حقوق یک انیماتور در تهران چقده؟

ehsun3d

Member
ممنون میشم اگه در مورد تحصیلت تو خارج کمی توضیح بدی دوستان زیادی هم هستن که میخو.ان بدونن.

دبیرستان تو ایران درس خوند؟ چه رشته ای تو دبیرستان خوندی؟
کنکور چی امتحان دادی؟ تو دانلگاه چی خوندی ؟ کی رفتی خارج؟ اول یه مدرک مثل فوق دیپلم یا لیسانس گرفتی رفتی یا یسره خارج خوندی؟ کلا یه توضیح بدی ممنون میشم.

اطلاعاتی که خواستی به درد کسی نمی خوره ولی محض اطلاع شما دبیرستان رو رشته ریاضی خوندم و دانشگاه رو رشته انیمیشن و بازی سازی سه بعدی تو لندن.

در مورد عراق ممنون ولی فکر نکنم با اون انفجارهایی که تو کوچه خیابون هاش رخ میده رفتن به اونجا کار عاقلانه ای باشه. لندن باید خیلی بهتر از بغداد باشه.

Ragbar

Member
اطلاعاتی که خواستی به درد کسی نمی خوره ولی محض اطلاع شما دبیرستان رو رشته ریاضی خوندم و دانشگاه رو رشته انیمیشن و بازی سازی سه بعدی تو لندن.

در مورد عراق ممنون ولی فکر نکنم با اون انفجارهایی که تو کوچه خیابون هاش رخ میده رفتن به اونجا کار عاقلانه ای باشه. لندن باید خیلی بهتر از بغداد باشه.
دوست عزیز اگه میشه اطلاعاتتون رو تو این تاپیک قرار بدین که دسترسی بهش راحت تر بشه.
مطمئنم که سوال های زیادی تو ذهن دوستان هست...
خیلی ممنون

ehsun3d

Member
دوست عزیز اگه میشه اطلاعاتتون رو تو این تاپیک قرار بدین که دسترسی بهش راحت تر بشه.
مطمئنم که سوال های زیادی تو ذهن دوستان هست...
خیلی ممنون

حتما. سوالی دارید بپرسید. اگه جوابشو بدونم خوشحال میشم کمک کنم.

pclord

کاربر متخصص

میشه لطفا یه توضیح بدی دبرستان ر وکه تموم کردی دقیق چیکار کردی؟ یعنی دانشگاه رفتی تو لندن ثبت نام کردی یسره یا اول امتحان دادی؟ معدل دیپلم هم تاثیری داره؟ زبان انگلیسیت خوب بود رفتی؟ هزینه تحصیلت کلا چند تومن شد؟

آخرین ویرایش:

ehsun3d

Member
میشه لطفا یه توضیح بدی دبرستان ر وکه تموم کردی دقیق چیکار کردی؟ یعنی دانشگاه رفتی تو لندن ثبت نام کردی یسره یا اول امتحان دادی؟ معدل دیپلم هم تاثیری داره؟ زبان انگلیسیت خوب بود رفتی؟ هزینه تحصیلت کلا چند تومن شد؟

دوست عزیز سوالات شما مربوط به قوانین مهاجرت به انگلیسه ولی اینجا در مورد انیمیشن صحبت می کنیم.

میتونی با یه وکیل مهاجرتی صحبت کنی و شرایطت رو بگی و اونها بهت میگن که چه راهی برای تو بهتره و چیکار میتونن برات بکنن. میتونی بهشون زنگ بزنی و تلفنی هم صحبت کنی و معمولا این مشاوره اولیه مجانی هم هست و بهت میگن که چقدر می گیرن تا کاراتو ردیف کنن. من خودم یه وکیل انگلیسی گرفتم که به مراتب ارزونتر بود و کاربلدتر.

برگردیم سر انیمیشن ... :rose:

pclord

کاربر متخصص
دوست عزیز سوالات شما مربوط به قوانین مهاجرت به انگلیسه ولی اینجا در مورد انیمیشن صحبت می کنیم.

میتونی با یه وکیل مهاجرتی صحبت کنی و شرایطت رو بگی و اونها بهت میگن که چه راهی برای تو بهتره و چیکار میتونن برات بکنن. میتونی بهشون زنگ بزنی و تلفنی هم صحبت کنی و معمولا این مشاوره اولیه مجانی هم هست و بهت میگن که چقدر می گیرن تا کاراتو ردیف کنن. من خودم یه وکیل انگلیسی گرفتم که به مراتب ارزونتر بود و کاربلدتر.

برگردیم سر انیمیشن ... :rose:

نه دوست عزیز این هم مرببوط میشه به انییمشن و چون تو این چند سال بار ها بچه های زیادی تو انجمن سوال کردن و کسی جواب درستی نداشت بهشون بده میخواستم بدونم که اگه دوباره کسی سوال کرد جواب خوبی بشه براشون نوشت.

موفق باشی.

3D Art

Member
درود دوست نازنین ... احسان جان
شما الان فقط دنبال پولی ؟ یا برنامه ریزی برای آینده ؟
اگر فکر پولی و حتما میخواهی تو ایران پول دربیاری برو سراغ آموزش .... آموزش تو ایران تا ساعتی 40 تومن هم میتونی بگیری ...
ولی اگر دنبال موفقیت تو کارت هستی حتما از ایران برو . . . این کشور هر چی بلدی رو تباه میکنه آخر هم پاگیرت میشه !!!! نمیذاره بری
من و همه بچه های این سایت ایران رو خیلی دوست داریم چون کشورمون هست ولی وقتی یک انیمیشن مثل تهران 2121 سه چهار ساله که داره ساخته میشه ولی همچنان تموم نشده ... یعنی محیط خوبی برای کار و موفقیت نیست طرف صدا وسیما هم اصلا نرو اگر باهات قرار داد ببندن پول بهت نمیدن مطمئن باش . . .
من نمیدونم چرا این همه فرصت شغلی رو تو انگلیس ول کردی اومدی تو ایران . . . همه بچه های ایران حاضرن دو سال حقوق نگیرن ولی توی یک شرکت بزرگ انیمشن کار کنن ولی بعد از این دو سال مطمئنن از 20 تا شرکت معتبر انیمیشنی بهت پیشنهاد کار میدن . . . و این قسمت از زندگی رو بهش میگن خوشبختی
آره احسان جان برادرانه بهت میگم برو . . . نمون که اینجا جای موندن نیست . . . حس ایران دوستیت گل نکنه کار از ریشه خرابه . . . دست من و تو هم نیست . . .
راستی اگر تونستی چند تا از دومی کارهات رو بگذار توی گالری سه بعدی تا هم بچه ها لذت ببرن هم اگر تونستن تحلیل کنن . . . هم تک فریم هم انیمیشن . . . بچه های ایران هم انفرادی خوب کار میکنند اون انیمیشن های افتضاح که میبینی تو ایران پخش میشه رو افراد غیر متخصص با رابطه ای که با بعضیا دارن میسازن . . .

Ragbar

Member
ببخشید آقا احسان
شما وقتی که میخواستین برین دانشگاه چقدر انیمیشن بلد بودید؟ بقیه هم همینطور بودن؟؟
یعنی اطلاعات قبل از دانشگاه چقدر مهمه؟

animations

Active Member
به نظر من اگه قبل از ورود به دانشگاه اصلا انیمیشن بلد نباشید اونقدرها مهم نیست. چون قراره چند سال تحصیل کنید، همون موقع یاد می گیرید.

ehsun3d

Member
...
من نمیدونم چرا این همه فرصت شغلی رو تو انگلیس ول کردی اومدی تو ایران . . .
راستی اگر تونستی چند تا از دومی کارهات رو بگذار توی گالری سه بعدی تا هم بچه ها لذت ببرن هم اگر تونستن تحلیل کنن . . . هم تک فریم هم انیمیشن . . . بچه های ایران هم انفرادی خوب کار میکنند اون انیمیشن های افتضاح که میبینی تو ایران پخش میشه رو افراد غیر متخصص با رابطه ای که با بعضیا دارن میسازن . . .

:rose:

مرسی از توصیه های برادرانه ات.

مگه ممکنه صدا و سیما قرارداد ببنده و پولشو نده ؟؟؟ یعنی مثلا بهانه می گیرن که این کار اونی نبوده که ما می خواستیم و بعد پول نمیدن ؟؟

- از نمونه کارام دارم آپلود می کنم و به محض اینکه آماده شد لینکشو میدم تا ببینید.

در کل تا سرم به سنگ نخوره از ایران نمیرم.

ehsun3d

Member
ببخشید آقا احسان
شما وقتی که میخواستین برین دانشگاه چقدر انیمیشن بلد بودید؟ بقیه هم همینطور بودن؟؟
یعنی اطلاعات قبل از دانشگاه چقدر مهمه؟

قبل از اینکه برم دانشگاه یکسال با مکس کار کرده بودم . یعنی معلم خصوصی گرفتم و مدلسازی رو با مکس یاد گرفتم. این خیلی به دردم خورد چون وقتی که دانشگاه شروع شد خیلی سریع رفتن سر اصل مطلب و اگه قبلا با مکس و مدلسازی سه بعدی آشنا نبودم ، حتما احساس خنگی بهم دست میداد. چون تقریبا همه همکلاسی ها با مذلسازی اولیه آشنایی داشتن. درضمن برای ثبت نام هم ازتون می خوان که ثابت کنی انیمیشن رشته مناسبی برای شماست و بین راه جا نمیزنی. منم که نشون دادم قبل تحصیلات خودم سراغ سه بعدی سازی و تا حدی هم یاد گرفتم نشون میداد که علاقه و استعدادشو دارم. در کل از بین 600 متقاضی فقط 60 نفر قبول شدن. یعنی 60 نفر تونستن ثابت کنن که انیمیشن ، رشته مناسبی براشونه. هرچند که بیشتر از نصف همون 60 نفر هم سال دوم گذاشتن و در رفتن. یعنی رشته شون رو تغییر دادن و به این نتیجه رسیدن که انیمیشن اونقدرا هم ساده نیست. به گفته استادمون این خیلی عادیه که دو سوم کسایی که برای تحصیل انتخاب شدن ، ترک انیمیشن کنن.

Ragbar

Member
پس با این اوصاف نمیشه انفرادی انیمیشن یاد گرفت و یه انیماتور عالی شد؟؟ خب کسی که رفتن به این دانشگاه ها براش مقدور نیست باید چی کار کنه؟؟

animations

Active Member
:rose:

مرسی از توصیه های برادرانه ات.

مگه ممکنه صدا و سیما قرارداد ببنده و پولشو نده ؟؟؟ یعنی مثلا بهانه می گیرن که این کار اونی نبوده که ما می خواستیم و بعد پول نمیدن ؟؟

- از نمونه کارام دارم آپلود می کنم و به محض اینکه آماده شد لینکشو میدم تا ببینید.

در کل تا سرم به سنگ نخوره از ایران نمیرم.

قراردادهای صدا و سیما کاملا یه طرفه ست. یعنی خودشون هیچوقت ضرر نمی کنند. اما اگه از کار خوششون بیاد، با تاخیر بالاخره پولت رو می دن.
منتها هر مرحله از کار رو باید ببری پیششون که تایید کنند. اون موقع ست که کلی ایراد بنی اسراعیلی می گیرن که شما باید ادیت کنی. از رنگ پوست صورت گرفته تا لزوم وجود تسبیح و این چیزها...

airbos

کاربر متخصص بخش مدلسازی
بچه ها اینم چند تا از نمونه کارهام. لطفا چک کنید ببینید لینکها مشکلی ندارن.
سلام
من کارها رو دیدم و خیلی لذت بردم.کارتون درسته.
می شه خواهش کنم این کارها رو تو بخش گالری سه بعدیهم بزارین چون واقعا حیفه همه این کارها رو نبینن.

rezaoptic

Well-Known Member
من قبلا با یه کانکشنی این سایت رو باز میکردم اما حالا این کانکشنه دوست نداره کار کنه به خاطر همین نمیتونم این نمونه کار ها رو ببینم.
هر کس بیکار شد اینا رو یه جای دیگه آپ کنه من هم بتونم ببینم .
با تشکر

ehsun3d

Member
پس با این اوصاف نمیشه انفرادی انیمیشن یاد گرفت و یه انیماتور عالی شد؟؟ خب کسی که رفتن به این دانشگاه ها براش مقدور نیست باید چی کار کنه؟؟

چرا میشه انفرادی هم انیماتور شد. مثل اکثر انیماتورهای دنیا. تحصیل دانشگاه هم تضمین نمی کنه که انیماتور خوبی از آب دربیای. انفرادی خوندن کار رو کمی طولانی تر می کنه ولی عوضش هزینه ات خیلی میاد پایین. در ضمن رگ ترکی هم می خواد که آهسته و پیوسته بری جلو و وسط راه ول نکنی. این ترتیب یادگیری رو هم حفظ کن:

1. مدلسازی سه بعدی (مایا)
2. تکسچر کردن (فتوشاپ)
3. Rigging
4. انیمیت کردن (حرکت دادن)

برای یادگیری هم میتونی مجموعه DVDهای Gnomon و Digital Tutors رو بگیری و شروع کنی. تنها چیزی هم که لازم داری یه کامپیوتر و سه چهار سال وقته.

امیدوارم انیمیاتور موفقی بشی. :)

ehsun3d

Member
... منتها هر مرحله از کار رو باید ببری پیششون که تایید کنند. اون موقع ست که کلی ایراد بنی اسراعیلی می گیرن که شما باید ادیت کنی. از رنگ پوست صورت گرفته تا لزوم وجود تسبیح و این چیزها...

جالبه.

جدیدترین ارسال ها

بالا