:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

krezak

Member
چگونه می‌توان استروک (strock) یک کادرِ متن در ایندیزاین را طوری تنظیم کرد که فقط از بالا و پایین دارای استروک باشد؟

سلام دوست عزیز
همیشه قرار نیست چیزی که میخوایم جز امکانات نرم افزار باشه.
سعی کن از خلاقیتت استفاده کنی و از ترکیب امکانات ساده به چیزی که میخوای برسی
اینطوری خیلی کاربردی تر مطالب رو یاد میگیری
برا این کاری هم که خواستی از کادرت کپی بگیر ودر لایه زیرتر قرار بده و ارتفاعش رو بیشتر کن تا از کادر بالایی بزنه بیرون و
شبیه استروک برا کادر بالایی دیده بشه و عرض کادر رو تغییر نده تا یکسان باشند و استروک عرضی نداشته باشی
البته این برا کادر تو پر هست.یکم فکر کنی برا کادر دیگه هم میتونی راحت پیدا کنی.:wink:
موفق باشی

jafarerfani

Active Member
سلام دوست عزیز
همیشه قرار نیست چیزی که میخوایم جز امکانات نرم افزار باشه.
سعی کن از خلاقیتت استفاده کنی و از ترکیب امکانات ساده به چیزی که میخوای برسی
اینطوری خیلی کاربردی تر مطالب رو یاد میگیری
برا این کاری هم که خواستی از کادرت کپی بگیر ودر لایه زیرتر قرار بده و ارتفاعش رو بیشتر کن تا از کادر بالایی بزنه بیرون و
شبیه استروک برا کادر بالایی دیده بشه و عرض کادر رو تغییر نده تا یکسان باشند و استروک عرضی نداشته باشی
البته این برا کادر تو پر هست.یکم فکر کنی برا کادر دیگه هم میتونی راحت پیدا کنی.:wink:
موفق باشی

------------------------------------
علیک سلام.
حدس می‌زدم ایندیزاین تو این مورد تنظیمات نداره. البته این خیلی مهمه و من تعجب می‌کنم که سازندگان ایندیزاین چه‌طور این مورد به ذهنشان نرسید!
به‌هر حال، به نظرم از همان ابزار Line استفاده کنیم. دو تا خط مستقیم می‌کشیم و اینها را گروپ می‌کنیم. این باعث شلوغی کار نمیشه.
--------------------
از پاسخ سریع شما هم سپاس‌گزارم.

krezak

Member
------------------------------------
علیک سلام.
حدس می‌زدم ایندیزاین تو این مورد تنظیمات نداره. البته این خیلی مهمه و من تعجب می‌کنم که سازندگان ایندیزاین چه‌طور این مورد به ذهنشان نرسید!
به‌هر حال، به نظرم از همان ابزار Line استفاده کنیم. دو تا خط مستقیم می‌کشیم و اینها را گروپ می‌کنیم. این باعث شلوغی کار نمیشه.
--------------------
از پاسخ سریع شما هم سپاس‌گزارم.

این تصویر رو هم ببین
attachment.php

خیلی جزییات هست که اگه اصلاح میکردن بهتر بود.ولی متاسفانه زیاد به ایندیزاین نمیرسن

پیوست ها

• 2311.JPG
    2311.JPG
    111.3 کیلوبایت · بازدیدها: 23

jafarerfani

Active Member
این تصویر رو هم ببین
attachment.php

خیلی جزییات هست که اگه اصلاح میکردن بهتر بود.ولی متاسفانه زیاد به ایندیزاین نمیرسن

----------------------------
بله. کاملاً درسته. این روش هم خیلی بهتر از همان کشیدنِ دو خطِ دور کادرِ متن است. هر چقدر محیطِ کار خلوت باشه، تمرکز بهتر و بیشتری روی کار خواهد بود.
-------------
از افراد آگاه و بیداری مانند شما سه پاس‌گزارم

jafarerfani

Active Member
چرا در بعضی از سیستم های کامپیوتری، رقم های 4 و 5 و 6 به صورت فارسی در بعضی از فونت های فارسی مثل B Zar و B Lotus در حالت Bold، به صورت عربی نشان داده می شوند؟
مانند شکل.....
attachment.php

↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑

اینو کجای دلم بذارم آخه؟!

jafarerfani

Active Member
↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑

اینو کجای دلم بذارم آخه؟!

------------------------------------------------------------------
از تنظیم‌های سیستم و نوع فونت نیست. خیالتون راحت!

چه طور میشه قبلاً روی سیستمم با ویندوز ۷، این سه رقمِ ۴، ۵ و ۶ در بعضی از فونت‌ها در حالت Bold شکلشون عربی نمی‌شد، اما حالا با نصب ویندوز ۱۰، این شکلی میشه.
نکته اینکه قطعهٔ بردِ اصلی و رم و cpu را عوض کردم.

krezak

Member
------------------------------------------------------------------
از تنظیم‌های سیستم و نوع فونت نیست. خیالتون راحت!

چه طور میشه قبلاً روی سیستمم با ویندوز ۷، این سه رقمِ ۴، ۵ و ۶ در بعضی از فونت‌ها در حالت Bold شکلشون عربی نمی‌شد، اما حالا با نصب ویندوز ۱۰، این شکلی میشه.
نکته اینکه قطعهٔ بردِ اصلی و رم و cpu را عوض کردم.

فعلا جوابی براش پیدا نکردم.واقعا جالب بود
اگه جواب پیدا کنم خبر میدم

jafarerfani

Active Member
فعلا جوابی براش پیدا نکردم.واقعا جالب بود
اگه جواب پیدا کنم خبر میدم

این در حدِ المپیاد کامپیوتره!
اصلاً هر کسی تونست به این پرسش، پاسخِ منطقی بده و راه حلِ این مشکلو بگه/ بنویسه، می‌دونم که حرفه‌ایه!

krezak

Member

این در حدِ المپیاد کامپیوتره!
اصلاً هر کسی تونست به این پرسش، پاسخِ منطقی بده و راه حلِ این مشکلو بگه/ بنویسه، می‌دونم که حرفه‌ایه!

خیلی از مسائل رو نباید زیاد سخت گرفت و پیچیدش کرد.
خیل این مورد رو امتحان کردم.حتی تو خود ورد هم همینطوره.
احتمالا ماهیت خود فونت بی زر هستش که که در حالت بولد به این شکل در میاد(شایدم ن)
دوست عزیز شماره تلگرام منو داشته باش و بهم پیام بده تا یه سری مطالب رو باهم در میان بذاریم و سریع تر ارتباط بگیریم.
09010356105

parsaaaaa

New Member
با سلام و خسته نباشید به همه ی دوستان
به یه مشکلی بر خوردم اونم اینکه وقتی میخوام PDF بگیرم با ارور background task مواجه میشم و تو ارور هم به یک فونت (Nazanin Mazar) اراد گرفته. منم نمیدونم دقیقا کدوم کلمه رو با این فونت نوشتم و لغات هم تو فایلم زیاد نمیتونم دونه دونه چک کنم ببینم کدوم. تو قسمت preflight هم هیچ اروری نیست سبزه. لطفا راهنمایی کنین ک چیکار کنم درست شه بدجوری گرفتار این ارورم.

krezak

Member
با سلام و خسته نباشید به همه ی دوستان
به یه مشکلی بر خوردم اونم اینکه وقتی میخوام PDF بگیرم با ارور background task مواجه میشم و تو ارور هم به یک فونت (Nazanin Mazar) اراد گرفته. منم نمیدونم دقیقا کدوم کلمه رو با این فونت نوشتم و لغات هم تو فایلم زیاد نمیتونم دونه دونه چک کنم ببینم کدوم. تو قسمت preflight هم هیچ اروری نیست سبزه. لطفا راهنمایی کنین ک چیکار کنم درست شه بدجوری گرفتار این ارورم.

سلام
از ایرادی که میگیره یه عکس بگیر بذار
در صورتی هم که تونستی فایل کارت رو برام بفرست ببینم([email protected])
قبل از تیدبل به پی دی اف هم برو تو قسمت فایند و فونت هایی که ایراد میده رو تغییر بده به بی نازنین
بازم مشکلت حل نشد پیام بده

parsaaaaa

New Member
سلام دوباره
دوست عزیز ممنون بابت راهنمایت مشکل حل شد. قسمت find رو چک کرده بودم ولی چیزی برای پیدا کردن لغات با اون فونت پیدا نمیکردم که با راهنمایی شما از قسمت fewer option مشکل حل شد. فقط یه سوال دیگه اونم اینکه جایی هست که من بتونم کادرهایی ک توش نوشته دارم رو بهصورت کلی و یک جا طولش رو تغییر بدم ک وقتی میام کل نوشته ها رو از یه فونت به یه فونت دیگه تغییر میدم اون کادر ها بخاطر کوچیک بودن طولشون لغات، توشون جا نمیشه و تو prefight کلی ارور میاد؟

krezak

Member
سلام دوباره
دوست عزیز ممنون بابت راهنمایت مشکل حل شد. قسمت find رو چک کرده بودم ولی چیزی برای پیدا کردن لغات با اون فونت پیدا نمیکردم که با راهنمایی شما از قسمت fewer option مشکل حل شد. فقط یه سوال دیگه اونم اینکه جایی هست که من بتونم کادرهایی ک توش نوشته دارم رو بهصورت کلی و یک جا طولش رو تغییر بدم ک وقتی میام کل نوشته ها رو از یه فونت به یه فونت دیگه تغییر میدم اون کادر ها بخاطر کوچیک بودن طولشون لغات، توشون جا نمیشه و تو prefight کلی ارور میاد؟

اگه کادر هات یکسانه میتونی کادر رو تو قسمت مستر تعریف کنی که همه رو یکجا بتونی تغییر بدی.مثل صفحه آرایی کتاب.
و اگه کادر رو تو مستر تعریف نکردی میتونی همه متن ها رو یکجا کات کنی و مجدد کادر رو توی مستر تعریف کنی و متن رو تو کادر جاگذاری کنی.
البته حتما باید تصاویر داخل متن هم به صورت خطی و همراه با متن درج شده باشند تا ایرادی پیش نیاد
و در صورتی که کادر هات یکسان نیستن و اندازه های متفاوتی دارن باید همه رو سلکت کنی و همزمان از قسمت طول و عرض سایزشون رو بزرگ تر کنی
البته میتونی گروپ هم بکنیشون.ولی نیاز به گروپ نیست و همه رو با هم انتخاب کنی کافیه
و اگر تعداد کادرهات زیاده برا انتخابشون از پنل لایه ها استفاده کن که کارت رو راحت تر کنه
تو عکس هم میتونی متوجه کار بشی
موفق باشی
attachment.php

پیوست ها

• 111.JPG
    111.JPG
    73.1 کیلوبایت · بازدیدها: 23

jafarerfani

Active Member
موقعی که در محیط ایندیزاین، تایپ می‌کنم، به‌جای علامتِ نقطه (.)، علامتِ درصد ( ٪ ) میشه؟
-----------------------------------------------------
به نظر شما علت چیه و چگونه میشه این مشکل را رفع کرد؟

krezak

Member
موقعی که در محیط ایندیزاین، تایپ می‌کنم، به‌جای علامتِ نقطه (.)، علامتِ درصد ( ٪ ) میشه؟
-----------------------------------------------------
به نظر شما علت چیه و چگونه میشه این مشکل را رفع کرد؟

احتمال زیاد از تنظیمات کیبورد باشه.
یه سر بزن تو تنظیمات زبان سیستمت تو کنترل پنل و نوع فارسی رو درست انتخاب کن ببین مشکلت حل میشه؟
اگه حل نشد از تنظیمات زبان و محیط ایندیزاین عکس بگیر بذار ببینم.ضمنا تو محیط ورد هم تست کن ببین همین مشکل رو داری یا ن؟؟؟؟حتما تو ورد تست کن.

jafarerfani

Active Member
احتمال زیاد از تنظیمات کیبورد باشه.
یه سر بزن تو تنظیمات زبان سیستمت تو کنترل پنل و نوع فارسی رو درست انتخاب کن ببین مشکلت حل میشه؟
اگه حل نشد از تنظیمات زبان و محیط ایندیزاین عکس بگیر بذار ببینم.ضمنا تو محیط ورد هم تست کن ببین همین مشکل رو داری یا ن؟؟؟؟حتما تو ورد تست کن.

---------------------------------------------------------------
تنظیمات زبان سیستم درسته و این مشکل در محیط آفیس یا برنامه‌های دیگه نیست.
فقط در محیط برنامهٔ ایندیزاین است که وقتی مستقیم در این برنامه تایپ می‌کنم با هر فونت و استایلی، باز هم علامتِ نقطه را به صورت علامت درصد نشون میده.
بقیهٔ موارد مشکلی نداره.
حتی برای امتحان، علامتِ درصد را که تایپ می‌کنم، درصد را نشون میده و ....

krezak

Member
---------------------------------------------------------------
تنظیمات زبان سیستم درسته و این مشکل در محیط آفیس یا برنامه‌های دیگه نیست.
فقط در محیط برنامهٔ ایندیزاین است که وقتی مستقیم در این برنامه تایپ می‌کنم با هر فونت و استایلی، باز هم علامتِ نقطه را به صورت علامت درصد نشون میده.
بقیهٔ موارد مشکلی نداره.
حتی برای امتحان، علامتِ درصد را که تایپ می‌کنم، درصد را نشون میده و ....

شماره منو تو تلگرامت وارد کن تا سریع تر بتونیم ارتباط بگیریم تا ایراد رو پیدا کنیم. 09010356105

parsaaaaa

New Member
با سلام مجدد
به یه مشکل دیگه بر خوردم :-? تو قسمت find میخوام مثلا یه عبارت مثل درس 1 رو سرچ کنم بعد فنتاشو تغییر بدم و چون اون عبارت عدد یکش فارسی هست تو سرچ پیدا نمیکنه. چیجوری تو قسمت find عدد 1 عبارت درس 1 رو فارسی بنویسم که پیدا کنه تو سرچ؟

krezak

Member
با سلام مجدد
به یه مشکل دیگه بر خوردم :-? تو قسمت find میخوام مثلا یه عبارت مثل درس 1 رو سرچ کنم بعد فنتاشو تغییر بدم و چون اون عبارت عدد یکش فارسی هست تو سرچ پیدا نمیکنه. چیجوری تو قسمت find عدد 1 عبارت درس 1 رو فارسی بنویسم که پیدا کنه تو سرچ؟

حتما تو نوع سرچ کردن ایراد داری. یا اینکه عینا مثل همون عبارت رو بنویس. یا اینکه همون عبارت رو کپی کن تو قسمت فایند
اگه مشکلت حل نشد یا فایلت رو بفرست و یا از کلماتی که میخوای فایند بگیری عکس بگیر بذار. [email protected]
موفق باشی

parsaaaaa

New Member
با سلام دوبار ه
اقا مشکل من حل نشد کماکان بخاطر فارسی بودن عدد یک تو سرچ نمیاره. یه سوال دیگه من با چه دستوری تو قسمتی ک تو عکس هست میتونم یسری شماره های صفحه مو یجا فونتشو تغییر بدم. مثلا 1 تا100 . اینا هم پیج نامبر نیستن ک از داخل نرم افزار گذاشته باشم. خودم طراحی کردم تکست باکس باز کردم عدد نوشتم توش. میخوام یجا مثلا شماره 1 تا 100 رو فونتشو تغییر بدم از قسمت find توی عکس.

attachment.php

پیوست ها

• 1.PNG
    1.PNG
    199.3 کیلوبایت · بازدیدها: 42

جدیدترین ارسال ها

بالا