حقوق یک انیماتور در تهران چقده؟

ehsun3d

Member
چه جالب. یعنی شرکت وقتی یه انیماتور رو استخدام می کنه نمیاد بگه ماهی انقدر حقوقت میدم. بلکه میاد میگه این ماه چند دیقه انیمیت کردی و همونقدر پول میده؟ اینجوری که خوب نیست. بعضی وقتها صبح تا شب میشینی سر انیمیت صحنه ای که فقط ده ثانیه است و بعضی وقتها دو ساعت میشینی واسه ساختن یه صحنه دیالوگ دو دیقه ای و عرض دو ساعت کار ، دو دیقه انیمیشن میسازی.

ehsun3d

Member
کارهای پروژه ای رو دقیقه ای حساب میکنن نه استخدام. اونجا باید ماهیانه حقوقت رو بدن که ماهیانه 1 تومان به بالاست فکر کنم.

به نظرم این روال اشتباهیه واسه شرکتهای ایرانی. البته واسه انیمیترها خوبه چون میشه یه هفته ای دو دیقه انیمیت کرد و 600 تا کاسب شد.

ehsun3d

Member
راستی کسی اطلاع داره ساخت و rigging و skinning یه کاراکتر معمولی الان چنده؟ یعنی طرح کاراکتر رو بدی به آرتیست و سه هفته بعد مدل آماده انیمیت کردنش رو بگیری چقدر هزینه داره؟

hdnsoft

Well-Known Member
سلام
عذر میخوام الان دقیقن به شما چه مبلغی رو پیشنهاد کردن؟
یا اگر شما میخوایین کسی رو استخدام کنین چه مبلغی مد نظرتونه؟
یعنی حقیقتش من متوجه نشدم که الان شما کدوم طرف قضیه هستین :دی

ehsun3d

Member
سلام
عذر میخوام الان دقیقن به شما چه مبلغی رو پیشنهاد کردن؟
یا اگر شما میخوایین کسی رو استخدام کنین چه مبلغی مد نظرتونه؟
یعنی حقیقتش من متوجه نشدم که الان شما کدوم طرف قضیه هستین :دی

تو این مورد من انیماتوری هستم که دنبال کاره و می خواد ببینه دستمزدها چجوریه و چقده.

animations

Active Member
چه جالب. یعنی شرکت وقتی یه انیماتور رو استخدام می کنه نمیاد بگه ماهی انقدر حقوقت میدم. بلکه میاد میگه این ماه چند دیقه انیمیت کردی و همونقدر پول میده؟ اینجوری که خوب نیست. بعضی وقتها صبح تا شب میشینی سر انیمیت صحنه ای که فقط ده ثانیه است و بعضی وقتها دو ساعت میشینی واسه ساختن یه صحنه دیالوگ دو دیقه ای و عرض دو ساعت کار ، دو دیقه انیمیشن میسازی.

چرا. حقوق ثابت هم هست که گفتم معمولا بین هفتصد تا دو تومنه. ولی معمولا انیمیشن رو دقیقه ای حساب می کنند.

به نظرم این روال اشتباهیه واسه شرکتهای ایرانی. البته واسه انیمیترها خوبه چون میشه یه هفته ای دو دیقه انیمیت کرد و 600 تا کاسب شد.

برای همینه که توی بیشتر انیمیشن ها آب می بندند دیگه!! اکثر انیمیشن ها با دقیقه ای 150 تا 200 تومن حساب می شن.
اون انیمیشنی که بیشتر از 200 تومن حساب می شه رو بعیده بتونی توی یه هفته دو دقیقه بزنی. چون انتظار کارگردان خیلی بالاست.

این ارقام برای مادلر ها هم صدق میکنه ؟

نه. اگه یکی فقط مدلینگ کار کنه، راحت کار پیدا نمی کنه. چون خیلی ها هستند که مدلسازند. دستمزد یکی که فقط مدلسازی کنه هم خیلی کمتره. ولی دقیق نمی دونم چقدره.

راستی کسی اطلاع داره ساخت و rigging و skinning یه کاراکتر معمولی الان چنده؟ یعنی طرح کاراکتر رو بدی به آرتیست و سه هفته بعد مدل آماده انیمیت کردنش رو بگیری چقدر هزینه داره؟

تا جایی که می دونم، اگه فقط ریگ و اسکین باشه (یعنی منهای مدلسازی و map) برای هر کاراکتر حداکثر 100 تومن می شه. به شرطی که ساده و روتین باشه و ماهیچه نداشته باشه.
اگه کاراکتر خیلی رئال باشه و ماهیچه های خفن بخواد، ممکنه تا یه تومن هم برسه. (البته این چیزها خیلی کمیابه!)

hdnsoft

Well-Known Member
دوستان ساختن یک انیمیشن 5 دقیقه ای برای پخش در تلویزیون ، برای معرفی یک ساختمان تجاری مسکونی که هنوز ساخته نشده ، یعنی ساختمان تکمیل نیستش
قیمیت این پروزه چقدر میشه ؟ یا به نظرتون چقدر میشه ؟

ehsun3d

Member
دوستان ساختن یک انیمیشن 5 دقیقه ای برای پخش در تلویزیون ، برای معرفی یک ساختمان تجاری مسکونی که هنوز ساخته نشده ، یعنی ساختمان تکمیل نیستش

با این عیاری که این دو روزه دستم اومده. من جای تو باشم 5 ملیون تومن می گیرم. چیزیکه هست ساخت ساختمونه. وقتی که ساختمون رو ساختی میتونی یه فیلم نمایشی یه دیقه ای بسازی یا 10 دیقه ای.

BENgraph

Member

اول اینکه ببینید پخش با خودتونه یا با اون ؟؟ ( چون فکر نکنم صدا وسیما آگهی ساختمان نیمه کاره رو پخش کنه ، مگه با ضوابط خاص و مدارکی که باید تهیه کنید ، کلا پخشش دردسره سعی کن طرفش نری )

دوم اینجور کارا دقیقه ای محاسبه میشه انیمیشنش ،ساخت و مدل سازیشم جدا ساعتی حساب میشه ، من نرخ مشهد رو ندارم از دوستان انیماتور مشهد یه قیمت بگیرید بهتره ،

hdnsoft

Well-Known Member
نه خب مشکل من هم اینجاست ، کار رو برای شیراز میخوان ، در مورد پخشش هم ظاهرن هماهنگی ها رو انجام دادن ،
یعنی گفتن پخشش با خودمون ،
حالا مدل سازی + انیمیشن ؟ هرکدوم جدا ، مدل سازی ساعتی چند خوبه ؟ من خودم برای انیمیشن پیشنهاد فریمی دادم + فریم های که لاست میشن نصف فریم های اصلی
اما در مورد نوع قیمت هنوز هم تردید دارم ...

LG2011

Member
سلام
کسی از درآمد مدلساز ها خبر نداره؟
مدل یه کاراکتر کارتونی و نه رئال چقد می ارزه؟
به تحصیلات هم کاری دارن؟مثلا اگه گرافیک خونده باشی حقوقتو بیشتر بدن؟

brilliant

New Member
انیمیشن در شهرستانها

سلام
من کارم انیمیشن نیست،اما امسال از دور و نزدیک شنیدم مرکز استانهای صدا و سیما فعالتر شده و با افرادی که حتی کمتر از 2 دقیقه تولید انیمیشن داشتند،قرارداد تولید سریال 100 دقیقه ای بسته.مبلغ قراردادها از سی میلیون تا بیش از صد میلیون تومان هم بوده.هدف این است که در چند سال آینده با هزینه دولتی نیروهای متخصص در شهرستانها تربیت شوند و در کوتاه مدت دنبال نتیجه مناسب نیستند،شاید تعدادی از این انیمیشن ها برای حتی یکبار نمایش هم مناسب نباشند و فقط آرشیو گردند.دو مطلب جالب این است که:
1-چرا دولت باید هزینه تربیت نیروی متخصص را بدهد به جای اینکه از ابتدا دنبال نیروی متخصص باشند.
2-در شهرستانهایی که نیروی متوسط هم نیست کار به تهران سفارش داده می شود و به اسم شهرستان نمایش داده می شود.

جدیدترین ارسال ها

بالا