:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

Sazhen

New Member
attachment.php

سلام
هنگامی که فایل رو پی دی اف میکنم و در برنامه Ai باز میکنم به این مشکل بر میخورم
که پرانتز آخر خط رو برعکس میکنه و ارور فونت میده !
کسی میدونه چرا این خطا بوجود میاد ؟

پیوست ها

• test.jpg
    test.jpg
    80.2 کیلوبایت · بازدیدها: 30

krezak

Member
attachment.php

سلام
هنگامی که فایل رو پی دی اف میکنم و در برنامه Ai باز میکنم به این مشکل بر میخورم
که پرانتز آخر خط رو برعکس میکنه و ارور فونت میده !
کسی میدونه چرا این خطا بوجود میاد ؟

سلام
فایل متن رو قبل از پی دی اف ارسال کن ببینم. و با چی پی دی اف میکنی؟
منظورتم برنامه ایلوستریتوره؟

Sazhen

New Member
سلام
فایل متن رو قبل از پی دی اف ارسال کن ببینم. و با چی پی دی اف میکنی؟
منظورتم برنامه ایلوستریتوره؟

توی ایندیزاین کار میکنم و از همونجا خروجی پی دی اف میگیرم
دوستان برای خروجی از Ai استفاده میکنن و اونجا این مشکل پیش میاد
هنگام خروجی با بقیه نرم افزارها اصلا مشکلی پیش نمی اد

jafarerfani

Active Member
ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز
تست کنم بببینم چی میشه

یک بار همهٔ متن را کپی کن و در برنامهٔ word بچسبون، بعد، نوع فونت را مثلاً Times New Romans کن همهٔ متن را، سپس متن را از برنامهٔ word به ایندیزاین کپی و در همان ایندیزاین، فونتِ مورد نظرت را انتخاب کن که ان شاءالله مقبول افتد.
-----------------------------------------------------------------------
عدمِ سازگاری فونت‌ها در آفیس و ادوبی، یکی از رایج‌ترین مشکل‌های هر کاربری است.

sara710

New Member
سلام... یه سوال مهم داشتم... در مورد شماره گذاری صفحه برای مجله های منگنه ای... که مثلا صفحه 1 و 10 باید روبروی هم بیاد 2 و 9 ... ( که بعدا تا میشه از وسط و منگنه میخوره) چجوری باید شماره گذاری بشه؟

krezak

Member
سلام... یه سوال مهم داشتم... در مورد شماره گذاری صفحه برای مجله های منگنه ای... که مثلا صفحه 1 و 10 باید روبروی هم بیاد 2 و 9 ... ( که بعدا تا میشه از وسط و منگنه میخوره) چجوری باید شماره گذاری بشه؟

سلام
برا اینکار حتما یه ماکت با چند تا برگه درست کن تا متوجه بشی
اگه چاپخونه تو چاپ بتونه خودش صفحات رو کنار هم بذاره و چاپ کنه که صفحات رو به صورت مرتب و پشت سرهم تنظیم میکنی که کار ساده ایه
و صفحات به ترتیب و پشت سرهم قرار میگیرن که کار خاصی نداره
در حالت دوم که خودت بخوای تنظیم کنی راه خاصی نداره و باید دستی تنظیم کنی که زیاد معقول نیس و در صورت بالا بودن تعداد صفحات دردسر سازه
و صفحات به صورت زیر تنظیم میشن(برا نشریه 30 صفحه ای)
1 30
29 2
3 28
27 4
5 26
25 6
و...
دوستان کسی اطلاعات بیشتری داشت حتما ارائه کنه
باتشکر

sara710

New Member
سلام
برا اینکار حتما یه ماکت با چند تا برگه درست کن تا متوجه بشی
اگه چاپخونه تو چاپ بتونه خودش صفحات رو کنار هم بذاره و چاپ کنه که صفحات رو به صورت مرتب و پشت سرهم تنظیم میکنی که کار ساده ایه
و صفحات به ترتیب و پشت سرهم قرار میگیرن که کار خاصی نداره
در حالت دوم که خودت بخوای تنظیم کنی راه خاصی نداره و باید دستی تنظیم کنی که زیاد معقول نیس و در صورت بالا بودن تعداد صفحات دردسر سازه
و صفحات به صورت زیر تنظیم میشن(برا نشریه 30 صفحه ای)
1 30
29 2
3 28
27 4
5 26
25 6
و...
دوستان کسی اطلاعات بیشتری داشت حتما ارائه کنه
باتشکر

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
مثلا من عرض صفحه و دو برابر میگیرم که دو صفحه با هم رو یه برگ چاپ میشه... ینی واسه چاپ یه برگ در نظر گرفته میشه... میخواستم ببینم بجز راه دستی، راه دیگه ای نداره؟ تو تنظیمات خود برنامه....
ممنون
:rose:

sharareh84

New Member
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
مثلا من عرض صفحه و دو برابر میگیرم که دو صفحه با هم رو یه برگ چاپ میشه... ینی واسه چاپ یه برگ در نظر گرفته میشه... میخواستم ببینم بجز راه دستی، راه دیگه ای نداره؟ تو تنظیمات خود برنامه....
ممنون
:rose:

این کاری که شما میخوای انجام بدی فرم بندی برای چاپه که توسط لیتوگرافی انجام میشه و به صفحه بندی ربطی نداره
تا اونجا که من میدونم اگر به صورت اتومات بخوای فرم ببندی توی ایندیزاین نمیشه
باید فایلتو به صورت تک صفحه معمولی pdf کنی
بعد یه plugin هست به نام quite imposing plus که روی نرم افزار acrobat نصب میشه
باید کار کردن باهاشو بلد باشی با اون میتونی فایل pdf رو به صورت اتومات فرم ببندی و صفحه ها رو کنار هم بچینی

jafarerfani

Active Member

من خودم کارِ صفحه آرایی مجلهٔ ۲۰ صفحه‌ ای منگنه ای انجام میدم.
هیچ نیازی به تنظیمات خاصی نیست.
مانند هر فایل دیگری است.

آخرین ویرایش:

jafarerfani

Active Member
کاربران گرامی و پرسش‌کنندگان لطف کنند بعد از دریافت پاسخِ پرسش‌هایشان، نتیجهٔ کار را بنویسند که به تجربه‌ها اضافه بشود تا دیگران هم بخوانند و استفاده کنند.
سپاس‌گزار هستیم.

krezak

Member
:shock:
یعنی چی به تنظیمات خاصی نیاز نیس؟!! مگه میشه ؟؟!! :shock:مگه داریم؟؟!!:-?

آقای باغنی خودش کار مجله انجام میده و تجربه داره.
اگه طبق نشریه ای که امادس بخوای فایل رو تنظیم کنی اصلا نمیشه شماره صفحات اینا رو اتوماتیک درست کرد
و اگه تعداد صفحات هم زیاد باشه که اصلا امکان پذیر نیس
این کار تنظیم صفحات رو چاپخونه خودش انجام میده

sara710

New Member
سلام... یه مشکلی باز برای من پیش اومده :-?
تو برنامه یه متنی و تایپ میکنم یا کپی .... بعد اولش که یه ستونه بوده حالا مثلا میخوام دو ستونه بشه متنم... وقتی این کارو میکنم ستونا بجای اینکه از راست به چپ چیده بشن از چپ به راستن.... ینی متنم اول تو ستون چپیه ادامش ستون راستیه که برای متن انگلیسی هم برعکس ینی بجای از چپ به راست، از راست به چپ متن و جا میده تو ستونها... چرا؟
attachment.php

اینجوری میشه.... :cry::cry:

پیوست ها

• kpoh_untitled.png
    kpoh_untitled.png
    95.7 کیلوبایت · بازدیدها: 26

sobhan_250

Active Member
سلام... یه مشکلی باز برای من پیش اومده :-?
تو برنامه یه متنی و تایپ میکنم یا کپی .... بعد اولش که یه ستونه بوده حالا مثلا میخوام دو ستونه بشه متنم... وقتی این کارو میکنم ستونا بجای اینکه از راست به چپ چیده بشن از چپ به راستن.... ینی متنم اول تو ستون چپیه ادامش ستون راستیه که برای متن انگلیسی هم برعکس ینی بجای از چپ به راست، از راست به چپ متن و جا میده تو ستونها... چرا؟
attachment.php

اینجوری میشه.... :cry::cry:

وقتی می خوای شروع به ایجاد کادر متن کنی چند ثانیه روی ابزار T نگه دار بعدش اونی که حالت راست به چپ داره را انتخاب کن

حالا هم که می خوای حالت را تغییر بدی باید از قسمت تنظیمات پاراگراف حالت را به راست به چپ تغییر بدی مثل این عکس
para_style.png
یا
gpi_paragraph_direction_300x293.jpg

توضیحات کامل هم توی این لینک هست
کد:
http://blog.globalizationpartners.com/desktop-publishing-arabic-text-what-you-need-to-know.aspx

ایندیزاین من کرکش تموم شده والا خودم عکس می زاشتم

alihos

New Member
سلام سوال
توی عنوان یک فصل از کتاب از کلیشه یا همون glyph علیهم السلام استفاده شده ولی توی سر صفحات اون فصل این کلیشه تکرار نمیشه و در واقع اون رو نمی شناسه. (از variable استفاده کرده بودم تا هر عنوانی توی paragraph style فصل استفاده شده در سرصفحه ها هم تکرار بشه)

سلام؛ اتقافاً من هم همین سوال رو داشتم که در تو قسمت سرصفحه وقتی عبارت متنی رو دادم که به عنوان سرفصل هست و توی سرصفحه تکرار بشه اگر میان متن یک علامت (علیه‌السلام) با قلم علائم باشه توی سرصفحه به صورت 7 که همان نماد تایپی قونت علائم است ظاهر میشه، یا وقتی که فاصله جامد در متن باشه توی سرصفحه اون فاصله جامد رو حذف می‌کنه و دو کلمه به هم می‌چسبه.
دوستان اگه کسی راه حلی داره ارائه بده ممنون میشیم.

krezak

Member
سلام؛ اتقافاً من هم همین سوال رو داشتم که در تو قسمت سرصفحه وقتی عبارت متنی رو دادم که به عنوان سرفصل هست و توی سرصفحه تکرار بشه اگر میان متن یک علامت (علیه‌السلام) با قلم علائم باشه توی سرصفحه به صورت 7 که همان نماد تایپی قونت علائم است ظاهر میشه، یا وقتی که فاصله جامد در متن باشه توی سرصفحه اون فاصله جامد رو حذف می‌کنه و دو کلمه به هم می‌چسبه.
دوستان اگه کسی راه حلی داره ارائه بده ممنون میشیم.

سلام
اگه قسمتی از فایل رو بذارید راحت تر میشه جواب داد

mohcen

Member
اولا تشکر از
krezak
که خیلی حرفه ایه
یه سوال دیگه هم دارم. آیا میشه یه دستور به ایندیزاین داد که مثلا هر چیزی توی متن بین دوتا پرانتز هست، استایلش رو عوض کنه؟ خیلی اوقات باید استایل تمام نقل قول ها توی متن عوض بشه . همه اش هم بین دوتا گیومه هست و دستی باید سلکت بشه. راهی هست؟

krezak

Member
سلام
تشکر. منم اگه چیزی یاد گرفتم از همین بچه ها یاد گرفتم. تشکر از همه بچه ها
بله حتمتا میشه با دستور فایند اینکار رو کرد. امکانات خیلی زیادی داره که اگه یاد بگیرید خیلی
کارها رو براحتی و با سرعت بیشتر میتونید انجامش بدید. تو نت سرچ کنید و از دستورات فایند
برای حل مشکل و تغییرات استفاده کنید. البته دستوری که به کار شما بیاد

اون قسمتی از فایل هم که به صورت ناخوانا افتاده بخاطر نوع فونته. تغییرش بدی احتمالا درست میشه و یا اینکه از اول درجش کن
اگه درست نشد قسمتی از کار رو برام بفرست تا ببینمش.
ولی معمولا این ایراد برای نوع فونت تو ایندیزاین پیش میاد.

جدیدترین ارسال ها

بالا