:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

krezak

Member
با سلام دوبار ه
اقا مشکل من حل نشد کماکان بخاطر فارسی بودن عدد یک تو سرچ نمیاره. یه سوال دیگه من با چه دستوری تو قسمتی ک تو عکس هست میتونم یسری شماره های صفحه مو یجا فونتشو تغییر بدم. مثلا 1 تا100 . اینا هم پیج نامبر نیستن ک از داخل نرم افزار گذاشته باشم. خودم طراحی کردم تکست باکس باز کردم عدد نوشتم توش. میخوام یجا مثلا شماره 1 تا 100 رو فونتشو تغییر بدم از قسمت find توی عکس.

attachment.php

سلام
پیدا کردن عبارتی که میخوای رو توضیح دادم و میگم که میتونی کپی پیست هم کنی.اگر مشکلت حل نشد فایلت رو بفرست برام و عبارت مورد جستجو رو هم بگو تا
ببینم مشکل از کجاس.
برا مشکل اعداد هم توضیح کلی بدم که بقیه هم در صورت مشتاق بودن استفاده کنن
همیشه برا قسمت های مختلف از یک استایل متفاوت استفاده کنید تا در صورت نیاز بشه اون قسمت رو با انتخاب استایل بشه یکجا انتخاب و تغییر داد
مثلا برای اعداد یک استایل اعداد تعریف بشه که یکجا میتونیم تنظیمات یکسانی رو بهش اختصاص بدیم که کارمون خیلی سریع تر هم میشه.
اگه این کار رو نکردید و داخل متن هم اعدادی بود ه خواستین تغییرش بدید میتونید از قسمت فایند و سربرگ آخر(ترنسلیتریت) اعداد رو انتخاب و تغییر بدید.
موفق باشید.شماره منم تو همین صفحات هستش.برای ارتباط سریع تر هم میتونی از طریق تلگرام ارتباط بگیرید.

setareh6511

New Member
با سلام و وقت بخیر
من میخام در ایندیزاین استایل برای متنم تعریف کنم که خودش به صورت اتوماتیک شماره فصل و بخش و زیر بخش رو بزنه مثلا 3-2-5 فصل 3 بخش 2 زیر بخش 5 و یا مثلا 3-2-6 فصل 3 بخش 2 و زیر بخش 6
لطفا راهنماییم کنین خیلی ضروریه

krezak

Member
سلام
به تصویری که پیوست میکنم دقت کن و از رو اون پیش برو. فایل ایندیزاین هم آماده کردم تا بهتر متوجه بشی.
کلیت کار هم اینه که برای هر هدینگ باید یه پاراگراف استایل تعریف کنی و هرکدوم از پاراگراف استایل ها رو به وسیله بولت شماره گذاری کنی
هدینگ اول در قسمت بولت براش یک لول یا شک شماره تعریف میکنی
هدینگ دوم در قسمت بولت براش دو لوب ایجاد میکنی و یا دوشماره و....
تصویر رو ببینی کاملا واضحه

اینم لینک فایل ایندیزاین:
http://s6.picofile.com/file/8248879034/Untitled_1.indd.html

پیوست ها

• Capture.JPG
    Capture.JPG
    129.7 کیلوبایت · بازدیدها: 11

setareh6511

New Member
سلام
به تصویری که پیوست میکنم دقت کن و از رو اون پیش برو. فایل ایندیزاین هم آماده کردم تا بهتر متوجه بشی.
کلیت کار هم اینه که برای هر هدینگ باید یه پاراگراف استایل تعریف کنی و هرکدوم از پاراگراف استایل ها رو به وسیله بولت شماره گذاری کنی
هدینگ اول در قسمت بولت براش یک لول یا شک شماره تعریف میکنی
هدینگ دوم در قسمت بولت براش دو لوب ایجاد میکنی و یا دوشماره و....
تصویر رو ببینی کاملا واضحه

اینم لینک فایل ایندیزاین:
http://s6.picofile.com/file/8248879034/Untitled_1.indd.html

ی دنیا سپاس از اینکه جوابم رو دادین
اینکارو انجام دادم
حالا برای نمودار و جدول باید چکار کنم
چون میزنم میره ادامه همین هدینگ هایی ک تعریف کردم
جدول2-3- جدول سوم از فصل دو
نمودار4-9- نمودار نهم از فصل 4

آخرین ویرایش:

krezak

Member
ی دنیا سپاس از اینکه جوابم رو دادین
اینکارو انجام دادم
حالا برای نمودار و جدول باید چکار کنم
چون میزنم میره ادامه همین هدینگ هایی ک تعریف کردم
جدول2-3- جدول سوم از فصل دو
نمودار4-9- نمودار نهم از فصل 4

سلام
برا جدول و نمودار ها هم پاراگرف استایل مربوطه رو تنظیم کن.
یعنی بغیر از پاراگراف استایل های متن دوتا پاراگراف استایل جدید برای جدول و نمودار تعریف کن و از اونا استفاده کن
شمارمو تو تایپیک میتونی پیدا کنی اگه سوال ضروری داشتی تو تلگرام سوال بذار.
موفق باشی

Sazhen

New Member
سلام دوستان ببخشید سوال من کمی مبتدیانه اس
من قبلا این مشکل رو نداشتم ولی جدیدا بهش برخوردم و راه حلشو رو نفهمیدم
کلمات، کاراکترهای انگلیسی که در میان متن فارسی هست این طوری میشه و باید حتما فونت انگلیسی رو بهش بدم تا درست بشه
ولی قبلا اینگونه نبود

attachment.php

پیوست ها

• wqwqw.jpg
    wqwqw.jpg
    337.2 کیلوبایت · بازدیدها: 18

krezak

Member
سلام دوستان ببخشید سوال من کمی مبتدیانه اس
من قبلا این مشکل رو نداشتم ولی جدیدا بهش برخوردم و راه حلشو رو نفهمیدم
کلمات، کاراکترهای انگلیسی که در میان متن فارسی هست این طوری میشه و باید حتما فونت انگلیسی رو بهش بدم تا درست بشه
ولی قبلا اینگونه نبود

attachment.php

سلام
فونتت رو عوض کن درست میشه. مشکل از فونته

Sazhen

New Member
سلام
فونتت رو عوض کن درست میشه. مشکل از فونته

سلام می دونم فونت باید عوض بشه
فونت نازنین برای متن فارسی هست ولی اگه بخواهم فونت انگلیسی رو به صورت دستی عوض کنم خیلی زمان بر میشه
چه راه حلی برای عوض کردن کلی فونت و متن انگلیسی هست؟
ممنون از پاسخگویی شما دوست عزیز

krezak

Member
سلام می دونم فونت باید عوض بشه
فونت نازنین برای متن فارسی هست ولی اگه بخواهم فونت انگلیسی رو به صورت دستی عوض کنم خیلی زمان بر میشه
چه راه حلی برای عوض کردن کلی فونت و متن انگلیسی هست؟
ممنون از پاسخگویی شما دوست عزیز

قبل از وارد کردن به ایندیزاین همه فونت های لاتین رو تو ورد از قیمت تنظیمات فونت و قسمت لاتین تکست عوض کن به فونتی که این ایراد رو نگیره تو ایندیزاین
راه دوم هم اینه همین نوع فونت رو تو ایندیزاین تو قسمت فایند سرچ کنی و بگی همه این فونت ها رو به فونت دیگه ای تغییر بده که همه رو خودش برات عوض میکنه

Sazhen

New Member
قبل از وارد کردن به ایندیزاین همه فونت های لاتین رو تو ورد از قیمت تنظیمات فونت و قسمت لاتین تکست عوض کن به فونتی که این ایراد رو نگیره تو ایندیزاین
راه دوم هم اینه همین نوع فونت رو تو ایندیزاین تو قسمت فایند سرچ کنی و بگی همه این فونت ها رو به فونت دیگه ای تغییر بده که همه رو خودش برات عوض میکنه

ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز
تست کنم بببینم چی میشه

mohcen

Member
سلام
چطور دوتا باکس متن رو که بهم متصل شدن جدا کنم؟ یعنی دیگه آخر باکس اول سر ریز نشه تو باکس دوم؟

krezak

Member
سلام
چطور دوتا باکس متن رو که بهم متصل شدن جدا کنم؟ یعنی دیگه آخر باکس اول سر ریز نشه تو باکس دوم؟

روی قسمت وردی تکست باکسی که میخوای از زنجیره حذف بشه کلیک کن تا شکل موس عوض بشه و
بعد برو رو تکست باکس اولی و بالای تکست باکس هروقت شمل موس یه صورت مثلت سفید رنگ شد کلیک کن

راه دوم اینه رو مثلث ورودی تکست باکس دوم کلیک کنی و دلیت رو بزنی. ولی تو این روش تکست باکس دوم حذف میشه و متن میاد تو تکست باکس اولی

Sazhen

New Member

سلا
من یک نمونه از متن رو که مشکل داشتم میگذارم
ببینید متوجه می شید این مشکل از کجاست ؟
قبلا این مشکل رو نداشتم ولی الان هست و پا برجا
http://uplod.ir/3jl3iozxnn7b/test.indd.htm

krezak

Member
سلا
من یک نمونه از متن رو که مشکل داشتم میگذارم
ببینید متوجه می شید این مشکل از کجاست ؟
قبلا این مشکل رو نداشتم ولی الان هست و پا برجا
http://uplod.ir/3jl3iozxnn7b/test.indd.htm

فایل idml بفرست.
این فایل باز نمیشه. احتمالا بخاطر اختلاف در ورژن نرم افزار باشه

krezak

Member

سلام
چند تا نکته: یکی اینکه برای اصلاح این کار میتونی کل متن رو سلکت کنی و بهش فونت تایمز اختصاص بدی و مجدد کل فونت بی نازنین به همه متن اختصاص بدی تا این
ایرادات حل بشه.
دوم اینکه متن رو قبل از اینکه وارد نرم افزار کنی اول فونت لاتین رو از قسمت تنظیمات مربوط به فونت لاتین تغییر بده به تایمز و بعد متن رو وارد نرم افزار کن.
سوم اینکه از تکست باکس ام ای استفاده کن

همین سه راه رو خودمم تست کردم و مشکلی نداشت و موقع وارد کردن به نرم افزار هیچ ایرادی نداشت.
اگه درست نشد احتمالا مشکلت جای دیگه ایه. مثل تنظیمات سیسمت و یا فونت های سیتمت

mohcen

Member
سلام سوال
توی عنوان یک فصل از کتاب از کلیشه یا همون glyph علیهم السلام استفاده شده ولی توی سر صفحات اون فصل این کلیشه تکرار نمیشه و در واقع اون رو نمی شناسه. (از variable استفاده کرده بودم تا هر عنوانی توی paragraph style فصل استفاده شده در سرصفحه ها هم تکرار بشه)

krezak

Member
سلام سوال
توی عنوان یک فصل از کتاب از کلیشه یا همون glyph علیهم السلام استفاده شده ولی توی سر صفحات اون فصل این کلیشه تکرار نمیشه و در واقع اون رو نمی شناسه. (از variable استفاده کرده بودم تا هر عنوانی توی paragraph style فصل استفاده شده در سرصفحه ها هم تکرار بشه)

سلام
متوجه سوالت نمیشم. سوالت رو واضح تر بگو. اگه میخوای که هرکلمه یا شکلی در سر صفحات تکرار بشه باید از مستر پیج استفاده بشه
همیشه هم از تکست باکس ام ای استفاده کنید تا مشکلی هم نداشته باشید.
در صورت امکان هم قسمتی از فایل آی دی ام ال از کارتون رو بذارید

جدیدترین ارسال ها

بالا