:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

isep

New Member
نمیدونم که دارم در جای درستی سوالم رو مطرح‌ می‌كنم یا نه
در نرم افزار ایندیزاین سی‌سی برای مک، وقتی از کلید شورتکات :
cmnd+H
استفاده می‌كنم، ایندیزاین رو پنهان می‌كنه
در صورتی که من نیاز دارم یه شورتکات دیگه بهش بدم
لازم به ذکره که تغییرات رو هم در پنل تغییر میانبر‌ها در قسمت ادیت ایجاد کردم، اما باز هم اون اتفاق می‌آفته و هیچ تغییری نکرده

attachment.php

پیوست ها

• Screen Shot 2015-05-11 at 16.48.10.png
    Screen Shot 2015-05-11 at 16.48.10.png
    42.1 کیلوبایت · بازدیدها: 40
آخرین ویرایش:

shayanmim

New Member
درود دوستان

عضو تازه هستم. یک مشکل بزرگ دارم و فکر میکنم اگر کسی بتونه کمک کنه باید خداوندگار ایندیزاین و مسایل مربوط به فونت و طراحی باشه.

مشکل من این است که همه ی حروف دال به نوعی بزرگ هستند و حروف پس از اون شکسته می شوند. از اسکرین می تونید دقیقا متوجه بشید.

attachment.php

سه ساله با ایندیزاین کار میکنم. نسخه سی اس5 می داشتم اما به یک باره این مشکل براش به وجود اومد. سیستمم در همان زمان تغییر کرد و مشکل تا به دیروز وجود نداشت.
الان که از نسخه سی سی ورژن هشت استفاده میکنم و دوباره مشکل به وجود آمده. به نسخه سی اس سیسکس برگشتم مشکل هست و سایر فایل ها و پروژه هایی که در گذشته کار کردم همین مشکل رو پیدا کرده اند.

به نظر میرسه مشکل از فونت نیست. مشکل شبیه ویروسی هست یا تغییر تنظیمی که از روی ندانستن باعث شده فقط حرف دال این مشکل رو برای حرف بعد از خودش به وجود بیاره. نسخه سی سی رو پاک کردم و سی اس نصب کردم، در سیستم اما بازم مشکل هست.

ممنون میشم در این زمینه راهنمایی کنید.

با سپاس

پیوست ها

• Untitled.png
    Untitled.png
    105.8 کیلوبایت · بازدیدها: 39

odrakoola

Well-Known Member
درود دوستان

عضو تازه هستم. یک مشکل بزرگ دارم و فکر میکنم اگر کسی بتونه کمک کنه باید خداوندگار ایندیزاین و مسایل مربوط به فونت و طراحی باشه.

مشکل من این است که همه ی حروف دال به نوعی بزرگ هستند و حروف پس از اون شکسته می شوند. از اسکرین می تونید دقیقا متوجه بشید.

سه ساله با ایندیزاین کار میکنم. نسخه سی اس5 می داشتم اما به یک باره این مشکل براش به وجود اومد. سیستمم در همان زمان تغییر کرد و مشکل تا به دیروز وجود نداشت.
الان که از نسخه سی سی ورژن هشت استفاده میکنم و دوباره مشکل به وجود آمده. به نسخه سی اس سیسکس برگشتم مشکل هست و سایر فایل ها و پروژه هایی که در گذشته کار کردم همین مشکل رو پیدا کرده اند.

به نظر میرسه مشکل از فونت نیست. مشکل شبیه ویروسی هست یا تغییر تنظیمی که از روی ندانستن باعث شده فقط حرف دال این مشکل رو برای حرف بعد از خودش به وجود بیاره. نسخه سی سی رو پاک کردم و سی اس نصب کردم، در سیستم اما بازم مشکل هست.

ممنون میشم در این زمینه راهنمایی کنید.

با سپاس

سلام
من یه زمانی این مشکلو داشتم و اون موقع دقیقا سه هفته درگیرش بودم و نهایتا با هزارتا فیلمی که سرش درآوردم حل شد اما پیشنهاد من به شما استفاده از فونت های نور هست که با noor شروع میشه که این مشکل و بسیاری از مشکلات دیگه رو نداره
گوگل کنید پیدا میکنید
موفق باشید.

odrakoola

Well-Known Member
نمیدونم که دارم در جای درستی سوالم رو مطرح‌ می‌كنم یا نه
در نرم افزار ایندیزاین سی‌سی برای مک، وقتی از کلید شورتکات :
cmnd+H
استفاده می‌كنم، ایندیزاین رو پنهان می‌كنه
در صورتی که من نیاز دارم یه شورتکات دیگه بهش بدم
لازم به ذکره که تغییرات رو هم در پنل تغییر میانبر‌ها در قسمت ادیت ایجاد کردم، اما باز هم اون اتفاق می‌آفته و هیچ تغییری نکرده

attachment.php

سلام
اون شرت کات مربوط به خود سیستم عامل مک هست که طبیعتا سیستم عامل اجازه نمیده به دستور دیگه اختصاص پیدا کنه البته فکر میکنم تووی مک بشه شرت کات هارو تغییر داد که در این صورت میشه آزادش کرد تا وقتی با اندیزاین کار میکنید کار کنه.
تغییر شرت کات های سیستم عامل مک رو گوگل کنید.
موفق باشید

mohcen

Member
سلام یه سوال
وقتی یه کتاب رو صفحه بندی کردی تمام شد، بعضی کلمات میان سطر پایین، مثلا می روم می بالا می مونه روم پایین بلدم با دستور No Break درستش کنم ولی می خوام بدونم راهی هست که بتونم تو کل کتاب این کار رو اعمال کنم؟ یعنی هیچ جا یک کلمه نیاد سطر پایین.
2. دقیقا همین سوال درباره سطر ها هم دارم. چیکار کنم بالا صفحه جدید یک سطر از صفحه قبل نیاد؟

odrakoola

Well-Known Member
سلام یه سوال
وقتی یه کتاب رو صفحه بندی کردی تمام شد، بعضی کلمات میان سطر پایین، مثلا می روم می بالا می مونه روم پایین بلدم با دستور No Break درستش کنم ولی می خوام بدونم راهی هست که بتونم تو کل کتاب این کار رو اعمال کنم؟ یعنی هیچ جا یک کلمه نیاد سطر پایین.
2. دقیقا همین سوال درباره سطر ها هم دارم. چیکار کنم بالا صفحه جدید یک سطر از صفحه قبل نیاد؟
پاسخ سوال اول Find\change و در ادامه استفاده از ابزار Grep
پاسخ سوال دوم keep option

mohcen

Member
پاسخ سوال اول Find\change و در ادامه استفاده از ابزار Grep
پاسخ سوال دوم keep option
سلام آقا ممنون از جوابت ولی..
تو پاسخ اول، چطوری سرچ کنم یک کلمه ایی رو که از سطر بالا اومده پایین رو؟ تو مثال می روم حرف شما درسته ولی بعضی کلمه ها هستند که فاصله دارند و نباید نیم فاصله بذاریم. فرض کنیم " دوستت دارم" دارمش بیاد خط پایین. اگه فقط یه خط باشه میشه با No Break درستش کرد ولی وقتی تو ی کتاب 400 صفحه ایی مثلا 50 بار این اتفاق افتاده. کاری که الان می کنم اینه که دونه دونه می رم می گردم و نو بریک می کنم ولی می خوام یه قاعده کلی بدم که خود نرم افزار هر جا یک کلمه از سطر بالا پایین اومده بود خودکار درستش کنه.

پاسخ دوم: هم با کیپ آپشن کار کردم ولی بنظرم باز همه جای متن اعمال نمیشه مثلا نمی خوام سطر آخر پاراگراف بره صفحه بعد، یا دو سطر بره یا اصلا نره. اینم اگه میشه توضیح بدید

odrakoola

Well-Known Member
سلام آقا ممنون از جوابت ولی..
تو پاسخ اول، چطوری سرچ کنم یک کلمه ایی رو که از سطر بالا اومده پایین رو؟ تو مثال می روم حرف شما درسته ولی بعضی کلمه ها هستند که فاصله دارند و نباید نیم فاصله بذاریم. فرض کنیم " دوستت دارم" دارمش بیاد خط پایین. اگه فقط یه خط باشه میشه با No Break درستش کرد ولی وقتی تو ی کتاب 400 صفحه ایی مثلا 50 بار این اتفاق افتاده. کاری که الان می کنم اینه که دونه دونه می رم می گردم و نو بریک می کنم ولی می خوام یه قاعده کلی بدم که خود نرم افزار هر جا یک کلمه از سطر بالا پایین اومده بود خودکار درستش کنه.

پاسخ دوم: هم با کیپ آپشن کار کردم ولی بنظرم باز همه جای متن اعمال نمیشه مثلا نمی خوام سطر آخر پاراگراف بره صفحه بعد، یا دو سطر بره یا اصلا نره. اینم اگه میشه توضیح بدید
attachment.php

attachment.php

پیوست ها

• Keep.jpg
    Keep.jpg
    27.8 کیلوبایت · بازدیدها: 27
  • Grep.jpg
    Grep.jpg
    40.4 کیلوبایت · بازدیدها: 27

mohcen

Member
آقا تشکر دومی حل شد
ولی تو اولی عرض کردم فرض کنید 400 صفحه کتابه من نمی خوام دونه ایی بگرم اون سطر هایی که یک کلمه ایی هست رو پیدا کنم.

چطور سطر های یک کلمه ایی تو کل متن رو پیدا کنم؟

ali_tavanaie

Well-Known Member
سلام
کتاب من تعداد زیادی تصویر داره و هرتصویر هم نیاز به شماره و توضیح و ... داره و دوست دارم تمام تصاویر استایل یک سال و قابل ویرایش داشته باشد اما متاسفانه خیلی برام تغییر تصاویر سخته و این که نمی دونم چطور میشه بهش استایل داد و یا توضیحات درش نوشت
لطفا راهنمایی کنید.

odrakoola

Well-Known Member
آقا تشکر دومی حل شد
ولی تو اولی عرض کردم فرض کنید 400 صفحه کتابه من نمی خوام دونه ایی بگرم اون سطر هایی که یک کلمه ایی هست رو پیدا کنم.

چطور سطر های یک کلمه ایی تو کل متن رو پیدا کنم؟
متوجه سوالتون نمیشم. دقیقتر بگید تا راهنماییتون کنم .

odrakoola

Well-Known Member
سلام
کتاب من تعداد زیادی تصویر داره و هرتصویر هم نیاز به شماره و توضیح و ... داره و دوست دارم تمام تصاویر استایل یک سال و قابل ویرایش داشته باشد اما متاسفانه خیلی برام تغییر تصاویر سخته و این که نمی دونم چطور میشه بهش استایل داد و یا توضیحات درش نوشت
لطفا راهنمایی کنید.
متوجه نمیشم.

mohcen

Member
متوجه سوالتون نمیشم. دقیقتر بگید تا راهنماییتون کنم .

توی متن خیلی جاها پیش میاد که یک کلمه از خط اضافه میاد و میاد خط پایینی. یعنی خط پایین یک کلمه ایی میشه. چیکار کنم که خط های یک کلمه ایی نداشته باشیم. یعنی کلمه مثلا "است" اول یک سطر به تنهایی نباشه. متوجه شدین؟

odrakoola

Well-Known Member
توی متن خیلی جاها پیش میاد که یک کلمه از خط اضافه میاد و میاد خط پایینی. یعنی خط پایین یک کلمه ایی میشه. چیکار کنم که خط های یک کلمه ایی نداشته باشیم. یعنی کلمه مثلا "است" اول یک سطر به تنهایی نباشه. متوجه شدین؟

همچین چیزی امکان نداره... به شکل کلی میتونید فاصله بین کلمه ها رو کم کنید . با اینکار اکثرا حل میشه اما نهایتا باید چک کنید.

odrakoola

Well-Known Member
تفاوت ایندیزاین Ccبا csچیه؟
برای ما تفاوت خاصی نداره. نیسخه CC نسخه های جدیدتر نرم افزار های ادوبی هست که که قابلیت ذخیره سازی در فضای ابری Creative Cloud رو دارند که البته برای ما کاربردی ندارند.

ali_tavanaie

Well-Known Member
سلام
ببینید کتاب هایی که عکس های علمی دارند ، معمولا عکس ها یک فرمت خاصی دارند و سایز بندی خاصی دارند ، معمولا یک توضیح دارند زیر عکس که مسائل علمی نوشته میشه.
معمولا هم یک شماره عکس دارند که در متن ذکر میشه.
حالا آیا روشی هست که یک استایل برای عکس تعریف بشه و به راحتی به عکس اعمال بشه؟
مثلا تمام عکس ها با این استایل چپ چین باشند با عرض مثلا 10 سانتی متر
سخته بخوایم یکی یکی عکس ها رو ویرایش کنیم.

odrakoola

Well-Known Member
سلام
ببینید کتاب هایی که عکس های علمی دارند ، معمولا عکس ها یک فرمت خاصی دارند و سایز بندی خاصی دارند ، معمولا یک توضیح دارند زیر عکس که مسائل علمی نوشته میشه.
معمولا هم یک شماره عکس دارند که در متن ذکر میشه.
حالا آیا روشی هست که یک استایل برای عکس تعریف بشه و به راحتی به عکس اعمال بشه؟
مثلا تمام عکس ها با این استایل چپ چین باشند با عرض مثلا 10 سانتی متر
سخته بخوایم یکی یکی عکس ها رو ویرایش کنیم.
شما اگه میخواید عکسهاتون همه یه مدل باشند باید از فوتوشاپ استفاده کنید.
من موردی داشتم که یک کتاب عکس بود با نزدیک به 4000 عکس که همه باید یک سایز می‌بود.
از فوتوشاپ استفاده کردم و با action همه عکس ها در کمتر از چند دقیق یک سایز شد.
بعد از اون از متنی که باید همراه عکس میبود دریک فایل اکسل در سلول های زیر هم قرار گرفت یعنی یک ستون متن همراه عکس و ستون دیگه آدرس جایی که عکس قرار گرفته.
بعد از اون باید در ایندیزاین از ابزار Data merge استفاده کنید تا عکس ها و متن ها در تمام صفحات در یک جای مشخص قرار بگیرد. یه مقدار پیچیدست. سرچ کنید آموزش ویدئوییش هست که کمکتون میکنه.

mohcen

Member
سلام عدد های پاورقی یعنی همون ها که بالا توی متن هست و کوچیک روی کلمه نوشته می شه، با عوض کردن استایلش تبدیل به یک عدد معمولی می شه. مثلا : تهران1 بعد مجبور می شم دوباره همه ی عدد های پاورقی رو تک تک استایلشو عوض کنم. راهی هست همه ی عدد های پاورقی رو خود ایندیزاین بشناسه؟ مثلا از Footnote option

جدیدترین ارسال ها

بالا