای رو می شه برای کار تعریف کرد

ای کاش یه جوری باشه که بچه ها بتونند تا حدود 20 درصد مطابق سلیقشون کار رو تغییر بدن
اینجوری می تونیم روی ابعاد طراحی داخلی کار هم قضاوت کنیم

می تونم این قول رو هم بهتون بدم که اگه مسابقه پر رنگ برگزار بشه هماهنگی هاشو برای رفتن روی تابلوی اعلانات بکنم
برای بقیه ی انواع پشتیبانی هم در حد و حدود امکانات سایت ، مثل همیشه ، از پیشنهاداتتون استقبال می کنیم
من هم با ادغام مسابقه موافقم ...
به چندین دلیل :
تعداد شرکت کننده ها بالا میره
مسابقه رسمیت بیشتری پیدا میکنه
بین معماران و 3بعدی کاران ارتیاط مناسبی ایجاد میشه

امیدوارم از مسابقه حمایت کنی ... تو کار اطلاع رسانی یا دادن جوایز معنوی هم کمکمون کنی.

موضوع هم خوبه ... مهمترین خصوصیتش ایرانی بودن کاره و اینکه با تکنیک های بازار ایران ساخته شده ... و تعریفی آرتیستیک از معماری یک خونه ارائه داده.

در مورد تغییرات ... به عنوان پیشنهادی برای مسابقه ی بعدی حتما لحاظ میشه ... ولی تو این مسابقه حدالمقدور باید به رفرنس پایبند باشیم چون تو قوانین نحوه و مقدار تغییرات توضیح داده نشده.

مرسی فرخ جان ...:rose::rose::rose:

Mahdidis

Active Member
من هم خیلی خوشحالم از ایجاد این مسابقه و به فرشید خان تبریک میگم که پا پیش گذاشتند.اما متاسفانه تا آخر این هفته کاملا درگیرم اما از هفته اینده حتما شرکت می کنم .اما یک سوال و یک پیشنهاد:
سوال: با اینکه روش بحث شده اما لوازمی که در داخل کار استفاده می شه باید حتما الان ساخته بشه یا از قبل هم می توان استفاده کرد(مثلا آبجکت هایی که قبلا مدل کردیم رو به عنوان مجسمه به کار ببریم)
پیشنهاد: یه بخشی که تخصصی تر باشه هم اضافه کنید: یک پلان از یه جایی داده بشه و کاربری مکان و یه سری شروط برای ایجاد داده بشه و مابقی کار را بگذارید به عهده خلاقیت خود بچه ها . فکر کنم نتیجه خوبی بده .

*farshid*

کاربر VIP
دوستان چند مورد سوال در مورد زوایا و شات ها مطرح شده ... باز هم تاکید میکنم .هیچ محدودیتی تو انتخاب زوایا و فضا های خونه وجود نداره . . .
هر جایی از خونه میتونه سوژه ی رندرتون باشه. (فضاهای داخلی)
:rose:

gezler

Member
ای بابا ... فرشید ؟؟؟!!!!!!!![/]

بازم بذار ازین برنامه ها ... اما الان ؟؟!!! پایان نومه و هزار جور کار دیگه .چقدر حیف ..

بجاش احتمالا از چند وقتی دیگه wip واسه پایان نامم رو میذارم تا از اساتید یاری جویی کنم .

راستی انتخاب موضوع خانه دوست تبریک میگم ، اما یادمه یه سریها تو کامنتهاشون توی آرک دیلی خیلی مسخره کرده بودن کار رو !!!

از طرفی هم برادرم برای بخشی از تاسیساتش قرار بود توی این پروژه هنگام ساخت همکاری کنه که متاسفانه انگار کارفرما کمی ....

حالا بماند ....... بهرحال من که خودم این کارو دوس میدارم اما فکر میکنم اگه کارفرما ، کارفرماتر بود کار به لحاظ تکنولوژیک هم سرتر میشد :green:

حالا اینا چه ربطی به مسابقه داشت ؟؟؟؟؟؟ هیچی !!!!!!!!!! گفتم که بدونین دیگه ! همین :wink:

*farshid*

کاربر VIP
این کار در مقابل کاراهای اروپایی و آمریکایی حرفی برای گفتن نداره ولی یکی از ارزشمند ترین آثار معماری مدرن کشورمونه ...
در مورد موضوع انتخابی نظری پیشنهادی دارید مطرح کنید ...
موضوع مسابقه ی بعدی در صورت تایید اکثریت شبیه سازی فضای خارجی خواهد بود و باز هم سعی خواهیم کرد یک نمونه ی ایرانی رو شبیه سازی کنیم. در این رابطه اگه پیشنهادی دارین مطرح کنید. :rose:

سلام مهندس من تموم کردم 4 5 ساعت بیشتر طول نکشید
ولی فکر کنم همون پبجشنبه آپ کنم بهتره که همه کاراشونو تو یک روز بذارن

Hamed

Active Member
سلام
فرشید جان ممنون از دعوتت که کردی...استادم خودتی...خوشحالم از این که زدی تو اینتریور و بچه ها هم دارن تمرکزشون رو میبرن بالا... من خودم وقت ندارم...اهله کلاس گذاشتن نیستم مرگه حامد... در این حد که پروژه هارو میدم به این و اون... منی که از پول نمیگذرم...:)ولی در کل هر کدوم از بچه فکر کردن کمکی از دسته من بر میآد بگن که انجام بدم...و خوشحال میشم برای پیشرفت بچه های مجید آنلاین سهیم باشم...

علی علی

*farshid*

کاربر VIP
برای فرستادن کاهارتون برای داوری دو راه وجود داره:

1- آپلود کنید و لینکش رو برای من پیام خصوصی بزنید
یا
2- کارهاتون رو میل کنید به آدرس زیر
[email protected]

از آپلود رندر های نهایی تو این بخش یا بخش WIP جدا خودداری کنید .
ممنون از همه :rose:

*farshid*

کاربر VIP
داوران مسابقه :

1-میانگین رای بچه ها (شرکت کنندگان و شرکت نکنندگان!)
2-فرخ (مدیر و مسئول گالری سه بعدی)
3-فرشید (همکار انجمن)
4-یک داور از خارج از مجید آنلاین (فعلا قطعی نیست... فرخ جان در حال هماهنگیه)

.:BehzAd:.

Active Member
سلام

وای چه مسابقه جالبی میشه دمتون گرم یه کار بسیار عالی

هم سطح علمی و فنی بچه ها بالا میره (هم تو 3d هم معماری)هم شاهد یه رقابت بین بچه های سایت میشیم و کار درست بچه ها رو خواهیم دید.

منم خیلی دلم میخواد تو این مسابقه شرکت کنم ولی تا 17 این ماه در گیر تحویل پروژه طرحم هستم ایشا الله تو مسابقه

های بعدی شرکت میکنم

E-power

کاربر متخصص
سلام.
تکلیف ما که معماری نمیدونیم چیه؟.:sad:

ظاهرا فقط شبیه سازی این صحنه است . پس :
اگه بشه منم شرکت میکنم. به پنج نفر هم خبر نمیدم..:green:....... (شوخی)

*farshid*

کاربر VIP
احسان جان حتما شرکت کن این فضا جون میده واسه فرای رندرینگ!
مطمئنم با توانایی هایی که داری جز 3 نفر اولی... اصن اولی ... اصن یه وضعیییی

saeedmagic

Member
سلام.
تکلیف ما که معماری نمیدونیم چیه؟.:sad:

ظاهرا فقط شبیه سازی این صحنه است . پس :
اگه بشه منم شرکت میکنم. به پنج نفر هم خبر نمیدم..:green:....... (شوخی)
مهم نیست بچه هایی که معماری نخوندنم شرکت کردن مثل رضا و عباس شما هم خوش اومدی :rose::oops:

I-like-DDD

Well-Known Member
سلام. خسته نباشید به همه.
منم از امروز شروع کردم.واسه منکه رشتم عمرانه خیلی سخته از معماری زیاد سر در نمیارم :green:
بعضی جاهای این نقشه گیج کنندست :-?

آخرین ویرایش:

saeedmagic

Member
فکر نکنم مشکلی داشته باشه عباسی جان
فقط فرشید یه ساز مشخص بده که کوچکتر از اون نباشه رندرا که داورا راحت تر بتونن دیتیل کار هارو ببینن و نظر بدن.

*farshid*

کاربر VIP
سلام. خسته نباشید به همه.
منم از امروز شروع کردم.واسه منکه رشتم عمرانه خیلی سخته از معماری زیاد سر در نمیارم :green:
بعضی جاهای این نقشه گیج کنندست :-?
به به عمران هم داریم تو جمعمون ...اقا خوش اومدی.
:rose:
اگه تو نقشه خوانی مشکلی داشتی بگو کمکت کنیم .

جدیدترین ارسال ها

بالا