شبیه سازی فضای داخلی ویلایی برای یک دوست

*farshid*

کاربر VIP
به نام خدا
سلام دوستان عزیز ...

مسابقه تا ساعت 12شب یکشنبه تمدید شد ... 3 روز مهلت اضافی :rose:...

داوران مسابقه :

1-میانگین رای بچه ها (شرکت کنندگان و شرکت نکنندگان!)
2-فرخ (مدیر و مسئول گالری سه بعدی)
3-فرشید (همکار انجمن)
4-خانوم مریم نادمی (از اعضای تیم داوری مجید آنلاین)
برای فرستادن کاهارتون برای داوری دو راه وجود داره:

1- آپلود کنید و لینکش رو برای من پیام خصوصی بزنید
یا
2- کارهاتون رو میل کنید به آدرس زیر
[email protected]

از آپلود رندر های نهایی تو این بخش یا بخش WIP جدا خودداری کنید .

درخواست

از همه دوستانی که این تاپیک رو مشاهده میکنند چند تا درخواست دارم:
1- شرکت کنید!
2- از دوستانتان برای شرکت کردن دعوت کنید
3- نظر خودتون رو در مورد موضوع مسابقه اعلام کنید تا دفعات بعد موضوعات بهتری انتخاب بشه
4- برای اعلام آمادگی رسمی یک پست با موضوع اعلام آمادگی بزنید
5- تاپیک رو تنها نذارید ! :rose:
6- از دوستان میخوام این لینک رو تو امضاشون قرار بدن

لینک عکس: http://ups.night-skin.com/images/ahwfwinukndiuj9jy01k.jpg

لینک مسابقه: http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=172182

تصویر جدید برای امضا ... اثر برهانی جان
attachment.php

برای شروع با فضای داخلی یک خانه ایرانی شروع میکنیم...

موضوع:
شبیه سازی ویلایی برای یک دوست در منطقه ی لواسان تهران
معمار: گروه معماری رازان
برنده جایزه معمار سال 87

attachment.php

مدارک مورد نیاز برای شروع کار شامل عکس ها رفرنس پلان و مقطع و ... رو میتونید از لینک زیر جمع آوری کنید

http://www.archdaily.com/20069/villa-for-a-friend-razan-textcontext-architects/

هدف:
ارتقا سطح کار های شبیه سازی معماری سایت

نکات مهم

-برای انتخاب زاویه و شات ها محدودیتی وجود نداره
-ارائه وایرفریم از همون زاویه ای که رندر اصلی گرفته میشه الزامیه
-مبلمان چندانی تو صحنه ها وجود نداره بنابراین استفاده از مدل آماده برای این مورد خاص مجاز نیست و اصلا لازم هم نیست در واقع!
-برای مسابقه یک تاپیک تو بخش wip ایجاد میشه ...کسانی که علاقه مند به کمک گرفتن از دیگران هستند میتونن مراحل کار خودشون رو تو اون قسمت بذارن و از راهنمایی ها بهره مند شن.
http://forum.majidonline.com/showthread.php?p=1127083

زمان اتمام مسابقه ساعت 12 شب روز 5شنبه خواهد بود... نتایج هم ساعت 12 شب روز جمعه اعلام میشه ...
:rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose:

پیوست ها

• 454818044_7.jpg
    454818044_7.jpg
    267.9 کیلوبایت · بازدیدها: 108
  • 471636703_4.jpg
    471636703_4.jpg
    291.7 کیلوبایت · بازدیدها: 100
  • 1296217382_2.jpg
    1296217382_2.jpg
    279.8 کیلوبایت · بازدیدها: 891
  • 1863347819_section.jpg
    1863347819_section.jpg
    276 کیلوبایت · بازدیدها: 106
  • 2091954323_10.jpg
    2091954323_10.jpg
    296.1 کیلوبایت · بازدیدها: 99
آخرین ویرایش:

airbos

کاربر متخصص بخش مدلسازی
سلام
اول از همه خیلی ممنون از شما و دوستان بابت سعی و تلاششون برای برگذاری این مسابقات.موضوعم خیلی خوب جالبه.
من اعلام آمادگی میکنم برای مسابقه و سعی می کنم که مراحل کارم رو تو wip بزارم.تا از لطف دوستان بهرمند بشم.
موفق باشید:rose:

*farshid*

کاربر VIP
چون بار اوله نمیخوایم محدودیت خاصی اعمال کنیم ...

پیشنهاد من همون عکس اولیه که گذاشتم ولی میتونید تو سایت آرکدیلی (همونی که لینکش رو گذاشتم زوایا دیگر کار رو هم ببینید و هر کدوم رو خواستین شبیه سازی کنید) محدودیتی از این بابت نداریم.
http://www.archdaily.com/20069/villa-for-a-friend-razan-textcontext-architects/

wip link: http://forum.majidonline.com/showthread.php?p=1127083

*farshid*

کاربر VIP
دوستان سوالاتی در مورد موتور رندر پرسیده بودند ...
هیچ محدودیتی نداریم ... با هر برنامه و موتور رندری که بهش مسلط هستین میتونید کار کنید.

:rose:
مسابقه از ساعت 12 امشب رسما شروع میشه ... از دوستان استدعا دارم اطلاع رسانی یادشون نره .
مرسی از توجهتون

*farshid*

کاربر VIP
سلام
آقا منم هستم به 6 نفر هم اطلاع دادم!
فقط یه سوال همه عکس هایی که گذاشتین باید شبیه سازی بشه؟ یا یه عکس به دلخواه؟
مرسی از اطلاع رسانیت
فقط یک رندر برای مسابقه لازمه ...
طبق قوانین پیت اول هیچ محدودیتی از این بابت نداریم ...
هر زاویه ای که خواستی ... هر چند تا خواستی ... هر موتور رندری که راحتتری ... هرچی عشقته !
هر کی خواست میتونه چند تا شات بذاره .:rose:

آخرین ویرایش:

::reza::

کاربر VIP
سلام

قبل از هر چیز از بانی این مسابقه
ssevil جون عزیز که باعث ایجاد این تایپک شدند واقعا تشکر میکنم. از فرشید عزیز هم به خاطر همکاری و زحمت زدن تاپیک و پیگیری تشکر میکنم.:rose:

خیلی خوبه یه همچین مسابقه ای بین معمارهای خوب این سایت برگزار شده. این مسابقه واقعا جاش بین معمارها خالی بود.
فرشید جون وقتی میگی به 5 نفر از دوستام خبر بدم نمیگی همه اینایی که الان برای مسابقه اومدن دوستام هستند:)

موضوع خوبی رو هم برای مسابقه انتخاب کرده اید یه جورایی دست شرکت کنندها رو برای مسابقه باز گذاشتید. این موضوع که انتخاب شد . اما ان شاالله برای دوره بعدی من نماهای بیرونی یا Exterior رو پیشنهاد میکنم. برای ساختن قسمت داخلی معمولا به مدلهایی غیر از مدل اصلی ساختمون نیازه(مثل صندلی ، مبل ، میز و ...) اما تو نمای بیرونی اینطوری نیست.

برای همه کسایی که میخوان تو این مسابقه شرکت کنند آرزوی موفقیت میکنم

شاد و موفق باشید.:oops:

*farshid*

کاربر VIP
از اقای فرشید ممنونم به خاطر این تاپیک
بچه ها بیاین شرکت کنید
کلی از هم کار یاد می گیریم
منم که مبتدیم و کلی خوشحال می کنید
:oops::oops::oops:
خواهش میکنم ...
امیدوارم خودتون هم شرکت کنید

سلام

قبل از هر چیز از بانی این مسابقه ssevilجون عزیز که باعث ایجاد این تایپک شدند واقعا تشکر میکنم. از فرشید عزیز هم به خاطر همکاری و زحمت زدن تاپیک و پیگیری تشکر میکنم.:rose:

خیلی خوبه یه همچین مسابقه ای بین معمارهای خوب این سایت برگزار شده. این مسابقه واقعا جاش بین معمارها خالی بود.
فرشید جون وقتی میگی به 5 نفر از دوستام خبر بدم نمیگی همه اینایی که الان برای مسابقه اومدن دوستام هستند:)

موضوع خوبی رو هم برای مسابقه انتخاب کرده اید یه جورایی دست شرکت کنندها رو برای مسابقه باز گذاشتید. این موضوع که انتخاب شد . اما ان شاالله برای دوره بعدی من نماهای بیرونی یا Exterior رو پیشنهاد میکنم. برای ساختن قسمت داخلی معمولا به مدلهایی غیر از مدل اصلی ساختمون نیازه(مثل صندلی ، مبل ، میز و ...) اما تو نمای بیرونی اینطوری نیست.

برای همه کسایی که میخوان تو این مسابقه شرکت کنند آرزوی موفقیت میکنم

شاد و موفق باشید.:oops:

ممنون که اومدی و سر زدی رضا جان ...
... هرکسی در حد توانش میتونه شرکت کنه . زیاد هم به معماری مربوط نمیشه همه چیز سر جاشه ما فقط مدلسازیش میکنیم .
فکر کنم کار خوبی بتونی ارائه کنی.

شرکت هم نکردی برای تشویق و راهنمایی به تاپیک سر بزن ... هم اینجا هم wip

در مورد رندر خارجی هم درست میگی ... اگه استقبال خوبی بشه یکدرمیان خارجی و داخلی کار میکنیم. بلاخره تخصص من هم همون خارجیه. حتما خودمم شرکت میکنم .

ssevil

Well-Known Member
نقل قول اقای فرشید:

زمان اتمام مسابقه ساعت 12 شب روز 5شنبه خواهد بود... نتایج هم ساعت 12 شب روز جمعه اعلام میشه ... داوران مسابقه نیز متعاقبا اعلام میشن

آخرین ویرایش:

*farshid*

کاربر VIP
عارف جان همون طوری که ssevil گفت تا پنجشنبه هفته بعد فرصت داریم...
خوشحالم که شرکت میکنی

دوستان عزیز ... زودتر دست به کار بشین ... زمانش تمدید نمیشه (البته اولش همیشه همینو میگیم آخرشم تمدید میشه ... این دفعه واقعا تمدید نمیشه چون برنامه مسابقه به هم میخوره)
موفق باشید

Farrokh

Active Member
سلام
پس بالاخره این مسابقه ی معماری هم راه اندازی شد

به شدت آینده ی درخشانی را پیش روی این مسابقه می بینم
حتی فکر می کنم دور نمای ادغام این مسابقه و مسابقه ی اسپید مدلینگ هم خیلی وسوسه بر انگیز باشه
مثلا این جوری که یه موضوع پر فرنیچر برای کار در نظر گرفته بشه و یه نفر روی مدلسازی فرنیچر کار کنه و یه نفر روی رندر و عناصر معماری کار کنه

ولی فعلا برای شروع فکر می کنم همین طوری خیلی بهتره و اگر همه یه زاویه رو فقط کار کنند داوری خیلی راحت تر می شه (هرچند که همیشه اعتراض به نتایج رو داریم و کاریش هم نمی شه کرد :wink:)

موضوع مسابقه هم خیلی خوبه
مخصوصا خوبیش به اینه که متریال ها و شیدر های خیلی حرفه ای ای رو می شه برای کار تعریف کرد

ای کاش یه جوری باشه که بچه ها بتونند تا حدود 20 درصد مطابق سلیقشون کار رو تغییر بدن
اینجوری می تونیم روی ابعاد طراحی داخلی کار هم قضاوت کنیم

می تونم این قول رو هم بهتون بدم که اگه مسابقه پر رنگ برگزار بشه هماهنگی هاشو برای رفتن روی تابلوی اعلانات بکنم
برای بقیه ی انواع پشتیبانی هم در حد و حدود امکانات سایت ، مثل همیشه ، از پیشنهاداتتون استقبال می کنیم

ali_118

کاربر VIP
ولی فعلا برای شروع فکر می کنم همین طوری خیلی بهتره و اگر همه یه زاویه رو فقط کار کنند داوری خیلی راحت تر می شه (هرچند که همیشه اعتراض به نتایج رو داریم و کاریش هم نمی شه کرد :wink:)

ای کاش یه جوری باشه که بچه ها بتونند تا حدود 20 درصد مطابق سلیقشون کار رو تغییر بدن
اینجوری می تونیم روی ابعاد طراحی داخلی کار هم قضاوت کنیم
منم اومدم همینو بپرسم
میزان پایبندی به رفرنس چقدر باید باشه ؟ متریال های استفاده شده و اینا؟

برای زاویه رندر هم یک زاویه ثابت برای همه مشخص بشه بهتره، بعد از اون هر کس هر زاویه ای خواست به دلخواه میتونه به کارش اضافه کنه.

*farshid*

کاربر VIP
هیچ محدودیت خاصی نداریم ... زوایا ... موتور رندر و ...
ولی از شرکت کننده انتظار داریم تا جایی که میشه به رفرنس ها پایبند باشه ... چون مسابقه شبیه سازیه ... اگه قرار بود تغییرش بدیم میشد مسابقه طراحی که تو یه فیلد دیگه ای قرار میگیره.

دوستان همینجا اعلام میکنم تغییرات میتونن جزئی باشن ولی کلیت فضا نباید تغییر کنه ... مثلا نمیشه پنجره رو بردارید و بجاش در بذارید!
تغییرات در حد اضافه کردن مبلمان (غیر آماده) قابل قبوله.

جدیدترین ارسال ها

بالا