:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

maryam.kosari

New Member
من وقتی متن رو از توی word کپی میکمنم تو indesign هر جا عدد باشه اعدادم برعکس میشه :sad:چی کار کنم ؟ مثلا اگه 1390 باشه میشه 0931کمک کنید این مشکلم حل شه ، بیچاره کرده منو

odrakoola

Well-Known Member
من وقتی متن رو از توی word کپی میکمنم تو indesign هر جا عدد باشه اعدادم برعکس میشه :sad:چی کار کنم ؟ مثلا اگه 1390 باشه میشه 0931کمک کنید این مشکلم حل شه ، بیچاره کرده منو

تمام متنو انتخاب كنيد و سپس از پنل كاراكتر ،اون مثلث كوچيك بالا سمت راستو كليك كنيد تا منو تنظيمات كاراكتر باز بشه... حالا از قسمت character direction گزينه default رو انتخاب كنيد

odrakoola

Well-Known Member
خیلی خیلی ممنون از راهنماییتو odrakoola عزیز ، واقعا کمک بزرگی بهم کردی . اینو نمی دونستم و مدتها بود اذیتم می کرد :oops:

زماني كه مشكلي براتون پيش مياد و اذيتتون ميكنه بيايد و مطرح كنيد .. شايد كسي باشه كه جوابي داشته باشه... اينو يادتون باشه كه هميشه راه بهتري هست...

maryam.kosari

New Member
زماني كه مشكلي براتون پيش مياد و اذيتتون ميكنه بيايد و مطرح كنيد .. شايد كسي باشه كه جوابي داشته باشه... اينو يادتون باشه كه هميشه راه بهتري هست...

عضو سایت بودم ولی تا حالا ازش استفاده نمیکردم ، از این به بعد حتما از دوستان خوبی مثل شما برای حل مشکلاتم کمک میگیرم
باز هم ممنون

s110

New Member
سلام خسته نباشید
من از آموزشاتون خیلی استفاده کردم .تازه دارم با ایندیزاین کار میکنم
یه سوال، لوگوی نشریه مون رو از مستر پیج تو همه صفحات آوردم، اما یه جایی توی لوگو طراحی کردن برای اینکه شماره صفحه روش بخوره. ایندیزاین امکانی داره که براش تعیین کنیم خودکار شماره صفحه رو اونجا بره یا خودم باید کاری کنم؟
ممنون میشم کمک کنید:)
ورژن 5.5 ام ای دارم

آخرین ویرایش:

odrakoola

Well-Known Member
سلام خسته نباشید
من از آموزشاتون خیلی استفاده کردم .تازه دارم با ایندیزاین کار میکنم
یه سوال، لوگوی نشریه مون رو از مستر پیج تو همه صفحات آوردم، اما یه جایی توی لوگو طراحی کردن برای اینکه شماره صفحه روش بخوره. ایندیزاین امکانی داره که براش تعیین کنیم خودکار شماره صفحه رو اونجا بره یا خودم باید کاری کنم؟
ممنون میشم کمک کنید:)
ورژن 5.5 ام ای دارم

اگه ميخوايد شماره صفحات در تمام صفحات درج بشه بريد به مستر پيج و يك فريم متن ايجاد كنيد و از منوي Type گزينه Insert special character و سپس گزينه Markers در پايان گزينه Current Page Number رو انتخاب كنيد.. شماره اون صفحه درج خواهد شد..

maryam.kosari

New Member
سلام
باز هم یه سوال
اگه بخوام یه عکس رنگی رو تو ایندیزاین سیاه و سفید کنم می تونم ؟ یا باید تو فتوشاپ این کارو بکنم بعد place کنم

odrakoola

Well-Known Member
سلام
باز هم یه سوال
اگه بخوام یه عکس رنگی رو تو ایندیزاین سیاه و سفید کنم می تونم ؟ یا باید تو فتوشاپ این کارو بکنم بعد place کنم

مسلما اگه اينكارو توي فوتوشاپ انجام بديد نتيجه بهتري خواهيد داشت... اما اين امكان كه يه عكسو در داخل خود اينديزاين سياه سفيد كنيد وجود داره( هر طيف رنگي ديگه هم ميشه به عكس داد)

پس از آوردن عكس داخل اينديزاين يك مربع به اندازه همون عكس ايجاد كنيد و روي عكس بگذاريد و رنگ اون مربع رو سياه كنيد ( طوري كه عكس اصلي ديده نشه ).... حالا از پنل Effect مد اون مربع سياه رو از Normal به ‍Colour تغيير بديد... خواهيد ديد كه عكس سياه سفيد ميشه.. حالا اگه اون مربع رنگش قرمز باشه اون عكس طيف قرمز خواهد گرفت

khaleghy

New Member
سلام دوستان، چطوري ميشه در اينديزاين فرم بندي كتاب را انجام داد؟ تشكر

odrakoola

Well-Known Member
سلام دوستان، چطوري ميشه در اينديزاين فرم بندي كتاب را انجام داد؟ تشكر

اگر پست های قبلی رو میخوندید جوابتونو میگرفتید دوست عزیز...
برای فرم بندی کتاب از منوی File گزینه Boollet
توصیه اکید میشه خودتون این کارو انجام ندید و کار رو به لیتوگراف پسپورید.....

liaee

New Member
سلام
من یه متن فارسی دارم که توی بعضی از قسمتاش متن انگلیسی و یکسری عدد داره مثل: " متابوليت اصلي ترامادول (O-Desmethyltramadol (M1)) نيز داراي اثرات فارماكوديناميك"
توی word متن دقیقا همینطوری هستش که دارید میبینید ولی توی ایندیزاین اعدادش فارسی میشن. تمام گزینه هایی ام که عقل جن و انس بهش می رسید و نمی رسید رو چک کردم ولی موفق نشدم.:sad:
از اونجائیم که مایوس نمیشم هنوز دنبال راه حل میگردم. :cool:
اگر کسی میدونه چکار باید کرد لطفا منو راهنمائی کنه. :)
ممنون:rose:

odrakoola

Well-Known Member
سلام
من یه متن فارسی دارم که توی بعضی از قسمتاش متن انگلیسی و یکسری عدد داره مثل: " متابوليت اصلي ترامادول (O-Desmethyltramadol (M1)) نيز داراي اثرات فارماكوديناميك"
توی word متن دقیقا همینطوری هستش که دارید میبینید ولی توی ایندیزاین اعدادش فارسی میشن. تمام گزینه هایی ام که عقل جن و انس بهش می رسید و نمی رسید رو چک کردم ولی موفق نشدم.:sad:
از اونجائیم که مایوس نمیشم هنوز دنبال راه حل میگردم. :cool:
اگر کسی میدونه چکار باید کرد لطفا منو راهنمائی کنه. :)
ممنون:rose:

اين كه روحيه جستجو گر براي پيدا كردن سولتون دارين خيلي خوبه..
جوابه سوال
تمام موارد زير رو تنظيم كنيد ببينيد مشكلتون برطرف ميشه يا نه:
1- قبل از هر چيز از فونت فارسي استفاده كنيد نه فونت‌هاي پيش فرض ويندوز . فونت هاي خانواده B و 2
2- متنو انتخاب كنيد و از تنظيمات بالاي پنجره زبان متنو با فارسي (Farsi) تغيير بديد

liaee

New Member
عرض به حضورتون که بله همه این کارا رو هم کردم منتها نمیشه که نمیشه!
سوالی که من دارم اینه که چرا توی word متون انگلیسی و فارسی رو راحت و بدون هیچگونه بهم ریختگی (حتی با وجود پرانتز و خط فاصله و ممیز و...) میشه کنار هم تایپ کرد/ قرار داد ولی توی Indesign بهم میریزه، پس و پیش میشه و ... :mad:
برای حل همچین مشکلی چه باید کرد کسی میدونه؟ ... :-?

mjtb54

New Member
سلام.
من چند نسخه از این دیزاین cs3 رو روی ویندوز 7 نصب کردم. اما بعداز طی مراحل نصب تنها در آخرین مرحله که می خواد فایل indesign.exe رو روی سیستم کپی کنه پیغام خطا میده. حال آنکه cs5 رو به راحتی نصب می کنه. کسی میدونه مشکل از چی هست.
ممنون

odrakoola

Well-Known Member
سلام.
من چند نسخه از این دیزاین cs3 رو روی ویندوز 7 نصب کردم. اما بعداز طی مراحل نصب تنها در آخرین مرحله که می خواد فایل indesign.exe رو روی سیستم کپی کنه پیغام خطا میده. حال آنکه cs5 رو به راحتی نصب می کنه. کسی میدونه مشکل از چی هست.
ممنون

حالا چرا cs3؟ مگه cs5 چه مشكلي داره....

ahmadsobhan

New Member
سلام..

برای طراحی یه نشریه روی آ3 که میخوام تا بخوره..چطوری دقیقا وسطش رو مشخص کنم؟ با خط کش به صورت چشمی؟ یا ابزاری هست که این کارو بکنه؟

بعدش اینکه.. برای چاپ خونه بهرحال بایستییه سری تنظیماتی رو لحاظ کرد! مثل اون بلید و اینا رو چقدر در نظر بگیرم که نه زیاد تابلو باشه نه اونقد کم باشه که وقتی چاپ میشه متن کامل نیوفته؟و کلا اینکه برای یه برگه جدید با چه تنظیماتی باید اپن کنم؟

و همچنین تنظیمات سیو کردن رو بی زحمت آیتم های زیر رو یه توضیحی بدید! و اینکه روی چه مقدار هر کدوم رو بزارم بهتره برای چاپ؟

2kiza2622mufd296jqd7.jpg

با تشکر

odrakoola

Well-Known Member
برای طراحی یه نشریه روی آ3 که میخوام تا بخوره..چطوری دقیقا وسطش رو مشخص کنم؟ با خط کش به صورت چشمی؟ یا ابزاری هست که این کارو بکنه؟

بعدش اینکه.. برای چاپ خونه بهرحال بایستییه سری تنظیماتی رو لحاظ کرد! مثل اون بلید و اینا رو چقدر در نظر بگیرم که نه زیاد تابلو باشه نه اونقد کم باشه که وقتی چاپ میشه متن کامل نیوفته؟و کلا اینکه برای یه برگه جدید با چه تنظیماتی باید اپن کنم؟

و همچنین تنظیمات سیو کردن رو بی زحمت آیتم های زیر رو یه توضیحی بدید! و اینکه روی چه مقدار هر کدوم رو بزارم بهتره برای چاپ؟

َ
A3 كه تا بخوره ميشه همون A4 ديگه... شما طراحيتو بر اساس A4 انجام بده و به همون شكل براي ليتوگراف بفرست باقيش با اوناست...
در مورد سايز كاغذ و برش هم توي پست هاي قبلي صحبت شده بود ... اگه كار تيراژ بالايي داره با چاپخونه و ليتوگراف هماهنگ باشيد اما اگه يه كار معموليه از هر طرف دو سانتيمتر خالي بذاريد كافيه....

اين پنجره سيو كردن هم كه مشخصه.... از همه مهمتر رزولوشنه كه هميشه بايد 300 باشه.. مد رنگي هم حتما CMYK باشه Quality هم ماكزيمم.. بقيش زياد مهم نيس...

جدیدترین ارسال ها

بالا