:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

irovan

New Member
سلام یه سوال داشتم من میخوام یک جدول کوچیک در سمت چپ داشته باشم وکنارش یعنی سمت راست متن داشته باشم در واقع مثل یه عکس با جدول رفتار بشه و بشه text wrap براش تعریف کنم چکار باید بکنم
attachment.php

پیوست ها

• in.JPG
    in.JPG
    68.2 کیلوبایت · بازدیدها: 41

amash

New Member
سلام
مدتیه شروع به طراحی روزنامه در ایندیزاین کردم. مشکلی که دارم مربوط به کیفیت پایین عکس هاست. بعضا عکس هایی که برای نشریه ارسال میشن به صورت غیر حرفه ای و با دوربین های موبایل یا دوربین های غیرحرفه ای گرفته شده اند و نیاز به روشنتر شدن دارند. وقتی عکس ها رو در فتوشاپ با استفاده از ادجاستمنت روشن میکنم در خروجی pdf خیلی تار و بی کیفیت میشه و در چاپ هم همین طوریه. ممنون میشم درباره نحوه بالا بردن کیفیت و تنظیم روشنایی عکس ها بهم کمک کنید.
با تشکر

odrakoola

Well-Known Member
سلام
مدتیه شروع به طراحی روزنامه در ایندیزاین کردم. مشکلی که دارم مربوط به کیفیت پایین عکس هاست. بعضا عکس هایی که برای نشریه ارسال میشن به صورت غیر حرفه ای و با دوربین های موبایل یا دوربین های غیرحرفه ای گرفته شده اند و نیاز به روشنتر شدن دارند. وقتی عکس ها رو در فتوشاپ با استفاده از ادجاستمنت روشن میکنم در خروجی pdf خیلی تار و بی کیفیت میشه و در چاپ هم همین طوریه. ممنون میشم درباره نحوه بالا بردن کیفیت و تنظیم روشنایی عکس ها بهم کمک کنید.
با تشکر
سلام.
پیشنهاد میدم یک کتاب اموزشی یا فیلم آموزشی تهیه کنید تا سوالات اولیه تون حل بشه چون این سوال رو من بیشتر از 10 بار توی همین انجمن جواب دادم.
موفق باشید.

jafarerfani

Active Member
طراحی جدول در مجله با کدام برنامه گرافیکی؟

با سلام.
می خواستم بدونم چه جوری و با چه نرم افزاری جدول سودوکو و مشابه این جدول های حل کردنی را میشه طراحی کرد؟
همان جدول هایی که در مجله های جدول دار مثل کولاک و ... دیده میشه.
جدول هایی که خانه هایش منظم و هم اندازه باشند.

jafarerfani

Active Member
attachment.php

این نمونه جدول ها با چه نرم افزاری، دقیق و منظم ساخته میشه؟

پیوست ها

• IMG_20150907_182844.jpg
    IMG_20150907_182844.jpg
    129.5 کیلوبایت · بازدیدها: 28

jafarerfani

Active Member
در محیط ایندیزاین چه جوری میشه فقط متنی را به طوری که در تصویر دیده میشه، رنگی کرد؟
به نمونۀ تصویرک توجه کنید.
attachment.php
attachment.php
attachment.php

پیوست ها

• IMG_20150912_143520.jpg
    IMG_20150912_143520.jpg
    124.8 کیلوبایت · بازدیدها: 56
  • IMG_20150912_143804.jpg
    IMG_20150912_143804.jpg
    145.1 کیلوبایت · بازدیدها: 55
  • IMG_20150912_144002.jpg
    IMG_20150912_144002.jpg
    146 کیلوبایت · بازدیدها: 55
آخرین ویرایش:

odrakoola

Well-Known Member
روش کار را میشه شرح بدهید؟

یک باکس متن ایجاد کنید و داخل اون از منوی table گزینه insert table رو بزنید و در پنجره ایجاد شده تعداد ستون و تعداد ردیف رو مشخص کنید.
وقتی جدولتون ایجاد شد برای این که اندازه ستون ها و ردیف ها دقیقا اون چیزی باشه که خودتون میخواید باید پنل table رو باز کنید. از منوی زیر پنل table باز میشه
window-> type & Tables -> table
حالا همه سلول های جدول رو انتخاب کنید و در پنل table گزینه At least رو روی Exactly بذارید و عرض ستون و ردیف رو خودتون مشخص کنید.
حالا متنو تایپ کنید.

odrakoola

Well-Known Member
در محیط ایندیزاین چه جوری میشه فقط متنی را به طوری که در تصویر دیده میشه، رنگی کرد؟
به نمونۀ تصویرک توجه کنید.
attachment.php
attachment.php
attachment.php

این متن ها Underline شدند
در اندیزاین پس از این که متن رو تایپ کردید اون رو انتخاب و از منوی بالای تصویر گزینه underline رو بزنید . یک خط زیر متن شما میاد .. میتونید اندازه اون خط و رنگشو عوض کنید . برای این کار متن انتخاب و دکمه Alt رو بگیرید و دوباره روی دکمه underline کلیک کنید. یک پنجره باز میشه که میتونید با دستگاری تنظیمات به نتیجه دلخواه برسید.

jafarerfani

Active Member
این متن ها Underline شدند
در اندیزاین پس از این که متن رو تایپ کردید اون رو انتخاب و از منوی بالای تصویر گزینه underline رو بزنید . یک خط زیر متن شما میاد .. میتونید اندازه اون خط و رنگشو عوض کنید . برای این کار متن انتخاب و دکمه Alt رو بگیرید و دوباره روی دکمه underline کلیک کنید. یک پنجره باز میشه که میتونید با دستگاری تنظیمات به نتیجه دلخواه برسید.

بسیار سپاس‏گزارم

jafarerfani

Active Member
یک باکس متن ایجاد کنید و داخل اون از منوی table گزینه insert table رو بزنید و در پنجره ایجاد شده تعداد ستون و تعداد ردیف رو مشخص کنید.
وقتی جدولتون ایجاد شد برای این که اندازه ستون ها و ردیف ها دقیقا اون چیزی باشه که خودتون میخواید باید پنل table رو باز کنید. از منوی زیر پنل table باز میشه
window-> type & Tables -> table
حالا همه سلول های جدول رو انتخاب کنید و در پنل table گزینه At least رو روی Exactly بذارید و عرض ستون و ردیف رو خودتون مشخص کنید.
حالا متنو تایپ کنید.

از بازخورد شما ممنون و سپاس گزارم.

jafarerfani

Active Member
با سلام.
می خواستم بدونم چه طور میشه محیط داخلی ایندیزاین را در حالت Preview، مشکی کرد؟
attachment.php

پیوست ها

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    155.2 کیلوبایت · بازدیدها: 68

jafarerfani

Active Member
چه جوری میشه بعضی از صفحاتِ ایندیزان را فقط سیاه سفید با فرمت پی دی اف ذخیره کرد؟
یعنی مثلاً از 50 صفحه، فقط صفحاتِ 10 تا 15 سیاه سفید پی دی اف بشه.

shayanmim

New Member
متاسفانه گروه فونت های نور هم کمکی مکردند و با نیم فاصله زدن بعد از هر حرف دال گره گشایی کردم.
ممنون از پاسخ شما

sobhan_250

Active Member
سلام به همگی!

توی ایندیزاین وقتی که صفحه را برای کتاب آماده می کنیم در همون قسمت تنظیمات اولیه یه مقادیری برای حاشیه ها میدیم مثلا 20 میل از بالا و...
وقتی ok زدیم دیگه انگار نمیشه مثل word توی همه صفحات تغییرات داد. مثلا اندازه حاشیه ها را کم یا زیاد کرد! وقتی که تو قسمت لایوت دستکاری می کنیم فقط همون صفحه که توش هستیم تغییر می کنه!! آیا راهی برای تغییر تو همه صفحات هست؟
را
001.jpg

جدیدترین ارسال ها

بالا