:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

odrakoola

Well-Known Member
سلام عدد های پاورقی یعنی همون ها که بالا توی متن هست و کوچیک روی کلمه نوشته می شه، با عوض کردن استایلش تبدیل به یک عدد معمولی می شه. مثلا : تهران1 بعد مجبور می شم دوباره همه ی عدد های پاورقی رو تک تک استایلشو عوض کنم. راهی هست همه ی عدد های پاورقی رو خود ایندیزاین بشناسه؟ مثلا از Footnote option

سلام
اعدادی که نشان دهنده پاورقی در متن هست رو در Footnote option براش یک کاراکتر استایل تخصیص بدید . من قبلش یک کاراکتر استایل میسازم که حروف رو Superscript میکنه. توی اکثر کتاب های دورنگی که من صفحه آرایی میکنم رنگ شون روهم عوض میکنم که به زیبایی متن کمک میکنه.

mohcen

Member
تشکر از جواب های سریع شما

سوال: وقتی یک استایل رو تغییر توش می دیم جلوش یک+ می آید ولی توی چند صد صفحه کتاب نمی شه فهمید کجا تغییری اعمال شده که این + اومده. چطور می شه فهمید اون تغییر کجای متنه؟

mohcen

Member
گاهی حروف اول در متن بصورت حروف وسط کلمه می آیند مثلا پ اول بصورت پ چسبان می شود چیکار باید کرد. یه عکس هم گذاشتم
attachment.php

پیوست ها

• Untitled-2.jpg
    Untitled-2.jpg
    27 کیلوبایت · بازدیدها: 33

mohcen

Member
تشکر از جواب های سریع شما

سوال: وقتی یک استایل رو تغییر توش می دیم جلوش یک+ می آید ولی توی چند صد صفحه کتاب نمی شه فهمید کجا تغییری اعمال شده که این + اومده. چطور می شه فهمید اون تغییر کجای متنه؟

این سوالم جواب بدید

mohcen

Member
آیا راهی هست که دوتا نقطله(لبه شکل ها) هر دوتا رو سلکت کنم با یه دستوری بهم بچسبن؟ دیدم تو ایلستراتور همچین چیزی خواستم بدونم ایندیزاین هم داره؟
attachment.php

پیوست ها

• Untitled-2.jpg
    Untitled-2.jpg
    18.2 کیلوبایت · بازدیدها: 32

odrakoola

Well-Known Member
آیا راهی هست که دوتا نقطله(لبه شکل ها) هر دوتا رو سلکت کنم با یه دستوری بهم بچسبن؟ دیدم تو ایلستراتور همچین چیزی خواستم بدونم ایندیزاین هم داره؟
attachment.php

ابزار به خاصوصی نداره. اما شما میتونید با انتخاب دو نقطه و یکی کردن طول و عرض جغرافیایشون ( همون x و y) نقطه ها رو صددرصد روی هم بندازید.

mohcen

Member
Type tool دوتا گزینه me و انگلیسی داره وقتی T رو می زنم ابزار تایپ انگلیسی میاد چکار کنم با زدنT همون Me Type tool بیاد

mohcen

Member
تو صفحه کلید کلید اینتر سمت راست(ماشین حساب) رو که میزنیم تو ایندیزاین متن هارو یک صفحه میبره جلو ولی لبتاب یک اینتر داره اون اینتر سمت راست رو نداره چیکار کنم همون کارایی را داشته باشه

odrakoola

Well-Known Member
تو صفحه کلید کلید اینتر سمت راست(ماشین حساب) رو که میزنیم تو ایندیزاین متن هارو یک صفحه میبره جلو ولی لبتاب یک اینتر داره اون اینتر سمت راست رو نداره چیکار کنم همون کارایی را داشته باشه

سلام
از منوی edit گزینه keyboard shortcut و در پنچره ای که باز میشه در قسمت product area گزینه type menu رو فعال کنید
حالا در گزینه های که در قسمت پایین میان بگردید تا گزینه insert break character: column break رو پیدا کنید و روش کلیک کنید
حالا ببینید در قسمت پایین پنجره چه کلیدی به این دستور اختصاص پیدا کرده . اگه کلید خاصی اختصاص پیدا نکرده بود یه کلید جدید براش تخصیص بدید.

mohcen

Member
Type tool دوتا گزینه me و انگلیسی داره وقتی T رو می زنم ابزار تایپ انگلیسی میاد چکار کنم با زدنT همون Me Type tool بیاد​

سلام خسته نباشید
وقتی میخوام متنم رو در ایندیزاین به چهار ستون تقسیم کنم و کلید cnl+b رو می زنم و ok می زنم متن در ستونهام جابجا می شه یعنی اول متن روی ستون چهارم میفته از چب به راست میشن ستونهام چه کار کنم ممنون

odrakoola

Well-Known Member
سلام خسته نباشید
وقتی میخوام متنم رو در ایندیزاین به چهار ستون تقسیم کنم و کلید cnl+b رو می زنم و ok می زنم متن در ستونهام جابجا می شه یعنی اول متن روی ستون چهارم میفته از چب به راست میشن ستونهام چه کار کنم ممنون

سلام.
این سوال قبلا چند بار جواب داده شده.
از پنل استوری استفاده کنید.

mahdygigi

New Member
سلام
من يه سوال دارم!! وقتي كه يه متن رو از ورد وارد اين ديزاين مي كنم(plase)
مشكلي كه پيش مياد اينه كه كلمه هايي كه نيم فاصله داشتن به هم مي چسبن مثلا (مي روم) ميشه( ميروم)
البته من نيم فاصله رو نصب كردم و همينطوري وقتي تو ورد يا اين ديزاين تايپ مي كنم مشكلي نيست اما وقتي متني رو وارد اين ديزاين مي كنم نيم فاصله ها رو رعايت نمي كنه!
ممنون مي شم اگر بتونيد راهنمايي كنيد
سپاس

سلام
زمانی که تایپیست توی نرم افزار ورد تایپ می کرده برای ایجاد نیم فاصله از کلید ترکیبی (ctrl + -) (کنترل + دش) استفاده کرده
کاری که باید انجام بدین اینه که کاراکتر نیم فاصله رو جایگزین اون کاراکتر کنید. اما یه کم قلق داره
1- توی نرم افزار ورد یه نیم فاصله با استفاده از کلید ترکیبی (shift + space) ایجاد کنید و از اون کپی بگیرید.
2- وارد قسمت replace بشید. این قسمت با استفاده از کلید ترکیبی (ctrl + H) باز میشه
3- وقتی به قسمت replace رسیدید باید کد کاراکتر قبلی رو وارد کنید. این کد از این قسمت پیدا میشه:
توی صفحه replace اون پایین سمت چپ یه کلید more هستش. اونو بزنید تا صفحه بزرگتر بشه. اون پایینتر یه گزینه special هست. اونو باز کنید. گزینه optional hyphen رو انتخاب کنید. (باید این کد نمایش داده بشه ^- )
4 - حالا نیم فاصله ای که کپی کرده بودین به عنوان کاراکتر جایگزین paste کنید. و دکمه replace all رو بزنید.
به طور کلی و در یک کلام باید نیم فاصله جایگزین optional hyphen بشه.:rose:

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا