حقوق یک انیماتور در تهران چقده؟

Ragbar

Member
احسان جان شما تو دانشگاه فقط با سبک سه بعدی(maya) کار کردین؟؟ با سبک stop_motion و ... کار نکردید؟؟
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوستان، بنظر شما سبک انیمیشن چقدر مهمه؟ مثلا اینکه فلش باشه یا 3d و یا ...

آخرین ویرایش:

ehsun3d

Member
احسان جان شما تو دانشگاه فقط با سبک سه بعدی(maya) کار کردین؟؟ با سبک stop_motion و ... کار نکردید؟؟
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوستان، بنظر شما سبک انیمیشن چقدر مهمه؟ مثلا اینکه فلش باشه یا 3d و یا ...

بله ما فقط سه بعدي (مايا) كار كرديم

ehsun3d

Member
سبک انیمیشن رو چقدر مهم میدونید؟
یه کارگردان با همه ی سبک ها میتونه کار کنه؟

من خودم از Stop Motion نفرت دارم و سه بعدی رو ترجیح میدم.

شما مثل اینکه فرق کارگردان با انیماتور رو نمیدونی. یه کارگردان میتونه هرچی خواست بسازه ولی بعنوان مثال نمیتونه بیاد پیش من بگه این فیلمنامه رو دارم و می خوام به سبک Stop Motion بسازم چون من در این سبک کار نمی کنم. اونوقت کارگردان باید بگرده کسی رو پیدا کنه که اینکاره است.

Stop Motion کار انچنان پیچیده ای نیست. عروسکها رو میچینی و ذره ذره تکونشون میدی و عکس می گیری. معمولا 12 عکس یا حتا کمتر برای هر ثانیه. بعد این عکسها رو به ترتیب شماره بندی می کنی تا نرم افزاری مثل پرمیر یا افتر افکتز بطور اتوماتیک این عکسها رو تبدیل به فیلم کنه. با کمی تمرین نحوه کار میاد دستت.

Ragbar

Member
سلام
ممنون از راهنماییت.
من فرق بین کارگردان و انیماتور رو خیلی خوب میدونم. فقط منظورم این بود که، کارگردانی سبک های مختلف با هم فرق دارن یا نه؟؟؟؟؟
اگه یه کم به انیمیشن shaun the sheep توجه کنید متوجه میشید که کار اونها خیلی پیچیدست.

3D Art

Member
سلام
ممنون از راهنماییت.
من فرق بین کارگردان و انیماتور رو خیلی خوب میدونم. فقط منظورم این بود که، کارگردانی سبک های مختلف با هم فرق دارن یا نه؟؟؟؟؟
اگه یه کم به انیمیشن shaun the sheep توجه کنید متوجه میشید که کار اونها خیلی پیچیدست.
من فکر کنم رشته این دوستمون انیمیشن سه بعدی باشه و به سبک shaun the sheep زیاد ربط نداشته باشه

Ragbar

Member
اگه این انیمیشن با همین کیفیت، سه بعدی ساخته میشد بهتر نبود؟؟

آخرین ویرایش:

animations

Active Member
رگبار جان، شما الان سبک های مختلف انیمیشن رو کلا بردین زیر سوال!!

کمپانی آردمن کلی جایزه برده بابت انیمیشن هاش... همه که حتما نباید سه بعدی کار کنند!! :wink:

3D Art

Member
با همین کیفیت که نمیشه چون سبک ها متفاوته ولی شاید بهتر میشد . . .

Ragbar

Member
با همین کیفیت که نمیشه چون سبک ها متفاوته ولی شاید بهتر میشد
اما من از نظر کیفیت تصویر میگم...

رگبار جان، شما الان سبک های مختلف انیمیشن رو کلا بردین زیر سوال!!

کمپانی آردمن کلی جایزه برده بابت انیمیشن هاش... همه که حتما نباید سه بعدی کار کنند!! :wink:
من که نگفتم همه باید سه بعدی باشن! منظورم این بود که اگه این انیمیشن دقیقا با همین کیفیت سه بعدی ساخته میشد هزینه و سرعت و سهولت انجام کار بیشتر نمیشد؟

keylid

New Member
سلام ...

ببخشید من مجبور شدم دخالت کنم ..

اون چیزی که شما نوشتین سبک نیست برنامه است ..

سبک شامل نوع گرافیک کار است
سبکها :
دوبعدی دستی و دو بعدی کامپیوتری
عروسکی یا پاپت انیمیشن
پیکسلیشن
کات اوت
نقاشی زیر دوربین
و ...

تو بحث دوبعدی کامپیوتر می تونیم از برنامه های متفاوتی استفاده کنیم مثل انیمه استودیو . تونز . انیمو
راستی فلش جزو برنامه های ساخت انیمیشن حساب نمی شه بلکه برنامه ساخت و طراحی سایت است مانند دریم ویور و ... می شه باهاش انیمیشن ساخت ولی جزوشون نیست ... مثلا با فتوشاب هم می شه انیمیشن ساخت ولی برنامه گرافیکی است ...

keylid

New Member
یک کارگردان هم باید و بهتره در سبک خاص خودش کار کنه چون با رسانه اش آشناتراست ( رسانه یعنی بیان مفهوم در قالب گرافیکی کار) مثلا تیم برتون کار سه بعدی می کنه اولا فقط دستی کار می کرد مثل رویای شب کریسمس ولی حالا سه بعدی کامپیوتری هم کار می کنه ... خوب حالافکر کنید که تیم برتون بخواد مثلا کات اوت کارکنه یا نقاشی زیر دوربین ... یک کم براش سخت می شه ...

animations

Active Member
...
من که نگفتم همه باید سه بعدی باشن! منظورم این بود که اگه این انیمیشن دقیقا با همین کیفیت سه بعدی ساخته میشد هزینه و سرعت و سهولت انجام کار بیشتر نمیشد؟

احتمالا هزینه کمتر می شد و کار سریعتر و راحت تر پیش می رفت. در ضمن برنامه های سه بعدی امکانات بیشتری در اختیار آدم می ذارن.

ولی تمام لطف و زیبایی این انیمیشن به همین سبک استاپ موشنه... محدودیت های این عروسک ها و سختی انیمیت کردنشون باعث می شه که این نوع انیمیشن ها کاملا "هنری" باشند و باعث تحسین بیننده بشن.

یه موقعی بود که بعضی ها فکر می کردند با همه گیر شدن انیمیشن های سه بعدی، انیمیشن های دو بعدی به سبک دیزنی کم کم منسوخ می شن... ولی بعد دیدند که انیماتوری که کلیدها رو با دست طراحی می کنه، می تونه خیلی آزاد عمل کنه و هر طوری که می خواد به کاراکترش فرم بده و دستش توی اغراق خیلی بازه...

به هر حال هر سبک از انیمیشن خصوصیات منفی و مثبت خودش رو داره. :wink:

m3d

کاربر VIP
سلام دوستان. من یه سوال داشتم . کسی میدونه بطور متوسط برای انیمیت تهران 1500 به هر انیماتور برای انیمیت دقیقه ای چقدر دادند؟ کلا قیمت یک دقیقه انیمیت کاراکتر الان تو چه رنجیه؟ منظورم فقط انیمیته نه مدل و ریگ

m3d

کاربر VIP
اگه می خوای نرخ انیمیت رو در بیارید
من اونجا تیم انیمیت بودم قیمت انیمیت 1500 با جاهای دیگه خیلی تفاوت داره

ببخشید من فارسی پرسیدما ؟ پس میخوام نرخ پرتقال رو در بیارم؟ همین اخلاق ما ایرونیاس که همیشه در جا میزنیم... یه نرخ پرسیدم اگه نمیخواین بگین دیگه جوابای پس و پیچ دار چیه؟ همه میدونن که تو این مملکت انیمیشن دست دلالهاست . این کار هم بالای 4 میلیارد هزینه کردند که البته زیاد هم نیست ولی چرا همیشه تو سینمای ما کلا حرفی از دستمزدها نیست؟ بابا مگه میخوان ازمون بگیرن که تا میگن چقدر گرفتی میگیم ...

maya_22

Well-Known Member
انیمت تا اونجا که من میدونم تو سریالها معمولا دقیقه ای 150 تومن هست که تا 300 هم میدن
البته این پروژه 4 میلیاردی دوستایی که کار کردن بهتر میتونن نظر بدن

m3d

کاربر VIP
انیمت تا اونجا که من میدونم تو سریالها معمولا دقیقه ای 150 تومن هست که تا 300 هم میدن
البته این پروژه 4 میلیاردی دوستایی که کار کردن بهتر میتونن نظر بدن

ممنون دوست عزیز , پس بیشتر نشده چون چند سال پیش هم همین رنج بود . تو این کاری هم که دوستان میگن هدف ساخت انیمیشن نبوده چون لزومی نداره وقتی آقای مدیری حی حاظرند بیایم ماکتشو حرکت بدیم!
به لحاظ تکنیکی خوب مسلما زحمت زیادی روش کشیده شده اونم به دست بچه های سی جی نه عزیزان دلال! اما انصافا جایی در بین کارهای انیمیشن به لحاظ داستان و محتوی نداره.

animations

Active Member
دوست عزیز m3d من پست های شما رو به یک تاپیک مناسبتر انتقال دادم. اگه خواستید می تونید مطالب این تاپیک رو بخونید و پست بزنید، یا اینکه یه تاپیک جدید باز کنید.

Saeed777

Member
سلام دوستان.
ببخشیدا ولی من آخرش متوجه نشدم که انیمیت رو ثانیه ای حساب می کنن یا دقیقه ای.
دقیقه ای 150تومن!!!
آخه من شنیده بودم دستمزدش ثانیه ای اینقدر هست!!!

جدیدترین ارسال ها

بالا